Euro 2004 [GREECE-Champion's]

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του CM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αποφασίζω να ξεκινήσω ενα καινούριο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό [Μέσω του οποίου με κάλεσαν στην εθνική].

Αφού ανέλαβα την ομάδα και έκανα τα απαραίτητα [μεταγραφές,συμβόλαια,τακτική,προπόνηση,προετοιμασία] κατέβηκα στο πρωτάθλημα.Τα πράγματα ήταν δύσκολα ο Παο είχε κάνει μεταγγραφές παγκόσμιας κλάσης.[Φρισενμπίχλερ και Πινο] :) :)
Παρόλα αυτά η ομάδα έδειξε χαρακτήρα πρωταθλητή [7 συνεχόμενα είχε 8) ]
και κατέκτησε με άνεση 8) το πρωτάθλημα αλλα και το κύπελλο νικώντας τους βάζελους με το βαρυ 4-1 στον τελικό [αυτο το σκορ κάτι μου θυμίζει.... όχι την Αεκ [-X αυτοι έφαγαν και 4 και 6 :) :) ,αλλα την Πανάθα στις 21 Μαρτίου 2001 στην Λεοφώρο για το κυππελάκι Ελλάδας ]
Η ομάδα τα πήγε καλά και στην Ευρώπη [Champion's League] οπου αποκλείστηκε στους 8 απο την Arsenal.

Η χρονιά ήταν ιδανική για μένα.Ο θεός Οτο σταμάτησε την καριέρα του και η εθνική μας ομάδα ήταν μόνη και αβοήθητη στα γήπεδα της Πορτογαλλίας :cry: .Η ομοσπονδία μου ζητάει να την αναλάβω :-D και εγώ δέχτηκα με ευχαρίστηση :-D να βοηθήσω την χώρα μου να μην γίνει ρεζίλι....
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα περισσότερα πρωταθλήματα έχουν τελειώσει και εγώ ξεκινάω δουλεία με την ομάδα.Πρώτο μου μέλημα οι παίχτες που θα καλέσω.Μετα απο πολύ μικρό διάστημα -ο χρόνος πίεζε -[ευτηχώς που ο Οτο σταμάτησε πριν έρθει η ημερομηνία της απόφασης των αποστολών]αποφάσισα ποιοι θα ήταν οι παίχτες που θα στελέχωναν την ομάδα στα γήπεδα της Πορτογαλλίας.

Goalkeepers: Nikopolidis,Eletheropoulos,Chiotis
Defenders :Seitaridis,Patsatzoglou,Vallas,Dellas,Kyriakos,Venetidis,Georgatos
Mindfielders:Gianakopoulos,Georgiadis,Tsiartas[Βλακεία έκανα?]Katsouranis,Basinas,Stoltidis,Lakis[μαλλον βλακεία],Kafes
Strikers :Nikolaidis,Charisteas,Vryzas,Vakouftsis

Απο την αποστολή έκπληξη προκάλεσε η παρουσία του Vakouftsi.Έίναι ένας πολύ καλός παίχτης στο manager και αφου με βοήθησε πολύ στον Ολυμπιακό [τον αγόρασα έναντι του ποσού της τάξεως των 350k και μου βγήκε τέλειος -1ος σκόρερ στο πρωτάθλημα!!!-]τον κάλεσα στην εθνική.
Η ομάδα είναι έτοιμη.
Ξέχασα να σας πω με ποιους είμαστε στον όμιλο .Η κλήρωση είχε γίνει πριν αναλλάβω και ήμασταν στον 2ο όμιλο μαζι με την Γαλλία,την Ισπανία και την Δανία :shock: .

Πολύ δύσκολος όμιλος και φαβορι δίνεται η Γαλλία για την κατάκτηση του τροπαίου.Εγω είχα σαν στόχο μια αξιοπρεπή εμφάνιση και γιατί όχι την πρόκριση στους 8.

