Το City σε νέες περιπέτειες!!! :P

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!

Σε ποιά θέση θα τερματίσει φέτος το City? (στην ιστορία...fm2006)

Θα πάρει πρωτάθλημα...
9
39%
Θα βγει Champions League...
3
13%
Θα βγει Uefa...
5
22%
Και φέτος Intertoto...
1
4%
Απλά θα γλιτώσει τον υποβιβασμό...
0
No votes
Είσαι άχρηστος manager...Εκεί εκεί στη Β' Εθνική
5
22%
 
Total votes: 23
gespi79
Indispensible
Indispensible
Posts: 1618
Joined: Tue Mar 09, 2004 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Pirkavlos FC
Location: Κορυδαλλος. κελι 32 (διπλα απτο 33) :D
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Καλα το πας ε?
Και το Αιγαλεω και την ιστορια :wink:
Και αν εξαιρεσεις το ματς με τον Ολυμπιακο (πεναλτυ στο 86?? τς τς τς)
σε ολα τα αλλα προσφερεις και θεαμα ε? Ακου 3-5 :victory:
Σπαγγετι και ρυζακι, σκορπισαν παντου
καθε σπιτι μια γωνια, του καπαμαρου :P
akis13
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Πρωταθλητής Προγνωστικών
Posts: 4312
Joined: Wed Apr 16, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Palermo
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος,Palermo
Location: Χαλάνδρι,Αθήνα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="ThemosOlandos"]Τον Ολυμπιακό πάρτου Ισοπαλία μην τον νικήσεις βρε :-P[/quote]
Στο 86' όμως σε ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή απο τον Λιαπάκη,ο Τσαχειλίδης δείχνει το σημείο του πέναλτυ και κίτρινη κάρτα στον Λιαπάκη.Το πέναλτυ αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Dani,ο οποίος επίσης σκοράρει στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό...2-1 τελικό σκορ και το Αιγάλεω αφήνει 3 βαθμούς στο Καραϊσκάκη
κλασικα παντως...πολυ real εγινε το παιχνιδι :D
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="akis13"][quote="ThemosOlandos"]Τον Ολυμπιακό πάρτου Ισοπαλία μην τον νικήσεις βρε :-P[/quote]
Στο 86' όμως σε ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή απο τον Λιαπάκη,ο Τσαχειλίδης δείχνει το σημείο του πέναλτυ και κίτρινη κάρτα στον Λιαπάκη.Το πέναλτυ αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Dani,ο οποίος επίσης σκοράρει στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό...2-1 τελικό σκορ και το Αιγάλεω αφήνει 3 βαθμούς στο Καραϊσκάκη
κλασικα παντως...πολυ real εγινε το παιχνιδι :D[/quote]
Στον επαναληπτικό vreeeeeeeeeeee εννοείτε αφού στο πρώτο έχασε.

Συνέχισε "τομμοτ" μην τους ακούς χρησιμοποιούν μεθόδους Αεκάρα21 :D :D :-P :-D
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μάγκες...Το Αιγάλεω θα πάρει τον τίτλο ρε...CL μάλλον ΟΣΦΠ θα πάει.. :D :D

Αφού τα έχουμε πει...ΟΣΦΠ και ΑΙΓΑΛΕΩ να κερδάνε... :P

Άκου αυτογκόλ ο Κονσεϊσάο... :D :P :LOL:
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπόν σήμερα θα σας ενημερώσω για τις πορείες των ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη,αλλά και της Εθνικής στα προκριματικά του Mundial...

ΕΘΝΙΚΗ

Η εθνική λοιπόν θα παίξει στα play off με την Σερβία,αφού τερμάτισε ΔΕΥΤΕΡΗ στην κατάταξη του δευτέρου ομίλου,με πρώτη την Τουρκία και τρίτη την Ουκρανία...

Η βαθμολογία...

Τουρκία....25
Ελλάδα......24
Ουκρανία...21
Δανία.........19
Γεωργία.....14
Αλβανία.....11
Καζακστάν..1

Οι αγώνες της εθνικής (μετά το 0-0 με την Τουρκία...)
Ελλάδα-Ουκρανία 2-0 :yea: :yea:
Καζακστάν-Ελλάδα 1-4
Δανία-Ελλάδα 3-1 :evil:
Ελλάδα-Γεωργία 4-1

Στα play offs θα παίξει με την Σερβία Μαυροβούνιο...

