Πλατανιάς 2010/11

Bοηθήστε, διορθώστε και πείτε τη γνώμη σας πάνω στο Research σχετικά με τις ομάδες της Γ' Εθνικής (Νότιος Όμιλος)!
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Το τυπικό μέρος της μεταγραφής πέντε ποδοσφαιριστών από τον Πλατανιά, ολοκληρώθηκε την Τρίτη το μεσημέρι. Δύο από αυτούς υπέγραψαν για 3 χρόνια, συγκεκριμένα ο Αργεντινός Λουίς Μαουρίτσιο Λούκεζ (και όχι Λούκας) και ο Κώστας Ρούκας. Όσον αφορά τους άλλους τρεις (Σωτηρόπουλος, Αθανασιάδης και Ευφραιμίδης) υπέγραψαν για 1 χρόνο.

Ο Λούκεζ είναι γεννηθείς το 1986 και αξίζει να σημειωθεί ότι η μεταγραφή του πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια που εφαρμόζει πλέον η FIFA, δηλαδή με τρόπο ηλεκτρονικό. Ο Ρούκας είναι μικρότερος σε ηλικία (1991), αγωνίζεται ως στόπερ και η προηγουμένη ομάδα του ήταν ο Μαραθώνας Καλαμαριάς. Ο Σωτηρόπουλος (γενν. το 1982) παίζει σε όλες τις θέσεις της μεσαίας γραμμής και φορούσε τη φανέλα της Δάφνης Ανδραβίδας ενώ ο Αθανασιάδης θα έχει την ευκαιρία να συνεργαστεί ξανά με τον Μίκι Τσίρκοβιτς, από τον καιρό που οι δυο τους συνυπήρξαν στην Καστοριά.

Στις δηλώσεις τους, οι τέσσερις ποδοσφαιριστές τόνισαν τα εξής:

Βασίλης Αθανασιάδης:

http://www.golden3.gr/document.php?cate ... nt_id=3577
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στην αποστολή μετέχουν συνολικά 25 ποδοσφαιριστές, ανάμεσα στους οποίους περιλαμβάνονται ο Χουάν Μουνάφο Όρτα που πραγματοποίησε το απόγευμα της Τετάρτης την πρώτη του προπόνηση με τον Πλατανιά, ο νεαρός ποδοσφαιριστής Τσοντάκης, ο οποίος αποκτήθηκε από τους Νέους Χανίων και ο τραυματίας Κατσικοκέρης. Όσον αφορά τους δύο πρώτους, αναμένεται να υπογράψουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον Πλατανιά, άμα τη επιστροφή της ομάδας από το Καρπενήσι που είναι προγραμματισμένη για τις 10 Αυγούστου.

Αναλυτικά η αποστολή του Πλατανιά αποτελείται από τους εξής: Λιούρδη, Βλαχάκη, Δασκαλάκη, Αθανασιάδη, Ρούκα, Τζανή, Παντελακάκη, Τσαρτσίδη, Κομπογεννιτάκη, Μαυρομάτη, Όρτα, Μπελεβέτη, Σωτηρόπουλο, Μπάτζιο, Πότσι, Μιρτσέτα, Χριστουλάκη, Μαρτσάκη, Αργέντη, Ευφραιμίδη, Μπαξεβάνη, Κίτσα, Λούκεζ, Κατσικοκέρη και Τσοντάκη.

