Μα εσεις πως το κάνετε αυτο φίλοι μου????

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kai den mporouses na to dexteis;;;;Gi auto paizoume manager alliws den tha htan realistiko.Enas agwnas stin pragmatikothta enas agwnas dden tha ksanagginotan. :karta: :karta: :karta:
R 21
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kkostas"]Bλέπω και διαβάζω καθημερινά τόσες ιστορίες που αναφέροντε σε επιτυχίες ομάδων!Που χου ο Εργοτέλης να πέρνει Τσαμπιονς λιγκ στον 2ο χρόνο, ο Ολυμπιακός να τα έχει σηκωσει όλα κτλ κτλ κτλ!
Επιτυχίες δηλαδη που ποτε δεν προκειτε να δουμε στα αλήθεια!
Και ρωταω τωρα εγω ο μικρός!
Ρε παιδια?Ειμαι τόσο άχρηστος που η καλύτερη πορεια που έκανα ήταν με τον Ολυμπιακό το 2007 (με Μοκοένα μεσα, Γκουαριν, και όλα τα καλούδια που κυκλοφορουν εκει μέσα) ήταν να φτάσω μεχρι τους 8 που εκεί με πέτυχε η Μπαρτσελόνα και ο Ροναλτίνιο με τον Ετο μου ριξαν 5 έξω και 3 μέσα?
Είμαι άχρηστος που ο Βάλλας δεν μπορει ποτέ να πιάσει τον Ετο?(είπα ενα όνομα τωρα)
Είμαι άχρηστος που ο Ροναλτνίνιο περναει όλη μου την ομάδα για πλάκα???
Και στο φινάλε είμαι άχρηστος που πέρνω πρωτάθλημα(με δυσκολία ε?) στην Α εθνικη αλλα χάνω στο χαλαρό απο την Ξάνθη και Παναθηναικους στην έδρα τους?
Είμαι άχρηστος που δεν χρησιμοποιώ fm scout kai editor?Που δεν παιζω τον ίδιο εγώνα 70 φορές μέχρι να κερίδω??
Μα πως ειναι δυνατον ρε παιδια να πάρει Ευρωπαικο ο Ολυμπιακός η ο Παναθηναικός απο τον πρωτο χρόνο που κοκορέυοντε οι περισσότεροι εδω?
Εχω αρχίσει να πιστευω οτι καποιος λέει μουφες εδω μέσα και αυτός σίγουρα δεν είμαι εγω!
Δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν!Ειναι καθαρα γνωμη μου!Ισως η δική σας γνωμη ειναι οτι είμαι ένας άχρηστος μανατζερ!!Αλλα όσο καλός και να έισαι δεν πιστευω οτι μπορεις (υπο φυσιολογικές παντα συνθηκες) να κερδισεις την Μπαρτσελόνα λέμε τωρα εκτός έδρας και ο Ροναλτίνιο να μην σε βάλει 2-3 για την πλακα του!!![/quote]

Φίλε μου συνονόματε ο καθένας παίζει όπως θέλει. Κι εγώ παίζω όπως εσύ, δεν ξαναφορτώνω ποτέ, ούτε χρησιμοποιώ editors και μαγικά προγράμματα προπόνησης. Όχι μόνο γιατί αυτή θεωρώ τη μαγεία του παιχνιδιού (τον ρεαλισμό) αλλά γιατί πάντα μου αρέσει να παίζω έτσι, σε όλα τα παιχνίδια. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ κωδικούς για god mode κλπ.
Κι αν θέλω να δοκιμάσω τακτικές κλπ θα το κάνω στον επόμενο αγώνα ή θα κλείσω όσα φιλικά μπορώ γιατί έτσι θεωρώ ότι γίνεται και IRL. Εξάλλου γι'αυτό υπάρχουν και ανάλογα θέματα στα forum του FM γι'αυτούς που επιμένουν να παίζουν έτσι. Εγώ αν και Ολυμπιακός ξεκίνησα το παιχνίδι άνεργος, με πήρε ο Απόλλων, την πρώτη χρονιά τον έσωσα στο τσακ, τη δεύτερη ανέβηκα Α' Εθνική (δεύτερος) και την τρίτη χρονιά (Α΄Εθνική πλέον) τερμάτισα 7ος ενώ περίμεναν να πέσω. Σε πολλά παιχνίδια ζορίστηκα, με τους μεγάλους έχω φάει κάτι 5αρες αλλά έχω κάνει και μεγάλες εκπλήξεις. Αν το παιχνίδι είναι σωστό, περιμένω κάποια στιγμή μετά από μερικές σεζόν να με ζητήσει κάποια μεγαλύτερη ομάδα...
Εγώ έτσι το ευχαριστιέμαι περισσότερο το παιχνίδι αλλά το πως παίζει ο καθένας είναι δικό του θέμα. :-D
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα σίγουρα!Γιαυτο άλλωστε και δεν τα γράφω αυτα για να προσβάλω τα παιδιά!Αν κάποιος χρησιμοποιει έντιτορ και τέτοια καλό ειναι να το λέει!
Η αλλιιώς ας μας πει πως στο καλό κατάφερε με τον Εργοτέλη να πάρει πρωτη χρονιά πρωτάθλημα και 2η ευρωπαικό!Διότι κόβω και το κεφάλι μου οτι χωρις cheat δεν γίνονται αυτα τα πράμματα!
Ακόμα και με 8 παίχτες να μεινει η Μπαρτσελόνα, η Αρσεναλ η η οποιαδήποτε ομάδα που μπορει να τύχει να παιξει μαζί της ενας εργοτέλης,ΔΕΝ μπορει να την κερδισει!
Εκτος και αν μεινει χωρις τερματοφυλακα αλλα και πάλι δυσκολα!
Στην πραγματικότητα υπάρχει περίπτωση να συμβει η έκπληξη!Εδω πήρε η Ελλάδα Ευρωπαικο!
Αλλα στο μανατζερ και έτσι όπως ειναι αυτο κατασκευασμένο το βλέπω ως φυση αδύνατον!
Παρεπιτόντος καταφερα και έφτασα με τον Ολυμπιακό τελικό Τσαμπιονς Λικ πρόσφατα!
Ειχα μέσα πολυ καλους και γνωστους παίχτες αλλα τελικά έχασα με 0-2!Ε δεν γινόταν ο Ανατολάκης να πιάσει τον Ρουνει!χεχεχεχε!
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ki omws egw me inter prin apo ligo 2h xronia teliko cl 2-0 kerdisa :victory: :victory: :victory:
R 21
gespi79
Indispensible
Indispensible
Posts: 1618
Joined: Tue Mar 09, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Pirkavlos FC
Location: Κορυδαλλος. κελι 32 (διπλα απτο 33) :D
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

