Τα απομνημονεύματα του Sam Staples

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εντάξει σεντράρουν καμιά φορά αλλά κυρίως θέλω να μπαίνουν προς τα μέσα και να κάνουν παιχνίδι από πιο κοντά στη γραμμή της περιοχής΄παρά από το κόρνερ π.χ.. :roll:
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Suado
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 675
Joined: Sat Apr 08, 2006 8:30 am
Football Manager της ομάδας: Carlisle
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ
Status: Clear eyes ....full hearts......can't lose
Location: Larisa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η συνεχεια στο Forester που ειναι οεο?
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τρίτη, 8 Αυγούστου 2006

Εξελίξεις στα μεταγραφικά!

Βρήκαμε άκρη με την Chiasso για τον Giacomini στα 275Κ και του προτείναμε ένα πολύ καλό συμβολαιο ως το 2009, ενώ σήμερα ειδοποιηθήκαμε από την Aarau ότι μπορούμε να μιλήσουμε με τον Mioc, και επικοινωνήσαμε με τον μάνατζερ του παίκτη. Ο Giacomini φαίνεται λίγο απρόθυμος πάντως και αυτό με κάνει να σκέφτομαι το απονενοημένο...

...

Το έκανα. Πρόταση στην Aarau για τον Marazzi, 375Κ Ευρώ. Κι ο Θεός βοηθός!

Τετάρτη, 9 Αυγούστου 2006

Ο Mioc ζήτησε πολύ νορμάλ χρήματα και ο Budmiger τα βρήκε με την Aarau, οπότε μένει μόνο να μας επιλέξει ο παίκτης ανάμεσα στις 10; 15; προτάσεις που έχει. Ποιος ξέρει. Όμως πριν λίγη ώρα έφτασε το φαξ που περίμενα. Η Aarau μας δίνει το δικαίωμα να μιλήσουμε με τον Marazzi.

...

Ο Marazzi ενημέρωσε μέσω του μάνατζέρ του ότι θέλει να έρθει και δέχεται τους όρους μας. Τι κάνω; Είμαι μπερδεμένος.

...

Είναι πια βράδυ, και είμαι σπίτι. Το έκανα.

Όταν κλείσαμε το τηλέφωνο με τον ατζέντη του Marazzi, ο Meier με άφησε μόνο στο γραφείο μου. Του είπα πως πρέπει να σκεφτώ. Έπρεπε. Σκεφτόμουν ήδη καθώς έκλεισε την πόρτα πίσω του. Βλέπω μπροστά μου μια μεγάλη ζυγαριά.

Οι οπαδοί. Δεν τον θέλουν ούτε ζωγραφιστό!

Γκουπ προς τα κάτω η αριστερή μεριά.

Ο Giacomini μπορεί να δεχθεί. Ο Rariz θα επανέλθει. Ο Marini πότε θα παίξει;

Γκουπ, γκουπ, γκουπ.

Η ομάδα πρέπει να απεξαρτηθεί από τον Brand σταδιακά.

Λίιιγο η αριστερή μεριά σηκώνεται από το έδαφος.

Εϊναι παιχταράς! Τα στατιστικά του δείχνουν ότι είναι αυτός ακριβώς που ήθελες! Και τον ήθελες από πέρσι!

Πιο πάνω...

Σκέψου στην ενδεκάδα Nocita, Vural, Giacomini, Marazzi και τον Amato μπροστά!

3, 2, 1, κατοχυρώθηκε. Τηλέφωνο. Meier! Ετοιμάστε τα συμβόλαια. Ο Nicolas Marazzi είναι παίκτης μας. Τέλος!

Πέμπτη, 10 Αυγούστου 2006

Ο Felipe Giacomini, 20 ετών, Βραζιλιάνος-Ιταλός, M RC, πρώην παίκτης της Chiasso, είναι η προτελευταία μεταγραφή της ομάδας μας!

