[CM4 03/04] Οι λέοντες του Ηνωμένου Βασιλείου

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από πολύ καιρό – συγκεριμένα από την εποχή που το CM3 ζούσε και βασίλευε – αποφάσισα να δοκιμάσω την προπονητική μου τύχη στο νησί. Οι παραδοσιακά καλές σχέσεις ΟΦΗ και Milwall, αλλά και η παρατήρηση που είχα ακούσει κάποτε από το Χ.Σωτηρακόπουλο ότι "η Milwall έχει τους χειρότερους χούλιγκαν" ::idea: δεν μου άφηναν και πολλά περιθώρια επιλογής.Έτσι βρέθηκα γρήγορα – γρήγορα στο Λονδίνο και στο "The Den" για λογαριασμό των "Lions".

Η διοίκηση απλά ζήταγε μια καλή θέση στο πρωτάθλημα, αν και έδινε 2.736.000 Euro για μεταγραφές, αρκετά μεγάλο ποσό για ομάδα της First Division.

Με μια πρώτη ματιά διαπίστωσα τα εξής:
- υπήρχε μόνο ένα δεξί χαφ στη βασική ομάδα!
- αρκετά καλοί παίχτες. Μάλλον θα βάλουμε ψηλότερα τον πύχη....
- πολλοί και καλοί νεαροί
- να και κάποιοι γνωστοί: το "καλόπαιδο" Dennis Wise και ο γνωστός (με την καταχρηστική έννοια του όρου...) από την θητεία του στον ΠΑΟΚ Aboubaka Fofana. Επίσης δανεικός από τους κανονιέρηδες ο Βραζιλιάνος Juan.

Σε ότι αφορά τα προπονητικά προγράμματα βρέθηκα μπροστά σε ένα μεγάλο δίλλημα: α. Να αυτοσχεδιάσω και να χρησιμοποιήσω δικά μου προγράμματα ή β.Να αφήσω την προπόνηση της ομάδας μου στα έμπειρα χέρια του Thrassoy; Μετά από πολύωρη σκέψη διάρκειας περίπου 4 δευτερολέπτων διάλεξα το β. :8:

Την πρώτη κιόλας μέρα άρχισαν τα φιλικά, και μάλιστα με αντίπαλο τη Liverpool

1ο φιλικό
-----------
13-7-2003 vs Liverpool 1-0
Κάηκε το "The Den" από τη μεγάλη νίκη! Οι "κόκκινοι" απειλούσαν μόνο από στημένα (άντε, και 1-2 φάσεις) και στο 83 ο Iffil σημείωσε το "winning goal". Πολύ καλός ο Γάλλος αναπληρωματικός τερματοφύλακας Gueret.

2ο φιλικό
-------------
20-7-2003 vs Wycombe * (D2) 0-1
Το γκολ στο 18 ο Whelan από σέντρα του – ΜΟΜ παρακαλώ – Fofana. Μετά το 70 πιεστήκαμε αρκετά. Πάντως στην αρχή είχαμε αρκετές φάσεις.

3ο φιλικό
-------------
23-7-2003 vs Boston Utd. *(D3 ) 0-2
τα γκολ στο 38, 66 ο πιτσιρικάς Samba. Μάλλον πρέπει να τον προσέξω τον μικρό.
Ουσιαστικά η εντεκάδα αποτελούνταν από reserves και under20. Συναρπαστικό ματς στο πρώτο 20λεπτο με ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Γενικά καλή εμφάνιση, αν και χτύπησε o Quigley (βλ. παρακάτω γι’ αυτόν).

Εν τω μεταξύ Man. City, Birmingham, Middlesbrough έκαναν προσφορές 65.000 Euro για τον νεαρό Quigley. Τις δέχτηκα αν και μετά το μετάνιωσα γιατί σκέφτηκα ότι για να τον ζητάνε 3 ομάδες της Premier κάτι δεν πάει καλά.

4ο φιλικό
-----------
28-7-2003 Farnborough (Conference) * 0-2
Τα γκολ στο 44 με πέναλτι του Cahill, και στο 84 ο McCammon. Μέτρια εμφάνιση, ξεχώρισαν κάποιοι παίχτες από τους υπόλοπους.


