4 φίλοι, 4 προπονητές, 4 ιστορίες

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το τηλέφωνο χτυπά χαράματα μ'αυτό το σαδιστικό γνωστό ήχο του. Έναν ήχο επαναλαμβανόμενο που θρυμματίζει τη νεκρική σιγή του δωματίου. Ο μελαμψός άντρας που κοίται στο διπλανό κρεβάτι φαίνεται να παίρνει μπρος σαν τα Windows XP σ'ένα μηχάνημα που έχει να νοιώσει χαρά στα σκέλια του (λέγε με και defrag) πάνω από εφτά χρόνια:

<b> DjBasile (Brazilian): </b> -Ποιος είννν ρεγμμμμ...
<b> von Giehlund (German): </b> -Έλα ρε αγόρι, που είσαι; Όλα καλά; Dj; Dj, μ'ακούς;
<b> DjB: </b> -δκκξ οσξσοσλκ αηαηαξξ
<b> vG: </b> - Είμαι Βραζιλία φίλε και απολαμβάνω διακοπές. Απλά επειδή τώρα θα πάω να πιω δυο σφηνάκια σ'ένα μπαρ με γυμνές, σε σκέφτηκα και είπα να σου πω καλή επιτυχία να έχεις! Αύριο δε ξεκινάς με τον Άρη;
<b> DjB: </b> -ηησ ισξσο μναιαηαηηα ολαλα
<b> vG: </b> - Έεετσι έτσι, έφυγα απ'το κωλόνησο και είπα να το γλεντήσω λίγο (σσ ο von κάτι, διατέλεσε προπονητής της ένδοξης Napier City, πριν την ρίξει στο Α ΕΚΝΖ (Ερασιτεχνική Κατηγορία Νέας Ζηλανδίας) λόγω χρεοκωπίας.
<b> DjB: </b> -[System Interruption: Μη βρίζεις!]

Η γραμμή έπεσε. Ο ήλιος ανέτειλλε πάνω απ'το Λευκό Πύργο και όλα έδειχναν ότι ο Ιούλιος θα ήταν πολύ ζεστός μήνας. Ο μελαμψός Βραζιλιάνος πήρε τον έλληνα φίλο και συνάδελφό του να του ευχηθεί καλή επιτυχία στη δεύτερη μεγαλύτερη πρόκληση που θα μπορούσε να τύχει σε έλληνα τεχνικό, έπειτα από τη πρόκληση του Αλέφαντου να οδηγήσει τον Ολυμπιακό στο τελικό του Ελληνικού κυπέλλου.

<b> DjB: </b> -Καλή επιτυχία φίλε μου, ό,τι θες από παίχτες και συμβουλές, εγώ είμαι εδώ έτσι; χεχεχε
<b> Papadopoulos (Greek): </b> Εννοείται παλικάρι μου. Ωραία πόλη η Φλωρεντία φίλε, αλλά δε ξέρω τι θα βρω στο προπονητικό κέντρο των Βιόλα.. Άκουσα ότι ο Νακάτα ειναι δανεικός στη Bolton, το [System Interruption: Μη βρίζεις!] το Στέλιο με τη καράφλα του μέσα...Με ποιον θα παίζω εγώ δεκάρι; Α και πού'σαι: Θέλω τον Αβραάμ. Θα πάρεις και τη μίζα σου, don't worry ;)

Στην άλλη άκρη του Ατλαντικού και λίγο πιο νότια, ο Γερμαναράς διαβάζει μια αθλητική εφημερίδα. Στη Βραζιλία είναι full season με τα εθνικά πρωταθλήματα στο φουλ. 'Νίκησε η Cruseiro, από κοντά και η Santos, ήρθε ο Goddini στην International'...

<b> vG: </b> -O ποιος;;; Αυτός ο τυχάρπαστος Ιταλός με το μουστάκι; Αυτό το λαμόγιο που βγάζει λεφτά από μεταγραφές και ποζάρει σε γυναικεία περιοδικά;; Βρε το μπαγάσα. Ας κάνω το κονέ μου και ας του στείλω ένα SMS...

To be continued
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O <b> Goddini (Italian) </b> ήταν ένας κλασσικός ρουφιάνος Ναπολιτάνος. Μέτριο ανάστημα, φαβορίτα μέχρι το πηγούνι, γένια που θυμίζουν σκόρπια διαδήλωση του ΚΟ.ΔΗ.ΣΟ, μαλλί σκούρο μαύρο με αφέλιες. Η πρεμιέρα στην International ήταν πολύ ενδιαφέρουσα. Μίλησε με όλους τους παίχτες, με όλο το τεχνικό τιμ, το πρόεδρα και τον εκπρόσωπο των οργανωμένων οπαδών των κόκκινων διαβόλων που είχε ένα πλουσιότατο λεξιλόγιο όπου στις 10 λέξεις, οι έντεκα ήταν οι εξής δύο: Πούτα μάδρε.

Όταν ησύχασε λίγο, εκεί κατά το μεσημεράκι όπου οι Βραζιλιάνοι συνήθως κάνουν ένα διάλλειμα απ'τη ρουτίνα τους και βγαίνουν στην αλάνα να παίξουν ποδόσφαιρο με πορτοκάλια αντί για μπάλα, πήρε τον Γερμανό φίλο του να συναντηθούν για να του πει τις πρώτες εντυπώσεις.

<b> (Italian): </b> - Ρε παρτάλι, πάλι άνεργος;
<b> (German): </b> - Εγώ τουλάχιστον τα ξοδεύω τα λεφτά μου μουάχαχα!! Δεν τα αυγατίζω όπως εσύ! Τι κέρδισες τόσα χρόνια στην Harchester United? Την έκανες υπερδύναμη, την ανέβασες στη Premier, είχες ρόστερ που χτύπαγε άνετα τετράδα και σε πιάσαν με το δωδεκάχρονο.. Και όχι τίποτ'άλλο, την υποβιβάσανε στα τοπικά αλλά κρατήσανε και με συμβόλαιο τους παίχτες εκεί!! χαχαχα, κι εσύ τι κέρδισες;
<b> ITA: </b> Το δωδεκάχρονο ήταν απλώς ένας φίλος, η δικαστική απόφαση εκκρεμεί και θα δικαιωθώ, μη σπιλώνεις το όνομά μου!!
<b> GER </b> Τέλος πάντων, πώς την είδες την ομάδα σου; 6η στο πρωτάθλημα διάβασα με παίχτες βεντέτες όπως Ricardinho, Alex, Vinicius, Edinho, Tinga και λοιπούς...
<b> ITA </b> Όλα φαίνεται να δουλεύουν καλά. Καλό το προπονητικό τιμ, καλοί και οι παίχτες. Θα πάρουν πόδι όλοι.. Έχει κάτι ταλαντούχα πιτσιρίκια ψηλέ.. Ξέρεις ότι το πάθος μου είναι το Working With Youngsters..
<b> GER </b> Ξέρω ξέρω... χεχεχε

Στη Θεσσαλονίκη, το κλίμα είναι πιο καυτό.. Εκπρόσωπος της super 3 συναντήθηκε με τον Βραζιλιάνο τεχνικό του Άρη και μετά από 2 λεπτά και 36 δεύτερα οι δύο άντρες συνεπλάκησαν, καθώς ο DjBasile άρχισε να λέει κάτι φαμφάρες του τύπου, 'η ομάδα πρέπει να χτιστεί με ηρεμία και σε βάθος χρόνου' και ο εκπρόσωπος τον ρώτησε κάτι για τη σχέση που έχουν τα δόντια του Ροναλντίνιο και ο.. πωπός του.

