Ποια ήταν η μεγαλύτερη σας επιτυχία ως manager;

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
gio-spurs76
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3573
Joined: Tue Feb 08, 2005 3:12 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Tottenham
Location: Βυρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

3 σερι cl με τους πετεινους :victory: :victory: :victory:
[img]http://img134.imageshack.us/img134/7070 ... row0gi.jpg[/img]
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

-Halifax
-Άνοδς από την Kόνφερενς στην Λιγκ 2 την πρώτη χρονιά. 5Κ μπάτζετ.
-Άνοδος στην Λιγκ 1, πρωταθλητής, ,τη χρονιά που ανέβηκα
-Άνοδος στην Τσαμπιονσιπ μετά από 2 χρόνια..
-Παραμονή στην Τσαμπιονσιπ , κ αποκλεισμός 2 φορές από μπαράζ.

Γενικό πρόβλημα: Λεφτά.
Πάντα κατάγερνα να πάω αρνητικό το μπάλανς

-Αεκ
-3 πρωταθλήματα σε 3χρονιές.
-Προμιτεκικά Τσαμπιονς
-16 ΟΥΕΦΑ
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="mnikos_21"]-Halifax
-Άνοδς από την Kόνφερενς στην Λιγκ 2 την πρώτη χρονιά. 5Κ μπάτζετ.
-Άνοδος στην Λιγκ 1, πρωταθλητής, ,τη χρονιά που ανέβηκα
-Άνοδος στην Τσαμπιονσιπ μετά από 2 χρόνια..
-Παραμονή στην Τσαμπιονσιπ , κ αποκλεισμός 2 φορές από μπαράζ.

Γενικό πρόβλημα: Λεφτά.
Πάντα κατάγερνα να πάω αρνητικό το μπάλανς[/quote]

Είναι πρόβλημα,αλλά άμα πηγαίνεις καλά στα κύπελλα σου δίνουν λεφτά :wink:
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά προχωρούσα λίγο στα κύπελλα κ έπεφτα με μεγάλες ομάδες. Πάντως επειδή ανέβαινα γρήγορα τις κατηγορίες, δεν είχαν συνηθήσει οι πάικτες στα δύσκολα, κ ακόμα με ομάδα κατώτερης κατηγορίας να κληρωνόμουν, πάλι θα ήταν δύσκολα τα πράγματα
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
konstantinakis-21-
Amateur
Amateur
Posts: 182
Joined: Fri Apr 28, 2006 3:40 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ
Location: Πάτρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχω πάρει τρια treble στην σειρα με την Αεκ εχοντας 5 Ελληνες παίχτες βασικους. Εχω παρει και Cassano και Messi και Vagner love :victory:
Συρτό σουτ ψηλά άουτ...
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ψώνιο.....
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
GIOTIS OLI
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 256
Joined: Sun Oct 23, 2005 11:17 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO,Orlando Pirates
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Στο FM 2006 με ΠΑΟ το 2008-09 πήρα το Τσου λου νικώντας την Τσέλσι 4-0.Το αξιοσημείοτο είναι ότι στην εντεκάδα έπαιζαν 8 παίχτες του αρχικού ΠΑΟ και οι Svensson,Lequi,Roncatto.
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με τη Fiorentina 1 double, 2 πρωταθλήματα και ένα Τσαμπιονς Λιγκ κι όλα αυτά μέσα σε 4 χρόνια! :D :D
Με την At. Madrid double με την πρώτη (υπάρχει και σχετικό screenshoot για τους άπιστους :D :D , με μία μόνο μεταγραφή τον Gioda)
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

να προσθεσω στις μεγαλες μου επιτυχιες σαν μανατζερ ,αυτο που καταφερα προσφατα σαν μανατζερ της αθλετικ μπιλμπαο ,την οποια παντα προτιμαω σαν προκληση....

την πρωτη χρονια double ,στον τελικο κυπελλου κερδισα 2-0 τη ρεαλ ,και στο πρωταθλημα καμποσοι ποντοι διαφορα απο τον δευτερο....

ουτε μια μεταγραφη ,προωθησα παιχτες απο την δευτερη ομαδα ,με οχι τοσο καλα στατιστικα για την ηλικια τους και τωρα φουλ για δευτερη χρονια... :victory:

η αθλετικ ειναι μακραν η καλυτερη προκληση...και μονο το γεγονος οτι δεν μπορεις να κανεις μεταγραφες αλλων παιχτων ,παρα μονο βασκων (που να βρεις βασκο αναλογης ποιοτητας του yeste και του etxeberria??OEO??) και πρεπει να προωθησεις αναγκαστικα "δικα σου παιδια" απο την ακαδημια της ομαδας ,δινει στο παιχνιδι ενα αλλο νοημα......
User avatar
poulen
Amateur
Amateur
Posts: 153
Joined: Tue Dec 09, 2003 12:00 am
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

είπαμε ότι θα μιλούσαμε για το FM 2006 αλλά θα παραστρατήσω λίγο,

Επιτυχίες πολλες με βοήθεια απο φμ σκάουτ, save/load κτλ. Αλλά μεγαλύτερη η κατάκτηση σε παλιότερο μανατζερ του EURO 2004 με την Ελλάδα!!! Τελικά τα όνειρα μπορεί και να βγουν.