O Quigley έκλεισε στη City. Ο χρόνος θα δείξει αν έκανα τη σωστή επιλογή ή όχι...


5ο φιλικό
-----------
31-7-2003 Stockport (D2) * 2-0
Με πολλούς αναπληρωματικούς μεν – κάκιστη εμφάνιση και δίκαια ήττα δε. Μόνο ένα δοκάρι και από κει και πέρα το χάος.

6ο φιλικό
-----------
31-7-2003 Bristol City (D2) * 1-0
Και πάλι μέτρια εμφάνιση. Μετά το 40 που παίξαμε με αντεπιθέσεις πήγαμε λίγο καλύτερα. Πάλι δοκάρι!

Στο League Cup κληρώθηκα με τη Walsall(D1) εκτός! Όχι και η καλύτερη δυνατή κλήρωση.

Οι "μπούκηδες" δε με έχουν πάντως για εντελώς χαμένο:
Sunderland, West Ham, W.B.A τα πρώτα φαβορί της κατηγορίας
Ακολουθούν Nottingham Forest, Sheffield United και Ipswich.
Εμείς με 25 – 1 είμαστε στα “2ης κατηγορίας” αουτσάιντερ.

Στα αξιοσημείωτα ότι από τα 6 φιλικά στα 3 έπαιξα με μπλε φανέλα, 2 με γκρι και 1 με πράσινα!

1η αγωνιστική εκτός με Gilingham. Είμαστε φαβορί, μένει να το δείξουμε και εντός αγωνιστικού χώρου...
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]αποφάσισα να δοκιμάσω την προπονητική μου τύχη στο νησί. Οι παραδοσιακά καλές σχέσεις ΟΦΗ και Milwall, αλλά και η παρατήρηση που είχα ακούσει κάποτε από το Χ.Σωτηρακόπουλο ότι "η Milwall έχει τους χειρότερους χούλιγκαν"[/quote]

Όποιος έχει μιλήσει με το Simon, τον οφητζή οπαδό της Μίλγουολ ξέρει τι θα πει ΚΑΦΡΙΛΑ! ::wink:

Go on george!
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ante perimenoume nea!!
Kali tixi sto nisi!!
Pantos pws to exete oi kritikoi na gyrnatai apo nisi se nisi den to katalavainw!!
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετά από το ΠΑΛΛΑΪΚΟ αίτημα:

Για την 1η αγωνιστική λοιπόν ταξιδεύουμε στο Gillingham για να αντιμετωπίσουμε την ομώνυμη τοπική ομάδα:

1η Αγωνιστική
--------------------
9-8-2003 vs Gillingham * 1-1

Στην αρχή του αγώνα χάσαμε αρκετές ευκαιρίες, έως ότου προηγηθούμε στο 30 με τον Neil Harris (μήπως έχει καμιά σχέση με τον Steve :headbang: αυτός; ). Στην επανάληψη όμως η ομάδα υπέστη ολική καθίζηση. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 70, και αργότερ έχασαν πέναλτι και είχαν δοκάρι. Σε τελική ανάλυση το αποτέλεσμα ήταν θετικό.
Το κακό είναι ότι τραυματίστηκαν Wise και Fofana – 2 και 3 εβδομάδες αντίστοιχα.

Στη συνέχεια μια μικρή διακοπή για το League Cup, όπου αντιμετωπίζουμε εκτός τη Walsall:

League Cup 1st round
-------------------------
13 –8-2003 vs Walsall * 1-2

Μετά από σωρεία ευκαιριών προηγηθήκαμε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με το Harris και στο 50 ο Whelan με λόμπα το "κλείδωσε" H Walsall απλά μείωσε στις καθυστερήσεις, αν και στην τελευταία φάση τα είδα όλα με το χαφ της Walsall Darren Bazeley(!) να χάνει σπουδαία ευκαιρία.

Στο 2ο γύρο του League Cup κληρώθηκα εκτός με την Totthenam, οπότε σιγά – σιγά συμβιβαζόμαστε με την ιδέα του αποκλεισμού.