Τα ίδια και χειρότερα στην όμορφη πόλη της Ιταλίας. Ο Παπαδόπουλος όταν είδε Bojinov, Luca Toni, Pazzini μπροστά δεν έκρυψε τον ενθουσιασμό του. Όταν είδε όμως την υπόλοιπη ομάδα, συννέφιασε... Ο πρόεδρας άρχισε να λέει κάτι για world class players που πρέπει να έρθουν και λοιπά και λοιπά.
<b> GRE </b> Oι world class παίχτες θέλουν και world class τσέπες πρόεδρα.. Έχουμε;
<b> Πρόεδρας </b> Έχουμε 1 μύριο ευρώ, θες κι άλλα;
<b> GRE </b> Πφφφ... εεε.. να.. μήπως να πουλήσουμε τον Νακάτα, τον Ριγκανό και τον Βρύζα; Ούτως ή άλλως τελειωμένους τους είδα..
<b> Πρόεδρας </b> Να ξέρεις πώς είμαστε μια περήφανη ομάδα που θα παλέψει να μείνει στη κατηγορία αλλά όλοι θέλουμε να τη δούμε μεγάλη και τρανή σ'ολάκερη την Ιταλία!! Αυτοί οι Ρωμαίοι θα μου το πληρώσουν!! Από εποχής Μπενίτο, αυτοί οι τύποι το παίζανε πολύ πρωτευουσιάνοι. Κι έχουν κι αυτόν τον Τοττί.. Ο άνθρωπος θέλει κι ένα υποκατάστημα του Dino and Gino σε κάθε παιχνίδι της Ρόμα μακριά απ'το Ολίμπικο...

<b> GRE </b> Α καλά..... {το βράδυ έχω MSN session meeting με τον Βραζιλιάνο του Άρη που μου είπε ότι έχει σπαρταριστά νέα απ'τη Βραζιλία. Μήπως βρούμε κανά λαβράκι από κει, γιατί ο chairman μάλλον κάθησε στη λάθος καρέκλα, σ'αυτή που δεν έχει πρίζα}

To be continued... (απλά βαριέμαι στο γραφείο και είπα να τη ξεκινήσω την ιστορία. Σύντομα θα έρθουν μεταγραφές, αποτελέσματα, χαρές και κλάμματα και πολύ κους κους)
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

<b> Fiorentina </b> Πού'σαι ρε αλάνι;
<b> Aris </b> Kapetanie, ola kala?
<b> Fiorentina </b> Μια χαρά ρε όλα.. Τι μια χαρά δλδ, σκατά είμαστε.. Λεφτά δεν έχουμε, ομάδα δεν έχουμε, τ'αρχ* μου θα πάρουμε... Θέλω τον Αβραάμ και έχω να σου δώσω 200 χιλ. ευρώ.
<b> Aris </b> 8a astievesai [System Interruption: Μη βρίζεις!]! O paikths kostologeitai sto 1 murio
<b> Fiorentina </b> Δεν έχω cash ρε γαμώτο.. Άσε που θέλω κι έναν παίχτη στα πλάγια, ένα δεκάρι και κανά δυο αμυντικά χαφ και δύο αμυντικούς ακόμα... Θα πάθω έμφραγμα.. Και βάλε ελληνικά ρε!
<b> Aris </b> Σου δίνω άμα θες τον Πασαλή! Είναι και καλό παιδί ;)
<b> User ~German~Dog~ has been added to the conversation </b>
<b> Aris </b> Papadopoule, apo dw o filos mou o Germanos, kanei diakopes sth Brazilia
<b> ~German~Dog~ </b> a/s/l?
<b> Fiorentina </b> Τι'ναι τούτο ρε;

Μετά από τις απαραίτητες συστάσεις, μπαίνει στο MSN και ο 4ος της παρέας και αφού μπαίνουν όλοι στο κλίμα της κουβέντας η μεταγραφολογία έχει ανάψει για τα καλά. Ο Γερμανός είναι τσαντισμένος γιατί ο ατζέντης του του βρήκε δουλειά σε μια άγνωστη ομάδα στη 2η εθνική της Βραζιλίας, την Avai και αυτό φυσικά σήμαινε ότι Διακοπές Τέλος...
<b> International </b> Εγώ έχω παίχτες για όλες τις θέσεις, μάγκες, αλλά θέλω λαλάρια!! Έτσι τζάμπα δεν δίνω κανέναν!!
<b> Fiorentina </b> Θέλω τον Alex (D/AML) Σου δίνω 2.5 μύρια με δόσεις, συν κουπόνια για τον Σκλαβενίτη. Βλέπω ότι έχει υπηκοότητα οπότε θα μου χρειαστεί. Ένα ξένο επιτρέπεται να φέρνουμε στο Καμπιονάτο σε κάθε transfer window... Θέλω και τον Αβραάμ ρε κάτσο!!!
<b> Aris </b> Α μόλις απέρριψα πρόταση ενός μύριου από τον ΠΑΟ ενώ είναι Interested και ο ΟΣΦΠ...
<b> Avai </b> Εγώ ρε παιδιά τι θα κάνω που δε παίζει μία;; Κατ'αρχήν απόψε είχα ραντεβού με ένα Βραζιλιάνικο μωρέλι!!! Την ατυχία μου μέσα...

Οι μέρες περνάνε, φιλικά ξεκίνησαν στην Ευρώπη, φουλ πρωτάθλημα στη Λατινική Αμερική, ο μεταγραφικός πυρετός συνεχίζεται, και οι 'πόρτες' πληθαίνουν.. Στη πιο καλή μοίρα η International που προχωρά σε κινήσεις για το μέλλον ενώ πουλά κάποιους παίχτες εντεκάδας πράγμα που γεμίζει το ταμείο της. Η ομάδα βασίζεται σε 4-4-2 diamond όπου ο Tinga δεσπόζει σε θέση DMC ενώ ο Fernandao κυρίως βοηθάει το επιθετικό δίδυμο που αποτελείται από Rafael Sobis και Leo Gamalho. Η ομάδα σύντομα δένει αλλά οι τραυματισμοί και τα συνεχόμενα παιχνίδια δεν αφήνουν σε ησυχία το προπονητικό τιμ.

Η Avai πούλησε ένα φέρελπυ εικοσάχρονο DM και προχώρησε σε κάποιες μικροαγορές ενώ όλο το κουπί μπροστά το τραβάνε οι δυο παλιές τριαντάχρονες καραβάνες (προφανώς) της ομάδας. Ο Marcos Bazilio στο κέντρο δεσπόζει αλλά σύντομα θα τον προσεγγίσουν ομάδες απ'την 1η εθνική καθώς το minimum release clause που έχει, είναι αρκετά βατό (1.8Μ). Με ρόστερ χωρίς λύσεις στα άκρα, το centralised 4-1-3-2 όπου συχνά παίζεται με 1 φουνταριστό και ένα παίχτη να δίνει βοήθειες από πίσω, γίνεται η βάση της ομάδας.

Η Fiorentina προσπαθεί ανεπιτυχώς να φέρει παίχτες κοψοχρονιά αλλά κανείς δεν της κάνει το χατήρι εκτός απ'τον Gadzhev του ΠΑΟ (που μετά τη 'πόρτα' του Αβρ. Παπαδόπουλου, αγόρασε ένα 30χρονο DC από την Internacional). Ο Βρύζας θα πουληθεί στην Standard με 4Μ αλλά κανείς δε φαίνεται να θέλει να έρθει στο λιμάνι με μοναδική εξαίρεση τον Ari Nyman που αποτελεί μια καλή λύση.Ένας κούκος όμως δεν φέρνει την άνοιξη... Στα φιλικά τραυματίζεται ο Toni και ο Fiore και φαίνεται ότι η ομάδα δεν έχει βάθος. Το 4-3-3 εγκαταλείπεται και η ομάδα θα μονταριστεί πάνω στο 4-2-3-1 και στο 4-2-4 με κοινή βάση τα εξτρέμ όπου πιστεύεται ότι Montolivo, Alex, Jorgensen, Guigu και Bojinov είναι ικανοί να ανταπεξέλθουν.