Οι αγώνες για το Euro ξεκινούν... :-P
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μια μέρα πριν την έναρξη του Euro παίρνω την μεγάλη απόφαση.Πατάω resign απο τον Ολυμπιακό[εχω πορωθεί με την ιδέα μιας καλής πορείας με την εθνική και αποφασίζω να αποχωρισω για να αναλλάβει κάποιος που θα έχει σαν ένοια μόνο τον Ολυμπιακό.Εγώ έψαχνα συνέχεια ταλέντα για αργότερα για την εθνική και γενικά νοιαζόμουν μόνο για αυτή]

Η είδηση πέφτει σαν βόμβα στο λιμάνι.Οι φανατικοί του Ολυμπιακού δεν νοιάζονται για την εθνική [όπως και οι φίλαθλοι των άλλων ομάδων] για τον λόγο οτι τόσα χρόνια δεν έχει καμία επιτυχία.Η Ομοσπονδία όμως βλέπει την κίνηση μου με καλό μάτι και καταλαβαίνει οτί στο μυαλό μου έχω μόνο την εθνική Ελλάδος.


Το Ευρωπαικό πρωτάθλημα έχει ξεκινήσει και οι 2 πρώτοι αγώνες έχουν παιχτεί.Η σειρα τώρα της Ελλάδας να αποδείξει την αξία της.

Πρώτος αγώνας με την Ισπανία.
Φαβορί φυσικά οι Ίβηρες.
Ο αγώνας ξεκίνάει με γκολ του Ραούλ από τα αποδυτίρια.Μόλις στο 2ο λεπτό του αγώνα και η πίεση των Ισπανών συνεχίζεται.Στο 36 όμως ο Puyol δέχεται την κόκκινη κάρτα και το παιχνίδι παίρνει άλλη μορφή.Εγώ δεν αλλάζω ακόμα τίποτα απο πλευρά τακτικής.Στο 44 όμως και ενω ετοιμαζόμασταν για ημίχρονο ο Στολτίδης μεν έναν κεραυνό καρφώνει την μπάλα στο πλεκτό και εκατομύρια Έλληνες που παρακολουθούν τον αγώνα ξεσπούν.
Στο ημίχρονο βάζω τον Βακουφτση στην θέση του Χαριστέα.Στο 51 ο Βακουφτσης κάνει προσωπική προσπάθεια από τα δεξιά και βγάζει σέντρα λίγο πριν βγει η μπάλα έξω για τον Νικολαίδη.Εκείνος κάνει την προβολή και 2-1!!!!!Μέχρι το 80 η ομάδα ασκεί πίεση αλλα τίποτα .Εγω έχω κάνει όλες τις αλλαγές και περιμένω την λήξη όμως στο τέλος με περιμένει μία ευχάριστη έκπληξη.Ο Βακουφτσης στο 82 και ο Demis το 87 αφήνουν την σφραγίδα τους στο παιχνίδι και κάνουν το 4-1. Θρίαμβος,μύθος.ευτιχία. :-D

Η Γάλλοι νίκησαν με 3-0 τους Δανούς και παίζουν ευτυχώς με τους Ισπανούς.

Στον Δεύτερο αγώνα η Ελλάδα παίζει με την Δανία.
Ο αγώνας ξεκινά με τον καλύτερο τρόπο για εμάς [δοκάρι στο 6']
Στο ημίχρονο όμως το σκορ είναι 0-0
Μέχρι το 88 τα πράγματα είναι ίδια.
Στο 88 η ομάδα έχει κερδίσει κόρνερ.Το εκτελεί ο Γιανακόπουλος...
Κεφαλιά του Στολτίδη καο γκοοοοοοοοοοοολ :-P :-P :-P
Η Ελλάδα νικά με 1-0 την Δανία .Η Γαλλία νικά με 3-2 τους Ισπανούς σε ένα συγλονιστηκό παιχνίδι.Έχουμε κιόλας περάσει!!!!!!
Στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι η Ελλάδα παίζει με την Γαλλία.Και οι δύο ομάδες έχουν περάσει στους 8 ομως εν ξέρουμε ποια ομάδα 1η και ποια 2η.
Ο αγώνας ξεκινάει...
1-0 για την Ελλάδα στο 8' με τον Βακουφτση ύστερα από ασιστ του εκπληκτικού Στολτίδη .Χιλίαδες οπαδοί στο στάδιο ξεσπούν!!!
1-1 με τον Ανρι στο 14' και 1-2 με τον ίδιο πάιχτη στο 39'.Το ημίχρονο τελειώνει .Κάνω και τις 3 αλλαγές.Στην επανάληψη η Ελλάδα δείχνει άλλο πρόσωπο.Στο 63 ο Βακουφτσης κερδίζει πέναλτυ και μαζί την αποβολή του Σιλβεστρε.Εκτελεί ο ίδιος ......
...και 2-2.Το στάδιο παίρνει φωτιά απο τους οπαδούς της Ελλάδας.Στο 74 ο Νικολαίδης κάνει το 2-3!!!! και μετά αχίζει το πάρτυ του Βακουφτση ο οποίος με δύο προσωπικά γκολ γράφει το τελικό 2-5!!!! :shock:
Μεθυσμένοι πολιτεία θυμίζει η Αθήνα.
'Μύθος' είναι το προτωσέλιδο της Sportime
'Απ' τα κόκκαλα βγαλμένη' γράφει ο Πρωταθλητής
'Έλληνες' το προτωσέλιδο της Αθλητικής Ηχώ
'Ήρωες' γράφει το Σπορ του Βορρα
και ανάλογα τα σχόλια των αθλητικών εφημερίδων την επόμενη ημέρα.

