Ρεαλ Οβιεδο

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ενα απογευματακι με παιρνει ο Ραικαρντ τηλεφωνο(που βρηκε το κινητο μου δεν ξερω!) μου προσφερει θεση scout αρνουμαι. Αρχιζε να με βριζει μου ελεγε χαρακτηριστικα"Που θα βρεις καλυτερα παλιο αμπαλε" μολις ακουσα το αμπαλε νευριασα κ αποφασισα να παω στην αιωνια αντιπαλο την ρεαλ οχι την μαδριτης αλλα την ρεαλ του οβιεδο :P . Τα οικονομικα χαλια 11.000 ευρω το budget ενω εγω επαιρνα 550 ευρω την εβδομαδα. Τεσπα οι δηλωσεις μου:
ΣΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ
ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ
ΟΒΙΕΔΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!!!!
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Οι παικτες εεε.. καλοι(?) αλλα μολις 19(ο 1 τραυματισμενος για καιρο) εκανα 3 προτασεις για μιχαηλ λισγαρα κ σαβιδη(οεοεοε :D ) και θα πουλησω εναν Michu :) :) και κατι αλλους. Φιλικα θα παιξουμε με Αλαβες με Elche Μerida(οχι γυρο!) Lorca και τους μικρους μας
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επειδη εκανα λαθος, τα φιλικα ειναι με Elche ΑΕΚ Λαρνακας Sporting Gilon και τους μικρους μας. Στο πρωτο φιλικο νικησαμε την Elche με 1-2 σε ενα ματς να προηγουμαστε να ισοφαριζουν να κανουμε το 1-2 να με εχει παει (ασε καλυτερα!) μεχρι το 89 που πηραν την κοκκινη και ηρεμησα
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Screenshot
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ακολουθει το παιχνιδι με την ΑΕΚ Λαρνακας 2-2 να χανουμε 1-0 να ισοφαριζουμε 1-1 1-2 2-2. Τα goal: Datoru 2, Ismael Cervero εν τω μεταξυ τα οικονομικα :fatalfridge: να χρωσταμε παρακαλω 121.000 ευρω. Εγινε η κληρωση του κυπελου με Ceuta στις 20 αρα ακυρωνεται το φιλικο με τους U19s επειδη ειναι στις 19. Βοηθηστε με να βαλω screenshots.

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST
ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΣΠΟΡΤΙΝΚ GIJON KAI Ο ΑΓΩΝΑΣ ΜΕ ΤΗΝ CEUTA :D :D :D [/b]
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ελεος το balance εφτασε 15 μυρρια εντω μεταξυ στο φιλικο νικαμε παρακαλω 7-0 την σπορτινγκ gihon με εξαιρετικη εμφανιση απο ολους και στο κυπελο αφου ειχαμε χασει τα κερατα μας μας ισοφαριζουν στο 87 REAL OVIEDO-CEUTA1-1 SCORERS:Rodriguez Franch


ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΣΤ
ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ Ο ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Επαναληπτικος με την Ceuta(τρελαθηκε το μηχανημα και το balance ειναι κοκκινο αλλα μολις 40.000 ευρω απο 15 μυρρια) ο αγωνας εχει αρχισει καλα με τον Cervero να δινει το προβαδισμα 0-1 το ημιχρονο κυλαει χωρις καμια καλη φαση εκτος απο ενα σουτ δικο τους(ονοματα μη ρωτατε :-) ) Στοι ημιχρονο τους ειπα μην κλειστειτε και στο 50,52 ειχαμε 2 καλες ευκαιριες και ξανα στο 60 η μπαλα λιγο αουτ αλλα ελα ο νομος του ποδοσφαιρου λιγο η απειρια λιγο απο ολα 1-1 με τον Salazar απο κει και περα κλειστηκαμε παιξαμε με αντεπιθεσεις που σε μια απο αυτες η μπαλα απο τον Νατσο Γκαρσια εφτασε στον Ruben τετ-α-τετ το απεκρουσε ο Basauri. Παμε παρατση.Στο Α ημιχρονο με ειχε παει λιγο beck και εκαναν 4-5 ευκαιριες αλλα ο Ponzo ηταν εκει. Στο β ημιχρονο βγηκαμε μπροστα αντεπιθεση 3-1 με τον Ruben να δινει στον Cervero και αυτος μονος του με το τερμα αουτ. Εγιναν και κατι ψιλοευκαιριες αλλα το 1-1 παρεμενε και πηγαμε στα πεναλντυ. Εκτελεστηκαν 12 πεναλντυ(μεγαλη αστοχία) 1-2 νικησαμε

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST SCRENSHOT(ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ)ΚΑΙ ΟΙ 3 ΠΡΩΤΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="panargeiakara_re_paidia"]ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST SCRENSHOT(ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ)[/quote]

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... ht=#242717
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[img]C:\Documents%20and%20Settings\user\Τα%20έγγραφά%20μου\Οι%20εικόνες%20μου\real-sporting.bmp[/img]
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
kopa
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2048
Joined: Thu Sep 29, 2005 1:51 am
Football Manager της ομάδας: Α.Ε.Κ
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ
Location: Αλεξανδρούπολη - Θεσσαλονίκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κάτσε να σε βοηθήσω πιο αναλυτικά.Δεν είναι δύσκολο.