Ο πιτσιρικάς δέχτηκε και ήρθε σήμερα στα γραφεία να υπογράψει, κάνοντας μάλιστα δηλώσεις στο προπονητικό μας κέντρο, για το πόσο μεγάλη πρόκληση είναι η νέα του ομάδα. Εγώ χαμογελούσα, σκεπτόμενος τι θα γίνει μεθαύριο που θα υπογράψει και ο Marazzi.
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εχω ξαναρχίσει να παίζω αυτήν την ιστορία και θα πρέπει να παραδεχτώ ότι πλέον έχω προχωρήσει πάρα πολύ και δύσκολα θα συνεχίσω να γράφω το ημερολόγιο - απλά συνεχίζω το παιχνίδι. 8)

προς ενημέρωση όμως του τόσο πιστού κοινού που είχα :D :P ο Sam Staples άφησε την Kriens 3η στη Super League της Ελβετίας γύρω στο Νοέμβρη του 2006, όταν δέχτηκε μια δελεαστικότατη πρόταση να γίνει ο σωτήρας των "Αγίων" της Southampton.

βρήκε ένα ελλιπές, ελαφρώς γερασμένο και αρκετά απογοητευμένο ρόστερ, και μια ομάδα με ένα γιγαντιαίο δάνειο που εξοφλεί με το σταγονόμετρο ως το 2029 :shock: . α, και στην 21η θέση της κακοτράχαλης Championship. αυτό το τσούρμο προσπαθεί να φέρει στη μέση της βαθμολογίας και κάτι έχει καταφέρει, αλλά έχει έναν ψιλομ@λ@κ@ πρόεδρο και ένα κοινό που γεμίζει το γήπεδο μόνο όταν αντίπαλος είναι η σιχαμένη P********h. :D

ο Forester θα συνεχιστεί, αλλά από Τρίτη επιτέλους αποκτώ νέο PC οπότε θα βαλω και το FM07, όπου υπόσχομαι μια άλλη ιστορία και έναν άλλο τρόπο παρουσίασης τον οποίο έχω ήδη σκεφτεί. :wink:
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

νέο PC αποκτήθηκε, αλλά έχει προβλήματα οπότε το'στειλα πίσω στο Πλαίσιο (και δεν ξαναγοράζω από δαύτους με τίποτα, πρώτη & τελευταία φορά! :evil: ) κι έτσι αναβάλλεται το FM07.

η Southampton ήρθε 10η τελικά, και ξεκινά τη νέα σεζόν (2006-07) με ένα απαράδεκτο μπάτζετ (150Κ Ευρω! στην Championship! :shock: ) και το μπάτζετ μισθών μειωμένο από το περσινό, που ήδη το ξεπερνούσαμε κατά πολύ. ο Staples ήδη έδιωξε 2 βασικούς 32άρηδες συν μια ρεζέρβα που έπαιρνε ένα καράβι λεφτά, και σχεδιάζει τη νέα Southampton γύρω από το μπαρουτοκαπνισμένο κέντρο (Prutton, Quashie, Oakley), με ενέσεις νιάτων από τον Theo Walcott, τον Dexter Blackstock (όσοι παίζετε Premiership πάρτε τον, 20 ετών επιθετικός σούπερ), τον Craig Gardner και τον στόπερ James Collins. πάνω τους. 8)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Gorgeous Cow
Backup
Backup
Posts: 987
Joined: Sun Oct 22, 2006 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="uptight"]Ο Marini πότε θα παίξει;

Γκουπ, γκουπ, γκουπ.

[/quote]

Θυμαμαι εκανα χαρες οποτε γεννουσε το CM93 "Marini". Το κλασσικο ηταν να λεγονται Urs Marini και να ειναι και χαλιες, αλλα παντα ηθελα να εχω εναν στην ομαδα. (Ειναι το επιθετο μου :D )

Αντε, στο FM07 παρε την Port Vale και πες μου που και ποτε για να'ρθω με τα ψωμια απο το Oldham να πλακωθουμε. αχχαχα
I have a fan club you know, it's called China.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”