Η Ελλαδάρα είναι στους 8 και η κλήρωση δείχνει....... Γερμανία!!
Μπορούμε σκέφτηκα [εδώ διασύραμε την Γαλλία]........
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ελλάδα-Γερμανία

Ο αγώνας όπου να ναι ξεκινάει.Ο κ.Βερνίκος :) :) παρουσιάζει τους παίχτες.
Ακούγεται ο εθνικός μας ύμνος και χιλιάδες οπαδοι στις εξέδρες τραγουδούν!
Ο αγώνας ξεκινάει:
Στο 5' οι Γερμανοί χάνουν μεγάλη ευκαιρία!Μέχρι το 45 τίποτα!!!!Καμία φάση.!!!Και το ημίχρονο τελειώνει.Στην επανάληψη τα ίδια.Ώσπου στο 87' χάνουμε τεράστια ευκαιρία με τον Βακουφτσή.Η κανονική διάρκεια του αγώνα τελειώνει 0-0




Η αγωνία στο κατακόρυφο.Και στα δύο ημίχρονα της παράτασης οι ομάδες χάνουν τεράστιες ευκαιρίες για να τελειώσουν το παιχνίδι!Όμως και στην παράταση δεν μπαίνει κανένα γκολ και το παιχνίδι πάει στα πέναλτυ!!!!






Πρώτο πέναλτυ εκτελεί ο Βακουφτσής και....... γκοοοοοοοοοοοολ 1-0
Για τους Γερμανους ρίχνει ο Κλόζε και..........γκολ 1-1.
Δεύτερο πέναλτυ για μας -Νικολαίδης- και........ γκοοοοοοοοοοοολ 2-1
Οι γερμανοί ρίχνουν το δεύτερο πέναλτυ και...... αουτ !!!!! το 2-1 παραμένει [μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα για να πετύχει το ακατόρθοτο]
Τρίτο πέναλτυ με τον Μπασινά και........... γκολ!!!!!!!!!! 3-1
Οι γερμανοί ρίχνουν το τρίτο πέναλτυ και σκοράρουν! 3-2
Τέταρτο πέναλτυ με τον Πατσατζόγλου ....... γκοοοοοοοοοολ 4-2 [μεγάλη ευκαιρία και το προβάδισμα για μας]
Τέταρτο πέναλτυ για τους Γερμανούς ο Deisler [ακόμα το θυμάμαι] να εκτελεί και..............................

αποκρούει ο Έλε !!!!!!!!!!!!
Η Ελλαδάρα στα ημιτελικά του Euro για πρώτη φορά στην ιστορία της!!!!
Η Ελλαδάρα στις 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης.Αυτή η ομάδα αναγκάζει εκατομμύρια Έλληνες να βγουν στους δρόμους και να πανυγηρίσουν έναν σύγχρονο άθλο :-P
Οι οπαδοί τραγουδούν το γνωστό πλέον σύνθημα :''Σήκωσε το το γ... δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω''

Και πλέον οι 4 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης είναι :
Ελλάδα
Γαλλία
Ιταλία
Αγγλία

Οι Έλληνες πλέον είναι υπερήφανοι για την εθνική μας ομάδα.Όλοι πλέον περιμένουν την κλήρωσηγια τα ημιτελικά........

