Αναλαμβάνοντας τον ΑΡΗ...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ θα πώ πάρα πολύ περιλιπτικά την μέχρι τώρα πορεία μου στο FM.Έχω φτάσει αισίως στην 5η χρονιά με τον ΑΡΗ και τα πάω μέχρι στιγμής πολύ καλά.Την πρώτη χρονιά η ομάδα ήταν πολύ χάλια.Σκοπός μου ήταν να μην πέσω κατηγορία και τα κατάφερα πολύ εύκολα τερματίζοντας στην 8η θέση.Απο λεφτά δεν είχα φράγκο τσακιστό οπότε οτι παίκτες έπαιρνα ήταν τζάμπε.
Πήρα μερικά καλα παικτάκια και την 2η χρονια ούτε και γω φανταζόμουν τι θα καταφέρω.Δεν ξεκινάω πολύ καλα το πρωτάθλημα και ειμαι περίπου στη μέση της βαθμολογίας αλλα παρόλα αυτά, προς τις τελευταίες αγωνιστικές του κάνω εκπληκτικες εμφανήσεις και τερματίζω πανυγηρικά στην 3η θέση παρακαλώ.Εκτός απο αυτο,καταφέρω μετα απο 35 χρόνια να πάρω το κύπελλο αποκλείοντας στον ημητελικό τον Ολυμπιακό και κερδίζοντας στον τελικό τον Παναθηναικό...Στο πρωτάθλημα είχα την καλύτερη επίθεση και την 4η καλύτερη άμυνα.
Τρίτη χρονιά και ξεκινάω αποκλείοντας μια μικρή ομάδα(δεν θυμάμαι ποια) στην αρχή και την Rosenborg μετά και μπαίνω στους ομίλους του UEFA.Εκεί βέβαια δεν τα πήγα καλά και λόγο απειρίας και επειδη είχα να αντιμετοπίσω ομαδάρες όπως η Chelsea πχ.Στο πρωτάθλημα αυτή τη χρονιά δεν τα πήγα καλά και τερμάτισα στην 6η θέση χάνοντας την έξοδο στην Ευρώπη.
Όμως την επόμενη χρονιά,πήρα το αίμα μου πίσω και με καταπληκτικές εμφανίσεις τερματίζω πάλι στην 3η θέση οπου ισοβαθμούσα με τον Παναθηναικό ο οποίος ήταν 2ος.Για μια ακόμη φορά η ομαδάρα μου είχε την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα.Όλα αυτά τα χρόνια δεν αγόρασα ούτε έναν παίκτη.Όλους όσους πήρα τους πήρα ελεύθερους.Πούλησα αρκετούς απο αυτούς και έχω τώρα στα ταμεία μου 10,000,000 euros για μεταγραφές.
