[CM4 03/04] Bugs 4.1.5

Έχετε τεχνικές δυσκολίες; Δε σας "τρέχει" με τίποτα; Βρήκατε bug και δεν ξέρετε που να το πείτε; Εδώ λοιπόν!
Post Reply
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποστάρετε εδώ τα bugs που βρίσκετε στο 4.1.5.
Σημειώστε ότι για να εγκαταστήσετε το 4.1.5, πρέπει να έχει εγκατεστημένο ΗΔΗ το 4.1.4 (αντίθετα με ό,τι συνέβενε στα προηγούμενα Patch, όπου το καθένα περιείχε και όλα τα προηγούμενα).
User avatar
HitMan
Amateur
Amateur
Posts: 231
Joined: Sun Apr 27, 2003 11:00 pm
Location: Athens,Galatsi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δεν ξέρω αν αυτό που βρήκα είναι bug του 4.1.5 αλλά έτσι νομίζω καθότι δεν το είχα παρατηρήσει με το 4.1.4...

Για να εξηγηθώ, είμαι στο 2010 με την ΑΕΚ, και εκεί που έχω ως assistant manager/player τον Lyberopoulo και ως coach τον Ζαγοράκη, αυτόι αποσύρονται [από την ποδοσφαιρική τους καριέρα] και μου βγάζει ότι έχουν status MANAGER χωρίς εγώ πλέον να μπορώ να τους διώξω... το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να τους προσφέρω νεο συμβόλαιο..
Τι γίνεται ρε παιδιά;!
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15589
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Και εμενα ετσι μου εβγαλε για τον Hans Vonk τον οποιο προσελαβα σαν κοουτς-τερματοφυλακα, ενα χρονο πριν αποσυρθει και οταν αποσυρθηκε εμφανιστηκε σαν μαναζερ.
Οταν ξαναεκανα load το παιχνιδι ομως ηταν κανονικα κοουτς!
Να σημειωσω οτι ξεκινησα το παιχνιδι απατσαριστο, και στη πορεια εβαλα τα 4.1.2, 4.1.4, 4.1.5.
User avatar
HitMan
Amateur
Amateur
Posts: 231
Joined: Sun Apr 27, 2003 11:00 pm
Location: Athens,Galatsi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Και εγώ το ίδιο έκανα, και ναι έχεις δίκιο, με το επόμενο load εμφανίζονται σαν coaches, όμως π.χ. τον Λύμπε που τον είχα βοηθό προπονητή, ξαναγινέ coach. =D>

Mήπως να ενημερώσουμε SI μεριά;
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To γνωστό bug με Diego και μηδενικό συμβόλαιο είναι πάλι εδώ... ::roll:
Το παιχνίδι άρχισε από την αρχή με version 4.1.5

Χρειάζεσαι νέο save game Αιμίλιε;
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Bug στο history των co-owned παιχτών. Όταν φτάνει η στιγμή να αποφασιστεί σε ποια από τις δύο ομάδες που έχουν τα δικαιώματά του θα παίξει, αν πάει στην ομάδα που δεν έπαιζε μέχρι τότε, το history του αλλάζει και δείχνει την άλλη ομάδα. Για να το κάνω πιο απλό ένα παράδειγμα: Μιλαν και Παρμα έχουν co-own τον Donadel. Αυτη τη στιγμή παίζει στη Παρμα. Όταν αποφασιστεί ότι η Μίλαν τον αποκτά εξ΄ολοκλήρου, η ιστορία του αλλάζει και εκεί που τα 2 προηγούμενα χρόνια έπαιζε στη Παρμα τώρα τον δείχνει ότι έπαιζε σε Μίλαν... Τα παιχνίδια που είχε παίξει μα Παρμα δεν σβήνονται απλά φαίνεται σαν να τα 'επαιξε με τη Μίλαν...
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δύο bugs άξιοα αναφοράς:

1) Στο history της εθνικής Ολλανδίας λέει ότι ο most capped player είναι ο De Boer με 106 συμμετοχές και όταν πατάς πάνω του λέει ότι έχει 108!

2) Πρόβλημα με τις υποσχέσεις συμβολαίων: Υποσχέθηκα σε παίχτη μου ότι στο τέλος της χρονιά θα του το ανανεώσω και με το που τελειώνει η χρομιά του το ανανεώνω δίνοντας πολύ περισσότερα από αυτά που ζήταγε, αλλά αυτός έγινε unhappy επειδή λέει τον "έγραψα". Στη συνέχεια τον πουλάω και μετά από ένα χρόνο τον ξανααγοράζω και εχει Manager promises New contract at the end of the seasom!! ::roll: Ήμαρτον!!
iceburn
Football Legend
Football Legend
Posts: 12423
Joined: Tue Jan 27, 2004 12:00 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]1) Στο history της εθνικής Ολλανδίας λέει ότι ο most capped player είναι ο De Boer με 106 συμμετοχές και όταν πατάς πάνω του λέει ότι έχει 108![/quote]

xmm..... den to xo psaksei mipos den ypologizei ta caps pou tha ginoun afou patiseisto proto continue game?
Post Reply

Return to “Τεχνικές Ερωτήσεις / Bugs CM”