http://www.notosportnews.gr/index.webma ... =3&id=1871
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Κώστας Βλαχάκης (GK, 3/11/1991, 2009 Σπάθα, 2008 Άρης Σούδας)
Κώστας Ρούκας (DC, 1991, 2009 Μαραθώνας Καλαμαριάς)
Στέλιος Παντελακάκης (DRC, 4/8/1987, 2009 Σπάθα 23/5)
Ζαχαρίας Κομπογεννητάκης (D, 14/8/1991, 2009 & 2008 Πλατανιάς)
Ορέστης Μπάτζιο (DM, 17/10/1990, 2009 Ιωνία 2000, 1/7/2010-30/6/2011)
Ριχάρδος Χριστουλάκης (ΜC, 6/9/1988, 2009 Πλατανιάς, tackling +)
Σάκης Σωτηρόπουλος (Μ, 1982, 2009 Δάφνη Ανδραβίδας)
Νικηφόρος Τσοντάκης (ΑΜ, 1994, 2009 Κρητικός Αστέρας - Νέοι Χανίων)
Στέφανος Μαρτσάκης (SC, 24/5/1990, 2009 & 2008 Πλατανιάς, marking -, technique +)
Στέλιος Μπαξεβάνης (SC, 21/11/1989, 2009 Αστ. Ρεθύμνου)
Μαυρομάτης (???, παίζει να είναι του Πανθρακικού ο Σταύρος)
Δασκαλάκης (???, μάλλον Ανδρέας που έπαιξε και το 2008/09 στον Πλατανιά)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στο μεταξύ ο Βασίλης Τσαρτσίδης που θα συμπληρώσει φέτος 4 χρόνια παρουσίας στην ομάδα, αποτελεί τον αρχηγό του Πλατανιά για την επερχόμενη αγωνιστική περίοδο.

Δεύτερος σε σειρά ιεραρχίας θα είναι ο Φαμπρίτσιο Πότσι, τρίτος ο Ριχάρδος Χριστουλάκης και τέταρτος, ένα νέο πρόσωπο αλλά με μεγάλη εμπειρία ως ποδοσφαιριστής, ο Ευγένιος Κίτσας.

http://www.golden3.gr/document.php?cate ... nt_id=3860
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Κώστας Βλαχάκης (GK, 3/11/1991, 2009 Σπάθα, 2008 Άρης Σούδας)
Κώστας Ρούκας (DC, 29/41991, 2009 Μαραθώνας Καλαμαριάς)
Στέλιος Παντελακάκης (DRC, 4/8/1987, 2009 Σπάθα 23/5)
Ζαχαρίας Κομπογεννητάκης (D, 14/8/1991, 2009 & 2008 Πλατανιάς)
Ορέστης Μπάτζιο (DM, 17/10/1990, 2009 Ιωνία 2000, 1/7/2010-30/6/2011)
Σάκης Σωτηρόπουλος (Μ, 21/3/1982, 2009 Δάφνη Ανδραβίδας)
Νικηφόρος Τσοντάκης (ΑΜ, 14/41994, 2009 Κρητικός Αστέρας - Νέοι Χανίων)
Στέφανος Μαρτσάκης (SC, 24/5/1990, 2009 & 2008 Πλατανιάς, marking -, technique +)
Στέλιος Μπαξεβάνης (SC, 21/11/1989, 2009 Αστ. Ρεθύμνου)
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Σοκ στον Πλατανιά με Μιρτσέτα!

Συνεχίζεται η κακοδαιμονία στον Πλατανιά με τον Μιρτσέτα να μένει εκτός γηπέδων καθώς υπέστη κάταγμα περόνης.

Ο Σέρβος μέσος αποχώρησε τραυματίας από την προπόνηση της Τρίτης σφαδάζοντας στους πόνους και τα αποτελέσματα των εξετάσεων σκόρπισαν απογοήτευση στο στρατόπεδο του Πλατανιά.

Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής υπέστη ρογμώδες κάταγμα περόνης με αποτέλεσμα να χάσει ένα σημαντικό μέρος του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής. Ο Μίκι Τσίρκοβιτς δεν μπορεί να πιστέψει την ατυχία που τον βρήκε καθώς ο Μιρτσέτα ήταν από τους καλύτερους ποδοσφαιριστές του Πλατανιά στην προετοιμασία.

http://www.athleticradio.gr/index.php/a ... ew/4/24427
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πλατανιάς: Επιστρέφει ο Παληγεώργος
Η ΠΑΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ενημερώνει πως κατόπιν συμφωνίας που υπήρξε, ο Χρήστος Παληγεώργος θα συνεχίσει να είναι παίκτης της ομάδας και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Ως εκ τούτου, ο 22χρονος (6/6/88) δεξιοπόδαρος αμυντικός θα συμπεριλαμβάνεται και πάλι στα πλάνα του Μίκι Τσίρκοβιτς.
Υπέγραψε και ο Παπαδημητρίου
Παράλληλα, η ΠΑΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ανακοινώνει τη συμφωνία και με τον Βασίλη Παπαδημητρίου, (φωτο), ο οποίος τη Δευτέρα το μεσημέρι υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο, διάρκειας 1 χρόνου. Πρόκειται για αριστερό μπακ ο οποίος αγωνιζόταν στους Αγ. Αναργύρους. Η ηλικία του είναι 21 ετών (16/1/89).

http://www.periferiako.com/index.php
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Κώστας Ρούκας (DC, 29/41991, 2009 Μαραθώνας Καλαμαριάς, #18)
Στέλιος Παντελακάκης (DRC, 4/8/1987, 2009 Σπάθα 23/5, #13)
Ορέστης Μπάτζιο (DM, 17/10/1990, 2009 Ιωνία 2000, 1/7/2010-30/6/2011, #22)
Σάκης Σωτηρόπουλος (Μ, 21/3/1982, 2009 Δάφνη Ανδραβίδας, #20)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Στο "μικροσκόπιο" ο Σωτηρόπουλος

Αυτές τις μέρες μετέχει στις προπονήσεις κι ο Σάκης Σωτηρόπουλος, που έλυσε το συμβόλαιο του στον Πλατανιά (όπου είχε πάει το καλοκαίρι μετά από εισήγηση του προηγούμενου τεχνικού της Κρητικής ομάδας Μίκι Τσίρκοβιτς). Ο πυργιώτης 26χρονος αριστεροπόδαρος μέσος, εφόσον αφήσει καλή εικόνα και στο Γιώργο Τόγια, πιθανότατα να αποκτηθεί, προσθέτοντας έτσι στην ομάδα έναν ακόμα ντόπιο παίκτη.

http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=3030
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Κώστας Ρούκας (DC, 29/41991, 2009 Μαραθώνας Καλαμαριάς, #18)
Στέλιος Παντελακάκης (DRC, 4/8/1987, 2009 Σπάθα 23/5, #13)
Ορέστης Μπάτζιο (DM, 17/10/1990, 2009 Ιωνία 2000, 1/7/2010-30/6/2011, #22)
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Πριν λίγες ώρες λύθηκε η συνεργασία με τον Κώστα Αργέντη και φημολογείται έντονα ότι θα συμβεί το ίδιο και με τον Ευγένιο Κίτσα. Μπορείτε να μας αναλύσετε πώς έχουν αυτή τη στιγμή τα δεδομένα;
Ναι, ο Αργέντης έχει αποχωρήσει από την ομάδα. Προσωπικά του εύχομαι να έχει καλή συνέχεια, υγεία και να πετύχει ό,τι έχει βάλει σαν στόχο. Για τον Κίτσα, έχει δημιουργηθεί ένα θέμα το οποίο όμως δεν ξέρουμε ακόμα πώς θα εξελιχθεί. Απ’ ό,τι γνωρίζω σήμερα υπάρχει συμβούλιο, οπότε και θα παρθεί η οριστική απόφαση.

Αναμένονται κι άλλες αποχωρήσεις;
Όχι. Ο Μπάτζιο είναι η τελευταία αποχώρηση από την ομάδα. Δεν θα συνεχίσει μαζί μας.

