Τα απομνημονεύματα του Sam Staples

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Να δείτε που σε λίγο θα δηλώσει συμμετοχή και για pro η αθεόφοβη :D
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

και τι ? κάνεις την παραγωγή στο άλμπουμ του Yorke και σε καθυστερεί?

αντε μπρος στη δουλειά σου... σβέλτα! και φέρε και τις παντόφλες όπως έρχεσαι...

ββββζζζζζίοοοουνγκ [ήχος ιπτάμενης παντόφλας που μετά από διαδρομή Πειραιά-Καλλιθέα προσγειώνεται με μαθηματική ακρίβεια στο κεφάλι του Σπόνη]
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13703
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

[quote="Spawn_I"]ββββζζζζζίοοοουνγκ [ήχος ιπτάμενης παντόφλας που μετά από διαδρομή Πειραιά-Καλλιθέα προσγειώνεται με μαθηματική ακρίβεια στο κεφάλι του Σπόνη][/quote]


Να σου πετάξω και γω μια παντόφλα??????

(Την άλλη την πέταξα στο κεφάλι του Αχιλλέα στο Ηράκλειο :D :D :D :D)
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
Alexos
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5359
Joined: Mon Dec 27, 2004 9:51 pm
Αγαπημένη Ομάδα: PAO B.C.- Chicago Bulls
Status: Η μειοψηφία μπορεί και να έχει δίκιο, η πλειοψηφία πάντα κάνει λάθος.
Location: Καρδίτσα/Θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="uptight"]εεε, παιδιά τα παράπονά σας στη φίλη μου που με κάλεσε στους Σοφάδες και στον κο Yorke που ανακοίνωσε ότι βγάζει solo album σε 50 μέρες. όλος ο ελεύθερος χρόνος μου πήγε εκεί. :D αλλα μην ανησυχείτε είναι προσωρινό. :D[/quote]

Ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωπαααααααααααααααα

Ποιούς Σοφάδες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Στον Νομό ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ; :shock: :shock: :shock: :shock: :yea: :yea: :victory: :yea: :victory: :yea: :victory: :yea: 8) 8)
Ιστορία NBA 2K14 Association - Jazzing for the Title

viewtopic.php?f=392&t=40536&p=1859597#p1859597
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sponis: το φαντάζεσαι αυτό που είπεςι; :D

απλά όλος μου ο ιντερνετικός χρόνος αφιερώθηκε στο ateaseweb mb και στο κατέβασμα των καινούριων κομματιών των RH (live εννοείται). και όλος ο real-life χρόνος εκτός δουλειάς στην εξονυχιστική ακρόασή τους. :D

Alexo: ναι αυτούς, γιατί; εκεί είσαι; :D πολύ ωραία είναι. πήγα και λίμνη Πλαστήρα, απίθανα. :wink:

αλλά ορίστε που φαγωθήκατε:

Τρίτη, 27 Ιουνίου 2006

Βρισκόμαστε στη διάρκεια πολύ σκληρών παζαριών!

Οι παίκτες γύρισαν χτες, έπαθαν ΟΛΟΙ την πλάκα τους με τις νέες εγκαταστάσεις και άρχισαν την εντατική προπόνηση. Το πρωτάθλημα αρχίζει μόλις στις 22 Ιουλίου και δεν έχουμε πολύ χρόνο! Πρέπει να κανονίσω και μερικά φιλικά πριν από αυτό με τη Γαλατά.

Παίκτες όμως ακόμα δεν έχουν έρθει. Όπως φαίνεται, θα χρειαστεί να ξοδέψω όλα τα χρήματα που μου έχει διαθέσει ο πρόεδρος για να τους πείσω. Χρειαζόμαστε έναν κεντρικό αμυντικό, ένα αριστερό μπακ, κι ένα δεξί χαφ, ίσως και δυο.

Οι διαπραγματεύσεις είναι σκληρές. Ο Lehmann υπέγραψε νέο συμβόλαιο στην Young Boys οπότε τον ξεχνάμε. Η Aarau θέλει τη μισή ομάδα μας.

Κυριακή, 2 Ιουλίου 2006

Τα πράγματα δείχνουν να ξεκαθαρίζουν κάπως, και είμαστε πια κοντά σε τρεις παίκτες. Κάτι το οποίο με ικανοποιεί πολύ, αλλά δεν πανηγυρίζω πριν κλείσουν.

