Κρόνος Αργυράδων 19/20

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Γ' Εθνικής!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Εδώ μπορείτε να δώσετε πληροφορίες για τον Κρόνο Αργυράδων.

Παρακαλώ στηριχτείτε στο FM2019 για την κριτική και ακολουθείστε τις οδηγίες.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Ιστορική ημερομηνία για τον Κρόνο είναι η σημερινή (Πέμπτη 20 Ιουνίου 2019), καθώς ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες για τη μετατροπή της ομάδας σε Ποδοσφαιρική Ανώνυμη εταιρία. Πλέον, οι «μπλε» αλλάζουν σελίδα!

Η Εταιρία θα φέρει την επωνυμία «Π.Α.Ε. Κρόνος Αργυράδων», ενώ τα γραφεία της θα λειτουργήσουν στο χωριό των Αργυράδων, στη νότια Κέρκυρα, αφού εξασφαλίστηκε ο κατάλληλος χώρος.

Το Μετοχικό Κεφάλαιο της ΠΑΕ προσδιορίστηκε στις 30 χιλιάδες ευρώ και θα τεθούν προς διάθεση χίλιες μετοχές, αξίας 30 ευρώ έκαστη.

• Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ

http://www.corfucorner.gr/portal/gethni ... ategory=13
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Παρελθόν από τον Κρόνο ο Κοιλιάρας

Τέλος έβαλε στη θητεία του στον Κρόνο Αργυράδων ο Δημήτρης Κοιλιάρας.

από mikriliga.com:
1 Ιουλίου 2019

https://www.mikriliga.com/parelthon-apo ... koiliaras/
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
User avatar
fon7
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Asst Researcher ΠΑΣ Γιάννινα & ΕΠΣ Ηπείρου
Posts: 3150
Joined: Thu Oct 21, 2004 9:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΣ Γιάννινα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο Metropolis 95.5 και την εκπομπή «Στη Σέντρα», φιλοξενήθηκε ο Γιάννης Καραϊσαρλής και αναφέρθηκε στο δίαυλο επικοινωνίας που έχει με τους ανθρώπους του Ηρακλή προκειμένου οι «κυανόλευκοι» να αγωνιστούν στη Football League τη νέα σεζόν με τον ΑΦΜ της κεκρυραϊκής ομάδας.


Μάλιστα, ο Πρόεδρος του Κρόνου Αργυράδων αποκάλυψε πως δέχθηκε πρόταση από τους ανθρώπους του «Γηραιού», όχι απλά για να παραχωρήσει τον ΑΦΜ, αλλά και για να ηγηθεί ο ίδιος της προσπάθειας των «κυανολεύκων» στο νέο ξεκίνημα, στη Football League.

Αναλυτικά, τα όσα είπε ο Δραμινός παράγοντας:

Για τον Κρόνο Αργυράδων:
«Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε ένα μικρό χωριό με μικρή δυναμική σε ό,τι αφορά τη Football League. Αυτή η Football League δεν έχει αρχή, μέση και τέλος. Είναι μια πολυδάπανη κατηγορία, στην οποία είναι πολύ δύσκολο να κατέβει ένα μικρό χωριό. Αν δεν αλλάξει κάτι δεν θα κατέβουμε».

Για το ενδιαφέρον του Ηρακλή να αποκτήσει το ΑΦΜ του Κρόνου:
«Προσπαθούμε να βρούμε έναν κώδικα επικοινωνίας με τον Ηρακλή ώστε να του μεταβιβάσουμε το ΑΦΜ. Είμαστε σε διαπραγματεύσεις τώρα. Μέχρι την Παρασκευή πρέπει να τελειώσει το θέμα για να ξέρουμε κι εμείς αλλά και ο Ηρακλής τι θα κάνουμε. Δεν είμαστε μακριά πάντως».

Για το πόσο κοστίζει η αγορά ενός ΑΦΜ της Football League:
«Από 100 έως 300 χιλιάδες ευρώ. Ανάλογα πόσο ανάγκη έχει κάποιος ή για ποια ομάδα πρόκειται».

Για την πρόταση που δέχθηκε να συμμετέχει ο ίδιος στο εγχείρημα:
«Παίζει και αυτό το σενάριο. Μου έγινε πρόταση να συμμετέχω κι εγώ στο εγχείρημα. Να πάρω το 51 ή το 49% των μετοχών, αναλόγως. Είναι μια δελεαστική πρόταση. Ο Ηρακλής είναι Ηρακλής, ομάδα με βαριά φανέλα και ιστορία. Το συζητάμε κι αυτό. Όχι όμως να αναλάβει ένας άνθρωπος, αλλά όλοι μαζί. Ορίζοντας είναι η Παρασκευή. Μου είπαν ότι μπορούν να στηρίξουν την προσπάθεια και οικονομικά. Μου έδωσαν ένα πλάνο για το τι μπορούν να κάνουν. Μου είπαν ότι θα γίνω πρόεδρος. Μέχρι την Παρασκευή θα έχουμε έναν μπούσουλα στα χέρια μας».