Στο στρατόπεδο του Άρη, τα πράγματα είναι εξίσου άσχημα, καθώς τα λεφτά είναι ελάχιστα και ο Βραζιλιάνος βλέποντας ότι το ρόστερ των κυριωτέρων αντιπάλων του συνεχώς αυξάνεται με έμπειρους και ελπιδοφόρους παίχτες, δεν προχωρεί σε καρατομήσεις παιχτών τύπου Νταγκλιάνι, Πασαλή, Κολτσίδα, Γόγολου. Ο Σανκούρχο, ο Κάσερες , ο Μπενίσκος και ο Αβραάμ είναι σίγουρα οι καλύτεροι που έχει και θα αποφέρουν χρήματα, αλλά καλό είναι να μείνουν στην ενδεκάδα μέχρι νεοτέρας... Έρχεται Σιόντης και Τριποτσέρης απ'τον ΠΑΟ σε loan deals κυρίως για να αγαπήσουν την ομάδα και ίσως να έρθουν του χρόνου αν όλα πάνε καλά. Ο Λεοντίου προτιμά τον Πανιώνιο όμως. Ο Κεραμάς του Ολυμπιακού είναι μια καλή λύση που μπορεί να παίξει σχεδόν παντού στο χώρο του κέντρου. Όλοι οι άλλοι σνομπάρουν την ομάδα και τη φτύνουν κατάμουτρα! Ο Άρης θα βασιστεί στο 3-5-2 με τον Κολτσίδα κατά πάσα να δίνει βάθος και στο 4-5-1 όπυ κύριο λόγω θα έχουν τα άκρα. Τα φιλικά είναι ελπιδοφόρα αλλά στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ σκάει μύτη η besiktas ενώ στο 3ο γύρο του κυπέλλου.. ο Μπάοκ σε νοκ άουτ αγώνα στο Κλεάνθης Βυκελίδης...
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Τίνγκα αποτελεί μια αξιοπιστη λύση στο κέντρο της International

Image

Ο Edinho είναι ο παίχτης στην άμυνα της International που έχει όλο το μέλλον μπροστά του

Image

Τα φυντάνια, οι βλακέντιοι scouters της Φιορεντίνα, απέρριψαν τον Αβραάμ αλλά είναι σίγουρο ότι ο παίχτης θα κάνει μεγάλη καριέρα στο εξωτερικό, αφού σύμφωνα με δηλώσεις του, θέλει να παίξει συμπαίχτης με τον john Terry, και προτιμά όταν γίνει αυτό, να φοράνε και οι δύο κυανόλευκες φανέλες!

Image

Ο Άρης φουλάρει τις μηχανές του ενόψει της δύσκολης συνέχειας...

Image
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

'Έχετε 1 νέο μήνυμα!'
'Άνοιξε'
..κέρσορας...
Από Greek_In_Florence:
ΒΑΛΕ ΜΕΓΚΑ ΡΕ, Ο ΠΑΟ ΧΑΝΕΙ 0-1 ΑΠΟ ΤΗ ΣΛΑΒΙΑ ΣΟΦΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΟΑΚΑ! ΤΡΑΓΙΚΟ ΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΜΠΙΣΚΑΝ-ΦΛΑΒΙΟ

Ναι, είναι γεγονός.. Ο Μαλεζάνι δεν έχει συμβουλευτεί τη μαγική σφαίρα του Μάϊκ Λαμάρ που προβλέπει τις γκέλες που θα υποστεί ο Παναθηναϊκός παίζοντας με 3 στην άμυνα και αποκλείεται θριαμβευτικά από τη Σλάβια (άρπαξε και 3 μπαλάκια στη Σόφια). Έτσι θα αρκεστεί στο ΟΥΕΦΑ για φέτος αφήνοντας τον Σόλλιντ στη μοναξιά των ομίλων. Η μάχη στα εγχώρια ξεκινάει με την ΑΕΚ να κάνει το 2 στα 2.

Η Φιορεντίνα ξεκινάει το μαραθώνιο του σκουντέτο με πολύ άσχημη εμφάνιση στη Βερόνα όπου ηττάται 2-0 απ'τη Κιέβο. Στη συνέχεια γυρίζει ανέλπιστα το ματς με τη Γιούβε και τη κερδίζει στο 91' 2-1.. Οι μουρμούρες έχουν αρχίσει ήδη και στο Rai Tre όλοι κάνουν πλάκα με τον Γκρέκο Μασκαρά που θα βυθίσει αύτανδρη τη Φιορεντίνα στο πάτο. Τη 3η αγωνιστική, με το σταυρό στο χέρι και πολύ πίστη στο Θεό, μπαίνει στο Τζ. Μεάτσα και βγάζει αλώβητη ένα ημίχρονο. Ο Μάρτινς και ο Αντριάνο είχαν... ορέξεις στο 2ο και το 3-0 ήταν λογικό αποτέλεσμα

Στη Λατ. Αμερική, η Ιντερνατιονάλ ξεκινά δυναμικά και ροκανίζει τη διαφορά από τη κορυφή (που αλλάζει συνέχεια χέρια καθώς 4-5 ομάδες πάνε χέρι-χέρι με το Καρατζαφέρη). Έτσι σκαρφαλώνει στη κορυφή και καμαρώνει μαζί με Cruzeiro και Santos.. Έχουμε και Copa Sudamericana, τι νόμιζες;; 1η αντίπαλος η Εστουντιάντες και η Βραζιλιάνοι έκαναν ζέσταμα για τη συνέχεια (5-2 εκτός, 3-0 μέσα)

Η Avai του Γερμανού, παρά το άσχημο ξεκίνημα άρχισε να φέρνει κι αυτή αποτελέσματα. Παρά τις 4 σερί νίκες πάντως χάνει ένα τρίποντο από τη Sport Recife κι ενώ κέρδιζε απ'το 1ο ημίχρονο και είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα.. Βέβαια είναι στη 10η θέση όχι και πολύ μακριά απ'τη κορυφή, αλλά το παν είναι να μην έχουμε κανά απρόοπτο και πέσει στο.. καιάδα

Στο επόμενο, οι εθνικές ομάδες, οι μεταγραφές των μεγάλων, το Τσου Λου κλπ κλπ
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για να καταλάβω καλά παίζεις 4 ομάδες ταυτόχρονα? :shock:
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Akyla"]Για να καταλάβω καλά παίζεις 4 ομάδες ταυτόχρονα? :shock:[/quote]

Όταν κάποια στιγμή στο μέλλον θα έχω χρόνο, θα σετάρω και πάλι το CM01-02 να φορτώσω ένα savegame με 6 προπονητές για να γράψω τα κατορθώματά τους σε 20 σαιζόν ;) Εκεί να δεις πώρωση!

