Οι 4 πίσω

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Όσοι παίζετε σύστημα με 4 πίσω,δοκιμάστε αντί για DR & DL,να βάλετε WbR & WbL,με βελάκι πίσω.Πιστεύω πως και η άμυνα λειτουργει καλύτερα,καθως το βελακι τους θυμηζει να γυρναν μετα τις προωθησεις,και καλύτερα επιθετικά παίζουν,αλλα το κυριότερο ειναι οτι οποιον παιχτη και να βάλεις εκεί να παίξει,θα έχει average rating 8,5.Πχ ο Βαν ντε Μπορε μου εχει βγαλει και 8,9 σε μια σεζον σε 40 παιχνιδια,και επειδη παιζουν καλα πουλιουνται και ακριβα.Πουλησα τον Σεριτς στη ρεαλ 15Μ, και στα αγγλικο τον Fabio santos 73m kai ton glen johnson 65M stin chelsea
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αυτή τη διάταξη τη χρησιμοποιείς σε όλα τα παιχνίδια;
Μέσα-έξω και Ευρώπη;
Θα το δοκιμάσω πάντως και θα σου πω τα αποτελέσματα.
User avatar
petrosximerakis13
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sun May 28, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ίσως να παίζουν καλά επειδή στο ελληνικό πρωτάθλημα είναι σχετικά εύκολο να αμυνθείς και επειδή βοηθάνε καλύτερα στον επιθετικό τομέα. Βέβαια αν αποδίδουν εξίσου και στην Ευρώπη τότε ΟΚ. Θα το δοκιμάσω και στο αγγλικό πρωτάθλημα (έχω την Newcastle) και θα σου πω νεώτερα.
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το δοκίμασα με τη Μπιλμπάο για 6 αγώνες (3 μέσα , 3 έξω)
Εντός->1-1-1 με γκολ 6-6
Εκτός->1-0-2 με γκολ 4-5

Επιθετικά δεν έχω παράπονο, αλλά στην άμυνα ήμουνα πολύ τρύπιος παρά
το ότι έπαιζα 4-5-1.

Επιπλέον πρώτη φορά εδώ και 4 χρόνια που παίζω διάφορα μάνατζερ είχα 4 αποβολές σε 6 ματς!

Μάλλον το σύστημα αποδίδει καλά σε εσένα και προφανώς παίζουν ρόλο και οι επιμέρους οδηγίες που δίνεις. Αν θες δώσε και τις επιπλέον εντολές που έχεις.

Ίσως βέβαια 6 αγώνες είναι λίγοι για να αποδώσει ένα σύστημα, αλλά απογοητεύτηκα αρκετά στα ματς αυτά. :(
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μα ρε φίλε, προφανώς το δοκίμασες με τη Μπιλμπάο στη μέση της χρονιάς, σωστά ?

Προφανώς και θα φας τα μούτρα σου. Πρέπει να το ξεκινήσεις σε μερικά φιλικά το καλοκαίρι και να αρχίσει να αποδίδει μετά από 10 παιχνίδια. Όχι μόνο αυτό, οποιοδήποτε σύστημα :wink:
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον έχεις δίκιο. Το δοκίμασα μετά απο 22 αγωνιστικές την πρώτη χρονιά.

Πάντως όποτε άλλοτε έχω αλλάξει τακτική, δεν έχω παρατηρήσει πτώση της απόδοσης και χάλια αποτελέσματα. Το αντίθετο μάλιστα... με το που έκανα μια αλλαγή (ακόμα και στη μέση της χρονιάς) παρατηρούσα πάντα βελτίωση.
Στα φιλικά του καλοκαιριού ίσως το δοκιμάσω ξανά.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5898
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Δεν το εχω παιξει μονο στο ελληνικο αυτο,αλλα και με τοτεναμ,σεβιλη και φιορεντινα.Αλλα παιζω 4-5-1που γινεται 4-3-3(ενιοτε και 2-5-3 για τερμα πιεση),μεoffside,με push up(οχι τερμα πους απ ομως)και με δυο γρηγορα σεντερ μπακ(pace & acceleration πανω απο 15).Οι αποβολες που ειχες μηπως ηταν επειδη δεν ειχες τοσο γρήγορα σεντερ μπακ,και αντι να προλαβαινουν κλοτσαγαν?Ειμαστε 4 ατομα παρεα που βγαλαμε το συστημα(ο καθενας την δικη του διορθωση και παραλαγη) και σε ολους παει σουπερ
Τριφυλλάκιας
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Wed Jun 07, 2006 12:17 pm
Location: Παγκράτι, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω στην αμυνα παιζω με D R/L, αλλα εχω βαλει βελακι σε WB, attacking mentality και Forward runs και παει μια χαρα. Με παναθηναικο 2η σαιζον ειμαι 39 αγωνες αήττητος στο Πρωταθλημα. Ευρωπη ειμαι στους 16 (με Chealsie, 1-1 στην εδρα μου και βλεπουμε), προκριθηκα απο ομιλο με Man U, Werder και Lille. Οχι και ασχημα, δοκιμαστε και αυτο.
Επισης ολη η ομαδα εχει closing down φουλ.
Everest
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2137
Joined: Thu Dec 15, 2005 12:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα. Έχω γρήγορα πλάγια μπακ, αλλά οι κεντρικοί μου αμυντικοί είναι μέτριοι στην ταχύτητα.
Αλλά που να βρεις γρήγορους Βάσκους κεντρικούς αμυντικούς για τη Μπιλμπάο... :( :( :(
User avatar
Mikes Pros
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Thu Jul 20, 2006 7:42 pm
Football Manager της ομάδας: Sevilla
Αγαπημένη Ομάδα: Valencia
Location: Salonica se lew!
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="mitsosvd"]Όσοι παίζετε σύστημα με 4 πίσω,δοκιμάστε αντί για DR & DL,να βάλετε WbR & WbL,με βελάκι πίσω.Πιστεύω πως και η άμυνα λειτουργει καλύτερα,καθως το βελακι τους θυμηζει να γυρναν μετα τις προωθησεις,και καλύτερα επιθετικά παίζουν,αλλα το κυριότερο ειναι οτι οποιον παιχτη και να βάλεις εκεί να παίξει,θα έχει average rating 8,5.Πχ ο Βαν ντε Μπορε μου εχει βγαλει και 8,9 σε μια σεζον σε 40 παιχνιδια,και επειδη παιζουν καλα πουλιουνται και ακριβα.Πουλησα τον Σεριτς στη ρεαλ 15Μ, και στα αγγλικο τον Fabio santos 73m kai ton glen johnson 65M stin chelsea[/quote]

Υποτιθεται παντως οτι το σημειο προς το οποιο δειχνει το βελακι ειναι κεινο που χει ο παικτης οταν εχεις κατοχη της μπαλας...με το βελακι προς το σημειο που λες,του ζητας για καποιο περιεργο λογο να παει να δει τι κανει το σημαιακι του κορνερ ενω επιτιθεσαι! :shock: ....αα!παραλληλα οταν χανεται η κατοχη τοτε ο παικτης επιστρεφει(wbr-wbl)προς τα πανω :-k ....
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το FM χωρίς το πατς, έχει μπαγκ. Τα DMC και WMB/WBL παίζουν με 8, ακόμα και αν χάνεις.
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”