Για το επαγγελματικό του προφίλ:
«Εμείς είμαστε μια επιχείρηση, η οποία δραστηριοποιείται στον τουρισμό, κάνουμε εισαγωγές με είδη εξοχής και τρόφιμα. Το τελευταίο διάστημα θα ανοίξουμε ένα υποκατάστημα στη Θεσσαλονίκη. Όταν αποφασίσουμε να ασχοληθούμε με τον Ηρακλή να ξέρουμε τι γίνεται και να βγάλουμε ακριβώς τα οικονομικά. Δεν έχουμε τη δυνατότητα να πούμε ότι θα δαπανήσουμε 1,5-2 εκ. ευρώ. Ο δικός μου στόχος είναι η δουλειά. Χωρίς δουλειά δεν γίνεται τίποτα. Με αυτήν την μικρή ομάδα ανεβήκαμε σε πέντε χρόνια τρεις κατηγορίες και οι δύο ήταν εθνικές κατηγορίες. Το εγχείρημα του Ηρακλή δεν έχει καμία σχέση με τον Κρόνο. Θέλει περισσότερο χρόνο, περισσότερη δουλειά και περισσότερα χρήματα. Βεβαίως, αν ο κόσμος διαπιστώσει πώς γίνεται κάτι σωστό, υπάρχει και το ανταποδοτικό».

Για τις υποσχέσεις που δέχθηκε από ανθρώπους του Ηρακλή:
«Δέχθηκα διαβεβαιώσεις με τους ανθρώπους του Ηρακλή που μιλήσαμε για μεγάλους χορηγούς που μπορούν να βοηθήσουν προκειμένου να είμαι κατοχυρωμένος στο οικονομικό κομμάτι. Θα είναι μια συλλογική προσπάθεια, όχι ενός ανθρώπου. Στον Ηρακλή, ο οποίος είναι μια μεγάλη οντότητα και μεγάλη ιστορία, δεν μπορεί να έρθει ένας και μόνο να βάζει λεφτά. Πρέπει να τον τρέξει και σωστά».

Για τον τόπο διαμονής του:
«Αυτή τη στιγμή είμαι στη Κέρκυρα, κατά βάση μένω στην Αθήνα και η καταγωγή μου είναι από τη Δράμα. Έχω άριστες σχέσεις με τη Βόρεια Ελλάδα, γι' αυτό ανοίγω και υποκατάστημα στη Θεσσαλονίκη».

Για τους στόχους του με τον Ηρακλή αν αναλάβει την ομάδα:
«Πρώτα πρέπει να ξεκινήσουμε από το νοικοκυριό. Ανάλογα με το κομμάτι των διοικούντων και τη δυναμική, θα βάλουμε και τον στόχο».
http://www.corfucorner.gr/?id=21303&obj=news

Ο Καραϊσαρλής ξεκαθάρισε την θέση του στους «Τιτάνες»
Χθες Παρασκευή (12/7) το βράδυ, πραγματοποιήθηκε στο Καββαδίειο Πολιτιστικό Κέντρο των Αργυράδων συνάντηση του Γιάννη καραϊσαρλή με εκπροσώπους του Συνδέσμου Φιλάθλων «Τιτάνες».

Όπως μας ανέφερε ο Πρόεδρος του Κρόνου, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε μαζί του σήμερα Σάββατο το πρωί, ξεκαθάρισε την θέση του στους οργανωμένους οπαδούς της ομάδας, επισημαίνοντάς τους ότι μόνος του αδυνατεί να επωμιστεί το οικονομικό βάρος για τη συμμετοχή του συλλόγου στο Πρωτάθλημα της Football League.

Ο κ. Καραϊσαρλής τόνισε προς τους «Τιτάνες» ότι έχει πια κουραστεί να ακούει λόγια και υποσχέσεις. Τους είπε πως από τη στιγμή που δεν βρίσκει ενδιαφέρον και στήριξη από πουθενά, τότε προτίθεται να αποχωρήσει από το σωματείο. Ανέφερε εξάλλου ότι οι λύσεις για τον Κρόνο είναι πλέον μόνο δύο: είτε να πωληθεί ο ΑΦΜ της ΠΑΕ σ' εκείνους που έχουν δείξει ενδιαφέρον, είτε να παραδώσει τα... κλειδιά της ομάδας και οι «μπλε» να πέσουν δύο Κατηγορίες, δηλαδή στην Α1' ΕΠΣ Κέρκυρας.

Βάσει των όσων μας είπε ο Δραμινός παράγοντας, αύριο Κυριακή, στις 11 το πρωί, θα συναντηθεί εκ νέου με τους οργανωμένους φίλους του Κρόνου Αργυράδων, προκειμένου να παρθούν αποφάσεις για το μέλλον του συλλόγου.
http://www.corfucorner.gr/?id=21329&obj=news&category=

Δεν τον βλέπω καλά τον Κρόνο. Από τις δυο λύσεις που προτείνονται.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

07/08/2019
Οριστικά εκτός Football League ο Κρόνος Αργυράδων!

Τελικά, ο Κρόνος Αργυράδων δεν θα λάβει μέρος στο επερχόμενο Πρωτάθλημα της Football League, καθώς εξέπνευσε η προθεσμία της υποβολής των δηλώσεων συμμετοχής, ωστόσο η κερκυραϊκή ΠΑΕ δεν προέβει στις απαραίτητες διαδικασίες

http://www.corfucorner.gr/portal/aokerk ... category=1
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν.
Locked

Return to “Γ' Εθνική”