Ακολουθεί κι άλλο εκτός έδρας ματς, με την Crewe Alexandra (ναι, αυτή που έχει δεν ξέρω κι εγώ πόσα χρόνια τον ίδιο προπονητή):

2η Αγωνιστική
--------------------
16-8-2003 vs Crewe * 0-2

Άνετη όσο και σπουδαία νίκη. Τα γκολ στο 46 (πάλι) ο Harris και στο 81 ο Cahill. Χάσμε φάσεις και για μεγαλύτερο σκορ. Η εμφάνιση γέννησε ελπίδες για μεγάλα πράγματα.

Το επόμενο Σάββατο επιστρέφουμε επιτέλους στο Λονδίνο για να αντιμετωπίσουμε τη δυνατή Derby County:

3η Αγωνιστική
--------------------
23-8-2003 vs Derby County 3-2

Με 22 βαθμούς και βροχή Αυγουστιάτικα! (τα καλά του Λονδίνου...)
Μακράν το καλύτερο ματς έως τώρα. Προηγήθηκα 2-0 μόλις στο 9, με αυτογκόλ και απευθείας φάουλ του Whelan. Παρόλα αυτά πληρώθηκα με το ίδιο νόμισμα, αφού η Derby ισοφάρισε μέσα σε 2 λεπτά(54,55). Ευτυχώς ο Harris χτύπησε και πάλι και μου έδωσε τη νίκη.

Στο μεδοβδόμαδο η Aston Villa έκανε enquiry για τον Ifill. Από 1.700.000 ζήτησα 2.400.000 με την ελπίδα να μη μου τα δώσει. Δυστυχώς την επόμενη μέρα η Villa ήρθε αμέσως με 2.400.000 Euro επιτόπου! Αφού έψαξα πρόχειρα βρήκα τον 23χρονο Jim Cordett της Southend, καλό και κυρίως φτηνό. Έκανα προσφορά για 60.000 και με βαριά καρδιά δέχτηκα την προσφορά για τον Ifill.

Επόμενο παιχνίδι εντός με την μικρομεσαία Reading:

4η Αγωνιστική
--------------------
30-8-2003 vs Reading 3-1

Ψυχρολουσία στο 41, 0-1 για τους φιλοξενούμεονυς. Ευτυχώς ο Sweenay ισοφαρίζει λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.
Στο 50 ο Muscat – στην πρώτη του συμμετοχή – παίρνει.κόκκινη. Παρόλα αυτά τα παλληκάρια μου (εμφανείς οι προπονητικές μου επιρρροές εδώ :mrgreen: ) αποδεικνύουν ότι το nickname "The Lions" μόνο τυχάιο δεν είναι: με δύο αντεπιθέσεις στο 70 και το 72 ο Cahill και ο Whelan σφραγίζουν τη νίκη μου.

Τα δυσάρεστα έρχονται με τη λήξη του αγώνα, αφού ο Ifill δεν το σκέφτεται καθόλου και ετοιμάζει τις βαλίτσες του για το Birmingham.
Η Southend δέχεται την προσφορά για τον Cordett, αλλά αυτός αργεί να απαντήσει.

Έτσι βρισκόμαστε να ταξιδεύουμε στο Walsall για επανάληψη του νικηφόρου αγώνα του League Cup, χωρίς δεξί χαφ...

Τo be continued...

[quote="omilos"]
Όποιος έχει μιλήσει με το Simon, τον οφητζή οπαδό της Μίλγουολ ξέρει τι θα πει ΚΑΦΡΙΛΑ!
[/quote]

Για το Simon μιλούσα κι εγώ όταν έλεγα για "παραδοσιακά καλές σχέσεις ΟΦΗ και Milwall". Μμμμ, κάφρος ε; Και φαινότανε καλό κοπέλι στο IFC.

[quote="P3tal0udas"]
Pantos pws to exete oi kritikoi na gyrnatai apo nisi se nisi den to katalavainw!!
[/quote]

Να πω την αμαρτία μου δεν μου αρέσει να παίζω στην Αγγλία γιατί έχει μόνο 5 αλλαγές ::evil: , απλά είχα βαρεθεί τα άλλα πρωταθλήματα! :8:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:wav: :wav:
Pame re Giwrgo dynata pio dynata!!!
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνέχεια της ιστορίας μας από εκεί που είχαμε μείνει:

5η Αγωνιστική
--------------------
3-9-2003 vs Walsall * 0-2

Με δεξί χαφ τον πιτσιρικά Cogan τελικά πάμε στο Walsall για τη νίκη. Στο 39 από σέντρα του Cogan ο Sweenay άνοιξε το σκορ. Στο 61 τα χαφ μου ζάλισαν την άμυνα των γηπεδούων και ο Cahill έδωσε τέλος στην παράσταση.
Ίσως η πιό επιβλητική εμφάνιση ως τώρα.