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Βαθμολογία ομίλου G
Τσέλσι.........7
Ίντερ...........5
Ολυμπιακός..3
Βέρντερ........1

τα παιχνίδια του Ολυμπιακού
Ίντερ-Ολυμπιακός 6-1
Ολυμπιακός-Βέρντερ 1-0
Ολυμπιακός-Τσέλσι 1-4

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Βαθμολογία ομίλου Α
Λίβερπουλ......7
Μπέτις............5
Σάλκε.............4
Παναθηναϊκός..0

τα παιχνίδια του Παναθηναϊκού
Μπέτις-Παναθηναϊκός 4-0
Παναθηναϊκός-Σάλκε 0-1
Παναθηναϊκός-Λίβερπουλ 2-3

ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε στους ομίλους του UEFA,αποκλείοντας την Halmstad

Group G
Ρόμα
ΑΕΚ
Οσασούνα
Ρεντ Σταρ
Groclin

ΠΑΟΚ

Και ο ΠΑΟΚ πέρασε στους ομίλους του UEFA,αποκλείοντας την MTZ-Ripo

Group B
Λάτσιο
ΠΑΟΚ
Σαχτάρ
Μπόλτον
Legia

ΑΡΗΣ
Ο Άρης αποκλείστηκε πριν τους ομίλους του UEFA απο την Παλέρμο
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
loutsiotis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Sat May 07, 2005 1:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="tommot"]Λοιπόν σήμερα θα σας ενημερώσω για τις πορείες των ελληνικών ομάδων στην Ευρώπη,αλλά και της Εθνικής στα προκριματικά του Mundial...

ΕΘΝΙΚΗ

Η εθνική λοιπόν θα παίξει στα play off με την Σερβία,αφού τερμάτισε ΔΕΥΤΕΡΗ στην κατάταξη του δευτέρου ομίλου,με πρώτη την Τουρκία και τρίτη την Ουκρανία...

Η βαθμολογία...

Τουρκία....25
Ελλάδα......24
Ουκρανία...21
Δανία.........19
Γεωργία.....14
Αλβανία.....11
Καζακστάν..1

Οι αγώνες της εθνικής (μετά το 0-0 με την Τουρκία...)
Ελλάδα-Ουκρανία 2-0 :yea: :yea:
Καζακστάν-Ελλάδα 1-4
Δανία-Ελλάδα 3-1 :evil:
Ελλάδα-Γεωργία 4-1

Στα play offs θα παίξει με την Σερβία Μαυροβούνιο...

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Βαθμολογία ομίλου G
Τσέλσι.........7
Ίντερ...........5
Ολυμπιακός..3
Βέρντερ........1

τα παιχνίδια του Ολυμπιακού
Ίντερ-Ολυμπιακός 6-1
Ολυμπιακός-Βέρντερ 1-0
Ολυμπιακός-Τσέλσι 1-4

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Βαθμολογία ομίλου Α
Λίβερπουλ......7
Μπέτις............5
Σάλκε.............4
Παναθηναϊκός..0

τα παιχνίδια του Παναθηναϊκού
Μπέτις-Παναθηναϊκός 4-0
Παναθηναϊκός-Σάλκε 0-1
Παναθηναϊκός-Λίβερπουλ 2-3

ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε στους ομίλους του UEFA,αποκλείοντας την Halmstad

Group G
Ρόμα
ΑΕΚ
Οσασούνα
Ρεντ Σταρ
Groclin

ΠΑΟΚ

Και ο ΠΑΟΚ πέρασε στους ομίλους του UEFA,αποκλείοντας την MTZ-Ripo

Group B
Λάτσιο
ΠΑΟΚ
Σαχτάρ
Μπόλτον
Legia

ΑΡΗΣ
Ο Άρης αποκλείστηκε πριν τους ομίλους του UEFA απο την Παλέρμο[/quote]