Μερικά άλλα screenshots για να μπείτε περισσότερο στο κλίμα (real time έχω φτάσει μέσα Νοεμβρίου, με άλλα λόγια είμαι στις τελευταίες εβδομάδες των πρωταθλημάτων της Βραζιλίας, ενώ στην Ευρώπη έχουμε μπει σε φουλ ρυθμούς)

Τα πρώτα αποτελέσματα της International είναι πολύ ενθαρρυντικά:
[img]http://img63.imageshack.us/img63/8167/i ... rto.th.jpg[/img]

Ο απόλυτος ηγέτης και ένα πραγματικό 'φαινόμενο' ποιότητας και ωριμότητας: Το όνομά μου είναι Sobis.. Rafael Sobis!
[img]http://img63.imageshack.us/img63/3093/i ... 3xb.th.jpg[/img]

Ο έλληνας προπονητής τον έχει δει στις ακαδημίες και τον γουστάρει. Μικρέ, εδώ όμως είναι καμπιονάτο, δεν είναι Βαλκάνια...
[img]http://img63.imageshack.us/img63/4060/f ... 3gf.th.jpg[/img]

Το ρόστερ της Φιορεντίνα.. Άγιος Παντελεήμονας υπάρχει στη Φλωρεντία; Ή μήπως φέτος το σλόγκαν των Βιόλα θα είναι το αξεπέραστο του Γκουσγκούνη: 'Βάστα γερά, θα.. σμπρώξουν!'
[img]http://img63.imageshack.us/img63/5945/f ... 8fm.th.jpg[/img]
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

<b> HIGHLIGHTS ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ: </b>

Το 1ο ντέρμπι της χρονιάς είχε κιτρινόμαυρο φόντο μέσα στο Καραϊσκάκη. Αρχές Οκτωβρίου και ΑΕΚ και ο Παναθηναϊκός μοιράζονται τη 1η θέση με 4 νίκες και 2 ισοπαλίες.
[img]http://img88.imageshack.us/img88/2959/o ... 5fw.th.jpg[/img]
O κος Αλέφαντος κρίνει με τη γλαφυρή του πένα μέσω του BedStoriesFM.gr:

"-Είναι απλά τα πράγματα και ο Αλέφαντος τα έχει πει στο πρόεδρο. Δεν πας να παίξεις το Αεκάκι με έναν επιθετικό. Δεν γίνεται βρε παιδί μου! Ο Ολυμπιακός έχει γαλουχήσει το κόσμο του να παίζει επιθετικά, να λοιώνει τον αντίπαλο. Ήρθε τώρα ο βλάχος απ'τα χιόνια να μας μάθει μπάλλα, γίνεται; Όχι δε γίνεται!

-Ο Σάντος, καλά την έστησε την ομάδα. Και ο Kατσουράνης είναι ηγέτης. Θα έκανε στον Ολυμπιακό, αν ήταν δίπλα στο Τουρέ, σίδερα θα λοιώνανε.. Καλός και ο Λύμπε. Βέβαια! Έναν τέτοιο θέλει μπροστά ο κύριος Σωκράτης. Όχι τον Κύπριο που βάζει γκολ μετά από αίτηση του νόμου 105! Το παιδί δεν μπορεί!

-Όσο νωρίς ακόμα και να είναι, κάποια πράγματα φαίνονται. Και αυτό που φάνηκε χθες στο Καραϊσκάκη είναι ότι ο Βασιλιάς είναι Γυμνός"

Είπαμε, ο Μαλεζάνι απέτυχε στην Ευρώπη. Στο Ουέφα είναι σε βατό όμιλο και λογικά θα προκριθεί. Ο Ολυμπιακός έκανε 2 ήττες στον όμιλό του και έχει δύσκολη συνέχεια. Στο ΟΥΕΦΑ συνεχίζει μόνο ο 'δικός μας' Άρης αφού συγκλόνισε το πανελλήνιο με την εντυπωσιακή πρόκριση σε βάρος της Μπεσίκτας (3-1 μέσα στη Τουρκιά, 1-0 στο πρώην Χαριλάου το οποίο έζησε ένδοξες στιγμές)
[img]http://img88.imageshack.us/img88/994/cs ... 3os.th.jpg[/img] [img]http://img88.imageshack.us/img88/820/ar ... 1fd.th.jpg[/img]

'Σπορ του Βορά': <b> ΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ ΞΑΝΑ! </b> Είναι αλήθεια Έλληνες! Ο Άρης σκότωσε τη Μπεσίκτας! Ο ΠΑΟΚ όμως δεν είναι... Μπεσίκτας
'Μετροσπόρ': <b> ΤΣΟΛΙΑΣ ΣΤΗ ΠΟΛΗ Ο ΑΡΗΣ </b> Εντυπωσιακός, Τέλειος, Αποτελεσματικός.
'Αγγελιοφόρος': <b> ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΒΛΑ </b> πώπω... γκάυλα πώπω γκαύλα!
'Στόχος': <b> Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ! </b> Στα όπλα όλοι, να πάρουμε τη Πόλη
'Πρωταθλητής': <b> ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ </b> Συνέντευξη του Ρίμπο απ'το νέο του σπίτι με φάτσα το Ολίμπικο
'Α.Ηχώ': <b> ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ΚΑΤΣΟ!! </b> Πώς απ'τα σαλόνια, μείναμε με τα.. κανελόνια! Σχολιάζει ο κυρ Μένιος

<b> ΑΛΛΑ ΝΕΑ</b>

Η Harchester United είναι μια ομάδα με παρόν και μέλλον. Τα φετινά κύπελλα στην Αγγλία θα έχουν πολύ ενδιαφέρον, όσο οι ποιοτικοί παίχτες που έχει η ομάδα παραμένουν πιστοί στο σύλλογο που φέτος δεν είναι καν στη Conference
[img]http://img88.imageshack.us/img88/9200/2 ... 5ef.th.jpg[/img]
Η International βαδίζει εκ του ασφαλούς με ένα απίστευτο σερί σε μια ανέλπιστη κατάκτηση πρωταθλήματος. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες στην 'A Bola Brasil' ο Ιταλός προπονητής βοηθάει τη ψυχολογία των παιχτών και τη συντήρηση του καλού κλίματος με προβολές ταινιών τα μεσημέρια και τα βράδυα, ενώ κάθε 3 μέρες επιτρέπεται η σεξουαλική επαφή όλων των ενδιαφερομένων από μια εκλεκτή 'κάβα' Ιταλίδων καλλονών...
[img]http://img78.imageshack.us/img78/5603/2 ... 1rj.th.jpg[/img]
gespi79
Indispensible
Indispensible
Posts: 1618
Joined: Tue Mar 09, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Pirkavlos FC
Location: Κορυδαλλος. κελι 32 (διπλα απτο 33) :D
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Kαλα ε
Θα ορκιζομουν οτι ειναι onlinegame με 4 users :D

Ωραιος φιλε
I will be watching you 8)


[quote]'Α.Ηχώ': ΣΗΚΩ ΦΥΓΕ ΚΑΤΣΟ!! Πώς απ'τα σαλόνια, μείναμε με τα.. κανελόνια![/quote]
LOL LOL LOL
Σπαγγετι και ρυζακι, σκορπισαν παντου
καθε σπιτι μια γωνια, του καπαμαρου :P
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multiple manager single user θα το έλεγα :)

Thanks ;)
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

<b> Χρόνος: Παραμονή της Τρίτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας, περίπου κατά τις αργά παρά τέταρτο
Τόπος: http://www.BrainBlenderFans.the.gr/view ... 8657654764
Topic: "Σκουλήκια-Τούρκοι και η κούπα για πάντα στη πόλη μας!"
Topic Status: Burning! </b>

<b> Super3Fan: </b> Re mlks, tha fate tetoia p*tsa aurio pou tha trexete ston Agio Basilh re!
<b> Ntinos3: </b> ELA RE AREIANARAAAAAAAAAA
<b> KillerBoy: </b> Βγάλε τα κεφαλαία φιλαράκι πρώτον. Δεύτερον, γελοίοι παλιοτελευταίοι της Β' Εθνικής, κερδίστε πρώτα τον Εργοτέλη και μετά βγείτε να μιλήσετε ρε! Ξετσουτσουνέψατε!

