Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!

Ποιο πρωτάθλημα επιλέγετε να παίξετε και γιατί?

Ελληνικό
35
54%
Αγγλικό
13
20%
Ισπανικό
3
5%
Ιταλικό
4
6%
Αργεντίνικο
0
No votes
Βραζιλιάνικο
1
2%
Κυπριακό
0
No votes
Γαλλικό
1
2%
Γερμανικό
0
No votes
Άλλο(ποιο?)
8
12%
 
Total votes: 65
taktakalas1931
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 357
Joined: Sat Aug 19, 2006 7:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ελληνικό,Ισπανικό,Ιταλικό,Αγγλικό,Γερμανικό
Vakis78
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 509
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Location: Πειραιας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξεκιναω παντα με το Ελληνικο και τρεχουν επισης Ιταλικο,Ισπανικο,Γερμανικο,Γαλλικο,Αγγλικο,Α Αργεντικης και Α Βραζιλιας. Μολις μαθω (fluent στο fm05) την γλωσσα και παρω και πρωταθλημα την κανω για το επομενο, χωρις να κοιταξω λεπτομεριες για την νεα μου ομαδα. Συνηθως καθομαι 1 χρονο στην Ελλαδα με Ολυμπιακο και μετα αρχιζει το πανηγυρι. Μεσος ορος σε καθε χωρα τα τρια χρονια.
geomam
Amateur
Amateur
Posts: 143
Joined: Wed Jan 05, 2005 3:06 pm
Location: Κάλυμνος - Νίκαια...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ξεκινάω πάντα από το Ελληνικό πρωτάθλημα, από την Β Εθνική, ανεβάζω την ομάδα στην Α, κάνω μια καλή πορεία (στο FM05 πρωτάθλημα Α' Εθνικής με Προοδευτική την πρώτη μου χρονιά στην Α'), μετά για καμια 5ετία-6ετια στον Ολυμπιακό, μετά 2 χρόνια Ιταλία (προσπαθώ για Μίλαν), 2 χρόνια Ισπανία (προσπαθώ για Μπαρτσελόνα) και μετά μόνο Αγγλία με Λίβερπουλ. Βέβαια στο FM2006 ακόμα είμαι στο 2009 και πήγα Τσέλσι για τον λόγο που έχω στην υπογραφή μου, αλλά έχω μέλλον.

off topic: Η καλύτερη μου καριέρα ήταν στο CM01/02 όπου τα παράτησα το 2033 και αφού είδα στην Εθνική Ελλάδος 8 βραζιλιάνους ταυτόχρονα !!! :shock: :?
[url=http://img.photobucket.com/albums/v645/ ... g:2dkf7566]Απίστευτο και όμως ΜΟΝΟ αγγλικό. 20 αγώνες σε 1 μήνα!!![/url:2dkf7566]

[b:2dkf7566]Γιώργος Ανθούλης οε οε οε[/b:2dkf7566]
User avatar
EricTheGreat
Backup
Backup
Posts: 867
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:29 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Man Utd/Ο.Φ.Η/Π.Ο.Α
Location: Sir Matt Busby Way
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνήθως επιλέγω ολλανδία ή πορτογαλλία για τους αρκετούς μη κοινοτικούς που μπορώ να αγοράσω. Καμιά φορά πέρνω και Δυναμό Κιέβου για ιστορικούς λόγους.
Την πιο καλή πορεία μου την έκανα στο cm 01/02, όπου πήγα διαδοχικά σε: Ajax, Wolves και εθνική Δανίας, Manchester United και εθνική Αγγλίας, Tottenham, West Ham, Rotherham, Blackburn Rovers. Μετα δεν ξαναέπαιξα manager, καθώς κανένα δεν με εντυοωσίασε, μέχρι το FM 2007 που περιμένω να χτυπήσει ο courrier την πόρτα :twisted:
manuelk
Amateur
Amateur
Posts: 225
Joined: Thu May 04, 2006 3:48 pm
Location: Larisa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βάζω 4 πρωταθλήματα όταν ξεκινάω παιχνίδι: Ελληνικό, Ιταλικό, Ισπανικό και Αγγλικό. Ξεκινάω με την Λάρισα πάντα και από κει και έπειτα, ότι ήθελε προκύψει. Περισσότερο (εκτός από ελληνικό) έχω παίξει Ιταλικό, μετά Αγγλικό (με την Man City κάποτε) και λίίίγο Ισπανικό (δεν έτυχε να στεριώσω ποτέ εκεί ;) )
User avatar
danis
Rotation
Rotation
Posts: 1081
Joined: Thu Apr 17, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αχιλλεας Φαρσαλων
Location: Αθηνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω στο 2006 παιζω μονο ελληνικο κ παιρνω εθνικη ελλαδος
αλλα δυστηχως ειναι ηδη σχεδον εκτος μουντιαλ 2006 οποτε προσπαθω να προκριθω στο 2008
παντως γενικα η εθνικη ελλαδος με δυσκολευει πολυ...
dream11
Trialist
Trialist
Posts: 14
Joined: Mon Sep 04, 2006 1:48 pm
Location: Νίκαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπέρα σύντροφοι συναγωνιστές,

Κατά την γνώμη μου το καλύτερο πρωτάθλημα που μπορείς να παίξεις είναι το γαλλικό και αυτό γιατί είναι ένα πρωτάθλημα με φοβερό ανταγωνισμό, πολλά νέα ταλέντα, 3 διοργανώσεις, και είναι και ψηλά στο Euro Rating. Έχω παίξει και ελληνικό και το ιταλικό αλλά σαν το γαλλικό κανένα.
FM rules
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”