Η οποία μας φέρνει αντιμέτωπους με τους Ιταλούς γείτονες μας.

Ελλάδα - Ιταλία
Αγγλία - Γαλλία ......
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ο αγώνας με την Ιταλία ήταν προ των πυλών με το μεγάλο πλέον manager Ronie@1 να στερείτε την συμμετοχή αρκετών παιχτών λόγω τραυματισμών και έτσι αναγκάζεται να αλλάξει την αρχική του και πετυχημένη σύνθεση διατιρώντας όμως το σύστημα [4-4-2]!

Ημιτελικά Euro

Ελλάδα - Ιταλία

Ο αγώνας ξεκινά...
Στο 8' η Ελλάδα χάνει μεγάλη ευκαιρία με τον Βρύζα.
Στο 14' ήρθε η σειρά του Ντέμη να χάσει μία απίστευτη ευκαιρία τετ - α-τετ με τον Toldo!!!![που τον θυμήθηκε ο Trap]



Μία ρύση λέει :''Η τρίτη και η πιο φαρμακερή''......
.... με τον Ντέμη να την επιβεβαιώνει βάζοντας γκοοοοοοοοοοοολ. 1-0 στο 26'.
Η Ελλάδα δεν προλαβαίνει να χαρεί καθόλου αφού αμεσως μετά την σέντρα οι Ιταλοί κάνουν με τον Τότι το 1-1.
Στο 35' όμως η Ελλαδάρα δείχνει ψυχήκαι ξανά με τον Ντέμη κάνει το 2-1!!!!!
Οι Ιταλοί όμως ξανά με τον Τότι απαντούν μέσα σε 5 λεπτά [40'] και έτσι το ημίχρονο τελειώνει με το σκορ να λέει 2-2.[Απίστευτη γκαντεμιά]
Στο ξεκίνημα η Ελλάδα μπαίνει δυνατά ομως ο σκόρερ και καλύτερος παίχτης [Ντεμης] του αγώνα για την Ελλάδα μέχρι εκείνη την στιγμή δέχεται την κόκκινη κάρτα[απευθείας] :shock: :shock: :shock: στο 52'

Σοκ για τους Έλληνες με τους οπαδούς να παγώνουν.



Στο 73' ο Σειταρίδης διώχνει την μπάλα μέσα απο την περιοχή και η μπάλα κατευθήνετε προς το χώρο του κέντρου όπου εκει είναι ο Βρύζας ο οποίος
βγάζει την ομάδα στην κόντρα και τη ώρα που φτάνει απέναντι απο το τέρμα κόβει την μπάλα προς τα αριστερά οπού εκεί έρχεται ο Τσίαρτας ο οποίος κάνει εύκολα το 3-2!!!!!!!Το στάδιο παίρνει φωτιά απο τους χιλιάδες Έλληνες οπαδού ενω οι Ιταλοί παγώνουν.20 λεπτά ακόμα μαζι με τις καθυστερήσεις περίπου απομένουν για να πάει η Ελλάδα στο τελικό!!!!!

20 λεπτά που φάνηκαν με αιώνα.

Οι Ιταλοί με σύστημα 4-2-4 χάνουν την μία φάση μετά την άλλη και στο 91' η ομάδα μας κερδίζει κόρνερ.Ευκαιρία για να καθυστερήσουμε [2 λεπτα οι καθυστερήσεις!!!!!!!!]Εκτελεί ο Stelios ....


την κεφαλιά ο Βρύζας και γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ!!!!!!!!!!

Η Ελλαδάρα στον τελικό για πρώτη φορά στην Ιστορία της .Το τελικό 4-2 εναντίον των Ιταλών δένει ελπίδες ακόμα και για τίτλο κάτι που έμοιαζε όνειρο πριν την έναρξη του Euro!!!!!!!!!!!!!!!

To σύνθημα ''Σήκωσε το'' ακούγεται όλο και περισσότερο και όλοι περιμένουν τον αντίπαλο μας............