{Σημείωση: Ο Άρης προέρχεται από ήττα-σοκ εντός έδρας από τον Εργοτέλη, έπειτα από πολύ μέτρια εμφάνιση}

<b> Ntinos3: </b> ΡΕ ΠΑΟΚΙ ΤΟΥ ΚΟΛΟΥ ΡΕ, ΠΑΝΕ ΠΡΟΤΑ ΓΙΠΑΙΔΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΛΑΣΙΣ ΡΕ ΤΕΛΙΟΜΕΝΕ!
<b> SexyBitch18 </b> Αύριο θα βάλετε όλο το αεροπλάνο στο κ*λο σας μαλα*τράκια ρε! Θα δείτε ρε τι θα πει να είσαι άρης!
<b> Ntinos3: </b> ΓΕΙΝΑΙ ΑΡΗΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΗΣ!!!!! ΧΑΧΑΧΑ
<b> Paok4PsychoKiller: </b> 2 γκολάκια ο Σάλπι, 2 και ο Σικαμπάλα! Θα γλεντήσουμε αύριο!
<b> Dimitris4 </b> Όλοι στη Τσιμισκή, στο γνωστό γυράδικο στις 5 το απόγευμα. Και πολλά γκολ, και πολύ ξύλο θα φάτε ρε!! Θα καεί η πόλη!
<b> SexyBitch18 </b> loool @ Ntinos3!!! :hug:
<b> Ntinos3: </b> :shy: :wink: :sex:
<b> AntiGauros4: </b> THA SAS GA*UME RE TSOGLANIA!
<b> Super3Fan: </b> Ελα με φόρα ρε υπάλληλε του Κόκκαλη!! Εμείς τουλάχιστον είμαστε καθαροί ρε! Στήσε κανά παιχνίδι πάλι με τη Καλαμαριά βλαμμένε!!
<b> Paok4PsychoKiller: </b> Πονάει ακόμα ρε σκουλήικα!!

Ο Βραζιλιάνος προπονητής του Άρη δε κοιμήθηκε καθόλου τη παραμονή του σημαντικού νοκ-άουτ αγώνα. Κάτι οι μέτριες εμφανίσεις στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής, κάτι η ηρωϊκή πρόκριση και η απίστευτη ανταπόκριση του λαού του Άρη, κάτι τα περίεργα βλέμματα όλων των ανθρώπων της διοίκησης.. Στη τελευταία συνέντευξη τύπου κιόλας, 'τόλμησε' να πει ότι <b> 'ντεν τα είναι έπλητση κερδίσει ΠΑΟΚ ζιατί είναι καλή ομάδα και εμείς τώρα φτιάχνουμε μέλλον' </b> Τι ήθελε και τό'πε.. Ένας βρυχηθμός ακούστηκε, μια ανακατωσούρα, λες και γινόταν σεισμός.. Με κόπο κατάφερνε να ακούσει φράσεις του τύπου 'ιστορία του Άρη', 'να πας στη Κόπα Καμπάνα για μπάνιο΄και διάφορα άλλα τέτοια..

Είναι και αυτός ο πώς τον λένε, ο Μπάμπης ο Σουγιάς, ο εκπρόσωπος της Super 3 των φυλακών της Κέρκυρας που του είχε στείλει mail προχθές. 'Κύριε Dj Basile, να ξέρετε ότι εμείς θα σας στηρίξουμε και θα δώσουμε δυναμικό αγώνα, εντός και εκτός γηπέδου. Να είσαστε ήσυχος απ'αυτή τη πλευρά. Εσείς κοιτάχτε να τους ρίξετε 2 μπαλάκια, και τα υπόλοιπα θα τα πούμε από κοντά, εύχομαι και γρήγορα!' Περίεργα πράγματα... Εντάξει, τα ξέρει και απ'τα λατινοαμερικάνικα ντέρμπυ, αλλά αυτό το mail από το κελί 33 ήταν κάτι το πραγματικά καινούριο... 'Πολύ καινοτόμοι οι έλληνες οπαδοί'σκέφτηκε...

<b> Τετάρτη 26 Οκτωβρίου 2005 </b>

Όλη η Ελλάδα είχε παραλύσει εκείνη τη μέρα. Ήταν η 1η φορά που το πανελλήνιο ενδιαφέρον είχε μετατοπιστεί στο 3ο γύρο του κυπέλλου Ελλάδας. Μόνο το Star Channel κρατούσε τα προσχήματα.. Όλα τα άλλα Μέσα Ενημέρωσης έριχναν μύδρους κατά της Αστυνομίας, της ΕΠΑΕ, της ΕΠΟ, των ΠΑΕ, των προέδρων και του Τζ. Μπους. Η Θεσσαλονίκη ζούσε σε ρυθμούς ντέρμπυ από νωρίς το απόγευμα (το παιχνίδ άρχιζε στις 9 το βράδυ) Μικρές εστίες φωτιάς σε οπαδικά club, μαζικά ντου στους 10 οπαδούς του Ηρακλή, ξύλο και προπυλακισμοί στα μπουγατσατζίδικα, 'εκπτώσεις' σε μαγαζιά με ρούχα... Γιατί στο Βόλο ήταν καλύτερα τα πράγματα; Στις 5 έπαιζε Νίκη Βόλου - Πανιώνιος και στις 9 Ολυμπιακός Βόλου - Λεβαδειακός!!! Εκεί είχαμε και περίπολα του στρατού. Καλά, δεν κηρύχτηκε και στρατιωτικός νόμος, κάτι πάλιουρες αξύριστοι έκαναν καμάκι στις Βολιώτισσες και έβριζαν τα περιπολόπουλα που ως επί το πλείστον ήταν ιδρωμένοι ψάρακες με φορτωμένα όπλο- κράνος- εξάρτηση- Μ71!

Στις Σέρρες ήταν όλοι ταγμένοι για το παιχνίδι εναντίον του Ιωνικού. Αφού η ταμπέλα 'Καλώς ήλθατε στην όμορφη πόλη μας' είχε αντικατασταθεί με ένα ασπρόμαυρο πανώ που έλεγε: 'Πρόκριση ΚΑΙ θάνατος'! Είχαμε και συγκρούσεις σε γειτονιές στην Αθήνα: Ο Απόλλωνας φιλοξενούσε το Αιγάλεω και το Χαϊδάρι τον ΠΑΟ. Έτσι ήταν μια καταπληκτική ευκαιρία για τους Περιστεριώτες να πλακωθούν με τους Αιγαλεώτες.

Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο ήταν κάτι παραπάνω από θερμή.. Ο DjBasile τα είχε δει όλα. Αυτος ο Gladiator πώς τα κατάφερε στο Κολοσσαίο και τους σκότωσε όλους και πήγε να σκοτώσει και το Καίσαρα;;; Εδώ ένα Σαλονικιώτικο ντέρπυ δείχνει πολύ χειρότερο πάντως!! Ο Κολτσίδας πάντως στα αποδυτήρια ήταν η ψυχή της ομάδας.. 'Εγώ τον Σαλπιγγίδη, ρε! Θα φάει χώμα!' Οι ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, οι βρισιές και οι κραυγές έδωσαν θέση σε χειροκροτήματα, κροτίδες, φωτοβολίδες. Διακοπή να καθαρίσει ο ουρανός. Βρισιές. Κραυγές και συνθήματα.