Αμέσως μετά το ματς ανακοινώθηκε η μεταγραφή του Corbett από την Southend.

Ακολουθεί το τοπικό ντέρπμι με την Crystal Palace, μια από τις πλέον μισητές ομάδες στο "The Den":

6η Αγωνιστική
--------------------
13-9-2003 vs Crystal Palace 0-0

Είμασταν αρκετά καλύτεροι αλλά χωρίς κλασσικές ευκαιρίες. Απειλούσαμε μόνο με σουτ εκτός περιοχής.
Αρκετά καλός ο Corbett στο ντεμπούτο το, πήρε και κίτρινη προς τέρψιν της εξέδρας. ::twisted:
Ο Harris στα τελευταία ματς σέρνεται.Θ’αρχίσει να κάνει παρέα με τον πάγκο.

Μετά από αυτό το ματς επέστρεψε σε φουλ ρυθμούς προπονήσεων μετά από 5 μήνες το αμυντικό χαφ Livermore. Πρέπει να τον τσεκάρουμε κι αυτόν να δούμε τι καπνό φουμάρει.
Το κακό είναι ότι ο Fofana τραυματίστηκε σοβαρά (2 μήνες). Έτσι κι αλλιώς όμως είχε χάσει τη θέση του στην εντεκάδα από τον Sweenay.

Νέο ταξίδι, στον Norwich αυτή τη φορά για να αντιμέτωπίσουμε τα "καναρίνια":

7η Αγωνιστική
--------------------
20-9-2003 vs Norwich* 2-1

Μετά από 7 αγώνες ήρθε η ώρα και για την πρώτη ήττα. Προηγηθήκαμε με το
Harris στο 20, αλλά ο σκόρερ αποβλήθηκε στο 50 ενώ οι γηπεδούχοι είχαν ήδη ισοφαρίσει. Τελικά φάγαμε άλλο ένα γκολ και χάσαμε.

Η Nottingham, που την επόμενη βδομάδα έρχεται στο Λονδινο ξέφυγε 5 βαθμούς.

Στο μεταξύ έχουμε και την τυπική υποχρέωση στο League Cup με την Totthnenam:

League Cup 2st round
---------------------------
23 –9-2003 vs Totthnenam * 2-0

Στο πρώτο μέρος δεν πήγαμε άσχημα τηρουμένων των αναλογιών, παρότι φάγαμε το πρώτο γκολ νωρίς. Στο β’ παρατήσαμε το ματς. Έτσι κι αλλιώς δεν περίμενα πολλά περισσότερα.

Από δω και πέρα κοιτάζουμε μόνο το ντέρμπι με τη Forest.

8η Αγωνιστική
--------------------
27-9-2003 vs Nottingham 5-1

20217 Milwall-ίτες έχουν κατακλύσει το "The Den". Μόλις στο 6 ο Roberts έβαλε φωτιά στις κερκίδες. Στο 55 ισοφαριστήκαμε σε μια ανύποπτη αντεπίθεση. Στο 60 όμως κερδίσαμε πέναλτι και ταυτόχρονα αποβολή του στόπερ των φιλοξενουμένων. 2-1 με τον Cahhil, κι από ‘κει και πέρα όλα ήταν εύκολα: ο Whelan (με 2 γκολ) και ο Βέλγος Peeters (με 1) μετέτρεψαν τη νίκη σε θρίαμβο!
Ακόμα και ο συνήθης ήρεμος πρόεδρος Theo Paphitis(Κύπριος; :-k ) ενθουσιάστηκε με τη μεγάλη νίκη!

Έτσι μειώσαμε τη διαφορά σε 2 βαθμούς (19-17), έχοντας όμως πολλές ομάδες να ακολουθούν κατά πόδας με 15.

