Πώς στέλνω για διακοπές τους παίκτες μου?

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
User avatar
SteaM10
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Thu Nov 04, 2004 10:21 am
Location: Nafplio
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eimai neos sto CM & FM kai den ksero pos stelno gia diakopes tous paixtes mou!!!


Έκανα edit στον τίτλο για να είναι πιο συγκεκριμένος.
Θράσσος
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mπορείς να το κάνεις με δύο τρόπους:

1) Αν θες να ξεκουράσεις μερικούς παίκτες, τότε πας στην οθόνη της προπόνησης και τους αναθέτεις το "None" training.

2) Αν θες να τους ξεκουράσεις όλους (πχ καλοκαιρινές διακοπές), τότε αυτό δεν το κάνεις από το training screen.
Θα πας
Manager-->Options-->Suspend all training
(εκεί που διαλέγεις και τις υπευθυνότητες του Assistant Manager) και διαλέγεις την ημερομηνία που θες να αρχίσουν οι διακοπές και την ημερομηνία που θες να τελειώσουν. Έτσι θα τεθούν αυτόματα ΟΛΟΙ οι παίκτες σε διακοπές.

Αν δεν καταφέρεις να τα βρεις, ξαναπές μου.
User avatar
SteaM10
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Thu Nov 04, 2004 10:21 am
Location: Nafplio
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Euxaristo gia tin bohthia an mporeis grapse kai to training program tou gary
alla na einai gia to FM oxi gia to CM giati den yparxoun polles epiloges sto program tou CM

EYXARISTO KAI PALI CU!!!!
keane
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Mon Mar 31, 2003 11:00 pm
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να ρωτησω κατι..Θελω να στειλω για διακοπες τους παιχτες μου και το εχω τσεκαρει απο τα options.Κατα την περιοδο που κανουν διακοπες,στο training τι schedule θα πρεπει να μου εμφανιζει?Resting?Γιατι εμενα μου εμφανιζει οτι συνεχιζουν να κανουν το ιδιο προγραμμα που καναν,ο ασισταντ να μου δινει πληροφοριες για τον καθενα κλπ.Ειναι οπτικο το θεμα ή ειναι bug και πρεπει να τους στειλω μονος μου για διακοπες?Και αν ειναι ετσι τι κανω?Τους βαζω στο resting?(παντως,δοκιμαστικα εβαλα resting για 3-4 μερες και πεσαν ολων τα στατιστικα).
Σημειωση:Χρησιμοποιω imported προγραμμα.
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Darden,
Δυστυχώς δεν είναι οπτικό. Αν χρησιμοποιείς imported schedules, π΄ρέπει να τους βάλεις "Rest" manually. To έχω πει στην SI, ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα.

Έχεις pm.
User avatar
the_nerd_in_parties
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Thu May 06, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alli mia erwtisi:se ena apo ta palia posts tou thrassou elege oti an toys afhseis poly kairo na xekourastoun 4-6 evdomades ginontai unfit kai etsi prepei na ginei.exw parathrhsei oti kai 2 mhnes na toys afhseis diakopes peftei gia ligo to condition mexri to 85% sthn kalyterh periptwsh gia merikes meres kai meta oloi einai sto 100%.Tsekara na dw mhpws eixan mpei se kapoio programma alla oloi htan sto resting.ti symvainei?
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ν_Ι_P,
Τι μήνυμα σου βγάζει, ότι είναι fit οι παίκτες ή κάτι άλλο? (Ρωτάω για το fitness)
User avatar
the_nerd_in_parties
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Thu May 06, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vgazei synithws needs match training for the new season.Apla vlepw tis alles omades pou toys exoyn oloys unfit kai sth mesh ths periodoy exw polloys traumatismous giauto anarwtithika
User avatar
Drg
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Mon Nov 15, 2004 11:14 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: πάνω από ένα πληκτρολόγιο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="darden"]Να ρωτησω κατι..Θελω να στειλω για διακοπες τους παιχτες μου και το εχω τσεκαρει απο τα options.Κατα την περιοδο που κανουν διακοπες,στο training τι schedule θα πρεπει να μου εμφανιζει?Resting?Γιατι εμενα μου εμφανιζει οτι συνεχιζουν να κανουν το ιδιο προγραμμα που καναν,ο ασισταντ να μου δινει πληροφοριες για τον καθενα κλπ.Ειναι οπτικο το θεμα ή ειναι bug και πρεπει να τους στειλω μονος μου για διακοπες?Και αν ειναι ετσι τι κανω?Τους βαζω στο resting?(παντως,δοκιμαστικα εβαλα resting για 3-4 μερες και πεσαν ολων τα στατιστικα).
Σημειωση:Χρησιμοποιω imported προγραμμα.[/quote]

Μου είχε συμβεί και εμένα. Κατά πάσα πιθανότητα φταίει ότι παράλληλα με την επιλογή για διακοπές στο τέλος της περιόδου έχεις τσεκάρει και την επιλογή για ανάληψη της προπόνησης από τον βοηθό. Δοκίμασε να το βγάλεις και να αναλάβεις την προπόνηση μόνος σου
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2005”