Προσπαθούμε να κλείσουμε φιλικά, δεν είναι εύκολο τόσο νωρίς! Ήρθε ο μικρός, ο Bullani, και έφυγε ο Rose. Εισηγήθηκα να μείνει ελεύθερος, και μας αποχαιρέτησε χτες για να πάει πίσω στην Αγγλία. Του είπα να πει χαιρετίσματα στα πάτρια εδάφη, που δε μου λείπουν καθόλου πρέπει να πω!

Να μην ξεχάσω... απορρίψαμε μια τρελή πρόταση, ύψους 885Κ για τον Amato από την βέλγικη Germinal! Απίστευτα λεφτά αλλά ο Francesco δεν φεύγει...

Τρίτη, 4 Ιουλίου 2006

Ο Jerome Schneider, 24χρονος D LC της Thun, είναι πλέον παίκτης της ομάδας μας. Σκάσαμε 375Κ αλλά θέλω να πιστεύω πως θ’αξίζει τον κόπο. Εϊναι γρήγορος και καλός αμυντικός, κι έχει εμπειρία από την κατηγορία.

Κυνηγάμε άλλους 2 ή 3. Κλείσαμε και τα φιλικά!

- Chievo στις 6/7 (μεθαύριο δηλαδή)
- Wisla στις 10/7 και
- Κολωνία στις 15/7

Δυνατά ματς, για να μην τρέφουμε αυταπάτες...

Πέμπτη, 6 Ιουλίου 2006

Ήρθε και η δεύτερη μεταγραφή σήμερα! Το όνομα αυτού, Julien Cordonnier. 26χρονος Γάλλος κεντρικός αμυντικός, μόλις με 50Κ από την Nauchatel-Xamax. Φαίνεται πολύ καλός παίκτης – είναι ψηλός και πάρα πολύ καλός στις κεφαλιές, αλλά και δυνατός. Ό,τι πρέπει για την άμυνά μας, όπου πλέον είμαστε πλήρεις.

Η μάχη για τον δεξιό χαφ έχει φουντώσει – έχουμε κάνει πρόταση στον Rariz αλλά έχει 4-5 ακόμα προτάσεις. Θα δείξει. Προς το παρόν, παίζουμε σήμερα το πρώτο μας φιλικό απέναντι στην Chievo Verona. Δυνατό ματς, θα χρησιμοποιήσω όσους παίκτες μπορώ. Εκτός είναι μόνο οι Rhudani και Heule με τραυματισμούς από την σκληρή προπόνηση.

...

Πολύ καλό το φιλικό! 2-2 με την Chievo που κατέβηκε πλήρης. Προηγηθήκαμε στο 33’ με τον Amato (υπέροχο γκολ, έδειξε ότι και πάλι θα είναι ο ηγέτης μας), μετά φάγαμε 2 γκολ στο 2ο ημίχρονο και ισοφαρίσαμε με όμορφο πλασε του Arnold στο 70’. Πράγματι, χρησιμοποίησα όλους τους παίκτες εκτός των Budmiger, Todisco. Οι καινούριοι δεν πήγαν τόσο καλά αλλά είναι νωρίς ακόμα.

Παρεμπιπτόντως, ο Budmiger υπέγραψε νέο συμβόλαιο, αλλά προσπαθώ να τον δώσω, όπως και τους Spallino, Benson. Κανείς όμως δεν ενδιαφέρεται, και μάλλον θα περάσουν μια άχαρη χρονιά στις ρεζέρβες. Εκεί έστειλα και τους Nuaj, Bullani για να πάρουν παιχνίδια.

Δευτέρα, 10 Ιουλίου 2006

Έκλεισε και ο Rariz! Αυτή ήταν πραγματικά δύσκολη περίπτωση αλλά μας προτίμησε από 4 άλλους. Το πλήρες όνομά του είναι Federico Gaston Rariz, είναι 28 ετών και παίζει τόσο wing back όσο και μέσος, πάντα από δεξιά. Πολυ καλός παίκτης, ελπίζω να βοηθήσει.

Πλέον θέλουμε μόνο μια ενίσχυση στα αριστερά (όχι επιτακτικά πάντως), ενώ αν καταφέρουμε να πουλήσουμε τον Budmiger πρέπει να πάρουμε άλλον έναν από δεξιά.

