Πώς μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε για τη διαιτησία;

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γιατι ρε κοροιδευετε τον Μεγιστο Αλεφαντο?Ειμαι μεγαλος φαν του και των τακτικων του.Δλδ νομιζετε οτι δεν θα βοηθουσε καθολου να πετατε πετραδακια στους παιχτες σας οταν αυτοι ξυνονται αντι να παιξουν μπαλα?
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62651
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

[quote="Bravejohn"]Μετα τον αγωνα,κανεις release comment-->previous match και εκει εχει επιλογη για τη διαιτησια[/quote]

Εγω ποτε δεν εχω δει τετοιο πραγμα...1000 φορες το εψαξα...Τι ακριβως λεει?
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Συμφωνώ να μπούν οι χριστοπαναγίες!! Χρειάζονται!!! :D :D :D
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Το FM είναι βασισμένο στην Αγγλική νοοτροπία,οπότε τέτοιου είδους εκδηλώσεις είναι δύσκολο να μπούν στο παιχνίδι[/quote]

Ναι αλλα τώρα στην Αγγλία πήγε ο Μουρίνιο...Οπότε πρέπει να μπει.Πολύ καλό να μπορεις κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού να δείχνεις ικανοποιημένος ή τσαντισμένος ή οτιδήποτε απο μια φάση.Βέβαια αυτό θα φόρτωνε περισσότερο το παιχνίδι και ίσως να καθυστερούσε παραπάνω.Θα ήταν καλό όμως να έλεγε στο commentary "The [club name] manager hits his head in the wall after the loss of this goal opportunity" :D :D
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτό το λέει, συνηθώς μετά από κάποιοι embarrasing miss. Κάτι τέτοιο: 'Even his manager cannot believe it'
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
basinas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Status: Λιώνοντας το FM 2020
Location: Peraia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σε ενα παλιοτερο manager,δεν θυμαμαι ποιο,ειχα διαμαρτυρηθει λογω σφαγιαστικης διαιτησιας και τιμωρηθηκε ο διαιτητης!!!!!τον εριξαν κατηγορια.απο τοτε μεχρι σημερα δεν ξαναδα κατι παρομοιο δυστηχως.μετα απο μια ντροπιαστικη ηττα θα θελα το board να τα χωνει και στους παικτες και οχι μονο στον manager οπως γινεται στο παιχνιδι αλλα και στην πραγματικοτητα.εξαλλου αμα οι περισοοτεροι παικτες εχουν αποδοση 5 και κατω ο,τι συστημα και να εφαρμοσει ο manager θα παει στο βροντο.
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Το FM είναι βασισμένο στην Αγγλική νοοτροπία,οπότε τέτοιου είδους εκδηλώσεις είναι δύσκολο να μπούν στο παιχνίδι[/quote]

Δηλαδή θα βάλουν και σαν αντίδραση την εκτόξευση παπουτσιού (αλά Φέργκιουνσον) σε περίπτωση που κάποιος παίκτης θα έχει κακή απόδοση?? :D :D :D :D :D :D :D
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
User avatar
kolossiAIOs
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 384
Joined: Sun Feb 05, 2006 11:47 am
Location: Aegean Sea
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι κι αυτά μέσα στο ποδόσφαιρο....
Γιατί όχι δηλαδή;;; Ρεαλιστικό δεν το θέλουμε;;;
Δηλαδή σε όλα τα γήπεδα είναι παναγίες οι φίλαθλοι και παρακολουθούν τα ματς, σα να έχουν πάει στο... Μέγαρο;;;

Εντάξει, τα επεισόδια είναι δύσκολο να μπουν, αλλά θα έπρεπε κάποτε να το ψάξουν... Στην πραγματικότητα, πόσες ομάδες έχουν χάσει βαθμούς για επεισόδια ή έχουν παίξει χωρίς φιλάθλους ή έχουν φάει χοντρά πρόστιμα; Μπορεί το FM να είναι βασισμένο στην αγγλική νοοτροπία, αλλά όταν παίζω πρωτάθλημα Ελλάδας, Ιταλίας ή Αργεντινής το θέλω με τα όλα του! Έτσι τα έχουμε μάθει, έτσι θέλουμε να τα παίζουμε...

Επίσης αυτό το "Appeal against ban" μετά από τις κόκκινες κάρτες, ελάχιστες φορές λειτουργεί αθωωτικά για τον παίκτη σου και μόνο στα πρωταθλήματα της Αγγλίας! Στην Ελλάδα δεν πιάνει ποτέ, αν και έπρεπε να πιάνει σχεδόν πάντα!!!! Βλέπε Καρεμπέ στα μπουκετίδια με Οκκά, που έφαγε 5 αγωνιστικές και τελικά τιμωρήθηκε με μόλις μια κι αυτή στο Κύπελλο.........
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν είναι βασισμένο στην Αγγλική νοοτροπία. Το πρόβλημα είναι με τα δικαιώματα και τις ενδεχόμενες μηνύσεις που θα πέσουν. Φαντάσου να φάει αποκλεισμό ο Βασάρας από την UEFA.. 'Αμαυρώνεται' το όνομά του μέσω του παιχνιδιού... :(

Life is a bitch, αλλά για το FM, ευτυχώς ή δυστυχώς, life is a beach...
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DjBasile"]δεν είναι βασισμένο στην Αγγλική νοοτροπία.[/quote]