Το μονο θετικο σε αυτο το ποστ ειναι η προκριση της εθνικης,ο αποκλεισμος του ΑΡΗ(ναι ειμαι αντι-Αρειανος) και η προκριση της Παλερμο(βιβα ροσανερι)
[b:3a99chlz]HΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;[/b:3a99chlz]


KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕ...ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΜΙΧΑΛΗ ΓΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΛΑΡΙΣΑ-ΑΙΓΑΛΕΩ
22 Οκτώβρη 2005
Έβδομη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Αλκαζάρ , Θεατές:13021
Διαιτητής:Στυλιάρας


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Στο 4' ο Figueroa σεντράρει απο δεξιά στην περιοχή της Λάρισας,ο Juli ντριπλάρει τον Νταμπίζα και ανοίγει το σκορ...0-1

Στο 11' ο Τσιάρτας εκτελεί φάουλ λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Κηπουρού...0-2

Στο 20' ο Αλωνεύτης κάνει την σέντρα στην περιοχή του Αιγάλεω,ο Γαβριλόπουλος κερδίζει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτυ απο τον Ψώμα (καλά έφαγε πολύ βρησίδι) και μειώνει για την Λάρισα...1-2

Στο 35' ο Νικολόπουλος φεύγει στην αντεπίθεση,βρίσκεται τετ-α-τετ με τον Κηπουρό,στέλνει την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα και εκεί που σηκώνομαι να του τα ψάλλω,έρχεται ο Juli και το καρφώνει!!!1-3 (την γλίτωσε ο Νικολόπουλος)

Πέντε λεπτά αργότερα,ο Juli ξεχύνεται απο τα δεξιά,σεντράρει,ο Νικολόπουλος κάνει κεφαλιά και....ΓΚΟΟΟΛ...1-4 και αυτή τη φορά τον χειροκροτώ και κάθομαι ήρεμος στην θέση μου...

Ο Edusei εκτελεί φάουλ....
[img]http://img346.imageshack.us/img346/2271 ... 6dd.th.jpg[/img]
Ο Φωτάκης παίρνει την κεφαλιά...
[img]http://img346.imageshack.us/img346/3109 ... 7yf.th.jpg[/img]
και το 1-5 είναι γεγονός!!! (Πάνω που είχα πάρει έναν υπνάκο...)
[img]http://img346.imageshack.us/img346/8568 ... 2ys.th.jpg[/img]
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΙΓΑΛΕΩ
26 Οκτώβρη 2005
Τρίτος γύρος κυπέλου Ελλάδος
Στάδιο:Πανθεσσαλικό , Θεατές:8621
Διαιτητής:Ευθυμιάδης :-P


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Μόλις στο δεύτερο λεπτό,και ενώ ακόμα δεν είχα τελειώσει το σάντουιτς που έτρωγα,ο Juli μπαίνει στην περιοχή,περνάει τον Μπασκάκη και ανοίγει το σκορ...0-1 και απο την χαρά μου,μου έπεσε το σάντουιτς και άρχισα να του φωνάζω να πάει να μου πάρει άλλο,με αυτά που κάνει... :-)

Στο 8' ο Juli (μόλις μου είχε φέρει καινούριο σάντουιτς)σεντράρει στην μεγάλη περιοχή,ο Νικολόπουλος κατεβάζει με άψογο κοντρόλ και κάνει το 0-2...

Στο 17' ο Figueroa εκτελεί φάουλ απο δεξιά,δίπλα απο το σημαιάκι του κόρνερ,(εκεί που μου είχε πέσει το πρώτο σάντουιτς),ο Νικολόπουλος νικάει τους πάντες στον αέρα στην μικρή περιοχή και κάνει το 0-3

Στο 34' ο Λιολίδης βγάζει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ κάθετη μπαλιά στον Σαϊτιώτη που περνάει σαν σταματημένο τον Ψωμά (φήμες λένε οτι είχε πάει σε ρεμπετάδικο και τα έπινε το προηγούμενο βράδυ) και μειώνει για την Νίκη Βόλου...1-3

Στο 47' και ενώ είχα αρχίσει να τρώω κιάλλο σάντουιτς (κάνουν ωραία εκει στον Βόλο...) ο Edusei δίνει στον Juli έξω απο την περιοχή,αυτός σουτάρει και...ΝΑΙ...έκανε το 1-4!!!Τότε το πήρα απόφαση οτι αυτό το παιδί δεν θα με άφηνε να φάω με την ησυχία μου...

