Απίστευτα,τρελλά και αστεία που μας έχουν συμβεί...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αναφέρω 2 απίστευτα περιστατικά που μου έχουν συμβεί στο παιχνίδι:
- Ο ίδιος παίκτης χάνει 3 πέναλτι(0 στα 3) σε ένα αγώνα!!! Ο παίκτης είχε penalty taking 17 :shock:
- Ο τερματοφύλακας μου με βολέ σκοράρει από το ένα τέρμα στο άλλο!!!!
Γράψτε και εσείς για τα τρελλά που σας έχουν τύχει....
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

- Ο Ντίντα φτάνει στο πλάγιο χωρίς πίεση και παίρνει την μπάλα που έχει φτάσει από κόντρα, αφήνει τον επιθετικό να τον πλησιάσει (όχι τόσο ώστε να του βάλει κόντρα) και μετά πετάει τη μπάλα με φάλτσο στην εστία του.
- Οι δύο πρώτοι GK είναι τραυματίες και έτσι στον τελικό του CL μπαίνει ένας πιτσιρικάς 16 ετών αφού μόνο δύο είχα δηλωμένους στην Ευρώπη. Το παιχνίδι φτάνει στα πέναλτι και ο μικρός πιάνει 3 από τα 5 ενώ ο Saja πιάνει 4 και σκοράρει.
- Στον τελικό του CL Γιουβέντους-Δυναμό, ο Μπουφόν τραυματίζετε κάπου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο και για μία φάση παίζω χωρίς τέρμα! Σουτ πίσω από τη σέντρα στην κενή εστία και 0-1
kakoslykos
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 410
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:00 am
Location: Erlangen
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Panaxa"]- Ο ίδιος παίκτης χάνει 3 πέναλτι(0 στα 3) σε ένα αγώνα!!! Ο παίκτης είχε penalty taking 17 :shock: [/quote]
Ε βέβαια, αν έχει compposure (ψυχραιμία) χαμηλή, τότε τι να το κάνεις το penalty taking;

Πάντως πολύ μου αρέσει αυτό το topic και αναφέρω κάποια που μου έρχονται πρόχειρα )σίγουρα θα θυμηθώ και άλλα και θα επανέλθω)

- Ματς πατάτα ως το 85΄ (περίπου) με μόνο δύο σουτ από την κάθε πλευρά και ως το 94΄που τελειώνει το ματς έχουν μπει τρία γκολ και έχουν αποβληθεί δύο παίχτες.
- 10 παίχτες μου παίρνουν κίτρηνη... (παράαααααγκαααααααα)
- Πέμππτο λεπτό και χάνω με 2-0 και είμαι με 10 παίχτες.
- Σε τρεις συνεχόμενους αγώνες τραυματίζονται τρεις τερματοφύλακές μου. Ευτυχώς ήταν το έτος 2009 και είχα ήδη καλή ακαδημία με πολύ καλές εναλλακτικές.
nogreeklish
[url=http://img160.exs.cx/img160/8522/fmsign ... g:2t2kqb8p][color=orange:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Kakoslykos Profile[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 8:2t2kqb8p][color=red:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]HINTS AND TIPS[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p] for FM2007[/url:2t2kqb8p] - [url=http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 3:2t2kqb8p][color=darkblue:2t2kqb8p][b:2t2kqb8p]Τι θέλουμε στο νέο FM2009;[/b:2t2kqb8p][/color:2t2kqb8p][/url:2t2kqb8p]
User avatar
ioannis_the_great
Rotation
Rotation
Posts: 1182
Joined: Tue Nov 30, 2004 1:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Θεσπρωτία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

-Ετύχε σε ματς τσάμπιονς Λιγκ ενα παιχνίδι να έρθει 5-5
- Σε παιχνίδι μου με την Κέρκυρα βρέθηκα να χάνω στο 65 3-0 αλλά κατάφερα και το γύρισα σε 3-4. Παίζω με Παναθηναικό.
-Σε αγώνα ελληνικού πρωταθλήματος ο παίκτης Εstoyanoff μπαίνει αλλάγη στο δεύτερο ημίχρονο και σε αυτό το διάστημα χάνει 3 τετ-α-τετ
Εχω και Blog κάντε μια βόλτα http://deonta.blogspot.com/
User avatar
stv
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:57 pm
Location: Ano LiosiA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2 παίχτες έχουν αντίστοιχα σε 5 ματς στο πρωτάθλημα 24,36 και 19,62 Dribbles/game!!!!!