Ο Ζουτάουτας;
Ο Ζουτάουτας, λήγει το συμβόλαιό του τώρα τον Δεκέμβριο και λόγω ηλικίας δε μπορεί να συνεχίσει έτσι κι αλλιώς μαζί μας. Ο Ζουτάουτας γνώριζε την ομάδα και το περιβάλλον και ήρθε να μας βοηθήσει γι’ αυτό το μικρό χρονικό διάστημα σε περίπτωση που τον χρειαζόμασταν. Όντως τον χρειαστήκαμε και μέσα στο Αίγιο το παιδί έπαιξε προς τιμήν του ένα ημίχρονο. Είναι ένας σοβαρός επαγγελματίας και σοβαρό παιδί και του εύχομαι καλή συνέχεια.

Με τον Προβατίδη είχατε συνεργαστεί στη Σκύδρα και πρόκειται για έμπειρο ποδοσφαιριστή. Θεωρείτε πως είναι στο στυλ που ζητάτε για τη θέση που παίζει;
Είναι αλήθεια ότι με τον Προβατίδη έχουμε κάνει προφορική συμφωνία. Ο Ηλίας είναι ένας παίκτης τον οποίο τον είχα στη Σκύδρα. Βγήκε πρώτος σκόρερ σ’ εκείνο τον όμιλο στη Δ’ Εθνική, σε ένα δύσκολο όμιλο. Πρόκειται για ένα παίκτη που έχει εμπειρία, έχει κάνει πρωταθλητισμό με τον Πιερικό από την Γ’ στη Β’ Εθνική. Είναι ένας παίκτης ποιοτικός που τον φέρνουμε στην Κρήτη για να βοηθήσει την ομάδα. Παίζει αριστερός χαφ, ακραίος. Νομίζω πως είναι μία πολύ καλή λύση σε μία θέση όπου δεν είχαμε πολλές επιλογές.

Ο Γεωργόπουλος;
Είναι ένα από τα παιδιά που μας ενδιαφέρουν.

Σε ποιες θέσεις θα ενισχυθεί ο Πλατανιάς;
Αυτή τη στιγμή έχουν υπάρξει κάποιες αποχωρήσεις και δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί το θέμα του Κίτσα. Όσοι παίκτες φύγουν, τόσοι παίκτες θα έρθουν. Αν φύγουν πέντε θα έρθουν πέντε. Αν φύγουν έξι θα έρθουν έξι. Έχουμε ένα ρόστερ που αυτή τη στιγμή έχει μικρύνει πάρα πολύ. Σίγουρα θα ενισχυθούμε στην αριστερή μας πλευρά, στον ακραίο αμυντικό και στον χαφ που έχουμε ήδη συμφωνήσει. Και στη δεξιά πλευρά, σε χαφ, θα ενισχυθούμε. Οπωσδήποτε, με τη φυγή του Ζουτάουτας, θέλουμε και κεντρικό αμυντικό. Κοιτάζουμε ένα σέντερ φορ και αν βρούμε κάτι καλό σε κεντρικό χαφ, θα πάρουμε και ένα κεντρικό χαφ. Σύνολο, οι παίκτες που σας έχω πει, είναι έξι. Στη μεγάλη ομάδα θα προωθηθεί και ο Θέμης Πατρικάκης, που ούτως ή άλλως προπονείται το τελευταίο διάστημα μαζί μας. Είναι ένα παιδί από τη β’ ομάδα του Πλατανιά, ένα παιδί που έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά και χρειάζεται δουλειά.

Όσον αφορά τον αριστερό μπακ, φημολογείται ότι θα έρθει ένας παίκτης από τον Ηρακλή. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Όχι, αυτός ο παίκτης παίζει δεξιά. Δεξιός χαφ είναι. Και μ’ αυτόν τον παίκτη έχουμε έρθει σε συμφωνία, προφορική βέβαια.