1. Πηγαίνεις στην σελίδα http://imageshack.us/
2. Έχει ένα κουμπί "Browse".Το πατάς.
3. Επιλέγεις από το σκληρό σου την φωτογραφία που θες να εμφανίσεις.Στην συγκεκριμένη περίπτωση την real-sporting.bmp και πατάς το "Open".
4. Τώρα πατάς το κουμπί "Host it",περιμένεις για λίγα δευτερόλεπτα και σε εμφανίζει διάφορα links.
5. Κάνε copy το δεύτερο link που σου βγάζει,εκείνο που λέει "Thumbnail for forums (1)" και θα το επικολλήσεις στο μήνυμα που θέλεις να στείλεις στο Forum.

Τώρα είσαι έτοιμος να στείλεις τα screenshot σου.

ΥΓ. Όταν ολοκληρώσεις το μήνυμά σου,πάτησε πρώτα "Προεπισκόποηση" για να δεις αν θα εμφανιστεί σωστά.Αν είναι όλα εντάξει πάτα "Αποστολή".
Image
Image

Μη μου τους κύκλους τάραττε

Αρχιμήδης
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τεσπα αρχιζει η πρωτη αγωνιστικη του πρωταθληματος με την Lemona και αρχιζουμε εντυπωσιακα με τον Carera να ανοιγει το score στο 11 και αμεσως 2 ευκαιριες στο 18 και 25 αλλα περασαν ανεκμεταλευτες, τελειωνει το ημιχρονο. Στο δευτερο ημιχρονο αρχισαμε οπως στο πρωτο με γκολ στο 51 απο Nacho Garcia(το καμαρι μου!) και στο 66 ο Nacho Rodriguez κανει to 3-0 στο 71 παλι ο Νacho garcia κανει 2 τερματα του και το 4-0, το κερασακι στην τουρτα το βαλε παλι ο garcia με λομπα και 5-0 ετσι αρχισαμε θετικα. Εξαιρετικο ντεπουτο του Σαβιδη που επιασε 10(πρωτη και τελευταια μεταγραφη μου το καλοκαιρι!)

ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ POST
2H ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΠΕΛΟΥ
(ΓΙΑ ΤΑ SS ΜΟΛΙΣ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ ΑΞΑΦΝΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ)
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον επειδη εχω αρχισει να χανω την υπομονη μου με τα ss θα σας πω την ιστορια πιο περιηλιπτικά
2ηαγωνιστικη Ρεαλ Οβιεδο-ΡασινγκΒ 2-0(Cervero2)
Κυπελλο Ρεαλ οβιεδο-Μουρθια 1-1(πεν.3-2)
3η αγωνιστικη Portugalete-Real Oviedo 2-4(Jacoba2, N.Garcia,Cervero)
4η αγωνιστική Ammurio-Real Oviedo 0-3(Ruben, Cervero2)
5η αγωνιστική Real oviedo-Zamora 1-0 (Nacho Garcia)
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Λοιπον 6η αγωνιστικη κ μετα τις 5 νικες και την νικη στο κυππελο παμε να μας υποδεχτουνε η 5η της βαθμολογιας η ομαδα της Salamanca.Στο 4 ο Flores ανοιγει το σκορ αλλα αντιδρασαμε γρηγορα με τον Cervero στο 12 και καναμε το 1-1 αλλα η κουραση φαινοταν στους παικτες μου και στο 29 εγινε το 2-1 απο τον Deus αλλα μετα αυτο αντι να πεισμωσει τους παικτες μου να πανε για το γκολ οι αλλοι εκαναν ευκαιριες και το ημιχρονο εκλεισε με το 2-1. Κανο το σχημα πιο επιθετικο αλλα παλι ο παλιο Φλωρος(Flores τον λενε εκει!) στο 59 μας σκοτωνει και ετσι ηρθε η πρωτη ηττα στο πρωταθλημα.[img]http://img167.imageshack.us/img167/3419/6639lt1.jpg[/img]
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
panargeiakara_re_paidia
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 513
Joined: Wed Jul 19, 2006 10:50 pm
Location: Αργος
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καθοριστικο το παιχνιδι με την Αλαβες2(που παρακαλω εχει τον Pellegrino!) το ματς στην εδρα τους και η ψυχολογια ειναι με το μερος τους. Τεσπα στο 19 καρδιζουμε παναλντι Ruben και 1-0. Στο 40 μενουν με 10 με αποβολη του Wesley. Στο φαουλ ο Ruben και η μπαλα στο δοκαρι αλλα στο 45 κερδιζουμε ξανα πεναλντι παλι ο Ruben παλι γκολ εδω τελειωσαν τα ονειρα των γηπεδουχων. Στο 2ο ημιχρονο ζητημα να εγινε και 1.5 ευκαιρια.
[img]http://img208.imageshack.us/img208/2002/2yg2.th.jpg[/img]
I 'd rather to be hated for who I am than be loved for who I'm not-Kurt Cobain-[1967-1994] Forever in Our Hearts
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”