[img]http://img303.imageshack.us/img303/9948 ... 8xs.th.jpg[/img]
Last edited by stv on Fri Jul 15, 2005 3:54 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Saltapidas
Amateur
Amateur
Posts: 124
Joined: Sat Dec 18, 2004 12:32 pm
Location: Serres
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tin proti xronia mou ekane protasi i barca na antallaksoume ton roni me ton stankovic o opoios ekana stin misi season mono 5-7 paixnidia pano apo 7
Θα βγαινω , θα πινω και λογω δεν θα δινω.........
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ένα άλλο τρελλό και εκνευριστικό είναι το αυτογκόλ από τον τερματοφύλακα μου. Αυτό μου συμβαίνει αρκετά συχνά πάντως...
Χτες μου την έκανε ο Pagliuka (μάλλον ήθελε το υπογλώσσιο του) :evil:
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
pap
Amateur
Amateur
Posts: 119
Joined: Fri Aug 13, 2004 2:31 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

penalti kai paei o freddy adu na to ektelesei.to xanei kai sth diekdikisi anarepetai.xanapaei gia to deytero penalty. to xanei kai sth diekdikisi to vazei.

episis mou exei tyxei na nikisw ti manchester sto fa me omada apo to the championship(th lancaster pou eixa anebasei).afou ta shots on target itan 30-4 yper ths manchester utd to match paei sta penalties opou nikhsa 7-6.to 8o kai nikhforo penalty to ebale enas 17xronos me penalty taking 3.

telos mou xei tyxei se ena match na parw 2 kokkines kai na travmatisoyn 3 paiktes mou
myle
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 505
Joined: Sun Apr 24, 2005 9:25 pm
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυο τραυματίες και εφτά κίτρινες αν θυμαμαι καλά ενώ οι αντίπαλη ομάδα ούτε μια κίτρινη!
People's dream never dies.
User avatar
iskantargr
Trialist
Trialist
Posts: 76
Joined: Sun Jun 27, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω την Yate Town στην Αγγλια.Ειμαι στο σωτηριο ετος 2034.Παιζω με την Βισλα Κρακοβιας για το champions league.Πρωτο ματς στην Πολωνια χανω 5-0.Στον επαναληπτικο, στο πρωτο ημιχρωνο ειμαι 0-0.Στο 2ο βαζω τερμα δεξια ολες τις μπαρες.στο 90 ειμαι 5-0 και στην παραταση κερδισα με 7-0.
User avatar
iskantargr
Trialist
Trialist
Posts: 76
Joined: Sun Jun 27, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Οτι και να πει κανεις για ολες τις χρονιες που εχει παξει ο καθενας μας ειναι λιγο αφου καθε χρονια συμβαινουν και πολλα ευτραπελα οποτε ο καθενας εχει χιλιαδες πραγματα να αναφερει που χρειαζονται εκατονταδες forum για να αναφερθουν.παντως πιστευω οτι υπαρχουν λιγοι users που να εχουν τελειωσει το ματς με 6 παιχτες!!!!!. Δεν ξερω εαν ειναι bug παντως εμενα μου ετυχε.
User avatar
ioannis_the_great
Rotation
Rotation
Posts: 1182
Joined: Tue Nov 30, 2004 1:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
Location: Θεσπρωτία
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εμένα μου έτυχε να μου απορρίψει παίκτης την πρόσκληση στην Εθνική επειδή δεν τον είχα στις αρχικές επιλογές μου.
Πιο συγκεκριμένα έχω την Ελλάδα και ετοιμάζομαι να παίξω προκριματικά με τη Λετονία όταν ταυματίζεται ο Σειταρίδης και κάνω πρόσκληση στον Γραμμόζη ο οποίος αρνείται επειδή δεν τον έχω στις πρώτες προσκλήσεις. Αν είναι δυνατον!!!!
Εσεις θα τον ξανακαλούσατε?
Εχω και Blog κάντε μια βόλτα http://deonta.blogspot.com/
KaragouniS
Backup
Backup
Posts: 861
Joined: Sun Mar 16, 2003 12:00 am
Location: AN.AT.
Has thanked: 0
Been thanked: 0

topatha kai egw stin ethniki italias malista :shock:

meta omos dilwsa ston tupo oti kai kala oso eimai sto timoni den tha peksei ksana kai anagastike na zitisei dimosia signomi :wink:
[i:3iprmu00]"It's going to be a season with lots of accidents, and I'll risk saying that we'll be lucky if something really serious doesn't happen..."[/i:3iprmu00]
Ayrton Senna, March 1994
http://www.f1-photo.com/Gallery/1988/Po ... PHC_ss.jpg
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13709
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

[quote="ioannis_the_great"]Εμένα μου έτυχε να μου απορρίψει παίκτης την πρόσκληση στην Εθνική επειδή δεν τον είχα στις αρχικές επιλογές μου.
Πιο συγκεκριμένα έχω την Ελλάδα και ετοιμάζομαι να παίξω προκριματικά με τη Λετονία όταν ταυματίζεται ο Σειταρίδης και κάνω πρόσκληση στον Γραμμόζη ο οποίος αρνείται επειδή δεν τον έχω στις πρώτες προσκλήσεις. Αν είναι δυνατον!!!!
Εσεις θα τον ξανακαλούσατε?[/quote]


Εννοείται ότι δεν θα τον ξανακαλούσα
Αυτό έλειπε...Και εμένα μου έτυχε με τον Χαριστέα και δεν ξανάπαιξε ΠΟΤΕ......
User avatar
ale3is
Backup
Backup
Posts: 795
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C
Location: Βούλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμενα μου ειχε τυχει πολλες φορες στην εθνικη ελλαδος με προχειρα παραδειγματα τον φωτακη και τον θεοδωριδη...
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”