Ποιος είναι;
Νομίζω ότι καλύτερα είναι να έρθει να υπογράψει και να πούμε το όνομα.
Από όλους αυτούς που είπατε, ποιοι θα είναι «μικροί»;
Αυτός που είπατε πως θα έρθει από το Ηρακλή είναι «μικρός». Και ο αριστερός ακραίος αμυντικός είναι κι αυτός «μικρός». Συν τον Πατρικάκη που προωθούμε, είναι τρεις. Τώρα, εάν βρούμε κι έναν αμυντικό χαφ «μικρό» θα προτιμήσουμε να πάρουμε έναν αμυντικό χαφ «μικρό» γιατί έχουμε τρεις σε αυτή τη θέση και θέλουμε τέσσερις. Έχουμε τον Πότσι, τον Μουνάφο και τον Μπελεβέτη, οπότε χρειαζόμαστε ακόμη έναν χαφ.

http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=3247
User avatar
OFI Crete
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Asst Researcher Εργοτέλη & ΟΦΗ
Posts: 6941
Joined: Mon Dec 02, 2002 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Massese (FM11)
Αγαπημένη Ομάδα: Roma Roma bella
Location: Candia
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0
Contact:

Ο Κίτσας πήγε Χερσόνησο.

http://www.athleticradio.gr/football-le ... -xersoniso
Scout Ο.Φ.Η.

Μία ζωή θα είμαι κει
σ΄όποια κι αν παίζεις εθνική
κι αν έπαιζες στον ουρανό
θα πέθαινα για να σε δω
ΟΦΑΡΑ πόσο σ' αγαπώ.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

"Η ΠΑΕ ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον Ηλία Προβατίδη, τον Σάκη Γεωργόπουλο και τον Γρηγόρη Πιτσόκο, οι οποίοι και αποτελούν τα πρώτα μεταγραφικά αποκτήματα. Οι τρεις ποδοσφαιριστές υπέγραψαν τα νέα τους συμβόλαια την Τετάρτη το μεσημέρι στα γραφεία της ΠΑΕ, τονίζοντας στις δηλώσεις που έκαναν, ότι θα προσπαθήσουν να βοηθήσουν τη νέα τους ομάδα να πετύχει τους στόχους της και να ολοκληρώσει το τρέχον πρωτάθλημα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Ο Προβατίδης είναι 27 ετών (30/7/83) και μέχρι και από λίγες μέρες ανήκε στο ρόστερ του Πιερικού από τον οποίο και έμεινε ελεύθερος. Η θέση του είναι αριστερός χαφ ενώ αυτή θα είναι η δεύτερη φορά που θα έχει την ευκαιρία να συνεργαστεί με τον Τίμο Καβακά, με τον οποίο είχε συνυπάρξει πέρσι στον Αετό Σκύδρας.

Σύμφωνα με όσα είπε: «Έρχομαι σε ένα υγιές σωματείο. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να πετύχει η ομάδα τους στόχους της. Ο Πλατανιάς είναι ένα οργανωμένο σωματείο με φιλοδοξίες και αυτό θα βοηθήσει στην πορεία όλους μας για να πάμε καλά. Το πρωτάθλημα έχει ακόμα πολλά παιχνίδια. Εμείς θα κοιτάξουμε το καθένα ξεχωριστά και θα κάνουμε το ταμείο στο τέλος». Ομάδες από τις οποίες έχει περάσει ακόμα ο Προβατίδης, είναι ο Απόλλων Καλαμαριάς, η Νεάπολη, ο Εθνικός Κατερίνης και ο Αλμωπός Αριδαίας.

Ο Γεωργόπουλος είναι 26 ετών (12/6/84), αγωνίζεται σε θέση στόπερ και η απόκτησή του από τον Πλατανιά προέκυψε μετά την αποχώρησή του από τον Ανταγόρα Κω. Προηγουμένως ήταν παίκτης του Ατσαλένιου, άρα ουσιαστικά επιστρέφει μετά από ένα διάστημα μισού χρόνου σχεδόν, στην Γʼ Εθνική. «Ήρθα σε μία ομάδα που πρωταγωνιστεί και αυτή τη στιγμή βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία. Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί με εμπιστεύτηκαν οι άνθρωποι του Πλατανιά, ο πρόεδρος, η διοίκηση και ο προπονητής. Αυτό που έχω να δηλώσω είναι ότι θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την ομάδα. Γνωρίζω ότι ο Πλατανιάς έχει πολύ καλό υλικό, άλλωστε κάποιους παίκτες τους ξέρω.