Ο Άρης μπήκε πάρα πολύ δυνατά και με την ορμή που του έδινε ο κόσμος άρχισε να πιέζει τον ΠΑΟκ που είχε κατέβει με πολύ επιθετικούς προσανατολισμούς και 4-3-3. Ο Άρης κατέβαινε με 5-3-2 και wing backs ενώ στη θέση του τραυματία Sanjurjo έπαιζε ο Κεραμάς. Στο 15' το γήπεδο πήρε φωτιά (κυριολεκτικά όμως) όταν ο Κάσερες έπαιξε πίβοτ τον Καρυπίδη και αφού τον άδειασε, σούταρε με δύναμη και σκόραρε, μην αφήνοντας περιθώρια στον Τοχούρογλου. μερικοί topless οπαδοί του Άρη μπήκαν μέσα και άρχισαν να πανηγυρίζουν. Η ατμόσφαιρα ήταν πραγματικά τεταμένη. Ο Άρης συνέχισε στον ίδιο ρυθμό μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ δεν υπήρχε στο γήπεδο. Ο DjBasile ήταν κάπως νευρικός στα αποδυτήρια. 'Βάλε γκολ γκαμώ πούτα μου, Μπενίσχο τι χάνει;; Γκαρσία, εσύ ντίνει πάσες πιο short παίξει με Νεμπεγλέρα! Κεραμάς, αλλάζει τέση εσύ συνέχεια, μια αριστερά μία στο κέντρος. Πάμε γκερά με τζαμπαγκά'

Το 2ο ημίχρονο αρχίζει και ο Άρης χάνει μια απίστευτη διπλή ευκαρία με τον Κάσερες να κλειδώσει το ματς. Έτσι στο 53' ο Σαλπιγγίδης αφού βρέθηκε ακάλυπτος στη περιοχή (ο Αβραάμ ήταν τραυματίας, οι Νάϊντος, Κολτσίδας και Γόγολος έπιναν φραπέ μέτριο χωρίς, κάπου στο σημείο του πέναλτυ). Το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά, Ο Γκαρσία άρχισε να παίρνει πρωτοβουλίες, ο Νεμπεγλέρας είχε σβήσει τον Ζαγοράκη ενώ ο Ντομορό στα δεξιά τα πήγαινε πολύ καλά με τον Σικαμπάλα. Οι χίλιοι Παοκτσήδες στην εξέδρα δεν έβλεπαν φυσικά μπάλα. Είχαν γυρίσει πλάτη στο γήπεδο και χορεύαν το Χωρό των Πνευμάτων. Στο πάγκο, ο πυρετός ανέβαινε: 'Αμπελά, ανέβα, πάρε μπάλλα! Όχι Αλμπανέ εσύ, μείνε πίσω! Κάσερες, έλα, έλα γκ.. <b> γκκκκ </b> ΓΚΟΟΟΛ όχι!! Ντοκάρι πούτα μάδρε!!'

Ο ΠΑΟΚ έμεινε ζωντανός και το παιχνίδι πήγε παράταση όπου ένα γρήγορο γκολ του Καρυπίδη τον έβαλε μπροστά στο σκορ. Οι Αρειανοί τα έδωσαν όλα για όλα. Όλοι μπροστά γιούρια, γιόμες και Βόηθα Παναγιά.. Η καρέκλα του DjBasile άρχισε να τρίζει. Ο ΠΑΟΚ αμυνόταν σθεναρά και οι παίχτες του Άρη άρχισαν να κουράζονται. Σε κάποια στιγμοί οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πήραν γραμμή ότι ήταν μπροστά στο σκορ και άρχισαν να πανηγυρίζουν. Το τελικό σφύριγμα της παράτασης ήταν και η αρχή του 3ου ημιχρόνου. Αυτού των οπαδών.. 'Έξω θα δείτε το νικητή' φώναζαν οι Αρειανοί, 'Σκουλήικα για πάντα στη Β' Εθνική' οι ΠΑΟΚτσήδες.

Στη συνέντευξη τύπου τα πράγματα ήταν σαφώς πιο ήρεμα. Οι εκατέρωθεν φιλοφρονήσεις οι δηλώσεις και οι ήρεμες ερωτήσεις των δημοσιογράφων είχαν έναν κοινό παρανομαστή. Ο Άρης έπαιξε πολύ καλά και πάλεψε γενναία. Έχασε στις λεπτομέρειες από μια σαφώς πιο έμπειρη ομάδα...

Στα υπόλοιπα παιχνίδια είχαμε σημαντικά αποτελεσματα καθώς η Λάρισα κατέρρευσε στη Ρόδο και διεσύρθη απ'το Διαγόρα 3-0 ενώ και το Αιγάλεω έχασε 2-1 απ'τον Απόλλωνα. Στο Βόλο, αφού αποκαταστάθηκε η επικοινωνία με το δορυφόρο, αφού άνοιξαν οι δρόμοι από και προς τη πόλη και αφού οι αρχηγοί των κρατών, εε των 2 ομάδων του Βόλου, έδωσαν τα χέρια για ανακωχή, έμαθε και η υπόλοιπη Ελλάδα ότι και η Νίκη απέκλεισε τον Πανιώνιο και ο Ολυμπαικός τον Λεβαδειακό. Τέλος η αποστολή του Ιωνικού κρατείται όμηρη τρομοκρατών μετά τη πρόκριση της ομάδας της Νίκαιας στα πέναλτυ

[img]http://img505.imageshack.us/img505/3198 ... 1ks.th.jpg[/img]
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ρε σεις με κομπλάρετε μ'αυτά που γράφετε. και καλά, o Smith έχει το κοινό του, αλλά ο κακομοίρης ο Sam, ο παλιομοδίτης με το ημερολόγιο, πως να αντεπεξέλθει στον ανταγωνισμό! :?
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[off topic]
Δεν τίθεται θέμα συναγωνισμού του Smith, του Sam, του Goddini, του German Dog και όλων των ηρώων των ιστοριών αυτών διότι το μόνο έπαθλο από αυτές τις ιστορίες είναι το γέλιο. Κάθε ιστορία του καθενός είναι διαφορετική και γραμμένη με ένα μοναδικό τρόπο και δεν μπορούννα συγκριθούν :) Τώρα όμως θα σκάσω, γιατί έπεσε στα χέρια μου η συνέντευξη του μαφιόζου Ιταλού στο Βραζιλιάνικο Playboy... :oops: :shock:
[/off topic]