Παρόμοια πορέια έχουν τόσο οι under20, όσο και οι reserves: αμφότερες οι ομάδες βρίσκονται στην 2η θέση.
Δυστυχώς 2 μήνες έξω ο σκόρερ του ντέρμπυ Roberts.

Επόμενο ματς εκτός με την Burnley των Luke Chandwick και Abel Xavier.

9η Αγωνιστική
--------------------
4-10-2003 vs Burnley * 1-1

Στο 1ο ημίχρονο είμασταν αρκετά καλύτεροι χάνοντας 3 τουλάχιστον κλασσικές ευκαιρίες. Προηγηθήκαμε στο 60 με τον Peeters αλλά δεν μπορέσαμε να κρατήσουμε το αποτέλεσμα.
Never mind…

Μίνι διακοπή για 11 μέρες και αγώνες εθνικών. Στο ενδιαμέσο δίνουμε και 3-4 μικρούς δανεικούς αριστερά – δεξιά.

10η Αγωνιστική
--------------------
15-10-20003 vs Preston * 0-3

Παρατασσόμαστε χωρίς το βασικό στόπερ Phillips. Οι αληταράδες της Preston (χειρότεροι και από της Νίκης Βόλου :tongue: ) το μόνο που ξέρουν είναι να βαράνε. Στην αρχή τραυματίζουν τον Cordett. Ευτυχώς ο διαιτητής έχει μάτια και βλέπει, κι έτσι με πέναλτι του Cahill προηγούμαστε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην αρχή του β’ μέρους ο Peeters με 2 γκολάκια βάζει τέρμα στις ελπίδες τους κι από κει και πέρα αρχίζει το τουρνουά εκτός φάσης χτυπημάτων. Έξω και ο Wheelan από κλωτσιά.
Στο τέλος η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο και ευτυχώς οι γηπεδούχοι μένουν με 10 κι έτσι τα πνεύματα ηρεμούν λίγο.
Ο Theo Paphilis γλεντάει μέχρι το πρωί το νέο θριάμβο των λιονταριών.


Επόμενο ματς εντός με την αήττητη, αλλά και με μόλις 3 νίκες σε 10 ματς Sheffield United.

11η Αγωνιστική
--------------------
18-10-2003 vs Sheffield United 0-1

Οι φόβοι μου δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν. :crybaby: Φάγαμε το γκολ στο 27 και παρότι στο δεύτερο μέρος πιέσαμε ασφυκτικά δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε.
Έτσι 2η πέρασε η Rotherham.

Μόνο οι Under20 στάθηκαν στο ύψος τους ρίχνοντας 4 στους αντίστοιχους της Chelsea!

12η Αγωνιστική
--------------------
25-10-2003 vs Watford 3-0

Peeteρς και Whelan στις αρχές των δύο ημιχρόνων καθάρισαν το ματς. Με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Wise το τρίτο γκολ.

Στα ντέρμυ Rotherham – Forest 1-3 (με μεγάλη ανατροπή) και Stoke – Sheffield
0-1, κι έτσι ξαναπεράσαμε στη δεύτερη θέση με Sheffield, Rotherham 2 βαθμούς πιο πίσω, και τις Stoke,Coventry στους 3.

13η Αγωνιστική
--------------------
1-11-2003 vs Cardiff 0-0

Γενικά μέτρια εμφάνιση, αν και το τελικό αποτέλεσμα οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στη απόδοση του τερματοφύλακα της Cardiff.
Αρνητικό ρεκόρ εισητηρίων, με μόλις 11.600 θεατές.

4 βαθμοί σε 3 συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια δεν ήταν και ότι καλύτερο τελικά.

14η Αγωνιστική
--------------------
5-11-2003 vs Sunderland * 3-2

Δραματικό ματς στο "Στάδιο του Φωτός". Βρεθήκαμε γρήγορα πίσω αλλά καταφέραμε και ισοφαρίσαμε στο 82 με τους Whelan και Harris. Δυστυχώς αμέσως μετά ήρθε το 3-2, οπότε η ομάδα δεν μπορόυσε να αντιδράσει και πάλι.
Και σ’αυτό το παιχνίδι είμασταν άτυχοι με βάση τις ευκαιρίες.

