Playmaker

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
User avatar
EvPlo
Trialist
Trialist
Posts: 51
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα ήθελα να ρωτήσω αν παίζετε με playmaker ή όχι. Ποια πρέπι να είναι η θέση του playmaker μέσα στο γήπεδο? Πρέπει να είναι AMC ή MC? Τέλος ποια πρέπει να είναι τα attitudes ενός καλού playmaker?
User avatar
ale3is
Backup
Backup
Posts: 795
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos F.C
Location: Βούλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Passing,Creativity,Teamwork,Flair,Technique νομιζω πως ειναι καποια απο τα πιο βασικα...τωρα για το που πρεπει να το βαζεις,πιστευω amc αλλα δεν ειναι και απολυτο...
User avatar
mnikos_21
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 696
Joined: Tue Jul 27, 2004 3:05 pm
Football Manager της ομάδας: Halifax, Tenerife
Αγαπημένη Ομάδα: AEK, Halifax
Location: Φιλαδέλφεια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ ένα παιχνίδι με την Cadiz που είχα είχα 2 playmaker, τον AML και AMC, γιατί πολύ απλά.... ήταν και οι 2 παιχτάρες....

Είναι απαραίτητο το Free Role στους Playmaker?
[quote="konstantinakis-21-":2nfyr6li]Εγώ πιο πολύ φοβάμαι την Λιλ παρά την Μίλαν. Η Μιλαν αν και ιταλική ομάδα δεν έχει και την καλύτερη άμυνα καθώς την θεωρώ αρκετα αργή. Ειδα και τον Ντελιμπασιτς πολυ γρήγορο... Έχασε και τον Σεβα και δεν έχει παρει ακόμα καποιον άλλο. Ελπίζω να μην πάρει Ρονάλντο



Εdit: Οι πιθανότητες να λέω κοτσάνες ειναι 90%...[/quote:2nfyr6li]
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απαραίτητο δεν είναι,αλλά καλό θα ήταν να τους έχεις.Επίσης αν είναι τόσο παιχταράδες και έχουν και υψηλό Flair δώσε τους και παρισσότερη ελευθερία κινήσεως και δημιουργίας (Creativity freedom).
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="mnikos_21"]Εγώ ένα παιχνίδι με την Cadiz που είχα είχα 2 playmaker, τον AML και AMC, γιατί πολύ απλά.... ήταν και οι 2 παιχτάρες....[/quote]

Δεν ξέρω αν το κατάλαβα σωστά,αλλά λες ότι είχες επιλέξει 2 playmakers?

Αυτό δεν γίνεται
Μπαίνει αυτόματα ο πρώτος που έχεις επιλέξει και βρίσκεται μέσα στο γήπεδο
toni lora
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3356
Joined: Mon Dec 26, 2005 3:04 pm
Football Manager της ομάδας: on Holiday
Αγαπημένη Ομάδα: Πρασινες ΤΟΥΛΟΥΜΠΕΣ
Status: ..πιασε μια... Τουλουμπα!
Location: Κορυδαλλος-Νικαια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

προσοχη,μια φορα χωρις να το προσεξω,ειχα βαλει τον dmc DE ROSSI της Ρομα(πλειμεκερ) και επαιζε αμυντικο χαφ σε εκεινι το ματς...σε μια ανυποπτη φαση γυρισε πισω να παρει την μπαλα απο το πλαγιο μπακ(καλη ωρα οπως ο Πιρλο στην Ιταλια),και βρεθηκε μεσα στην μεγαλη μου περιοχη,εκει του εκλεψε την μπαλα με την μια ο αντιπαλος επιθετικος :tsatila: και ρουφηξα τζαμπα γκολ! :twisted:(μετα καταλαβα γιατι το πουφηξα οταν ειδα οτι ηταν ο πρωτος laymaker στη λιστα (παντα χρησιμοποιω τον amcκαι πρεπει να εχει ολα τα παραπανω που ειπατε)...αυτο δεν σημαινει οτι και οι dmc δεν κανουν δουλεια,αλλα καμια φορα αν γινονται και οι παραπανω φασεις.....
στο τηλεφ. εκμπομπης>
καλησπερα>
Φρανκ,φρανκ,φρανκ..
Παρουσιαστρια>
καλα εισαι..?

μπαουυυυυυυυυυυυ....

τι ωρα ειναι?

Φρανκ,φρανκ,φρανκ..

$%$#@!^@&#&*%$*
..φρανκ...
απλα πραγματα,ΦΡΑΝΚ!
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και οι DMC μπορούν να παίξουν playmaker αν έχουν Technique, Flair και Creativety. Αν έχουν και στα Preferred Moves: Dictates Tempo, σου έρχεται κουτί!!! Σ'αυτή τη περίπτωση (το έχω κάνει λίγες φορές αλλά με καλές αποδόσεις στα Player Ratings) καλό είναι να έχεις 2 DMC, ο ένας να κόβει (Closing Down, Defensive Mentality) και ο άλλος (ο Playmaker) να ράβει
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2006”