Στο 88' ο Figueroa εκτελεί αριστερό κόρνερ,πασάρει στον Μπάρκογλου λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή,και αυτός με σουτ στην κίνηση κάνει το 1-5...

Περάσαμε στον επόμενο γύρο...όπου θα αντιμετωπίσουμε τον Ηρακλή...

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
29 Οκτώβρη 2005
Όγδοη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Σταύρος Μαυροθαλασσίτης , Θεατές:8531
Διαιτητής:Καλόπουλος


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου,ο Νικολόπουλος βγάζει τετ-α-τετ τον Juli με εκπληκτική πάσα,και την κατάληξη την ξέρετε...1-0 (άγαλμα θα στήσω στον Juli...)

Και εκεί που έβλεπα προτάσεις για να γίνει η προτομή του Juli,νάσου στο 66' ο Bushi που περνάει τον Ψωμά (του τάχω μαζεμένα αυτουνού) και ισοφαρίζει για τον Λεβαδειακό...1-1

Η ώρα πέρναγε,ο καφές είχε τελειώσει,καμμία πρόταση για προτομή του Juli δεν μου άρεσε,άρχισα να σφυρίζω ωσάν νέος Αλέφας,(σε μια ωραία γκόμενα στις εξέδρες...)φώναζα οτι αν δεν νικήσουν δεν πρόκειται να τους πήγαινα στην Πέγκυ το βράδυ...Ο Juli τσαντίστηκε (είχε ακούσει οτι είναι καλό @#$@# η Πέγκυ) και πήρε την ομάδα πάνω του!μπήκε στην μεγάλη περιοχή και έδωσε το προβάδισμα στο Αιγάλεω...2-1

Δυο λεπτά αργότερα (και ενώ φοβήθηκαν οι παίκτες οτι θα χάσουν την έξοδο στην Πέγκυ μετά απο ένα δοκάρι που είχε ο Λεβαδειακός,ο Νικολόπουλος χάνει τετ-α-τετ,αλλά ο Φωτάκης μετά την απόκρουση του Καρακώστα ανακουφίζει τους συμπαίκτες του στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα...3-1

Στο 88' και ενώ έκλαιγα τα λεφτά μου για την έξοδο στην Πέγκυ,ο Φωτάκης κάνει μπροστινή μπαλιά στον Μπάρκογλου,που δεν χάνει το τετ-α-τετ και κάνει το 4-1!!!

Τελικά το βράδυ πήγαμε στην Πέγκυ και ο Juli γνώρισε μια λουλουδού (ελπίζω να μην τον ξεζουμίσει και γίνει άμπαλος)!!!!

ΞΑΝΘΗ-ΑΙΓΑΛΕΩ
7 Νοέμβρη 2005
Ένατη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Skoda Xanthi Arena , Θεατές:7289
Διαιτητής:Καρατζάς


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Στο 15' τραυματίζεται ο Μπάρκογλου και θα μείνει έξω για 2 μήνες...:-(.....Αναγκαστική αλλαγή...

Στο 17' ο Quintana ανοίγει το σκορ για την Ξάνθη με φανταστικό σουτ λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή...1-0

Δυο λεπτά αργότερα και ενώ φώναζα στα ταγάρια να συνέλθουν...τρώνε κιάλλο...2-0 απο τον Lafata,με περιπετειώδη τρόπο και ενώ ο Sidibe είχε κάνει τρεις αποκρούσεις στη σειρά...

Εκεί ποιός είδε τον tommot και δεν τον φοβήθηκε...άρχισα να κατεβάζω καντήλια,στο 65' τραυματίστηκε και ο Φωτάκης που ήταν εξαιρετικός...τα έβαλα με την τύχη μου,με την λουλουδού που γνώρισε ο Juli,με θεούς και δαίμονες...η Πέγκυ δεν με ξαναείδε στο μαγαζί...άρχισα να πετάω το σακάκι,να το ξαναφοράω,να το ξαναπετάω...ώσπου

Στο 80' και ενώ είχαμε κλείσει στα καρέ της την Ξάνθη,μετά απο σέντρα του Figueroa,ο Νικολόπουλος πιάνει την κεφαλιά,η μπάλα πάει στο χώρο του πέναλτυ,όπου ο Ταραλίδης με σουτ βολίδα...μειώνει σε 2-1 και δίνει ελπίδες για ισοφάριση...