Στο τριήμερο που ακολουθεί ανανεώνονται τα συμβόλαια 3 βασικών που έληγαν το καλοκαίρι. Μόνο ο Whelan κλωτσάει, αλλά έτσι κι αλλιώς αυτά που μπορώ να του δώσω δεν είναι ούτε τα μισά από αυτά που παίρνει τώρα (καλά ποιός απίστευτος του έκανε τέτοιο συμβόλαιο; ) οπότε μάλλον τον χάνουμε το καλοκαίρι.
Για αυτό αμόλυσα τα λαγωνικά μου σε Second και Third Division για να βρούμε κανά καλό επιθετικό.

15η Αγωνιστική
--------------------
8-11-2003 vs Stoke 2-0

Επιτέλους νίκη, και μάλιστα σε ένα πολύ κρίσιμο ματς. Ο Wise με απευθείας φάουλ άνοιξε το σκορ στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα οπισθοχώρησε ανεξήγητα και κινδυνέψαμε. Ευτυχώς στο 84 σε αντεπίθεση ο Whelan έδιωξε το άγχος. Συν των άλλων είχαμε και το κοράκι να ατιμετωπίσουμε: 5-0 οι κίτρινες. ::evil:

Ακολοθούν 2 εβδομάδες αγωνιστικής απραξίας για μπαράζ του Euro.
Επιβάλλεται άλλωστε η αναμονή καθώς ακολουθεί το ντέρμπι με τη μισητή ::evil: ::evil: –και 4η μόλις ένα βαθμό πίσω-West Ham των Defoe :notworthy: και James ::lol:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Kastroman"]Συνέχεια της ιστορίας μας από εκεί που είχαμε μείνει:



10η Αγωνιστική
--------------------
15-10-20003 vs Preston * 0-3

Παρατασσόμαστε χωρίς το βασικό στόπερ Phillips. Οι αληταράδες της Preston (χειρότεροι και από της Νίκης Βόλου :tongue: ) το μόνο που ξέρουν είναι να βαράνε. Στην αρχή τραυματίζουν τον Cordett. Ευτυχώς ο διαιτητής έχει μάτια και βλέπει, κι έτσι με πέναλτι του Cahill προηγούμαστε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην αρχή του β? μέρους ο Peeters με 2 γκολάκια βάζει τέρμα στις ελπίδες τους κι από κει και πέρα αρχίζει το τουρνουά εκτός φάσης χτυπημάτων. Έξω και ο Wheelan από κλωτσιά.
Στο τέλος η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο και ευτυχώς οι γηπεδούχοι μένουν με 10 κι έτσι τα πνεύματα ηρεμούν λίγο.
Ο Theo Paphilis γλεντάει μέχρι το πρωί το νέο θριάμβο των λιονταριών.


…[/quote]

Niki zoume Alpha na se doume kyrie kastroman!! Egw apo twra allazw stratopedo kai paw me ta sfyria!!! Go Go West ham!!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
boukoumtsa
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5996
Joined: Wed Apr 30, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: sokker ρουλζ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: boukoumtsa
Status: born without a face
Location: Γεντί Κουλέ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο πρόεδρος είναι Κύπριος και θυμάμαι το καλοκαίρι που ήθελε να πάρει κάποιον συμπατριώτη του στην ομάδα... ::wink:
Μέσα μου είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω πάλι πίσω
Είμαι μόνος
και θέλω να γυρίσω να δω

Με βροχή να σβήσω
όσα λίγο λίγο καταστρέφει ο χρόνος
Τώρα, μόνος μου
τρελαίνομαι τα πάντα ζητώ
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="P3tal0udas"]
Egw apo twra allazw stratopedo kai paw me ta sfyria!!! Go Go West ham!!!!
[/quote]

Ρε δεν ντρέπεσαι λίγο...

Αντί να ρθεις στο γήπεδο και να φέρεις και καμιά 200αρία φίλους σου...