Ξεκινάω την 6η χρονιά με πολλά όνειρα και φιλοδοξίες.Οι bookmakers με έχουν για πρώτη φορά στα φαβορί για το πρωτάθλημα.Πρώτοι είναι οι Ολυμπιακος και Παναθηναικός με 6-4 και ακολουθουν η ΑΕΚ και εγώ.Χρειαζόμουν έναν μεγάλο επιθετικό για να ανταπεξέλθω τόσο στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο αλλά και στο δύσκολο UEFA.Είδα οτι ο Χαριστέας δεν ήταν ευχαριστημένος στην Werder οπότε πήγα να τον χτυπήσω για να τον ξαναφέρω πίσω στην αγαπημένη του ομάδα.Δυστηχώς δεν δέχτηκε γιατι τον ήθελαν και πολλες άλλες ομάδες και στο τέλος κατέληξε στην Salke.Ευτυχώς είχα πάρει ελεύθερο την προηγούμενη χρονιά τον Αγρίτη οπότε δεν καιγόμουν και τόσο πολύ για αλλον επιθετικό.
Η εθνική Ελλάδος απολύει τον Αναστόπουλο γιατι δεν τα πήγε καθόλου καλα και κάνω apply for job.Μετά απο λίγες μέρες η ομοσπονδία μου απαντάει καταφατικά!!!ΝΑΙ.Ειμαι ο νέος προπονητης της Ελλάδας.Αναγνώρισαν το ταλέντο μου και με επέλεξαν.
Συνεχίζω την ιστορία μου με τον ΑΡΗ.Κληρώνομαι στην αρχη με τον Απόλλων Λεμεσού τον οποίο αποκλείω εύκολα με 6-0 και 0-1.Επόμενος αντίπαλος η μεγάλη Stoutggart.Χάνω μες στην έδρα μου 0-1.Οπότε λέω πάει αποκλείστηκα.Όμως εκτός έδρας τα παλικάρια μου με εξέπληξαν.Κερδίζω 1-2 και περνάω στους ομίλους του UEFA οπου κληρώνομαι με Dortmund,Din. Voukourest,Aston Villa kai Genk.Πρώτος αγώνας στην έδρα μου με την Dortmund οπού κυριολεκτικά την παίζω στο μισό γήπεδο έχοντας 22 σουτ και αυτοί 2.Δυσκολεύομαι στο γκόλ όμως αυτό έρχεται μετα κόπων και βασάνων στο 92' απο αυτογκόλ ενός αμυντικου τους.Ονειρικο ξεκίνημα στον όμιλο.Δεύτερος αγώνας ειναι με την Din. Voukourest όπου κερδίζω εύκολα 0-2 εκτός έδρας.Τώρα έχω να αντιμετωπίσω την Genk μεσα στην έδρα μου οπότε άμα την κερδίσω παω full για πρόκριση στην επόμενη φάση!!!
Εντωμεταξι, στο κύπελλο αποκλείω μια μικρη ομαδούλα στον πρώτο γύρο και κληρώνομαι με ολυμπιακό οπου φέρνω 0-0 στην έδρα μου και 2-2 εκτός οπότε περνάω στον επόμενο γύρο όπου θα αντιμετωπίσω το Αιγάλαιο.
Όσο για το πρωτάθλημα,μεχρι στιγμής πάω πολυ καλά έχοντας κάνει το καλύτερο ξεκίνημα όλα αυτά τα χρόνια και δικαιώνω τους bookmakers που με έχουν στα φαβορι για τίτλο.Σε 8 αγώνες έχω 6 νικες,1 ισοπαλία και 1 ήττα(απο ΑΕΚ εκτός).Είμαι στην πρώτη θέση και ακολουθούν με 1 βαθμο διαφορα Ολυμπιακος και Παναθηναικός.Ως εδώ έχω παίξει μέχρι τώρα.Ελπίζω η συνέχεια να είναι εντυπωσιακή.Η ομάδα βγάζει φωτιές. :firestarter: 1ος στο Πρωτάθλημα,1ος στους ομίλους του UEFA,στην επόμενη φάση του κυπέλλου αποκλείοντας τον Ολυμπιακό και έπεται και συνέχεια...Είδωμεν :D