Πέρασαν όμως 10 λέπτα με το Αιγάλεω να χάνει ένα σωρό ευκαιρίες και την λουλουδού να τρέχει να κρυφτεί...ΔΕΝ ΞΑΝΑΒΓΑΙΝΕΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...έτσι τους είπα,και είχαμε δυο λιποθυμίες και ένα εγκεφαλικό!!!

Δείτε τώρα και την βαθμολογία...μετά απο 9 παιχνίδια...
[img]http://img346.imageshack.us/img346/7448 ... 1bo.th.jpg[/img]

Επίσης παίκτης της χρονιάς αναδείχτηκε ο Juli,με δεύτερο τον Μπάρκογλου και τρίτο τον Σαλπιγγίδη...
Τσαντίστηκα τώρα...και όταν τσαντίζομαι παίρνω πρωτάθλημα... :D
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="ThemosOlandos"][quote="akis13"][quote="ThemosOlandos"]Τον Ολυμπιακό πάρτου Ισοπαλία μην τον νικήσεις βρε :-P[/quote]
Στο 86' όμως σε ένα μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή απο τον Λιαπάκη,ο Τσαχειλίδης δείχνει το σημείο του πέναλτυ και κίτρινη κάρτα στον Λιαπάκη.Το πέναλτυ αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Dani,ο οποίος επίσης σκοράρει στο ντεμπούτο του με τον Ολυμπιακό...2-1 τελικό σκορ και το Αιγάλεω αφήνει 3 βαθμούς στο Καραϊσκάκη
κλασικα παντως...πολυ real εγινε το παιχνιδι :D[/quote]
Στον επαναληπτικό vreeeeeeeeeeee εννοείτε αφού στο πρώτο έχασε.

Συνέχισε "τομμοτ" μην τους ακούς χρησιμοποιούν μεθόδους Αεκάρα21 :D :D :-P :-D[/quote]
Poυ κολλάει αυτό;;;
Υ.Γ:Μπράβο τομμοτ τα πας πολύ καλά :victory:
R 21
ThemosOlandos
Indispensible
Indispensible
Posts: 1670
Joined: Mon Oct 20, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός/VV Terneuzen
Location: Terneuzen Nederland
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Μην τρελαίνεσαι βρε Αεκάρα21 αφού ξέρεις εγώ μαζί σου είμαι..πλακα κάνουμε ok :wink:
FM 2009 ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ 3D
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Den τρελαίνομαι ρε Ολλανδέ,απλά δεν κατάλαβα το νόημα στην αρχή.Το ξέρω ότι είσαι μαζί μου,απάντα και τίποτα στην ιστοριούλα μου :D
R 21
loutsiotis
Indispensible
Indispensible
Posts: 1931
Joined: Sat May 07, 2005 1:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο Θωμα....



Καλα αποτελεσματα με πολλα γκολ υπερ αλλα προσεχε λιγο στην αμυνα...


Με τι συστημα παιζεις;
[b:3a99chlz]HΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ;;;;[/b:3a99chlz]


KAΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕ...ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΜΙΧΑΛΗ ΓΕΡΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ...
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Άντε,θα σας αποκαλύψω το σύστημά μου...

Παίζω 4-4-2 Με τον Τσιάρτα να μην είναι ML....αλλά καθαρός AML (εκεί παίζει καλύτερα)

Τον έναν MC να γίνεται DM με βελάκι και τον MR να προωθείται λίγο...

Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο ο JULI που σκοράρει σε κάθε παιχνίδι...ευτυχώς η λουλουδού δεν έχει τον σακατέψει τελείως!!! :D :D

Τώρα εντολές για κάθε παίκτη και τέτοια δεν σας λέω γιατί είναι πολλά και δεν τα θυμάμαι τώρα...(έχω βγει απο το fm...)
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πάντως βάζεις πάρα μα πάρα πολλά γκολ!!!Μπράβο!!!Συνέχισε έτσι.
R 21
tommot
Manager
Manager
Posts: 4536
Joined: Thu Apr 07, 2005 12:29 am
Football Manager της ομάδας: Watford
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ,Bayern,Barca,Roma,L'pool
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
19 Νοέμβρη 2005
Δέκατη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Σταύρος Μαυροθαλασσίτης , Θεατές:8163
Διαιτητής:Βασσάρας


ΤΑ ΓΚΟΛ....

15':Ο Milovanovic δίνει κάθετα στον Χροστοφορίδη και....η το στάδιο σίγησε!0-1

Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν φόραγα σακάκι,γιατί θα είχαμε τα ίδια με της Ξάνθης...Άρχισα να φωνάζω στους αμυντικούς για την βλακεία που έκαναν με το τεχνητό off-site και δεν τους βγήκε...Τόσο δυνατά φώναζα που σίγουρα θα με άκουσε ο συνφορουμίτης μάνατζερ του Χαϊδαρίου....Haidari Fc...

Πριν προλάβει να κλείσει ο λαιμός μου απο τις φωνές,στο 17' ο Winstanley δίνει στον προωθημένο Ψωμά στον χώρο του κέντρου,αυτός σεντράρει και ποιόοοοοος?Ποιόοοοοοος?Το ΚΑΜΑΡΙ μου!Το ΑΣΤΕΡΙ μου...ο JULI ισοφαρίζει και με κάνει να πεταχτώ απο την θέση μου και να χτυπήσω το κεφάλι μου στο στέγαστρο...άσε ακόμα πονάει το κεφάλι μου!1-1 λοιπόν...

Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-1....Στο 57' ο Αμπονσά ανατρέπει τον Νικολόπουλο μέσα στην περιοχή και ο Βασσάρας δείχνει το σημείο του πέναλτυ.Ο Figueroa αναλαμβάνει την εκτέλεση και δίνει το προβάδισμα στο Αιγάλεω!!!2-1

Ένα μόλις λεπτό αργότερα (μόλις που πρόλαβα να γυρίσω την πλάτη να κάτσω στην θέση μου)ο Edusei κάνει μια σέντρα ακριβείας στην περιοχή του πέναλτυ και ο JULI (βαρέθηκα να γράφω αυτό το όνομα) κάνει το 3-1 υπερ του Αιγάλεω!!!

Η Καλαμαριά πιέζει,ο Φυτανίδης σε τετ-α-τετ στέλνει την μπάλα πάνω στον Sidibe,στην επαναφορά έρχεται ο Wellington και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα,μειώνοντας σε 3-2 στο 76'

Στο 85' σε μια αντεπίθεση,ο Ταραλίδης βγάζει τετ-α-τετ τον Νικολόπουλο,και αυτός δεν χάνει την ευκαιρία...4-2 και οι Αιγαλεώτες έχουν ξεσηκωθεί στις εξέδρες του "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης"!!!

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων,ο Juli σεντράρει στην περιοχή απο τα δεξιά,εκεί οπου ο Νικολόπουλος καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα με εξαιρετική κεφαλιά...5-2 τελικό σκορ!!!

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ
26 Νοέμβρη 2005
Ενδέκατη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Σταύρος Μαυροθαλασσίτης , Θεατές:8296
Διαιτητής:Φλαμπουρης


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Στο έβδομο λεπτό και ενώ ΜΟΛΙΣ είχα προλάβει να φάω το σάντουιτς, ο Νικολόπουλος μπαίνει στην περιοχή απο τα αριστερά,δίνει πάσα στον Juli στο ύψος του πέναλτυ και αυτός για άλλη μια φορά κάνει αυτό που ξέρει καλά...1-0

Στο 40' ο Ταραλίδης σουτάρει λίγο έξω απο την μεγάλη περιοχή...
[img]http://img346.imageshack.us/img346/2073 ... 1jx.th.jpg[/img]

Η μπάλα παίρνει φάλτσα...Και καταλήγει στα δίχτυα!!!Εκπληκτικό γκολ απο τον Ταραλίδη...2-0
[img]http://img346.imageshack.us/img346/4034 ... 2do.th.jpg[/img]

Στο 55' ο Figueroa εκτελεί το πλάγιο απο αριστερά κοντά στο κόρνερ....Σεντράρει στην μικρή περιοχή και ο Νικολόπουλος με κεφαλιά κάνει το 3-0...

