Τραυματισμοί στην προθέρμανση

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
leftak
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Tue Sep 12, 2006 12:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απ' όσο γνωρίζω στο προηγούμενο μάνατζερ δεν τραυματίζονταν παίχτες κατά την διάρκεια της προθέρμανσης.

Μήπως θα έπρεπε να υπάρχουν αυτοί οι τραυματισμοί?

Με τη λογική ότι ναι μεν τους έχεις επιλέξει στην αρχική ενδεκάδα, τραυματίζονται, αλλάζεις την αρχική ενδεκάδα προφανώς χωρίς να χάσεις μία αλλαγή και απλά έχεις τον παίχτη σαν τραυματία.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

δεν ειναι και τοσο συχνο στο πραγματικο ποδοσφαιρο να τραυματιζονται παιχτες στην προθερμανση,αλλα αυτο που λες με τις αλλαγες πριν την σεντρα ειναι χρισιμο γιατι πολλες φορες κανουμε λαθος και βαζουμε πχ εναν αμυντικο στην επιθεση επειδη καναμε λαθος κλικ,κατι το οποιο δεν θα γινοτανε στην πραγματικοτητα.Οποτε θα ηταν σωστο να ηταν να μην μετρανε αυτες οι αλλαγες στις 3
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="mitsosvd"]δεν ειναι και τοσο συχνο στο πραγματικο ποδοσφαιρο να τραυματιζονται παιχτες στην προθερμανση,αλλα αυτο που λες με τις αλλαγες πριν την σεντρα ειναι χρισιμο γιατι πολλες φορες κανουμε λαθος και βαζουμε πχ εναν αμυντικο στην επιθεση επειδη καναμε λαθος κλικ,κατι το οποιο δεν θα γινοτανε στην πραγματικοτητα.Οποτε θα ηταν σωστο να ηταν να μην μετρανε αυτες οι αλλαγες στις 3[/quote]

Ναι συμφωνώ απόλυτα.
Κι εγω εχω βαλει αμυντικό στη θέση επιθετικού μια δυο φορες και μετα κάνω τσαμπα αλλαγη.
Για την προθέρμανση αυτό συμβαίνει μια φορά στα 100 παιχνίδια οπότε λίγο δύσκολο το βλέπω.
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πάλι, σε περίπτωση που κάνω λάθος στο στήσιμο (1 στα 100 γιατί διπλοτσεκάρω τη σύνθεση), προτιμώ να παρατάξω διαφορετικά την ομάδα με τους παίκτες που έχω επιλέξει, παρά να κάνω αλλαγή στο 0'. Και στην τελική, ποιος είμαι; Ο Αλέφας;

:P
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Εννοουσα για αλλαγες πριν την σεντρα του αγωνα.Πολλες φορες δεν υπαρχουν IRL αλλαγες πριν απο την εναρξη του αγωνα;Η τελος παντων,να αποφασιζετε τελευταια στιγμη η χρησιμοποιηση ενως παιχτη;Αν προσεξεις την λαλακια αφου πατησεις go to match,αλλα πριν πατησεις start,γιατι για να το διωρθωσεις να πρεπει να χαραμησεις αλλαγη ή να αλλαξεις πλανα;
leftak
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Tue Sep 12, 2006 12:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο ο αντίπαλος σου αντί να κατέβει με defensive 4-5-1 όπως σου είπε ο skout ν κατέβει με επιθετικό 4-2-4. Να μην μπορείς να κάνεις μια αλλαγή?

Επίσης αν βάλεις έναν παίχτη που παίζει σχεδόν τραυματίας να σου βγάλει κανένα μήνυμα ότι "ξέρεις κόουτς έχω ενοχλήσεις και λέω να μην παίξω". Δεν θα ήταν πιο ρελαλιστικό έτσι?
Sir Pretender
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 565
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:53 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Κάτω απ' τα δοκάρια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ναι, αλλά ρε παιδιά, αν γίνεται αυτό, προσέξτε κάτι: εσύ μπορεί να έχεις δει το σύστημα του αντιπάλου και να θέλεις να παίξεις π.χ. με πιο ενισχυμένο κέντρο. Έτσι, σου δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις κάτι, ενώ στον αντίπαλο όχι. Θεωρητικά, από τη στιγμή που πατάς το Go to Match, μπαίνεις στο γήπεδο...
paul_13
Indispensible
Indispensible
Posts: 1589
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:54 am
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός, Μπέτις
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικός
Location: Δραπετσώνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Sir Pretender"]Ναι, αλλά ρε παιδιά, αν γίνεται αυτό, προσέξτε κάτι: εσύ μπορεί να έχεις δει το σύστημα του αντιπάλου και να θέλεις να παίξεις π.χ. με πιο ενισχυμένο κέντρο. Έτσι, σου δίνεται η δυνατότητα να αλλάξεις κάτι, ενώ στον αντίπαλο όχι. Θεωρητικά, από τη στιγμή που πατάς το Go to Match, μπαίνεις στο γήπεδο...[/quote]

Σωστός ο παίχτης
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”