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξέχασα να αναφέρω την μέχρι τώρα πορεία μου με την Εθνική Ελλάδος.Μέχρι στιγμής έχω παίξει 3 παιχνίδια.Ειμαι στον ίδιο όμιλο με Ιταλία,Β. Ιρλανδία,Ουκρανία,Ανδόρα και Λετονία.Πρώτο ματς μεσα στην έδρα μας με την Ιταλία.Πολύ δύσκολο παιχνίδι.Οι Ιταλοί με παίζουν στο μισό γήπεδο αλλά παρόλα αυτά καταφέρνω να προηγηθώ με τον Αμανατίδη αλλα με ισοφαρίζουν.Καλό αποτέλεσμα για αρχή.Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με αντίπαλο την Βόρεια Ιρλανδία.Αυτή τη φορά εγώ είμαι ο κυρίαρχος του παιχνιδιου αλλά δεν καταφέρνω να κερδίσω και φέρνω 1-1.Αυτό ήταν αρνητικό αποτέλεσμα για την Πρωταθλήτρια Ευρώπης του 2004!!!Στον 3ο αγώνα όμως πήρα το αίμα μου πίσω ξεσκίζοντας κυριολεκτικά την Λετονια στην έδρα μας με 7-0!!!Αυτή ήταν πραγματική πρωταθλήτρια Ευρώπης.Είμαι 3ος στον όμιλο πίσω απο Ιταλία και Ουκρανία.Αυτά μέχρι στιγμής...
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πορεία προς την κορυφή συνεχίζεται.Απο την 8η αγωνιστική έχω φτάσει αισίως στην 19η και εξακολουθώ να είμαι πρώτος και μάλιστα με διαφορα απο τον 2ο.Έχω 15 νίκες,3 ισοπαλίες(η μία απο αυτές με τον ουραγό,την Καστοριά 1-1 εκτός έδρας) και 1 ήττα απο την ΑΕΚ.Έχω βαλει 39 γκολ και έχω δεχτεί μόλις 12.Δεύτερος είναι ο Ηρακλής ο οποίος έχει 11 βαθμούς διαφορά απο εμένα!!!Την προηγούμενη αγωνιστική τον κέρδισα με το επιβλητικό 0-3 εκτός έδρας με hat-trick του Αγρίτη και όλοι είδανε ποιός είναι το αφεντικό στο πρωτάθλημα.
Όσο για την ευρώπη,προκρίθηκα σαν πρώτος απο την φάση των ομίλων στο UEFA και τώρα θα αντιμετωπίσω την Benfica.
User avatar
Viriathus
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Oct 14, 2002 11:00 pm
Location: Porto Salonika
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε φιλε μου τι μου θυμιζεις