<b> Βραζιλιάνος τρέντυ δημοσιογραφίσκος της κακιάς ώρας: </b> Έχουμε κοντά μας ένα πρόσωπο που έχει καταφέρει μέσα σε μερικούς μήνες να αποσπάσει πολλά φώτα της δημοσιότητας. Η δημοτικότητά του, η αμεσότητα με το κόσμο και η αποδοχή του τελευταίου βγάζουν ένα ιδιότροπο και ενδιαφέρον σεξ απήλ. Pele Goddini, μήπως θα έπρεπε να πας και για πρωθυπουργός ε; χεχε {<u>Ηλίθια αποκρουστικό χιούμορ με αηδιαστικό μακρόσυρτο γελάκι</u>}
<b> Μαφιόζος Ρουφιάνος Ιταλιάνος: </b> Ε, μην το παραχέσουμε κιόλας! Εγώ είμαι απλά ένας προπονητής που κάνει τα πρώτα του βήματα στο χώρο..
<b> Βλαξ: </b> Μπουσουλάτε δηλαδή; Όπως τα μωρά; 'Μωρό' με τη καλή έννοια βεβαίως!! {<u>Είπαμε: Μπλιαχ! Τι περιμένετε απ'το Playboy Βραζιλίας;</u>}
<b> Γκοντίνι: </b> Χε...
<b> Δημοσιογράφος: </b> Ποιο είναι το μυστικό ενός Ιταλού επιβήτορα που ώς άλλος Ρόκυ, προσπαθεί να κερδίσει μια ολόκληρη χώρα; Διότι σίγουρα τους οπαδούς της International τους έχετε κερδίσει!
<b> God. :</b> Δεν υπάρχει κάποιο μυστικό. Ή μάλλον υπάρχει. Η σκληρή δουλειά. Αλλά ξέρετε ότι αυτό απλά το λέω για να δικαιολογήσω το μισθό που μου παρέχει η διοίκηση έτσι;; {Γέλια} Η αλήθεια είναι ότι οι Colorado, το χαϊδευτικό της ομάδας μου, έχει πολύ καλό υλικό και πολύ βάθος. Μεταγραφές μπορεί να γίνονται διότι πάντα ένας οργανισμός χρειάζεται αίμα, αλλά ομολογώ ότι είμαι ενθουσιασμένος απ'το ταλέντο που έχουμε καθώς και ο τρόπος που το αξιοποιούμε!
<b> Δημ: </b> Έχετε και χιούμορ βλέπω! Το πρωτάθλημα θεωρείται από πολλούς ότι ήδη έχει βαφτεί κόκκινο. Η ομάδα φαίνεται να έχει το κοκκαλάκι της νυχτερίδας και έστω και στο τέλος, να παίρνει αυτό που διεκδικεί... Ποια νομίζετε ότι είναι η πιο σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα έως τώρα; [img]http://img137.imageshack.us/img137/4183 ... 1fi.th.jpg[/img]

<b> God. : </b> Νομίζω ότι τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμα. Μπορεί να ξεφύγαμε 5 πόντους αλλά μένουν ακόμα 10 αγωνιστικές και φυσικά όλα είναι ανοιχτά. Στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν εύκολα και δύσκολα παιχνίδια, πόσο μάλλον στη Βραζιλία όπου σχεδόν όλες οι ομάδες είναι ισοδύναμες! Θεωρώ ότι ακόμα και η Παλμέιρας που είναι 13 πόντους πίσω, έχει πιθανότητες να πάρει το σκουντέτο..
<b> Βλαξ: </b> Σκουντέτο;;
<b> God.: </b> 'Πρωτάθλημα'
<b> Βλαξ: </b> Ααα!!!
<b> God.: </b> Νομίζω ότι το πιο σημαντικό παιχνίδι δεν ήταν νίκη αλλά ισοπαλία... Και μιλάω για το εντός έδρας 4-4 με την Paranaense. Έρχονταν στο γήπεδό μας όντας 4 βαθμούς πίσω και έπρεπε οπωσδήποτε να το κερδίσουμε.. Και όταν αποβλήθηκε ο Indio με κόκκινη για εκείνο το Παπουτσέλειο πέναλτυ, ειλικρινά φοβήθηκα. Όχι γιατί δεν πίστευα στην ομάδα μου, αλλά γιατί η γκίνια έδινε για άλλη μια φορά δυναμικό παρον. Το πέναλτυ αποκρούστηκε αλλά στην επαναφορά έγινε το 0-1 και παρά τις γαϊδουροφωνάρες μου Ήμασταν πίσω 4-1 στο ημίχρονο. Αλλά στα αποδυτήρια τους είπα: "Δεν με πειράζει να χάσετε και να φάτε και δέκα γκολ. Θέλω να σας δω να παλέψετε, να ματώσετε τη φανέλα και να σας χειροκροτήσουν οι οπαδοί μας" Νομίζω αυτό τους έδωσε την ώθηση που χρειάζονταν οι παίχτες μου για να φτάσουν στη συγκλονιστική ισοφάριση.. Ουσιαστικά ήταν σαν να βρωντοφωνάξαμε στους μνηστήρες ότι ο Οδυσσέας είναι εδώ και ότι η Πηνελόπη είναι δικιά του!
<b> Βλαξ: </b> Ομολογώ πως δεν το καταλαβαίνω..
<b> God.: </b> Ελληνική μυθολογία, μη στεναχωριέστε...
[img]http://img99.imageshack.us/img99/3828/i ... se3.th.jpg[/img]
<b> Βλαξ: </b> Tι κάνει ένας γοητευτικός Ιταλός στον ελεύθερο χρόνο του σε μια χώρα της Λατινικής Αμερικής;
<b> God.: </b> Η χώρα σας είναι πολύ όμορφη. Η καϊπιρίνια μεθυστική, η σάμπα ερωτική, οι γυναίκες... {μικρή παύση και μακρύς αναστεναγμός}
<b> Βλαξ: </b> ΧΑΧΑΧΑΧΑ, ναι η αλήθεια είναι ότι όλοι αυτά λένε. Και οι άντρες όμως δεν πάνε πίσω...
<b> God.: </b> Ε, ναι ρε λούγκρα, είστε όμορφος και θερμός λαός, μήπως να σου κάτσω κιόλας;
<b> Βλαξ: </b> Όχι όχι καλέ!
<b> God.: </b> Α. Άντε γιατί δε ξέρες τι σημαίνει Ιταλός εραστής..
<b> Βλαξ: </b> Για αποφώνηση τι θα έλεγες για μια ευχή;
<b> God.: </b> Υγεία και ευτυχία σε όλους. Εύχομαι τα παιδιά μας να ζήσουν σ'ένα κοινωνικοπολιτικοοικονομικοαισθηματικοδημιουργικοευτυχισμένο κόσμο!
<b> Βλαξ: </b> Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν;!;
<b> God.: </b> Πόσα ξέρεις εσύ!!!
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E καλά, αυτή η ειρωνία της τύχης είναι το κάτι άλλο ρε παιδί μου.. Λες και το ήξερε.. Αντηχούν ακόμα τα λόγια του στον Ιταλό φίλο του μετά τη μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος της 1ης εθνικής από την International και αυτό τον αγχώνει ακόμα περισσότερο για απόψε...

"-Κοίτα να κουνηθείς μπροστά στο φακό καλά τώρα, γιατί σε μερικές βδομάδες όλα τα φώτα της δημοσιότητας θα πέσουν πάνω μου Goddini! Μπράβο σου που τα κατάφερες, αλλά τώρα αρχίζουν τα δύσκολα για σένα"

"-Εγώ Dog, γερμανόσκυλο, ήρθα εδώ για να μείνω! Ξέρω ότι το έργο είναι πιο δύσκολο τώρα, αλλά η φιλοσοφία μου είναι γνωστή, εγγυημένη και δεν αλλάζει...
[img]http://img147.imageshack.us/img147/3939 ... 0vc.th.jpg[/img]
Εσύ ήρθες για να κουτουπώσεις μερικές Βραζιλιάνες. και τυχαία πήρες μια ομάδα με τυχαία αποτελέσματα και νομίζεις ότι μπορείς να συγκριθείς μαζί μου;"

"-Μ'αρέσει που φλυαρείς έτσι. Λογικό. Πάντα θες να τα έχεις καλά με όλους και νοιώθεις πιο σίγουρος τώρα που αυτός ο γλοιώδης καράφλας Luis Carlos σάμθινγκ σου έπλεξε και το εγκώμιο, τρομάρα σου...
[img]http://img147.imageshack.us/img147/610/ ... 4ea.th.jpg[/img]
Ελπίζω να τα πούμε σύντομα και μέσα στο γήπεδο. Εκεί θα δούμε, πόσα απίδια πιάνει ο σάκος"

Αυτές οι κουβέντες, που ειπώθηκαν πάνω στα νεύρα και το πανικό, δείχνει ουσιαστικό το φόβο και την αβεβαιότητα που είχε ο Γερμανός.. Η ομάδα του πήγαινε ανέλπιστα καλά. Με το που πάτησε όμως στις δύο 'χρυσές' προνομιούχες θέσεις ήρθε και το στραβοπάτημα.. Και άρχισαν όλοι να λένε με βεβαιότητα ότι το πυροτέχνημα της Avai είχε αρχίσει να ξεφτάει..
[img]http://img147.imageshack.us/img147/9403 ... 8ip.th.jpg[/img]
"Κασσάνδρες!" σκέφτηκε.. "Έχετε βαλθεί να με φάτε γαμώτο... Τέτοια προσπάθεια δεν πρέπει να πάει χαμένη.. Όχι δεν πρέπει.. Μπορεί να μη πιστεύω στα παιδιά (ένα μάτσο αγράμματοι είναι εξάλλου, ούτε καν τι ήταν το 3ο Ράϊχ δεν ξέρουν), αλλά μπάλα ξέρουν..."

