FM2006 Patch 6.0.3

Συζητήστε για τη προηγούμενη έκδοση του Football Manager!
Post Reply
dimosdial
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 2990
Joined: Mon Apr 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aυτο που γινονται πολλοι παιχτες unhappy και την περιπτωση με τα πεναλτι (το εχω δει σε αλλα ματς,δε μου ετυχε ακομα) τα επιβεβαιωνω και εγω μετα την εγκατασταση του patch.Σε saved game παντως αυτα.

Δεν γινεται να υπογραφει ο παιχτης συμβολαιο που του λεω οτι θα ειναι backup η squad rotation και μετα να διαμαρτυρεται για τον μικρο χρονο συμμετοχης!
gpanagak
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2070
Joined: Fri Apr 30, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Παναθηναϊκός
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
Location: Αμπελόκηποι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ομολογουμένως, πολλοί παίκτες είναι unhappy μετά το patch, αλλά όχι κάτι παράλογο, ο Μοχαμεντ Ζινταν που είναι πολύ ambitious και παίζει τη θέση με τον Καλού και ακτετές ρεζέρβες. Είχα και 12 παίκτες που δεν έπαιξαν ποτέ (τους πήρα για επένδυση) οι οποίοι βγήκαν και έκαναν δηλώσεις αλλά πουλήθηκαν και τέλος.

Αυτό που βλέπω εγώ σαν σφάλμα είναι ότι ένας παίκτης που δεν είναι registered, κάνει παράπονα όλη τη χρονιά, ενώ δε θα έπρεπε να κάνει μετά το registration window.
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Eίναι από saveg game Περικλή. Το θέμα είναι ότι το πατς και καλά δουλεύει και σε saved game. Nα το ξέραμε να μην το βάζαμε αν δεν θέλαμε να ξεκινήσουμε νέο παιχνίδι...

επίσης παρατηρώ ότι αυξήθηκαν επικίνδυνα τα "χαζά" γκολ και φυσικά εναντίον μου...

Χθες σε 5 παιχνίδια [ένα με Εθνική Ελλάδος , 2 με ΠΑΟ και 2 με Man Utd.] έφαγα κάτι γκολ που λες κάποιος τους έχει πληρώσει για να μου τα κάνουν αυτά... εξηγώ:

Τουρκία - Ελλάδα. έχω κερδίσει πλάγιο κοντά στο αριστερό κόρνερ της περιοχής της Τουρκίας. Βενετίδης κοντινή πάσα σε Κατσουράνη... Κατσουράνης πάσα 60μ. σε Ελευθερόπουλο που δε φτάνει ποτέ γιατί πετάγεται ένας Τούρκος και σκοράρει από τα 35μ σε κενή εστία. Το περίεργο είναι ότι παίζω ακόμα Attacking οπότε δε βλέπω το λόγο για το πισωγύρισμα...

ΟΦΗ - ΠΑΟ . Έχω τη σέντρα, την κάνει ο Παπαδόπουλος [SC] με τον Έκι [AM C].Η μπάλα στον Οξύζογλου [M R] που τη γυρνάει στο δεξί μπακ. Αυτός μάλλον παρέγγελνε καφέ από την εξέδρα γιατί αφήνει τη μπάλα να περάσει δίπλα του κάτι που δεν κάνουν οι επιθετικοί του ΟΦΗ που σκοράρουν στα 16''

Betis -ΠΑΟ . Προηγούμαι 0-2 στο 11' και συνεχίζω επιθετικά. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Η μπάλα πάει στον τερματζή μου που λέει να κάνει και λίγο καθυστέρηση... μέχρι να του πάρουν τη μπάλα επειδή έκανε ντρίμπλες έξω από την περιοχή μου και να σκοράρουν σε κενή εστία.

Ajax - Man. Utd. Μεγάλη μπαλιά από τους αντίπαλους στο πουθενα. Βγαίνει ο Frey έξω από την περιοχή του και ενώ όλη η άμυνα είναι γύρω του αποφασίζει να κάνει μεγάλη μπαλιά. Βρίσκει τον Sneijder μόνο του στο κέντρο που λέει ευχαριστώ και σκοράρει από 50μ ανενόχλητος...

Κάπου εκεί είπα να πέσω για ύπνο γιατί λίγο ακόμα και δε θα ξανακοιμηθώ ποτέ στη ζωή μου...
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

[quote="S11"]kai mena to patch "gennaei" bugs kai de leei gmt...
an mporei kapoios kalos mod ktl as kanei ena move to topic pou kleidw8hke me to bug me ton sivok plz ...pou apoti blepw to thread exei sbistei teleiws???to eixa balei sto genikh syzhthsh...[/quote]
Το άνοιξες σε λάθος μέρος.