Κατι παλιες επικες εποχες με τον ΑΡΗ(στο CM 2000/1)

Ημουνα στον τελικο του Διειπηρωτικου (μετα απο χρονια)κοντρα στη Ρομα. Παρεπιπτωντως η Ρομα και η Χερενφεν ηταν οι νεμεσις μου σε εκεινο το CM(Με απεκλειαν απο το CL, εχανα σε ομιλους κτλ δεν τις κερδιζα με τιποτα). Στο 26 λεπτο ο Τοτι κανει το 4-0 .Που παω? σκεφτομαι. Εδω παμε για συντριβη. Στις καθυστερησεις ο Mulryne με βολιδα κανει το τελικο 4-7.

Αξεχαστο ματς. Απο τα ελαχιστα που θυμαμαι μετα απο 5 χρονια

Ααααχ, παλιες εποχες...
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τέλειωσε και αυτή η χρονιά και ήταν με διαφορά η πιο επιτυχημένη.Κατέκτησα το double.Στο πρωτάθλημα ήμουν ο απόλυτος κυρίαρχος.Τερμάτησα με 12 πόντους διαφορα απο τον δεύτερο και καταϋδρωμένο Παναθηναικό.Είχα 20 νίκες,6 ισοπαλίες και 4 ήττες.Εννοείται πρώτος στα γκόλ με 59 σύνολο.Όσο για το κύπελλο,κέρδισα άνετα την ΑΕΚ με 2-0.Καλύτερος προπονητής της χρονιάς, ποιος άλλος απο εμένα και καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα ο Αρης Θεσσαλονίκης!!!Τώρα έχοντας 12,250,000 euro για μεταγραφές και ολοκληρώνοντας την επέκταση του γηπέδου σε 6 μήνες οπου θα αυξηθεί περίπου στις 29.000 πάω για μεγάλα πράγματα.Θα δημιουργήσω την αυτοκρατορία του Αρη στο ποδόσφαιρο όπως είχε γίνει και στο μπάσκετ.
FORZA ARIS
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκίνησα την νέα χρονιά μπαίνοντας στους ομίλους του CL με αντιπάλους την Chelsea,Partizan και την Ρώσικη Rubin.Στο πρωτάθλημα, οι bookmakers με είχαν φαβορί για τον τίτλο μαζι με τον Παναθηναικό με 7-4.Μέχρι στιγμής δεν τους έχω διαψεύσει.Έφτασα 17 νίκες,2 ισοπαλίες(με ΠΑΟΚ εκτός και Παναθηναικό εντός) και 2 ήττες(απο Κέρκυρα και Ολυμπιακό και τα δύο με σκορ 3-2).Διατηρώ διαφορά 7 βαθμών απο τον 2ο Ολυμπιακό και 13 απο τον 3ο Παναθηναικο!Αποκλείστηκα απο τον όμιλο του CL σαν 3ος και έπαιξα στο UEFA με την Leverkusen.Ήττα εντος έδρας με 0-1 και νίκη εκτός έδρας με 0-2!!!Πέρασα και τώρα στους 16 θα αντιμετωπίσω την Dortmund.Στο κύπελλο είμαι στους οκτώ οπου στον 1ο αγώνα κέρδισα την Ξάνθη με 3-0 παίζοντας με 7 αναπληρωματικούς.
Όσο για την Εθνική Ελλάδος,ήρθα 2ος πίσω απο την Ιταλία και έπαιξα μπαράζ με την Βοσνία για το World Cup όπου κέρδισα και στα δύο παιχνίδια και πέρασα στο παγκόσμιο κύπελλο.
Στα major clubs της Ευρώπης μπήκε βέβαια και η Αρειανάρα η οποία κρατά τη σημαία της Ελλάδας ψηλά στην Ευρώπη γιατί όλοι οι άλλοι πάνε χάλια.Λογικό είναι μετά να παίζουμε μόνο με μία ομάδα στο CL.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω πολύ καιρό να postάρω οπότε θα πω πολύ περιλιπτικά τι έχω καταφέρει μέχρι τώρα γιατί έχω προχωρήσει πολύ.Έχω φτάσει στο 2013!!!Μέχρι στιγμής έχω κερδίσει 4 πρωταθλήματα,5 κύπελλα(4 double!),το UEFA και το Euro/Asian Cup.Είμαι ο 26ος καλύτερος σύλογος στην Ευρώπη και συμπεριλαμβάνομαι στα major clubs όλου του κόσμου.Αυτή τη χρονιά προκρίθηκα για πρώτη φορά στο 2ο γύρο του Champions League με 6 νίκες και καμμία ήττα.Αντιπάλους είχα την Barca(την οποία κέρδισα 6-1 στην έδρα μου και 1-3 εκτος!) την Liverpool (1-2 εκτός και 1-0 εντός!) και την Ferencvaros.
User avatar
MakisBajevic
Rotation
Rotation
Posts: 1045
Joined: Sat Nov 20, 2004 12:41 pm
Location: Γαλάτσι/Σέρρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απορία:

Το Euro/Asian Cup είναι αυτό που λέμε Διηπειροτικό;