FACT:
στο τελευταιο που ειχα αρχισει με την ΑΕΚ με μονο "πειραγμα" την προσελευση φιλαθλων (ε οχι και 8000 Μ.Ο!! :evil: ) καταφερα και εφτασα τελικο ΟΥΕΦΑ.
Με τον Ρουσεφ βασικο :D :D :D

Να πω την αμαρτια μου, Η Τσελσι δεν ειναι και τοσο καλη ομαδα αν την παιξεις δυο φορες (στον Τελικο) :oops:
couldnt resist :yea:
Σπαγγετι και ρυζακι, σκορπισαν παντου
καθε σπιτι μια γωνια, του καπαμαρου :P
gkakarnias
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Nov 21, 2004 6:40 pm
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ανέβασα τη δεύτερη χρονιά την Άσκολι στη Σέριε Α. Εκεί έφαγα κάτι ξεγυρισμένες πεντάρες που ήταν όλες δικές μου. Σώθηκα όμως με αντιποδόσφαιρο, αφού όποτε έκανα το 1-0 έβγαζα τον περιφερειακό φορ και έβαζα λίμπερο. Οπισθοδρομικό μεν, αλλά έται πήρα 1-1 από την Ίντερ, έτσι κέρδισα 1-0 τη Σαμπντόρια και έτσι σώθηκα. Και στο κάτω κάτω της γραφής αν ήθελα να τα πάρω όλα με ομάδα της πλάκας θα έπαιζα Pro Evolution. Στο FM η εμπειρία λέει ότι για να πάρεις τίτλους με μικρή ομάδα θα χρησιμοποιήσεις scout και θα πάρεις τους γνωστούς παίκτες. Ελπίζω να απάντησα στο ερώτημα "πως παίρνεις τίτλους με τους Εργοτέληδες"
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xe xe!Η διαφορά φίλε μου είναι οτι άλλο η Άσκολι και το reputanion της όπως και της Σιερα Α και άλλο αυτο του Εργοτέλη!Αν ο Εγοτέλης στο Μανατζερ ήταν σαν την Ασκολι χλωμο σε βλέπω να έμενες στην κατηγορία!Οχι και αδυνατον βέβαια διότι πολλα μπορουν να συμβουν!
Κάνε το ίδιο πραμμα και παρε εγοτελη!Κανεις απο τους γνωστους παιχτες και ταλέντα δεν θα καταδεχαιτε να έρθει!Ουτε καν ο Κυπαρισης!Χεχε!Μπορει να ανέβεις και να γινεις πρωταθλητης αλλα μετά τα 3-4 χρόνια!Οσο για Ευρωπαικους τίτλους θαχριεαστει να ξεπεράσεις την 6 ετία!Ετσι το βλεπω εγω!Ας με διαψευσει κάποιος που παιζει χρόνια ρε παιδια!!
gkakarnias
Amateur
Amateur
Posts: 131
Joined: Sun Nov 21, 2004 6:40 pm
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

φίλε μάλλον δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω. Αυτό που εννοούσα ήταν ότι με μικρή ή μικρομεσαία ομάδα δεν μπορείς να κάνεις θαύματα και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το να πάρεις ένα Χ από έναν μεγάλο δεν είναι αδύνατο. Το να παίρνεις συνεχώς καλά αποτελέσματα (όπως π.χ. χρειάζεται για την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ ή του πρωταθλήματος) απαιτεί το να αλλάξεις εντελώς την ομάδα σου (είτε είναι ο Εργοτέλης, είτε η Άσκολι, είτε η Έξετερ) και με τους γνωστούς Γκερίν, Τσιγκάλκο, Μοκοένα να την κάνεις αρκετά καλή ώστε να χτυπάς τους πάντες. Αυτό στην πραγματικότητα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Άλλος τρόπος να πάρεις Τσάμπιονς Λιγκ με τέτοια δεν υπάρχει (με την εξαίρεση του συνεχούς save/load, αφού πλέον τα συστήματα-απατεωνιά δεν ισχύουν).
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2005”