Και ο τελικός του Euro θα γίνει ανάμεσα στην Ελλάδα και την Γαλλία!!!!

Οι οπαδοί θυμούνται τον διασυρμό των Γάλλων από την χώρα μας στην φάση των ομίλων και τραγουδούν:

''Δεν βάλατε μυαλο,δεν βάλατε μυαλό π... στην 1η φάση π... στον τελικό'' :D :D
[Μακάρι είπα από μέσα μου]........
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τελικός Euro 2004

ΕΛΛΑΔΑ - ΓΑΛΛΙΑ

Συνθέσεις:
ΕΛΛΑΔΑ
GK:Ελευθερόπουλος
DR:Σειταρίδης
DL:Βενετίδης
DC:Πατσατζόγλου
DC:Βάλλας
MR:Γεωργιάδης
ML:Γεωργάτος
MC:Στολτίδης
MC:Μπασινάς
FC:Βρύζας
FC:Χαριστέας

ΓΑΛΛΙΑ
GK:Μπαρτέζ
DR:Τιράμ
DL:Σιλβεστρε
DC:Μεσές
DC:Μπουμσόνγκ!
MR:Πιρές
ML:Καπό
MC:Βιειρά
MC:Ζιντάν
FC:Ανρί
FC:Ανελκά

Οι πολλοί τραυματισμοί εμποδίζουν και τους 2 manager να κατεβάσουν στο γήπεδο την καλύτερη τους 11αδα!

Ο αγώνας Ξεκινάει:
Οι Γάλλοι σαν φαβορί μπαίνουν δυνατά στο παιχνίδι και μέχρι το 30 ο αγώνας άνηκε κυριολεκτηκά σ'αυτους
32'Αλλαγή :Βγαίνει ο Μπασινάς και περνάει στο παιχνίδι ο Κατσουράνης.[μήπως και πιέσουμε περισσότερο στο κέντρο]
36'Οι Γάλλοι έχουν δοκάρι σε σουτ του Ανελκά
39'Ο Γεωργιάδης 'σπάει' τον Σιλβέστρε και βγάζει την σέντρα...






Ο Χαριστέας πίανει την κεφαλιά και γκοοοοοοοοοοοολ!!!!
44' Ο Ανρί με ατομική προσπάθεια κάνει το 1-1 και το ματς παίρνει Φωτιά!!
Ημίχρονο.Σκορ 1-1


51' Ο Χαριστέας περνάει όποιον βρει μπροστά του αλλα στέλνει την μπάλα μόλις άουτ.


59'Ο Βρύζας κάνει ατομική προσπάθεια δίνει στον Χαριστέα και .........





.....γκοοοοοοοοοολ!!!! 2-1 , 2-1, 2-1 :!:

69' Κόρνερ για μας.Ο Γεωργάτος εκτελεί........








.....και ο Χαριστέας με κεφαλιά σημειώνει το 3-1!!!!και συγχρόνως πετυχένει Χατ-τρικ
85' Οι Γάλλοι χάνουν μοναδική ευκαιρία να ξαναμπούν στο παιχνίδι όμως ο 'Έλε' λέει όχι και κρατάει το πολυπόθητο 3-1!!!!!!!!!!!





Στο 91' Ο Βρύζας περνάει δύο!! Γάλλους όμως ο τελευταίος τον ανακώπτει την τελευταία στιγμη και η Ελλαδάρα κερδίζει πέναλτυ
Εκτελεί ο ίδιος ο Βρύζας και γκοοοοοοοοοοοοοοολ
4-1

Τελικό αποτέλεσμα 4-1

Είμαστε πια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D

Απο τα μεγάφωνα του Ντα Λουζ ακούγεται το 'we are the champiοn's'

Ο Ronie@1 και οι παίτες του γίνοντε ένα και .....

ΟΛΕ - ΟΛΕ - ΟΛΕ - ΟΛΕ - ΟΛΕ -ΟΛΕ

Είμαστε πια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D :-D

και περιμένουμε με χαρά την απονομή!!!!!

