Βγήκε το νέο FM 2005 Training Editor

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
george_v
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2004 12:26 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Γεια σας.
Αυτό το μήνυμα το γράφω για να σας ενημερώσω ότι το FM 2005 TSS Editor είναι έτοιμο και μπορείτε να το βρείτε στο site μου.Απαντήστε μου σχολιάζοντάς το.Είναι καλό?Αξίζει τον κόπο?

ΥΓ:Για 'οσους το ξέρουν παλιά το site είχε και Ελληνική γλώσσα, αλλά τώρα που το έφτιαξα από την αρχή, βαριόμουν να γράψω και τα Ελληνικά.Sorry.
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ωραίο και χρήσιμο προγραμματάκι ανεβαίνει στο site ASAP :-)
Πως ποστάρω άραγε? :D
theodore80
Administrator
Administrator
Posts: 4833
Joined: Mon Apr 28, 2003 11:00 pm
Location: Amsterdam, Netherlands / Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλωσήρθες.... Είχες φτιάξει και το αντίστοιχο προγραμματάκι για το CM 03/04...σωστά;

Σου είχα στείλει email τότε αλλά....

Welcome και πάλι :-)
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγώ θα περιμένω την αναφορά του Θράσσου για το συγκεκριμένο utility :wink:
User avatar
nsidir
Trialist
Trialist
Posts: 3
Joined: Mon May 12, 2003 11:00 pm
Location: Xanthi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις από που θα μπορούσα να το κατεβάσω;

Ευχαριστώ
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="nsidir"]Μήπως θα μπορούσες να μου πεις από που θα μπορούσα να το κατεβάσω;

Ευχαριστώ[/quote]

Δες στη κεντρική σελίδα κάτω δεξιά.
george_v
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2004 12:26 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μπορείς να το κατεβάσεις από το site μου

http://george-v.servegame.com
User avatar
d4m13n
Banned
Banned
Posts: 2028
Joined: Sat May 10, 2003 11:00 pm
Location: Portsmouth Uk - Thiva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι και στα downloads του site για όποιον θέλει να το κατεβάσει...

ΕΔΩ
Πως ποστάρω άραγε? :D
george_v
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2004 12:26 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Παιδια αν θελετε να κανετε και κανενα σχόλιο για το προγραμμα καλο θα ηταν...
Τι άλλο θα θέλατε να έχει?
Σας ικανοποιεί?
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="george_v"]Παιδια αν θελετε να κανετε και κανενα σχόλιο για το προγραμμα καλο θα ηταν...
Τι άλλο θα θέλατε να έχει?
Σας ικανοποιεί?[/quote]
Να σε ρωτήσω κάτι... Πόσες μονάδες πρέπει να προπονεί ένας παίκτης κάποιο χαρακτηριστικό για να κάνει διαφορά? Ημερησίος ή εβδομαδιαίος.
kip
Trialist
Trialist
Posts: 26
Joined: Sun Sep 26, 2004 5:56 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="george_v"]Γεια σας.
Αυτό το μήνυμα το γράφω για να σας ενημερώσω ότι το FM 2005 TSS Editor είναι έτοιμο και μπορείτε να το βρείτε στο site μου.Απαντήστε μου σχολιάζοντάς το.Είναι καλό?Αξίζει τον κόπο?

ΥΓ:Για 'οσους το ξέρουν παλιά το site είχε και Ελληνική γλώσσα, αλλά τώρα που το έφτιαξα από την αρχή, βαριόμουν να γράψω και τα Ελληνικά.Sorry.[/quote]
-----------------------------------------
γεια σου ρε φιλε γιωργο

ρε συ επειδη δεν εχω χρησημοποιησει το παλιο version του προγραμματος που κανεις , δεν εχω καταλαβει τι κανει και πως λειτουργει, μιας και το βλεπω πρωτη φορα! αν εχεις χρονο βρες με στο email θα ηταν καλο αν μου εξηγουσες λιγο. ευχαριστω πολυ :D
george_v
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Thu Nov 18, 2004 12:26 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote]Να σε ρωτήσω κάτι... Πόσες μονάδες πρέπει να προπονεί ένας παίκτης κάποιο χαρακτηριστικό για να κάνει διαφορά? Ημερησίος ή εβδομαδιαίος.[/quote]
ΑΠ:Δέν ξέρω κατά πόσο το FM ανεβάζει τα χαρακτηριστικά των παικτών, πάντως στο CM 03-04 εαν φτιάξεις ένα training system με παραπάνω από 63 σε κάθε ιδιότητα(πχ fitness κλπ), αυτό αρκεί να το κάνει κάθε παίκτης μία φορά τη βδομάδα για να γεμίσουν οι μπάρες του CM.

[quote]ρε συ επειδη δεν εχω χρησημοποιησει το παλιο version του προγραμματος που κανεις , δεν εχω καταλαβει τι κανει και πως λειτουργει, μιας και το βλεπω πρωτη φορα! αν εχεις χρονο βρες με στο email θα ηταν καλο αν μου εξηγουσες λιγο. ευχαριστω πολυ [/quote]
ΑΠ:Το πρόγραμμα αυτό φτιάχτηκε με στόχο το να μπορείς να φτιάξεις training systems όπως το sprints, που θα κάνουν ότι κάνουν όλα τα άλλα training systems μαζί.Αυτά τα αρχεία είναι .tat Όμως, εάν όταν ξεκινήσεις το καινούριο παιχνίδι δεν βρίσκονται αυτά στον κατάλογο 'C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2005\data\training' το FM δεν θα τα αναγνωρίσει όταν τα βάλεις σε αυτό το φάκελο.Έτσι ο μόνος τρόπος για να τα εισάγεις στο FM είναι να φτιάξεις ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα με το Training Schedule Editor και σε αυτό να βάλεις το training system που δημιούργησες.Το αποθηκεύεις το εβδ.πρόγραμμα στον παραπάνω φάκελο και το κάνεις import από το FM.Έτσι βάζεις όλους τους παίκτες σου να κάνουν
αυτό το πρόγραμμα.Το θέμα είναι ότι έτσι, to FM θα αναγνωρίζει την προπόνηση που έφτιαξες ως rest, αλλά παράλληλα οι μπάρες θα έχουν μεταβληθεί ανάλογα.
Για οδηγίες ως προς το πως να το χρησιμοποιήσεις κατέβασε από το site μου τον οδηγό για το αντίστοιχο πρόγραμμα για το CM 03-04.Η χρήση είναι παρόμοια.Αν παρ'όλα αυτά έχεις καμία άλλη απορία, απάντα μου εδώ.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2005”