Επιτυχία μεγάλη επίσης sto fm 2006 ο Ρονάλντο στον Εργοτέλη στα 30 του. Screenshots είχα ποστάρει παλιότερα και είχα αμφισβητηθεί κιόλας.
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="poulen"]μεγαλύτερη η κατάκτηση σε παλιότερο μανατζερ του EURO 2004 με την Ελλάδα!!! Τελικά τα όνειρα μπορεί και να βγουν.[/quote]

Επίσης!Με Δοκό,Δρόσσο και Ιορδανίδη (για τους παλιότερους στο παιχνίδι)!
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά, βλέπω πως οι περισσότεροι έχουν ως επιτυχίες μεγάλες μεταγραφές ή κατακτήσεις τροπαίων. Μόνο για λίγους μετρά η ανάδειξη ταλέντων από την ομάδα νέων ή η χρησιμοποίηση γηγενών παικτών...

Γιατί έτσι;
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Sir Pretender"]Μόνο για λίγους μετρά η ανάδειξη ταλέντων από την ομάδα νέων ή η χρησιμοποίηση γηγενών παικτών...Γιατί έτσι;[/quote]

Από προώθηση ταλέντων, μπορώ να σου πω πολλές ιστορίες στο CM 01/02.. Απίστευτο φυτώριο σε Aalen Γερμανίας, Maranhao Βραζιλίας, Sporting Gijon και Atletico M., Katowice Πολωνίας, Benfica και άλλες ομάδες.

Όταν βλέπεις ότι το δεξί μπακ της Βραζιλίας ξεκίνησε απ'την ομάδα σου ή το 'δεκάρι' σου τον είχε προτείνει ο scouter 4 χρονιές πίσω και τον είχες δοκιμάσει σε trial για 2 εβδομάδες... Όταν βγάζεις επιθετικό δίδυμο της Εθνικής Γερμανίας απ'τα φυτώρια της Aalen (ομάδα χωρίς reserve team), τότε πραγματικά δένεσαι με μια ομάδα...

Στο Fm, δεν έχω προχωρήσει τόσο μακριά αν και διατηρώ την ίδια φιλοσοφία
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εμένα η φιλοδοξία μου σε μια ομάδα είναι να τη γεμίσω με ποιοτικούς γηγενείς παίκτες.

Έπαιζα στον Ολυμπιακό 2006-'07. Σύνθεση: Νικοπολίδης, Ανατολάκης, Κωστούλας, Μαυρογενίδης, Πάντος, Στολτίδης, Τζόρτζεβιτς, Καφές, Ριβάλντο, Κωνσταντίνου, Παπαδόπουλος (Μιχάλ).

Για να μην πω για τις μεταγραφές (Αβραάμ και Δημήτρης Παπαδόπουλος, Σαμαράς κλπ).

Τώρα στη Λάτσιο τα ίδια, προσπαθώ να φέρνω ή να αναδεικνύω Ιταλούς αν και προωθώ και Έλληνες. Αυτό έχει γίνει ακόμα ένας στόχος, η παροχή βοήθειας και ανάδειξη του ελληνικού ποδοσφαίρου (είμαι και προπονητής της Εθνικής). Στη Λάτσιο έχω Στολτίδη (ήταν πριν πάω), Κατσουράνη, Γιαννακόπουλο και Παπαδόπουλο.

Δεν ξέρετε, πόσο χαίρομαι όταν βλέπω Έλληνες να παίρνουν μεταγραφή σε ομάδες του εξωτερικού, και δη από την Ελλάδα...
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγώ στις παλιότερες εκδόσεις είχα κόλλημα με τους regens που μου έφερνε το παιχνίδι κάθε καλοκαίρι στα reserves.. Αν έχεις ομάδα που δεν κάνει πρωταθλητισμό, είναι παράδεισος...

Με την Avai στην Βραζιλία, λέω να μην ανανεώσω σε κανέναν γιατί πέρσυ μου έφερε 7 16χρονα... Του χρόνου που θα είναι.. barely legal, λέω να τα προωθήσω :D

Edit: Λιγότερα μου έφερε βασικά αλλά ανέβασα και μόνος μου 2-3 γκρίζους!!
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”