Διάβασε τους κανόνες στις τεχνικές ερωτήσεις/bugs και άνοιξε εκεί ένα.
User avatar
peritri
Head Researcher - Webmaster
Head Researcher - Webmaster
Posts: 75719
Joined: Mon Sep 16, 2002 11:00 pm
Location: Νέο Ψυχικό
Has thanked: 7 times
Been thanked: 26 times
Contact:

[quote]Eίναι από saveg game Περικλή. Το θέμα είναι ότι το πατς και καλά δουλεύει και σε saved game. Nα το ξέραμε να μην το βάζαμε αν δεν θέλαμε να ξεκινήσουμε νέο παιχνίδι... [/quote]
Σπόνι αν το bug που αναφέρεις είναι τόσο τραγικό που δε μπορείς να παίξεις το παιχνίδι τότε είναι απαράδεκτοι αλλά ακόμα και να μην είναι τόσο σημαντικό θα έπρεπε να το είχαν αναφέρει. Από ότι είδα και άλλοι στα forums της SI διαμαρτύρονται για αδικαιολόγητα unhappy players.
Απλώς, να επισημάνω ότι έχω αρχίσει νέο παιχνίδι και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με το συγκεκριμένο θέμα (προς το παρόν μόνο 1 bug έχω βρει και έχω παίξει μισή χρονιά)

Σπόνι, αυτά τα 5 ματς που αναφέρεις είναι συνεχόμενα; Και εγώ έβαλα και δέχτηκα παρόμοια γκολ αλλά πολύ πιο αραιά, δηλαδή σε ρεαλιστική συχνότητα. Π.χ. το δεξί μπακ μου γυρνά πίσω τη μπάλα λανθασμένα και μου βάζουν γκολ, ο αντίπαλος γυρνά επιπόλαια τη μπάλα στον τερματοφύλακα και ο επιθετικός κλέβει τη μπάλα...
ioann
Amateur
Amateur
Posts: 144
Joined: Mon Nov 08, 2004 7:18 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kαλησπέρα παιδιά. Μια απορία. Είχα εγκαταστήσει το 6.0.1b (το μεγάλο) και εγκατέστησα το 6.0.2. δίχως να βγάλω το 6.0.1b. Είναι οκ; Διάβασα σε ένα topic του site πως δεν χρειάζεται πλέον το 6.0.1.b γιατί το 6.0.2. έχει όλες τις διορθώσεις του 6.0.1.. Δηλαδή να το απεγκαταστήσω; Δεν θα εχω πρόβλημα;

Ρωτάω γιατί στο sortitoutsi αναφέρει πως το 6.0.2 ''incorporates'' στις διορθώσεις του 6.0.1.. Αυτό αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ σημαίνει πως τις περιέχει αλλά πως συνεπιδρά με αυτές.

Αν κάποιος γνωρίζει στα σίγουρα ας βοηθήσει.

Σας ευχαριστώ πολύ.
ioann977
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

To "bug" με τους unhappy εμένα δεν μου έχε εμφανιστεί σε ενοχλητικό βαθμό.

Ο Sanmartean μου έλεγε ότι ήθελε να φύγει γιατί δεν τον θεωρώ βασικό, ενώ δεν υπήρξε παιχνίδι στο οποίο ήταν available και δεν τον ξεκίνησα... Τον πούλησα και ησύχασα. Επίσης, ο Θεοδωρίδης.Δεν έχει παίξει σε κανένα ματς και κάνει δηλώσεις στα media ότι θέλει να πάρει ευκαιρίες ή να φύγει. Του λέω "θα πάρεις ευκαιρίες". Στο επόμενο ματς γίνεται πλέον της π... από τραυματισμούς (δες παρακάτω δεν συμπληρώνω 18αδα) και τον ξεκινάω βασικό. Το ίδιο και στα 2 επόμενα παιχνίδια. Κάνει δηλώσεις ότι με ευχαριστεί και θα αποδείξει κλπ αλλά ακόμα είναι unh, παρόλο που το morale του έχει γίνει very good. Τέλος ο Ebede. Χωρίς να έχει παίξει παρά μόνο στο κύπελλο και ενώ έχει rotaton squad status, ζητάει να γίνει transfer listed για να παίζει.

Τα παραπάνω εγώ δεν τα θεωρώ bug. Ίσως μόνο του Σανμαρτεάν, αλλά το δικαιολόγησα λόγω χαρακτήρα.

Το πρόβλημα εμένα είναι με τους τραυματισμούς. Θα χαλάσω τα μάτια μου με τόσο κόκκινο στην οθόνη. 10 κόκκινα κουμπάκια και 4-5 πορτοκαλί έβλεπα σε κάποια φάση. Με το ζόρι 18αδα... Και μιλάμε και για κανα 2 γερούς, από 3-4 μήνες Εκι -Φλάβιο
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Tα ματς είναι σερί...

ενδιάμεσα είχα και ένα ματς με Aston Villa που έφαγα 4 αλλά δε μπορώ να θυμηθώ αν έφαγα κανά κουφό. Παίζει πάντως...
Επειδή έτυχαν όλα μαζί γι'αυτό το λέω.