Στην Αθήνα τα πανυγήρια δεν τελειώνουν και ένα γαλάζιο ποτάμι περιμένει να το σηκώσουμε το γ...
Τα συνθήματα που ακούγονται είναι πολλά όπως:
''Φέρτε μπίρες φέρτε ούζα φέρτε Γαλλίδες να κάνουμε παρτ...''
''Δεν βάλατε μυαλο,δεν βάλατε μυαλό π... στην 1η φάση π... στον τελικό''
''Σήκωσε το ,το γ... δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω''
''Τρίγωνα κάλαντα σκόρπισαν παντού έρχονται οι Γάλλοι απο την Συγγρου''
''Σε 2 χρόνια στην Γερμανία φέρτε μας ,φερτε μας την Βραζιλία''

Απίστευτο,Μυθικό,Καταπληκτικό,Ονειρικό.[μόλις στην 1η χρονιά!!!!!!!!!!!!!]

Η ΕΛΛΑΔΑ πρωταθλήτρια Ευρώπης
Ο Τσιάρτας σηκώνει το τρόπαιο ψηλά και η Ελλάδα είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης!!!!!! :!: :!:


η Ελλάδα είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης!!!!!! :!: :!:
:queen:

Η δουλεία συνεχίζετε και στόχος τώρα είναι η πρόκριση στο Mudial [ίσως σε κάποιο άλλο post -άμα έχουμε βέβαια επιτυχίες ανάλογες-]

Προς το παρόν μεθύστε μαζί μας! :drinking:





Θα προσπαθήσω να κατεβάσω εικόνες.[δεν ξέρω γιατί αλλα δεν μπορώ]
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τις εικόνες μου πρέπει να τις στείλω κάπου με e-mail? :?: :?:
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παρακαλώ αν κάπιος ξέρει πως να κάνει post εικόνων ας με βοηθείσει!!!
Ευχαριστώ!!!

[Υπάρχουν ευχάριστα νέα, η ιστορία της Ελλάδας θα συνχεχιστεί όποια και να είναι η πορεία στο mudial -ε με τον Ronie@1 προπονητή [7 συνεχόμενα champion's league με Barca βλπ.BARCELONA]οι επιτυχίες είναι σίγουρες-]

to be continued ..... :wink:
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τα πανυγήργια για την κατάκτηση του τροπαίου είναι πρόσφατα. Η ομοσπονδία μου στέλνει μύνημα λέγοντας οτί είναι πολύ ευχαριστημένη απο την αναπάντεχη κατάκτηση του Euro 2004.Το ευρωπαικό πρωτάθλημα έχει τελειώσει το καλοκαίρι έχει μπει για τα καλά και ο πετυχημένος πλέον Έλληνας προπονητής Ronie@1 δουλέυει ακατάπαυστα :) :) για να δημιουργησει ένα νέο υλικό που θα έχει και πιο νεαρούς παίχτες στην σύνθεση του!!!

Επόμενος στόχος η πρόκριση στο mudial της Γερμανίας με την πρωταθλήτρια πλέον Ευρώπης να βρίσκεται στον 5ο όμιλο των προκριματικών με αντιπάλους :
την Σουηδία
την Πορτογαλία
την Δανία
και το FYROM

[Βατή κλήρωση για πρωταθλητές!!!! :-k ]

Πρώτος αγώνας με την Πορτογαλλία στην έδρα της....
Last edited by Ronie@1 on Wed Aug 18, 2004 1:06 pm, edited 1 time in total.
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
wOOzY
Amateur
Amateur
Posts: 130
Joined: Tue May 25, 2004 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Γουέστ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν θέλεις στείλε μου ένα E+Mail στο dilol@msn.com να τις ανεβάσω εγώ για εσένα , φυσικά δωρεάν .
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="wOOzY"]Αν θέλεις στείλε μου ένα E+Mail στο dilol@msn.com να τις ανεβάσω εγώ για εσένα , φυσικά δωρεάν .[/quote]


Δεν έχω e-mail .Δεν υπάρχει άλλος τρόπος?????

[η ιστορία θα συνεχιστεί μάλλον αύριο σήμερα θα προσπαθήσω για τις εικόνες.]
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Ronie@1"]

Δεν έχω e-mail .Δεν υπάρχει άλλος τρόπος?????

