Παναχαϊκή 2008/09

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Γ' Εθνικής (Νότιος Όμιλος)!
Locked
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στην κατεύθυνση του γενικού ξεκαθαρίσματος στο ρόστερ της Παναχαϊκής, βρίσκονται οι κ.κ. Κούγιας ? Τεννές, οι οποίοι το απόγευμα της Πέμπτης θα είχαν συνάντηση, να θέσουν επί τάπητος τα μεταγραφικά. Μετά και από τις εισηγήσεις του 56χρονου προπονητή της Πατρινής ομάδας, παρελθόν αποτελούν οι Ράντας, Παπουλής, Καμπαγέρο.

Από κει και πέρα, «ανοικτές» παραμένουν οι περιπτώσεις του Μπραντάν και του Σάμαρη. Στον πρώτο, θα γίνει μία πρόταση με νέους όρους σε σχέση με εκείνους που υπήρχαν για τη χρονιά που ολοκληρώθηκε, ενώ στον δεύτερο, η πρόταση αφορά τετραετή συνεργασία. Από τις απαντήσεις τους θα εξαρτηθεί και το μέλλον τους στην ομάδα. Η περίπτωση του Λιούρδη ξεκαθάρισε, καθώς δεν αποδέχθηκε την (μειωμένη) πρόταση που του έγινε και θα αποχωρήσει.


Έτσι λοιπόν, το ρόστερ της Παναχαϊκής διαμορφώνεται ως εξής:
Στη θέση των τερματοφυλάκων βρίσκονται οι Σουμουλίδης, Δρακόπουλος. Στα μπακ Ακπαρίδης, Ιωσήφ Λαμπρόπουλος, Στουρνάρας, Μαρής και Φαρμάκης, στη μεσαία γραμμή Λουμπαρδέας, Νικολόπουλος, Βαλλιάνος, και για την επίθεση προς το παρών μόνο ο Σπανός, καθώς δεν έχει ξεκαθαρίσει το θα γίνει με τον Κουσκουνά, ο οποίος είχε δοθεί δανεικός στον Παναιγιάλειο τα Χριστούγεννα.

http://www.sport3.gr/index.php?option=c ... Itemid=114

Τσάγγαρης: Φεύγω με πικρία

Για την αποχώρηση του από την Παναχαϊκή μίλησε στην ιστοσελίδα sportfmpatras.gr ο Γιάννης Τσάγγαρης.

Γιάννη, είχαμε όλοι την εντύπωση ότι θα παραμείνεις στην Παναχαϊκή, καθώς όπως είχε γραφτεί σε ήξερε ο κ. Τεννές. Τι συνέβη τελικά;
- Δεν μίλησα με τον κ. Κούγια, απλώς μου ανακοινώθηκε ότι δεν με υπολογίζουν. Τον κ. Τεννέ εγώ δεν τον ήξερα. Όταν πήγα εγώ στην Κέρκυρα, εκείνος είχε ήδη αποχωρήσει, οπότε δεν με ξέρει. Δεν τα έχω βρει στο οικονομικό με τον κ. Κούγια αλλά δεν θέλω να κάνω προσφυγή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θέλω να δεδουλευμένα μου.
Εσύ ήθελες να παραμείνεις στην Παναχαϊκή;
-Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Θα ήθελα να συνεχίσω. Ήταν περίεργη η κατάσταση το 6μηνο που ήρθα εγώ στην ομάδα με τους 2 προέδρους και τις διαμάχες. Το συναίσθημά μου ήταν φοβερό και είχα την εντύπωση ότι δεν έπαιζα σε ομάδα Γ΄ Εθνικής.
Αισθάνεσαι πικρία που αποχώρησες;
- Πικρία νιώθω γιατί ήθελα να παραμείνω. Ούτως ή άλλως τελειωμένος ήμουν διότι το συμβόλαιό μου ήταν για 6 μήνες?
Εχεις κάνει κάποια επαφή για το ποδοσφαιρικό σου μέλλον;
- Γίνονται επαφές, αλλά ακόμη δεν είναι κάτι σίγουρο.
Πηγή: sportfmpatras.gr

http://www.sport3.gr/index.php?option=c ... Itemid=114
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

2. Η ΠΑΕ Παναχαϊκή ανακοινώνει ότι σήμερα λύθηκαν τα συμβόλαια με τους ποδοσφαιριστές Κώστα Παπουτσή, Κώστα Σπυρόπουλο, Θοδωρή Λίτσο, Θανάση Τεγούση, Φώτη Παπουλή και Λευτέρη Τρούλλη.

http://www.sport3.gr/index.php?option=c ... Itemid=114
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

1. Η ΠΑΕ Παναχαϊκή ανακοινώνει την λύση του συμβολαίου του ποδοσφαιριστή Βαγγέλη Στουρνάρα κατόπιν απαιτήσεως του κ. Τεννέ. Ο Στουρνάρας εξοφλήθηκε όπως, και όλοι οι άλλοι παίκτες που έλυσαν τα συμβόλαιά τους. Η ΠΑΕ Παναχαϊκή θέλει να τον ευχαριστήσει για την προσφορά του.

http://www.sport3.gr/index.php?option=c ... Itemid=114
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Ηλίας Φαρμάκης (DL, 2008 1 Λαμία, 2007 Δόξα Κρανούλας)
Θόδωρος Κόγκας (fitness coach)
Βαγγέλης Καράτσης (gk coach)
Locked

Return to “Γ' Εθνική”