Πιστεύω ότι με δουλειά μπορούμε να φτάσουμε ψηλά. Προέρχομαι από μία ομάδα που διέλυσε, παρόλα αυτά αγωνίστηκα σε 8 παιχνίδια. Δεν έχω μείνει πίσω από προπονήσεις αλλά προσπάθησα αυτό το διάστημα να προπονούμαι ατομικά. Σίγουρα είμαι λίγο πίσω σε φυσική κατάσταση αλλά σε γενικές γραμμές είμαι καλά», ήταν το σχόλιο του Γεωργόπουλου, ο οποίος ξεκίνησε τη καριέρα του στον Εργοτέλη με τον οποίο έπαιξε στη Βʼ Εθνική ενώ κατά το παρελθόν έχει αγωνιστεί στην Παναχαϊκή και τον ΠΑΟ Κρουσώνα.

Ο Πιτσόκος είναι 21 ετών (9/8/89) και αποκτήθηκε ως ελεύθερος από τον Ηρακλή, στον οποίο τον τελευταίο σχεδόν δίμηνο, ήταν μέλος της βʼ ομάδας αν και αρχικά υπολογιζόταν στην πρώτη. Πρόκειται για δεξιό χαφ, που λογίζεται ως «μικρός», αλλά παρά το νεαρό, σχετικά, της ηλικίας του, έχει εμπειρία από την κατηγορία μιας και έχει περάσει από άλλες δύο ομάδες, και συγκεκριμένα πέρσι, τον Παναργειακό και την Αναγέννηση Επανομής.

Σύμφωνα με όσα είπε: «Ο Πλατανιάς είναι ένα οργανωμένο σωματείο που εμπνέει εμπιστοσύνη. Έχει καλό υλικό και έχω μάθει ότι έχει και καλό προπονητή που του αρέσει πολύ η δουλειά. Έμεινα ελεύθερος από την προηγούμενη ομάδα μου και ήθελα να κάνω μία νέα αρχή. Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι εδώ και με τη σειρά μου θα ήθελα να πω ότι θα προσπαθήσω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό. Έχω εμπειρία από την Γʼ Εθνική γιατί έχω παίξει σε δύο ομάδες. Έχω παίξει και στο βόρειο και στο νότιο όμιλο, οπότε ξέρω περίπου πώς είναι τα πράγματα. Προσωπικά μου αρέσει η δουλειά και θέλω να βοηθήσω με τον τρόπο μου για να πετύχει η ομάδα το στόχο που έχει θέσει»."

http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=3357
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Σε προφορική συμφωνία με τον Νικήτα Τουρνά και τον Γιώργο Κατρανίτσα ήρθε ο Πλατανιάς. Ο 28χρονος μέσος που έλυσε το συμβόλαιο του με την Αγία Παρασκευή και ο 20χρονος αμυντικός που αποχώρησε από τη Ζάκυνθο τα βρήκαν σε όλα με την κρητική ομάδα και τις επόμενες ημέρες θα μεταβούν στα Χανιά για να υπογράψουν τα συμβόλαια τους και να ενταχθούν στο πρόγραμμα της ομάδας.

http://www.mikriliga.com/portal/arthro.php?id=3406
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

Περάστηκαν, εκτός από:

Κώστας Ρούκας (DC, 29/41991, 2009 Μαραθώνας Καλαμαριάς, #18)
Στέλιος Παντελακάκης (DRC, 4/8/1987, 2009 Σπάθα 23/5, #13)
Locked

Return to “Γ' Εθνική”