Είναι προμελετημένο?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχουν τύχει περιπτώσεις να παίζω με κάποια ομάδα, σαφώς κατώτερη απ την δική μου η οποία να με κερδίζει.
Το περίεργο δεν ειναι εδω.Εκπλήξεις πάντα υπάρχουν.
Τον τελευταίο καιρό και επειδή έχω ξεχάσει τι θα πει νίκη( :D ), αποφάσισα να παίξω λίγο με το save/quit/load μπας και δω ασπρη μέρα.
Αλλά...
Δεν γίνετε να έχω παίξει το ίδιο παιχνίδι με τον Πανσερραικό 9 φορές και κάθε φορά ο Σκαρμουτσος(το νέο μεταγραφικό απόκτημα) να περνάει 5 παίχτες μου σαν σταματημένους και να βάζει γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Και ειδικά οταν ο Σκαρμουτσος(ειπα τωρα εναν παιχτη οκ?) δεν έχει πάνω απο 11 κάπου και οι αμυντικοί μου είναι world class.
Ξέρω η ερώτηση μου φαίνετε χαζή αλλα πραγματικά δεν μπορω να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό..
Τρέχω zone alarm μαζι με τον μανατζερ και έχω το 6.03.
Δεν χρησιμοποιώ κανενός είδους editor ή fm scout.
Y.Γ-Το παρόν κείμενο το έβαλα εδω διότι δεν ξέρω αν μπορώ να το θεωρησω bug.Μπηκε για να το συζητήσουμε:-D
Υ.Γ-2.Στο recerch δε βρηκα κάτι παρόμοιο! :-D
User avatar
OFI4EVER
Backup
Backup
Posts: 995
Joined: Mon Aug 04, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: ΟΦΗ
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΦΗ
facebook προφίλ: Van der Fragk
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εχεις ενα δικιο.
Εγω τετοιο προβλημα αντιμετωπιζα στο CM4 που επαιξα 6 φορες με τη Προοδευτικη στην εδρα μου και παντα εχανα.
Τελικα στην 7η φορα κερδισα και μαλιστα με 5-0
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεί να είναι τυχαίο... Επίσης, μπορεί να φταίει το ηθικό της ομάδας. Αν δεις ότι είναι πεσμένο, προσπαθησε να κανονίσεις φιλικό με την πιο αδύναμη ομάδα του πρωυαθλήματος σου. Έτσι, αφού νικήσεις (που υπο8έτω πως 8α το κάνεις), θα τους τονωθεί το ηθικό μετά από την νίκη, ειδικά αν τους πεις κ κανα μπράβο
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το σύστημα το αλλάζεις τα τελευταία λεπτα?
User avatar
ArisSalonika
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 411
Joined: Fri Mar 21, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Αρης
Αγαπημένη Ομάδα: Αρης
Location: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω ότι είναι τυχαίο.Στο FM06 δεν το έχω δοκιμάσει γιατί αποφάσισα απο δω και πέρα να μην ξαναχρησιμοποιήσω save-load άλλα σε παλαιότερα CM που το έκανα συχνά κάθε φορά είχα και διαφορετικό αποτέλεσμα.
Rooney2004
Amateur
Amateur
Posts: 245
Joined: Fri Nov 19, 2004 6:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και εγω με την west brom εχω ξεχασει τι θα πει νικη.Συνεχεια προηγουμαι και μετα η με κερδιζουν ή με ισοφαριζουν...
Pennywise
Backup
Backup
Posts: 760
Joined: Wed Apr 12, 2006 9:12 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: -4-
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πες το αλλιως "¨Κακος Δεμονας" οσο καλη ομαδα κ να εχω (Palermo) με 2 πρωταθληματα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ χανω απο τιν Reggina ΠΑΝΤΑ....ουτε καν Χ παντα χανω :< και γενικα σε πολλα πρωταθληματα τιχενουν τετιοι δεμονες
NYHC
User avatar
FOX21
Backup
Backup
Posts: 958
Joined: Sat Dec 03, 2005 7:28 pm
Football Manager της ομάδας: AEK, Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus
Location: Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