[/quote]

Καλά και πως έκανες register στο site? :roll:
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

[quote="theodore80"][quote="Ronie@1"]

Δεν έχω e-mail .Δεν υπάρχει άλλος τρόπος?????

[/quote]

Καλά και πως έκανες register στο site? :roll:[/quote]

Mea Culpa :oops:

Πλέον όλοι πρέεπει να έχουν email για να γραφτούν (όπως παλιά :-P )
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Όσο και αν σας φαίνεται περίεργο νομίζω οτί έχω e-mail.Παλαιότερα όταν ήμουν άσχετος [όπως και τώρα δηλαδή :) :) :) ] προσπάθησα να φτίαξω e-mail!!!Επειδή όμως δεν ήξερα και πολλά όταν προσπάθησα να δοκιμάσω αν όντως είχα φτίαξει το e-mail μου μπερδέυτικα και τα παράτησα :D :D


Όταν έκανα register έβαλα το e-mail που είχα φτιάξει [χωρίς όμως να το χρησιμοποιήσω ποτέ]

Παιδιά πειράζει αυτο που έκανα???? :!:
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
User avatar
Ronie@1
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Fri Aug 13, 2004 10:28 pm
Location: Ελασσόνα ,Λάρισας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πρώτος αγώνας λοιπόν με την Πορτογαλία στην έδρα τους.....
Το παιχνίδι είναι το πιο δύσκολο για μένα αυτού του ομίλου όμως ο σκοπός μας είναι να φύγουμε από την Λισσαβόνα με τους 3 βαθμούς!!!
Οι 26 παίχτες που κάλεσα είναι οι εξής:
GK:Eletheropoulos,Nikopolidis,Chiotis
Defenders:Seitaridis,Patsatzoglou,Georgatos,Venetidis,Ballas,Dellas,Kyrgiakos,Kapsis,Gkoumas
Mindfielders:Georgiadis,Gianakopoulos,Karagounis,Stoltidis,Basinas,Katsouranis,Tsiartas,Kafes,Medrinos :shock: [poly kalo talento]
Strikers:Nikolaidis,Vakouftsis,Charisteas,Vryzas,Agritis


Ο αγώνας ξεκινάει:
Στα πρώτα 20 λεπτα οι Έλλάδα κάνει δύο καλές φάσεις
Στο 25 οι Πορτογάλοι απειλούν για πρώτη φορά στο παιχνίδι!
Το ημίχρονο τελειώνει 0-0 χωρίς κάτι ιδιαίτερο
Στο ημίχρονο βγάζω τον Γιανακόπουλο [μικροτραυματίας] και βάζω τον Μενδρινό[ντεπούτο]
Στο 65' ο Μενδρινός βγάζει σέντρα από δεξιά όμως οι Πορτογάλλοι δίωχνουν σε κόρνερ.
Εκτελεί ο ίδιος ο Μενδρινός ...
Ο Χαριστέας [είχε περάσει στην θέση του Ντέμη] πιάνει την Κεφαλιά όμως οι Πορτογάλοι διώχνουν σχεδόν πάνω στην γραμμή [η καλύτερη φάση του αγώνα]
Μέχρι το 85' δεν υπάρχει καμία φάση :?
Στο 88' η ομάδα κερδίζει φάουλ σε πολύ καλό σημείο.
Εκτελεί ο Μπασινάς και ........
γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ
Αριστοτεχνική εκτέλεση του Μπασινά [αρχηγού της Εθνικής] και η μπάλα στα δύχτια!! Ο αγώνας τελειώνει!!!!
0-1 η Ελλάδα παίρνει 3 πολύτιμους βαθμούς σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και συνεχίζει την προσπάθεια της με άλλον αέρα για την πρόκριση στο mudial της Γερμανίας!!!
Να σημειώσω οτι το Ντεπούτο του Μενδρινού είναι απόλυτα επιτυχημένο!! [9 απόδοση]!! :!: :!:
20 Μαιου 1992
''Γουεμπλει'',Λονδινο[Τελικός Champion's League]
Barcelona - Sampdoria
1 - 0

Είμαστε πια πρωταθλητές !![Ευρώπης]!!!!
Post Reply

Return to “Ιστορίες CM”