Πως το κέρδισες αφού δεν έχεις πάρει Champion's League;;;
:?:
Μη κάνεις κο κο κο
κάνεις στο μυαλό κακό!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ απορώ με αυτό.Το CL το πήρε η Man Utd.Έπαιξα μαζί της και το Super Cup και το έχασα στα πέναλτι ](*,).Τώρα γιατί έπαιξα εγώ και όχι η United δεν ξέρω.Αφού το πήρα όμως και μάλιστα άνετα με 6-0 δεν με απασχολεί. :)
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sorry, όλο ξεχνάω και κάτι να γράψω...Εννοείται πως με όλα αυτά που έχω πάρει,έχω reputation world class.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα όταν απολύθηκαν οι προπονητές των Barcelona,La Corunia και Parma να είμαι το νούμερο 1 φαβορί για τον πάγκο τους.Άσχετα με το γεγονός ότι το μόνο πρωτάθλημα που έχω φορτομένο είναι το ελληνικό!!! :? :? :shock: Με ρωτούσαν απο τα media αν ενδιαφέρομαι και εγώ φυσικά είπα όχι.Αυτό γιατι δεν θα μπορούσα να πάω σε αυτές τις ομάδες οπότε ποιός ο λόγος να πω οτι με ενδιαφέρει η θεση?Σωστος???Φυσικά το board μετα απο τις δηλώσεις μου ενθουσιάζεται και λογικά θα αυξάνεται το loyalty μου.
Και κάτι ακόμα που αξίζει αναφοράς.Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται στην Β' Εθνικη! :-P
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μόλις κατέκτησα το 5ο συνεχώμενο πρωτάθλημα και είμαι ήδη στον τελικό κυπέλλου με τον Παναθηναικό.Όσο για το Champions League,έφτασα στους τέσσερις! αφού αποκλείστηκα από την Arsenal με 1-0 νίκη στην έδρα μου και 5-1 ήττα-συντριβή εκτός.Προηγουμένως είχα αποκλείσει Juventus και Werder.
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έφτασα μέχρι το 2014 αλλά σταμάτησα γιατί άρχισα να το βαριέμαι.Σιγά σιγά αποσύρονται και όλα τα γνωστα ονόματα και εμφανίζονται καινούργιοι παίκτες οπότε χάνει σιγά σιγά το ενδιαφέρον του.Οπότε σας παρουσιάζω τα τρόπαια μου:
6 συνεχόμενα πρωταθλήματα
6 κύπελλα (5 double)
1 UEFA Cup
1 Asian/Euro Cup

Ο Άρης έφτασε να είναι η 11η καλύτερη ομάδα στην Ευρώπη!!!
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να συνεχίσω το παιχνίδι.Έψαξα ομάδες απο όλο τον κόσμο για να ξεκινήσω καινούργιο αλλά κατάλαβα ότι σαν την ομάδα που έχω δημιουργήσει με τον Άρη δεν θα μπορέσω να βρώ.Ακόμα και την Real ή την Juve να πάρω δεν είναι θα είναι τίποτα μπροστά στην υπερομάδα που έχω δημιουργήσει μετά απο 10 χρόνια.
Ξεκίνησα την χρονιά και είμαι ήδη στα μισά.Μετά απο 15 αγώνες έχω 12 νίκες και 3 ισοπαλίες έχοντας σκοράρει 30 γκόλ και έχοντας δεχθεί 3!!!΄Στο πρωτάθλημα είμαι αήτητος για 57 συνεχόμενα παιχνίδια :!: :!: :!: :) Στο Champions league πέρασα απο τους ομίλους και τώρα παίζω με Partizan.
Εχω σώσει και screenshots αλλά δεν ξέρω πως θα τα εμφανίσω στα posts μου.
User avatar
titos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5242
Joined: Thu Mar 04, 2004 12:00 am
facebook προφίλ: christoforos30uk
Location: Hanwell, London
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρησιμοποίησε μια σελίδα όπως:

http://www.imageshack.us/

Κάνε upload την φωτό και ύστερα με την επιλογή Img ανέβασε την στο Img post σου. :wink: [/img]
:protest: ...Φέρτε τον Ντελ Μπόσκε πίσω στην Ρεάλ Μαδρίτης... :protest:
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thanks christos.Τελικά αποφάσισα οριστικά πλέον να σταματήσω το παιχνίδι.Αφού βέβαια έπαιξα μια χρονιά ακόμη και πήρα για άλλη μια φορά το double.Δυστυχώς το σερί μου διακόπηκε στα 59 παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα!Στην Ευρώπη δεν τα πήγα καθόλου καλά αφού αποκλείστηκα στους 16 του CL απο την Real.(1-1 εντός και 6-0! εκτός).Η ομάδα βρισκόταν στην 10η θέση στα club rankings στην Ευρώπη και είχε reputation continental :).Για πρώτη φορά στο FM τα πήγα πιστεύω αρκετά καλά!Καλύτερα δεν θα μπορούσα.Τώρα πάμε για άλλα :D
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”