CRAWLEY- Η πορεία: Από τα χωράφια της Conference στα σαλόνια

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="DjBasile"]εγώ θα έκανα μια press conference και θα τους ξέχεζα:

'Ρε χωριάτες, ξέρετε τι σημαίνει football ρε όργια, ή μόνο για κρίκετ είστε; Μια χώρα τόσο πλούσια σε ποδοσφαιρικά ονόματα θρύλους (εδώ ανέφερε τον Μπεστ και τον Όουεν αν έχει γίνει retire), μια χώρα που την προφέρεις και θυμίζει δίσχτυα (πουχού πες: -You spell 'England' and you feel the net moving from the ball nested neatly by a free kick) και εσείς να μην έχετε κάνει ναό αυτό το γήπεδο; Πού είναι τα λεφτά του Ουέφα; Οέο; Κύριε πρόεδρε; Κι εσείς ρε φτωχομπινεδιάρικοι χωριάτες, μπρος, ξαμολιθείτε στα χωράφια σας και αρχίστε να κλωτσάτε κανά τόπι. Κάποτε υπήρχε ένας Πελέ που έμαθε μπάλλα με πορτοκάλια, ένας Ριβάλντο που με τα πρώτα του λεφτά έφτιαξε τα δόντια του... Γελοίοι, ε γελοίοι!!'[/quote]


:) :) :) :) :)

Τι είπε ο άνθρωπος !!!!!!
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aν δεν μου ξεφεύγει κάτι οι πιο παλιοί μου παίχτες είναι ο

Green & o Lingfield:

[img]http://img68.imageshack.us/img68/4125/12mh1.th.gif[/img]

[img]http://img68.imageshack.us/img68/3260/green9dv.th.gif[/img]
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="DjBasile"]εγώ θα έκανα μια press conference και θα τους ξέχεζα:

'Ρε χωριάτες, ξέρετε τι σημαίνει football ρε όργια, ή μόνο για κρίκετ είστε; Μια χώρα τόσο πλούσια σε ποδοσφαιρικά ονόματα θρύλους (εδώ ανέφερε τον Μπεστ και τον Όουεν αν έχει γίνει retire), μια χώρα που την προφέρεις και θυμίζει δίσχτυα (πουχού πες: -You spell 'England' and you feel the net moving from the ball nested neatly by a free kick) και εσείς να μην έχετε κάνει ναό αυτό το γήπεδο; Πού είναι τα λεφτά του Ουέφα; Οέο; Κύριε πρόεδρε; Κι εσείς ρε φτωχομπινεδιάρικοι χωριάτες, μπρος, ξαμολιθείτε στα χωράφια σας και αρχίστε να κλωτσάτε κανά τόπι. Κάποτε υπήρχε ένας Πελέ που έμαθε μπάλλα με πορτοκάλια, ένας Ριβάλντο που με τα πρώτα του λεφτά έφτιαξε τα δόντια του... Γελοίοι, ε γελοίοι!!'[/quote]

Kαλά τα λες... Και έχω να πω και άλλα...
Δείτε λίγο αυτό:

[img]http://img214.imageshack.us/img214/7674/15ew1.th.gif[/img]

Άμα βαρέσω καμιά παραίτηση και πάω στον Abramovic που με έχει χρησώσει θα φταίω εγώ...
Που όταν ήρθα κοντεύεται να παίσετε από την Conference -Στην πραγματικότητα η Crawley φέτος παίφτει από την Conference- και σας γέμισα την αποθήκη με κούπες... Μέχρι και ευρωπαϊκό σας έφερε...

[img]http://img101.imageshack.us/img101/1267/14cx.th.gif[/img]

Αλλά έτσι είναι ουδεις πιο αχάριστος του ευεργετηθέντος....
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κάνε 2-3 ultimatum, πούλα τον Player of the Year και άλλα τέτοια. Γίνε ο Νέος Μουρίνιο!!! χαχαχα!!
Αν είχε καλύτερο Interaction με τα media, θα είχε πολύ καλή φάση :)
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ε όχι !!!!!!!!!

Τι είναι αυτοί οι αχάριστοι ρε ??????? :shock: :shock: :shock:

Μάθανε και οι Άγγλοι τσοπάνηδες από μπάλα και δεν τους κάνει το Κύπελλο Uefa πλέον, θέλουν Champions League και νταμπλ για να ισιώσουνε...

ΡΕ ΟΥΣΤ !!!!!!!! :karta: :evil: :karta:
GonZaLeZ_GR
Manager
Manager
Posts: 4966
Joined: Tue Nov 08, 2005 10:13 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

To tsou lou einai konta!Oloi exoun dikaioma sto oneiro!Kalh sunexeia! :yea: :yea:
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτι μου λέει ότι φέτος θα είναι η τελευταία μου χρονιά στη Crawley...