έχω σταματήσει να κάνω save-quit-load εδώ και 3 έτη manager(όπου έτος manager η χρονική διάρκεια της κυκλοφόρησης του νέου fm απο το παλιό---ο **στης, φυσικός έπρεπε να γίνω!!!!! :D :D )! Το φαινόμενο βέβαια που λες μου συμβαίνει και μένα! Έχω την ΑΕΚ , έχω κατακτήσει τα πάντα αλλά μερικές φορές σε έναν αγώνα γίνονται τα ανίκουστα! Χάνω 2 πέναλτι, οι αντιίπαλοι απομακρύνουν πάνω στη γραμμή, μου ακυρώνουν γκόλ σαν οφσαϊτ , ο αντίπαλος τερματοφύλακας πιάνει τα άπιαστα και σε αντεπίθεση τρώω γκολ!!!!! Οι παναγίες πέφτουν σύννεφο και το μάτς τελειώνει και χάνω.... Ε, μετά απο αρκετά τέτοια αποτελέσματα έχω πλέον καταλήξει στη θεωρία "Η Α.Ι. κάνει ο,τι γουστάρει" (λέτε να πάρω το νόμπελ????? Ο φυσικός που λέγαμε!! χαχαχαχα) Δηλαδή οτι όταν ο υπολογιστής αποφασίσει να χάσεις, τότε θα χάσεις ο,τι και να γίνει, και ας σπάσει ο διάολος το πόδι του!!
Πώς σας φαίνεται η θεωρία μου ???? :victory: :victory: :victory:
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το είχα πάθει και γώ.Ήταν σε έναν αγώνα των ομίλων του Τσάμπιονς Λίγκ. Είχα Λίβερπουλ και έπαιζα με Έρυθρο αστέρα. 11 φορές έπαιξα 10 ήττες και 1 ισοπάλια. Η ομάδα μου ήταν πέντε κλάσεις πάνω,το ήθικο των παίκτων superb και πάντα πρόσεχα και άλλαζα σύστηματα κτλ.. Πώς μπορεί να εξηγηθεί αυτό. Στο τέλος είπα ότι το ματς είναι προαποφασισμένο και δεν το ξαναπαίξα.
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
kcb
Backup
Backup
Posts: 802
Joined: Tue Jan 18, 2005 11:22 pm
Football Manager της ομάδας: Nantes
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ το έχω συναντήσει και νομίζω ότι το έχουν "φυτέψει" στο πρόγραμμα ότι πρέπει κάποια στιγμή να έρθουν τα πάντα ανάποδα όπως γίνεται και IRL... Απλά άλλες φορές το αποδέχομαι άλλες με τρελλαίνει! :D
Pennywise
Backup
Backup
Posts: 760
Joined: Wed Apr 12, 2006 9:12 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: -4-
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι αληθεια...εκανα νεο με τον ΠΑΟΚ ολα καλα μονο τον λεβαδιακο ΠΟΤΕ δεν μπορεσα να τον νικισο ακομα κ μετα απο 14 save/load μετριμενα!!!! :victory: :yea: :D :shock: :evil:
NYHC
User avatar
basinas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 545
Joined: Mon May 05, 2003 11:00 pm
Status: Λιώνοντας το FM 2020
Location: Peraia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αυτο που επαθες φιλε με το σκαρμουτσο εγω το επαθα στο FM 2005 με το σαιτιωτη.ειχα παναθηναικο εγω και το pc την νικη βολου.αν θυμαμαι καλα πρεπει να επαιξα πανω απο 10 φορες τον ιδιο αγωνα μεχρι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να κερδισω.η πλακα ηταν οτι ο σαιτιωτης εβγαζε ματια.σε καποια φαση δοκιμασα να βαλω πανω του γκουμα μορρις και βυντρα με ατομικα μαρκαρισματα.ολοι τους με tackling και marking απο 15 και πανω.το αποτελεσμα?το θηριο εκανε χατ τρικ.λες και δεν τον μαρκαρε κανεις.μεγαλη πλακα εχουν οι τερματοφυλακες.οταν παιζουν εναντιον μου, μεταμορφωνονται ολοι σε buffon και κατεβαζουν ρολα.μιλαμε για παικτες που τα περισσοτερα στατιστικα τους κυμαινονται κοντα στο 10.και ομως κανουν κατι επεμβασεις που θα τους ζηλευαν world class τερματοφυλακες! :karta:
User avatar
periklis_p
Trialist
Trialist
Posts: 74
Joined: Fri Mar 25, 2005 5:13 pm
Football Manager της ομάδας: Jamaica
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: Neapoli-Nikaia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ για 3 συνεχόμενα χρόνια όποτε έπαιζα ενεντίον της Παναχαϊκής, ένας νεαρός κινέζος που είχε πάρει, μου έβαζε απευθείας φάουλ στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Είχε 12 Free kicks και όλο το χρόνο έβαζε 2 γκολ. Και τα 2 σ' εμένα.....
coach Tiesto
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3005
Joined: Mon Jul 04, 2005 3:43 pm
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το χειρότερο είναι να σου βάζει γκολ απ΄τα 30 μέτρα (!!) ένας συγκεκριμένος παίκτης με long shoots 14! :karta: :karta: Το είχα πάθει με έναν της Λάτσιο.
Τελικά δεν υπάρχει θεός Καλό ταξίδι ψηλέ .. 26/2/2007 :cry: :cry:

Βρε μπαγάσα... περνάς καλά 'κει πάνω.........? :cry:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Spawn_I wrote: Να πάρω π.χ. τον Τιέστο στην ομάδα και να κερδίσουμε αλλά να γίνουμε μπίλιες δεν το θέλω. Δεν κατεβαίνω για να χαλάσουμε τις καρδιές μας...

spawn_I είσαι θρησκεία 8)
KA-7-
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 680
Joined: Sat Apr 05, 2003 11:00 pm
Location: Νυρεμβέργη - Γερμανία
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και ο Πουρσανιδης εχει βαλει γκολ απο το κεντρο μεσα στην Παναχαικη IRL. Δεν νομιζω να εχει Λονγ Σοτ μεγαλυτερο απο 11. Αυτα συμβενουν. Το μονο με το οποιο συμφωνω ειναι αυτο με τους τερματοφυλακες. Καθε δευτερη αγωνιστικη ο αντιπαλος τερματοφυλακας βγενει Μ.Ο.Μ. οποιος και αν ειναι αυτος...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”