Κάτι άλλο που πρέπει να φροντίσω μαζί με τους Meier είναι οι ανανεώσεις των συμβολαίων. Πέρυσι τα συμβόλαια που προτείναμε στα παιδιά ήταν μέχρι το 2007, καθώς δεν ήξερα αν θα είμαι καν εγώ στην ομάδα. Αυτό όμως σημαίνει πως το χειμώνα θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε. Οπότε, πρέπει να κοιτάξουμε μερικές περιπτώσεις τώρα που είναι νωρίς. Θα ξεκινήσουμε από τον Amato.

Πρέπει να κάνουμε και αυξησεις, αφού οι καινούριοι παίκτες που ήρθαν τώρα έκαναν καλά συμβόλαια, και δεν θέλω να αισθάνονται αδικημένοι αυτοί που ανέβασαν την ομάδα. Ευαίσθητα θέματα, γαμώτο και πρέπει να είμαι πολύ προσεκτικός.

Σήμερα έχουμε το δεύτερο φιλικό. Με την Wisla. Προχτές ο κόσμος ήταν πολύ λίγος, αναρωτιέμαι σήμερα πόσοι θα έρθουν. Τόσο πολύ θα μας στηρίξουν φέτος στα δύσκολα;

(Νωρίς άρχισα τις κακίες φέτος)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

έτσι μπράβο...

απλά μια παρατήρηση , μήπως πρέπει να αλλάξεις τις επιλογές στα χρώματα γιατί με το άσπρο φόντο χάνονται τα κίτρινα και τα κυανά...
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Spawn_I"]έτσι μπράβο...

απλά μια παρατήρηση , μήπως πρέπει να αλλάξεις τις επιλογές στα χρώματα γιατί με το άσπρο φόντο χάνονται τα κίτρινα και τα κυανά...[/quote]

φύγε από δω ρε... :D

στο μπλε φόντο φαίνονται τέλεια... :D
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

εσκυγχρονίσου ρε άνθρωπε των σπηλαίων... και σταμάτα να πυροβολάς... :D

Y.Γ. δε φεύγω
FM_MaNI@C
National Manager
National Manager
Posts: 8332
Joined: Wed May 18, 2005 7:54 pm
Football Manager της ομάδας: Getafe Club de Fútbol S.A.D
Αγαπημένη Ομάδα: Α.Ε.Κ.
Location: Thessalonique
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Spawn_I"]εσκυγχρονίσου ρε άνθρωπε των σπηλαίων... και σταμάτα να πυροβολάς... :D

Y.Γ. δε φεύγω[/quote]

:D :D

Υ.Γ:Το Cobalt 2.0 έχω ρε...
Spoiler: show
04/03/2009- Παναθηναϊκός-Πανσερραϊκός 2-3

(75' Χριστοδουλόπουλος, 90+3' Παπάζογλου(αυτ)-23' Μπαϊκαρά, 55' Τσέχ (ΠΕΝ), 71' Τσέχ)

27/10/2009- Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός 3-1

(17' Λεοζίνιο, 52' Αθανασιάδης, 84' Ριμόλντι (Πεν.) - 66' Μήτρογλου)
User avatar
Suado
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 675
Joined: Sat Apr 08, 2006 8:30 am
Football Manager της ομάδας: Carlisle
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ
Status: Clear eyes ....full hearts......can't lose
Location: Larisa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιος ειναι αυτος ο Yorke και αυτοι οι RH τι μουσικη παιζουν?
BReeZem4N
Trialist
Trialist
Posts: 68
Joined: Mon May 22, 2006 12:26 am
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

uptight θελουμε συνεχειααααααα !!!!! :yea: :yea:
Last edited by BReeZem4N on Thu Jun 01, 2006 7:01 am, edited 1 time in total.
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="Suado"]Ποιος ειναι αυτος ο Yorke και αυτοι οι RH τι μουσικη παιζουν?[/quote]

:karta: το'ξερα ότι έχω μπλέξει με πιπίνια αλλά όχι κι έτσι ρε γμτ. άκου εκεί ποιος είναι ο Yorke. εξηγήστε του plz όποιος μπορεί γιατί εμένα θα μου πάρει ώρα. 8)

συνέχεια tomorrow γιατί με τσάντισε η ερώτηση. :D
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
web_idiot
Amateur
Amateur
Posts: 174
Joined: Mon Sep 30, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: West Ham United F.C.
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Location: Βύρωνας
Has thanked: 0
Been thanked: 0