Εντάξει δεν πάω καλά βρίσκομαι στη 13η αγωνιστική και είμαι 15ος με 14 βαθμούς αλλά μετά από τόσες χρονιές δε δικαιούμαι και μιά χρονιά για να κάνω την ανανέωσή της ομάδας. Αμάν με αυτούς τους Άγγλους...

Φωνάζω γιατί θέλουν να με διώξουν. Αν είναι δυνατόν...

[img]http://img56.imageshack.us/img56/7965/12qe.th.gif[/img]

Ti vote of confidence και παραμύθια αν είναι τόσο μάγκας ο πρόεδρος ας ζητήσει την παράτησή μου και θα του τη δώσω. Όχι να του χρωστάω και χάρη κίολας
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Έλεος !!!!! :evil: :shock:

Εγώ θα "κατέστρεφα" την ομάδα :twisted: :twisted: :twisted: αν ξέρετε τι εννοώ και θα έφευγα ...
User avatar
nirax
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 497
Joined: Sat Feb 11, 2006 2:50 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρωτοχρονιά του 2015...
Ο προπονητής έχει πάρει την απόφασή του. Στις 7.00 καλεί στο γραφείο του κάποιους δικούς του ανθρώπους ο R.Giggs από τους συνεργάτες τους ,οι Lingfield και Green από τους παίχτες θα είναι εκεί. Καλή χρονιά τους λέει. Εκείνοι ανταπωδίδουν τις ευχές αλλά η ατμόσφαιρα είναι ήδη βαριά.

Τότε ο προπονητής ξεσπάει:
"Θα παραιτήθω, θα φύγω δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση αυτό ήταν. Βαρέθηκα.Ήθελα να είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε That's the end. "

Σιωπή απλώνεται στο δωμάτιο
O Giggs προσπαθεί να τον μεταπίσει. Κάτσε όλα θα φτιάξουν. Ο Lingfield ξεσπά σε κλάματα. Ο προπονητής είναι αμετάπειστος.

Στις 7.33 σηκώνει το τηλέφωνο και καλεί συνέντευξη τύπου. Λίγα λεπτά αργότερα οι δημοσιογράφει θα βρίσκονται στο γραφείο του. Προλαβαίνει λοιπόν να μαζέψει τα λιγοστά πράγματά του. Πριν ξεκινήσει η συνέντευξη πέρνει στα χέρια το κινητό του τηλέφωνο και στέλνει ενα sms στον πρόεδρο."Φεύγω [System Interruption: Μη βρίζεις!]. Να δούμε τώρα τι θα κάνεις :twisted: :twisted: "

Στις 9.00 η συνέντευξη τύπου ξεκινά.

"Φέτος ο Άγιος Βασίλης έφερε ένα δώρο διαφορετικό από τις προηγούμενες χρονιές. Την παραίτησή μου.
Δέκα χρόνια στο Crawley και ποτέ μέχρι σήμερα δεν σκέφτηκα τον εαυτό μου. Δεν θα το κάνω ούτε τώρα. Πάντα έβαζα μπροστά το καλό της ομάδας και αυτό θα συνεχίσω να κάνω. Παραιτούμε για να βρει και πάλι η ομάδα το δρόμο της. Φεύγω με το κεφάλι ψηλά. Ευχαριστώ όσους με πίστεψαν και όσους με στήριξαν αυτά τα 10 χρόνια Σας αυχαριστώ όλους. "

Λίγα λεπτά αργότερα οι δημοσιογράφοι μαθαίνουν πως ο πρόεδρος έπαθε έμφραγμα... :-) :-) O τέως προπονητής ξεσπά σε ένα νευρικό παρατεταμένο γέλιο

H ιστορία της Crawley έχει τελειώσει αλλά ο μύθος της θα μείνει για πάντα ζωντανός στο σκληρό δίσκο του H/Y όπου έχω το παιχνίδι σωσμένο στις 1/1/2015 στις 7 ακριβώς. H παρακάτω εικόνα είναι μόνο και μόνο για το τέλος της ιστορίας.

[img]http://img73.imageshack.us/img73/4237/10ba.th.jpg[/img]

Ίσως κάποια στιγμή να το συνεχίσω.Πάντως ήδη ετοιμάζω την επόμενη ιστορία με FM2006 αλλά αυτή τη φορά δε θα μπλέξω με μίζερους και κομπλεξικούς αλλά με πρίγκηπες.Βέβαια η επόμενη ιστορία θα είναι σίγουρα πιο βατή δεν πρόκειται να ξεκινήσω πάλι από τα χωράφια. Αρκετά..
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κριμα...........
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
User avatar
stefanosd
Amateur
Amateur
Posts: 193
Joined: Wed Jan 04, 2006 1:43 pm
Football Manager της ομάδας: Barcelona, Panathinaikos
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos, Barcelona
Location: Καματερό, Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πραγματικά πολύ κρίμα, αλλά τους χρειαζόταν... :evil:

Περιμένουμε για την επόμενη ιστορία !!
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”