Το unhappy players καταντάει σπαστικό σε βαθμό να αναγκαστώ να προσπαθώ να πουλήσω τη μισή ομάδα για να μην απαντάω σε διαμαρυρίες κάθε δύο μέρες...


επίσης θα ήθελα μια γνώμη για το swap positions. Έχω παρατηρήσει ότι αν κάνεις εσωτερική αλλαγή χάνεται η μπάλα... Βρέθηκα να παίζω με τον Gary Neville striker σε κάποια φάση...
(Katsarof)
Rotation
Rotation
Posts: 1039
Joined: Wed Feb 02, 2005 6:37 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote] επίσης παρατηρώ ότι αυξήθηκαν επικίνδυνα τα "χαζά" γκολ και φυσικά εναντίον μου... [/quote]

Ρε παιδια κ σε εμενα δυο αγωνες εχω παιξει με νεο παιχνιδι κ με το νεο path k οι αμυντικοι κανουν λαθος πασες προς τα πισω με αποτελεσμα να την παιρνουν οι αντιπαλοι επιθετικοι κ να βαζουν γκολ . Το επαθα κ στα δυο ματς αλλα εβαλα κ ενα ετσι !!!!
Επισης πολλες φορες αδικαιολογητως γυρνουν οι δικοι μου παιχτες την μπαλα πισω π.χ. ενω ειναι εξω απο την αντιπαλη περιοχη την γυρναει στο τερμα μου :roll: .
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ το κατέβασα,αλλά όταν πήγα να το τρέξω μου το έβγαλε corrapt και μετά ο Πέρι μου είπε για το unhappy Στα Save games κλπ και το άφησα...μάλλον γλίτωσα τελικά :P
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Avon
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 691
Joined: Tue Apr 22, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Dorchester Town
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΡΗΣ
Status: Τρεχουμε και δε φτανουμε
Location: Πλανήτης Γη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μια παραλογη (?) εξηγηση ειναι οτι με το νεο πατς η SI αποφασισε να επιτρεπει πιο πολλες φορες τα χαζα γκολ.

Αν αρχισεις καινουριο παιχνιδι δεν υπαρχει κανενα προβλημα αλλα αν παιξεις saved game στα βγαζει μαζεμενα οσα επρεπε να ειχες δεχτει μεχρι εκεινο το σημειο του παιχνιδιου...

Το ιδιο και στους Ανχαπυ? Μπα, δεν ξερω τι να υποθεσω... :P
User avatar
lionheart
Trialist
Trialist
Posts: 33
Joined: Sun Oct 30, 2005 10:51 pm
Location: THESSALONIKI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Peritri"]Αχά. Σε νέο παιχνίδι; όχι έ;

Ρωτώ γιατί άρχισα νέο και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.[/quote]

Αν ειναι κάθε φορά που βαζω ενα patch να το ξεκιναω από την αρχή ζήτω που καήκαμε...Καλυτερα να μην το έβαζα...Το γεγονος οτι ενας 19χρονος από την ομάδα των κάτω των 19 απαιτεί παρακαλώ να τον βάζω πρώτη ενδεκάδα αλλιώς θα φύγει είναι και αυτό φυσιολογικό?Εγώ ξέρω οτι μόλις έβαλα το patch και έτρεξα το savegame μου από τους περίπου 25 ποδοσφαιριστές οι 12 κάναν δηλώσεις στον τύπο...Μου χάλασε όλη την ομάδα ενώ τα αστέρια τους πέσαν στο μισό με αποτέλεσμα να έχω δώσει πολλά εκατομμυρια για παίκτες που τώρα έχουν μόνο δύο αστέρια...

Φίλε μου είμαι στο 2009...Αν μου λες να το ξαναρχίσω από την αρχή άστο καλύτερα...
User avatar
notisfan77
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 472
Joined: Thu Aug 05, 2004 8:16 am
Αγαπημένη Ομάδα: Olympiakos
Location: Athina, Drosia
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γι αυτό δεν βάζω ποτέ τα patch κατευθείαν! :D :yea:
Με αυτά που ακούω σιγά μην το βάλω!
Άσε που μας αναγκάζουν να κατεβάζουμε άλλο τόσο το μεγεθος του παιχνιδιού στο cd με αυτά τα patch.
User avatar
gudaman
Amateur
Amateur
Posts: 207
Joined: Sat Aug 20, 2005 4:06 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος, Verona, Perugia,
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Location: Athens P. Faliro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Γινεται αμα το κανεις install μετα να το βγαλεις?
User avatar
ale3is
Backup
Backup
Posts: 795
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C
Location: Βούλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπορεις να κανεις απεγκατασταση του παιχνιδιου και επανεγκατασταση,βαζοντας μεχρι και το προτελευταιο patch...Ισως ομως αν μπορουσες να βρεις και μονο το exe του παιχνιδιου απο καποιον φιλο σου να μπορουσες να αποφυγεις τα uninstall-reinstall...
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2006”