Χμ :-k
Πως το λες αυτό?
Στην Ελλάδα ξέρω οτι δεν υπάρχει manager με την Αγγλική έννοια,αλλά έχουμε τους λεγόμενους προπονητές
Επίσης Άγγλοι βγάζουν το παιχνίδι οπότε είναι επιρεασμένοι από τις συνήθειες τους
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

πρέπει να μπει ως επιλογή η πληρωμή γυμνασμένων νεαρ'ων με σκοπό τη πρόκληση σωματικών βλαβών σε περίπτωση μη καταλογισμού πέναλτι, και πρόκληση φθορών στη περιουσία του σε περίπτωση κατλογισμού ανύπαρκτου οφ σαιντ.....όλα εδώ πληρόνονται...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"][quote="DjBasile"]δεν είναι βασισμένο στην Αγγλική νοοτροπία.[/quote]

Χμ :-k
Πως το λες αυτό?[/quote]
Η έννοια μάνατζερ έχει την αγγλική της σημασία στο παιχνίδι και πολλά στοιχεία είναι επηρρεασμένα από την Πρέμιερ, αλλά όχι το θέμα της διαιτησίας. Αυτό είναι καθαρά νομικό πρόβλημα.. Δυστυχώς. Έτσι έχω διαβάσει τουλάχιστον σε φόρουμ της SI
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
koudoulis
Amateur
Amateur
Posts: 168
Joined: Mon Mar 21, 2005 4:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="kolossiAIOs"]Είναι κι αυτά μέσα στο ποδόσφαιρο....
Επίσης αυτό το "Appeal against ban" μετά από τις κόκκινες κάρτες, ελάχιστες φορές λειτουργεί αθωωτικά για τον παίκτη σου και μόνο στα πρωταθλήματα της Αγγλίας! Στην Ελλάδα δεν πιάνει ποτέ, αν και έπρεπε να πιάνει σχεδόν πάντα!!!! Βλέπε Καρεμπέ στα μπουκετίδια με Οκκά, που έφαγε 5 αγωνιστικές και τελικά τιμωρήθηκε με μόλις μια κι αυτή στο Κύπελλο.........[/quote]

χμ , πολύ σωστο....

Πάντως εγώ θέλω να πώ ότι τα επεισόδια και άλλα τέτοια έχουν πολύ πλάκα κι αν μπορούσαν να προσθέσουν κάτι τέτοιο θα τα σπαγε...
Θυμαμαι πριν πεντε εξι χρόνια έπαιζε ένας φίλος μου το μανατζερ της ΕΑ Σπορτς και είχε την Πάρμα και διακόπηκε ο τελικός κυπέλλου με την Γιουβε λόγω επεισοδίων- ακόμα γελάω όταν το θυμάμαι
επίσης μια άλλη φορά σκοτώθηκε ο Ροκε Ζουνιορ γιατί έπεσε το αεροπλάνο !!!! ότι να ναι... ( εντάξει αυτό ήταν λίγο εξτρίμ)
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="koudoulis"][quote="kolossiAIOs"]Είναι κι αυτά μέσα στο ποδόσφαιρο....
Επίσης αυτό το "Appeal against ban" μετά από τις κόκκινες κάρτες, ελάχιστες φορές λειτουργεί αθωωτικά για τον παίκτη σου και μόνο στα πρωταθλήματα της Αγγλίας! Στην Ελλάδα δεν πιάνει ποτέ, αν και έπρεπε να πιάνει σχεδόν πάντα!!!! Βλέπε Καρεμπέ στα μπουκετίδια με Οκκά, που έφαγε 5 αγωνιστικές και τελικά τιμωρήθηκε με μόλις μια κι αυτή στο Κύπελλο.........[/quote]

χμ , πολύ σωστο....

Πάντως εγώ θέλω να πώ ότι τα επεισόδια και άλλα τέτοια έχουν πολύ πλάκα κι αν μπορούσαν να προσθέσουν κάτι τέτοιο θα τα σπαγε...
Θυμαμαι πριν πεντε εξι χρόνια έπαιζε ένας φίλος μου το μανατζερ της ΕΑ Σπορτς και είχε την Πάρμα και διακόπηκε ο τελικός κυπέλλου με την Γιουβε λόγω επεισοδίων- ακόμα γελάω όταν το θυμάμαι
επίσης μια άλλη φορά σκοτώθηκε ο Ροκε Ζουνιορ γιατί έπεσε το αεροπλάνο !!!! ότι να ναι... ( εντάξει αυτό ήταν λίγο εξτρίμ)[/quote]


Λίγο ψέμα μου φαίνεται ... sorry που το λέω...αλλά δεν το έχω ξανα ακούσει ούτε υπήρχε ως feature στο συγκεκριμένο παιχνίδι...Τώρα αν έγινε πράγματικά πάσο...και συγνώμη ... :oops:
Vito Corleone
Trialist
Trialist
Posts: 79
Joined: Mon Jan 17, 2005 4:19 pm
Location: Peiraias
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

και εγω γουσταρω να πεφτει κανα καντηλι γιατι ωρες ωρες οι παιχτες δεν παλευονται.τα ριχνουμε που τα ριχνουμε ας πιανουν τοπο τουλαχιστον!
football,movies
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”