ΚΑΛΛΙΘΕΑ - ΑΙΓΑΛΕΩ
3 Δεκεμβρίου 2005
Δωδέκατη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Γρηγόρης Λαμπράκης , Θεατές:4161
Διαιτητής: Βασσάρας


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Στο 14' ο Τσιάρτας κάνει την σέντρα απο αριστερά,ο Μπαρτζώκας δεν κάνει καλή έξοδο και ο Νικολόπουλος σκοράρει!!!0-1

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-1 υπερ του Αιγάλεω,αλλά καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα,αφού η Καλλιθέα πίεζε αρκετά για την ισοφάριση...

Στο 77' ο Νικολόπουλος φεύγει στην αντεπίθεση,τετ-α-τετ με τον Μπαρτζώκα,του φωνάζω "ΒΑΛΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ",αυτός κάνει κάτι ντρίμπλες εκει γύρω απο τον εαυτό του,δίνει δίπλα του στον Juli και αυτός κάνει το 0-2 και κλειδώνει την νίκη για το Αιγάλεω...

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΑΕΚ
10 Δεκεμβρίου 2005
Δέκατη τρίτη αγωνιστική άλφα εθνικής κατηγορίας
Στάδιο:Σταύρος Μαυροθαλασσίτης , Θεατές:11627
Διαιτητής:Κουκλάκης


ΤΑ ΓΚΟΛ....

Μόλις στο 9' ο Τσιάρτας πασάρει στον κενό χώρο...
[img]http://img346.imageshack.us/img346/8879 ... 6uv.th.jpg[/img]

Ο Νικολόπουλος μπαίνει στην μεγάλη περιοχή...
[img]http://img346.imageshack.us/img346/4658 ... 8uu.th.jpg[/img]

Και ανοίγει το σκορ....
[img]http://img346.imageshack.us/img346/6193 ... 3jt.th.jpg[/img]

1-0 στο 9' και η ΑΕΚ ανοίγεται για να ισοφαρίσει...Το Αιγάλεω όμως κρατάει καλά στην άμυνα και παίρνει τους υπερπολίτιμους βαθμούς της νίκης και απολαμβάνει την πρώτη θέση στη βαθμολογία!!!
[img]http://img346.imageshack.us/img346/4512 ... 0bd.th.jpg[/img]

Όπως βλέπετε ο Παναθηναϊκός φέτος είναι ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ και βρίσκεται στην ενδέκατη θέση...μόλις 3 βαθμούς πάνω απο την ζώνη υποβιβασμού!! :P (έχασε και εντός έδρας απο τον ΟΦΗ...αυτό πάει στα crazy screenshots...)
[img]http://img346.imageshack.us/img346/4438 ... 9uo.th.jpg[/img]

Μένουν δυο παιχνίδια για να την ανάδειξη πρωταθλητή χειμώνα...Το ένα είναι με τον Πανιώνιο...το άλλο δεν θυμάμαι... :D

ΕΛΑ ΡΕ ΑΙΓΑΛΕΑΡΑ!!!ΤΡΕΛΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!! :yea: :yea:
Image
Spoiler: show
  • Uefa Champions League/European Cup Winners : 5
  • Uefa Europa League/Uefa Cup winners : 1
  • Intercontinental Cup Winners : 2
  • Bundesliga Winners : 28
  • DFB-Pokal Winners : 18
  • DFB-Liga Pokal Winners : 6
  • DFB Supercup Winners : 5
AEKARA 21
Rotation
Rotation
Posts: 1048
Joined: Thu Mar 17, 2005 4:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ,Napoli,Valencia,Chelsea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Me μία λέξη τέλειος!!!Τους πήρες τα σώβρακα!!!Keep it up!!! :victory:
R 21
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”