Please help!!!!!!!!!!!!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
petrosximerakis13
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sun May 28, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχω την Newcastle βρίσκομαι στη 2η σεζόν xrhsimopoi;v 4-4-2 απλό (όλοι τα χαφ σε σειρά) και ενώ από roster θεωρώ ότι έχω αρκετά καλό έχω μεγάλο αμυντικό πρόβλημα (είχα μια από τις χειρότερες άμυνες του πρωταθλήματος) ενώ επιθετικά τα πάω εξαιρετικά. Παρακάτω σας παρουσιάζω τη βασική 11άδα μου:

GK: Shay Given
DR: Glen Johnson
DL: Babayaro
DC: Boumsong, Lequi
MR: Solano
ML: Messi
MC: Scott Parker/Amdy Faye , Emre
FC: Owen, Gudjohnsen/Luque

Τέλος τα team instructions είναι normal ενώ τα player instructions είναι ρυθμισμένα κατάλληλα για κάθε θέση. Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.
Panaxa
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 6205
Joined: Thu Dec 11, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Μια ζωή μόνο Παναχαϊκή
Location: Κοκκινόμαυρος πλανήτης
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στους κεντρικούς αμυντικούς έχεις βελάκια μπροστά;
Όπου και αν πας και όσο κατρακυλάς για μένα είσαι θεά στον κόσμο άλλη καμιά και μοναδικιά...
http://www.axaioi3.gr

"1972-73
Για την εποχή που όταν καμία άλλη ομάδα, πλην αυτών της Αθήνας και Θεσσαλονίκης, δεν τολμούσε να σκεφτεί πως χρειάζεται διαβατήριο, η Παναχαϊκή ύψωσε ανάστημα.
Το απίστευτο είχε συμβεί. Μια ομάδα από την επαρχία, η οποία μόλις 24 μήνες πριν νικούσε δύσκολα 3-2 στο Κορωπί και ανέβαινε στη μεγάλη κατηγορία, θα έβγαινε στα ευρωπαϊκά «σαλόνια»!"
User avatar
petrosximerakis13
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sun May 28, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όχι. Άσε έχω ρίξει πολύ ψάξιμο αλλά δεν μπορώ να βρώ τη λύση. Και να φανταστείς ότι παίζω manager εδώ και τουλάχιστον 4 χρόνια (εννοώ CM και FM γιατί διαφορετικά παίζω πάνω από 6 χρόνια).
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5896
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

δοκιμασε στο ενα mc να τραβηξεις βελακι πισω στο dmc.γιατι νομιζω οτι στο 2006 αμα δεν υπαρχει παιχτης να κινηται εκει δημιουργουνται κενα.οι 4 που εχεις πισω φαινονται μια χαρα, οποτε ισως να φταιει αυτο
User avatar
petrosximerakis13
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sun May 28, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τελικά βρήκα κάτι καλύτερο!!! Ακολουθώ πλέον την άποψη της Βραζηλίας ότι η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση!!! Έβαλα attacking οδηγίες, με quick tempo, counter attack και closing down often και μπορώ να πω από τα μέχρι τώρα αποτελέσματα ότι η ομάδα σκίζει αφού έχω μέσο όρο παθητικό 1,1 γκολ ανά αγώνα και ενεργητικό 3 γκολ ανά αγώνα!!! Τέλος νίκησα για πλάκα τη Man Utd και τη Liverpool!!! Forza Newcastle :yea: :victory:
User avatar
petrosximerakis13
Trialist
Trialist
Posts: 20
Joined: Sun May 28, 2006 12:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός, Fiorentina
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικά άλλαξα αρκετά ακόμα πράγματα αλλά βαριέμαι να γράφω. Ξέρει κανείς πώς να σκανάρω τις team instructions για να τις postάρω σαν αρχείο εικόνας?
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="petrosximerakis13"]Βασικά άλλαξα αρκετά ακόμα πράγματα αλλά βαριέμαι να γράφω. Ξέρει κανείς πώς να σκανάρω τις team instructions για να τις postάρω σαν αρχείο εικόνας?[/quote]

1ος τρόπος : Πατας Ptr Sc που ειναι συνη8ος διπλα απο το F12.
μετα πας ζωγραφικη και πατας επεξεργασια-επικολληση και μετα απο8ηκευση

Αν δεν πιάσει,

2ος τρόπος : Υπάρχουν διάφορα προγράμματα στο Internet όπως το Roboscreen Capture ή το Screenshot Pilot που μπορείς να χρησιμοποιήσεις.Με το πάτημα ενός πλήκτρου αποθηκεύει την εικόνα που φαίνεται στην οθόνη.

Μετά

Για να εμφανίσεις τη φωτογραφία που θες,θα πας στο http://imageshack.us/ κι εκεί που λέει Browse θα επιλέξεις την φωτογραφία που θες να εμφανίσεις και θα πατήσεις "Host it".Θα περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα και μετά θα κάνεις copy στο δεύτερο link που θα σου βγάλει και θα το επικολλήσεις στο μήνυμά σου.

Για να δεις αν θα εμφανιστεί σωστά στο μήνυμά σου πάτα πρώτα "Προεπισκόπηση" και μετά "αποστολή".
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”