...που έχω φτιάξει τη γηπεδάρα 21.000 θέσεις με under-soil heating και κόβω 11-12.000 εισητήρια σε κάθε ματς... :crybaby:
..που είμαι 3ος στη βαθμολογία και 19ος στα εισητήρια... :crybaby:

να δω που θα βρω λεφτά να ανανεώσω το συμβόλαιο του Whelan με τόσο
"πιστούς" φιλάθλους -μόνο για ξύλο και επεισόδια είναι καλοί ::evil:

[quote="Kastroman"](χειρότεροι και από της Νίκης Βόλου :tongue: )[/quote]
Προφανώς αυτό πήγαινει για το ματς του Fantasy!


[quote="omilos"]
Ο πρόεδρος είναι Κύπριος και θυμάμαι το καλοκαίρι που ήθελε να πάρει κάποιον συμπατριώτη του στην ομάδα...
[/quote]

Όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, τελικά...
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
Morfeas_Creta
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 587
Joined: Tue Mar 04, 2003 12:00 am
Location: Creta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Kastroman"][quote="P3tal0udas"]
Egw apo twra allazw stratopedo kai paw me ta sfyria!!! Go Go West ham!!!!
[/quote]

Ρε δεν ντρέπεσαι λίγο...

Αντί να ρθεις στο γήπεδο και να φέρεις και καμιά 200αρία φίλους σου...
.[/quote]
Astwn autwn :mrgreen: erxomai egw mazei me ollous tou fantarous (1000+ diavivastes)

DES:

:mrgreen: <--EGW

...kai me akolou8oun

:smileycouncil:
Στο ταξείδι της ζωής έμαθα ... οι [url=http://www.mikrosapoplous.gr/homer/odm13m.htm:iw6q078w][b:iw6q078w]Ιθακες[/b:iw6q078w][/url:iw6q078w] τι σημαινουν.
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έτσι, έτσι...=D>

Άμα τηρήσεις την υπόσχεση σου μετά θα μοιάζουμε, θα 'μαι κι εγώ σαν
εσένα --> :mrgreen: \:D/
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Oust!! An eiste xilioi emeis eimaste xiliades!!! :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil: :smileycouncil:


:wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
Kastroman
National Manager
National Manager
Posts: 9295
Joined: Thu Jul 03, 2003 11:00 pm
Status: Come at the king, you best not miss.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, αλλά υπάρχει και μια παροιμία που ταιριάζει κουτί στη συγκεκριμένη περίπτωση:

ένας άλλα λέων :mrgreen:

Και ακόμα πρέπει να ξέρεις Βαγγέλη ότι "δεν έχει σημασία το μέγεθος, αλλά πως το χρησιμοποιείς" :sex: :8:
Μια μέρα θα σηκωθώ, θα τον χτυπήσω φιλικα στην πλάτη, και θα τον ρωτήσω:
"Κυρ Αντρέα, με όλο το θάρρος. Γαμείς καθόλου;"
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
- Πονάω!
- Δεν πονάς. Φοβάσαι.
User avatar
P3tal0udas
Rotation
Rotation
Posts: 1000
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Kastroman"]Ναι, αλλά υπάρχει και μια παροιμία που ταιριάζει κουτί στη συγκεκριμένη περίπτωση:

ένας άλλα λέων :mrgreen:

Και ακόμα πρέπει να ξέρεις Βαγγέλη ότι "δεν έχει σημασία το μέγεθος, αλλά πως το χρησιμοποιείς" :sex: :8:[/quote]
Egw exw omws kai ton kyrio Leontaraki pou einai igetis!! Auto pistevw na se kalyptei!!!
Here is a place with no fun, no sun, where the men are men and the women also.'
User avatar
RedArmy
Banned
Banned
Posts: 12177
Joined: Fri Jun 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, BARCA
Location: Κηφισιά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]
τα γκολ στο 38, 66 ο πιτσιρικάς Samba. Μάλλον πρέπει να τον προσέξω τον μικρό
[/quote]

Δεν πιστευω να εννοεις τον Cherno Samba ετσι? Υπαρχει παντως και ενας αλλος Samba που δεν θυμαμαι το ονομα του τωρα... ::wink:
Συνεχισε ετσι.. Πολυ καλο story.. :8:
No, mean is when I made Jess Mancini ride her bike home after I ass fucked her
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”