Η αλήθεια είναι ότι η Avai είχε μπει σφήνα στη διεκδίκηση της ανόδου. Κάτι εκείνο το σερί, κάτι το φοβερά αμφίρροπο όσο και ισοδύναμο πρωτάθλημα, τα πάντα ήταν πιθανά. Και οι μεγάλες νίκες με Portuguesa και με τη Guarani, έδειχναν ότι η ομάδα είχε κότσια.. Και τι διπλό ήταν εκείνο το παιχνίδι... 3 αγωνιστικές πριν το τέλος και ήταν ισόβαθμες στη 2η θέση... Και με 10 παίχτες από το 15'
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατά λάθος πάτησα αποστολή, έχασα και το μισό που έγραφα..

Δε βαριέσαι.. Τι λέγαμε; Α, για την πορεία ατης Avai και τις δυσκολίες που έχει το φοβερά αμφίρροπο πρωτάθλημα.
[img]http://img93.imageshack.us/img93/1970/2 ... 1uv.th.jpg[/img]
29η αγων
[img]http://img93.imageshack.us/img93/9091/2 ... 9qg.th.jpg[/img]
32η αγω.
[img]http://img93.imageshack.us/img93/4219/2 ... 6fq.th.jpg[/img]
34η αγων.
[img]http://img139.imageshack.us/img139/2980 ... 1qu.th.jpg[/img]
37η αγων.

Τώρα όμως όλα ήταν στο χέρι του.. Όλα; Μια ισοπαλία αρκούσε! Την Guarani την είχε κερδίσει και την είχε βγάλει εκτός ανόδου την προηγούμενη αγωνιστική. Και τι διπλό ήταν αυτό... Με 10 παίχτες απ'το 15. Η Bahia είχε μείνει κι αυτή να προσμένει ένα θαύμα αντάξιο της Ανάστασης του Λαζάρου. Μόνο αυτή η Figurense και η Vitoria απειλούσαν...

Με αυτές και άλλες πολλές σκέψεις μπήκε στα αποδυτήρια να εμψυχώσει τους παίχτες. Η εντεκάδα λίγο πολύ γνωστή. Μόνο ο Thiago, ο 21 χρ. φέρελπις τερματοφύλακας δεν του καθόταν καλά.. Είχε έρθει και από τραυματισμό.. "Παίξε καλά μικρέ, και το βράδυ θα είμαστε στον 7ο ουρανό. Αλλιώς μας βλέπω να πουλάμε CD στα Εξάρχεια.. Ούτε καν DVD"

[img]http://img139.imageshack.us/img139/7933 ... 8yj.th.jpg[/img]
Τριακοστό λεπτό. Η αγωνία όσο πάει και αυξάνεται. Μερικές φορές, λες και πέφτει απόλυτη σιγή στο γήπεδο και το μόνο που ακούγεται είναι ο μονότονος ήχος που βγαίνει απ'το σιωπηλό ραδιοφωνάκι στη γωνία του πάγκου. Προηγείται η Vitoria.. Τουλάχιστον χάνει η άλλη, η ομάδα του Figo τέλος πάντων. Τέτοια ώρα, τίποτα δεν προφέρεται σωστά. Η Avai ελέγχει πάντως τον αγώνα. Ο Γερμανός γυρίζει νευρικά το κομπολόϊ του. Χα! Μέχρι και βουντού είπαν κάποιοι λεχρίτες ότι κάνει κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.. Αγράμματοι...

[img]http://img139.imageshack.us/img139/6848 ... 9sr.th.jpg[/img]
"Πάμε γερά μάγκες! Κλειδώστε το και ξαμοληθείτε στις παραλίες!! Όλοι μαζί τώρα: Avai, ΓΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΚΑΡΡΑ"

Ο Καρρά είναι ένας Βραζιλιανός αοιδός, λαϊκός τοπικός βάρδος.. Αηδιός είναι βασικά. Αλλά λέμε τώρα. Καμμία σχέση πάντως με το Θεό...

Ξαφνικά το γήπεδο σείεται. Έχουμε το 1ο τετ-α-τετ της Paysandu. Ο Γερμανός κλείνει τα μάτια και αφουγκράζεται... 'Ααααααχ' κάνει ο κόσμος... 'Ουφφφ' κάνει αυτός... Η Paysandu έχει ανεβάσει στροφές και ο Thiago έχει μεταμορφωθεί σε αίλουρο. Κατεβάζει ρολά το παλικάρι. Οι συμπαίχτες του άφαντοι. Ο Dog θέλει να μεταμορφωθεί σε οπαδό: "Άντε ρε παλτά!! Κουνηθείτε βόϊδια! Το φελέκ mine, αλλάξτε δυό πάσες ρε, τι είναι αυτά;" Εξωτερικά βέβαια, αυτός ο αναβρασμός ψυχής δεν φαίνεται. Άλλαξε και σταυροπόδι, έτσι για το γούρι...

Το γήπεδο γέρνει και ο Τιάγκο κάνει το παιχνίδι της καριέρας του!! "Λαμπάδα θα του ανάψω ρε του π*στη!! Έτσι μού'ρχεται να μπω μέσα να τον φιλήσω σταυρωτά..." <b> ΒΑΣΤΑ ΜΠΑΛΑ ΡΕ ΑΝΤΡΙΑΝΟ ΓΑΜΩΤΟ, 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕΙΝΑΝΕ! ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ... </b> Και ξαφνικά το ραδιοφωνάκι μίλησε:

'-Έχουμε γκολ στη Βίλα Νόβα.."
"{Παράσιτα}<i>γκκχχχχ εδώ στη Βί.. γκχχρχχρρρρχχχ καταρρέει.. χχχχ... 2-0 στο 78 γκχχρρ..</i>"

Αυτό ήταν!! Η Figoτέτοια έφαγε και δεύτερο, μόνο με θαύμα χανόταν πια η άνοδος και ένα χαμόγελο διαγράφηκε στο πρόσωπο του Dog. Οι παγκίτες, ακούγοντας το σκορ πήραν τα πάνω τους και άρχισαν να αγκαλιάζονται. "Σιωπή τσόγλανοι, τίποτα δεν τελείωσε!!!" Βασικά μόλις τότε ξεκίναγαν όλα... Το παραμυθάκι έφτανε σε αίσιο τέλος, αλλά ο Dog ήξερε ότι η περιπέτειά του απέχει πολύ απ'το 'Και ζήσαν αυτοί καλά'...

[img]http://img158.imageshack.us/img158/2999 ... 4gj.th.jpg[/img]
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”