Off Topic:
RH = Radiohead
Yorke = Lead Vocals of RH

More on http://en.wikipedia.org/wiki/Radiohead

Πιο γνωστό τραγούδι και ένα που τους έκανε γνωστούς στην Ελλάδα:
CREEP

Πιο ωραίο τραγούδι κατ' εμέ (χωρίς να είμαι γνώστης όλης της δισκογραφίας τους):
Karma Police
Ελπίζω να κρατήσεις την υπόσχεση και να γράψεις σήμερα συνέχεια για την ιστορία. Εκτός και αν θέλεις να αλλάξουμε το θέμα και να κάνουμε συζήτηση για μουσική και λοιπά... (Βλέπε Eurovision και Lordi) χαχαχαχα.

Off Topic:
Αλήθεια... Αν βγάζατε μια ενδεκάδα από τραγουδιστές πια θα ήταν;;; Φάση θα είχε....
[/offtopic again]
"Cogito ergo sum" - René Descartes
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:) κορυφαία η περίληψη, μπράβο, ευχαριστώ κιόλας. μόνο για το "Karma Police" διαφωνώ προσωπικά αλλά νταξ, αυτά σε άλλο τόπικ. :D

να περιμένετε update το βράδυ, ο λόγος μου συμβόλαιο. :wink: τώρα βιάζομαι.
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σάββατο, 15 Ιουλίου 2006

Σε μια βδομάδα ξεκινάμε τη μεγάλη πρόκληση...

Όλα έχουν μπει σε ρυθμό πρωταθλήματος. Στα φιλικά, κερδίσαμε τη Wisla με 2-0 μετά από μια εκπληκτική εμφάνιση και σήμερα χάσαμε με 0-2 από την Κολωνία. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί, στο δεύτερο μέτριοι αλλά δεν αξίζαμε την ήττα...

Στο ματς με τη Wisla πάντως ο Cordonnier ήταν φανταστικός (κυρίαρχος στον αέρα!), όπως και ο Schneider. Ο Rariz επίσης έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία, και τα 2 γκολ με τη Wisla (Brand στο 46’ και Todisco στο 54’) προήλθαν από δικές του ενέργειες.

Τελευταίο φιλικό σήμερα, με τη Γαλατά. Ελπίζω να έρθουν και οι οπαδοί μας στο γήπεδο επιτέλους, αν και ο καιρός είναι υπέροχος και κάπου τους καταλαβαίνω. Μάλλον έχουν φύγει όλοι διακοπές. Αυτό είναι, δεν εξηγείται αλλοιώς.

Ο Amato υπέγραψε ένα νέο συμβόλαιο με αποδοχές 3Κ/μήνα, κάτι που σημαίνει πως πρέπει να κάνω και σε άλλους το ίδιο. Πάντως περιθώρια έχω, το budget είναι ξεχειλωμένο φέτος.

Όπου να’ναι θα βγουν και τα προγνωστικά για τη σεζόν, να γελάσουμε.

Παρασκευή, 21 Ιουλίου 2006

Αύριο η μεγάλη πρεμιέρα!

Να λοιπόν που πέρασε ένας χρόνος, και να’μαι εδώ, επαγγελματίας πια προπονητής, μπροστά στην μεγάλη πρόκληση. Πρώτη κατηγορία Ελβετίας, με παίκτες που κοστίζουν ένα σωρό λεφτά, ομάδες που βγαίνουν στην Ευρώπη! Με μια ομάδα να ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ από εμένα, μια πόλη στην οποία είμαι πλέον πασίγνωστος και έναν άνθρωπο που έχει επενδύσει τα ωραία του λεφτάκια πάνω μου...

Ποιος θα το πίστευε άραγε. Α ρε πατέρα που είσαι να δεις τον μικρό σου Sam!

Τέλος όμως οι ανασκοπήσεις. Ώρα για δράση.

Η εβδομάδα που πέρασε ήταν πολύ σημαντική. Κατ’αρχήν, ΟΛΟΙ οι παίκτες που το συμβόλαιό τους έληγε το επόμενο καλοκαίρι υπέγραψαν καινούρια συμβόλαια, με όλες τις επισημότητες. Με μεγάλη διάρκεια (κάποιοι ως το 2010!) και πολύ καλές αποδοχές (κι ακόμα έχει περιθώριο το budget!) Άφησα μόνο τους Egli και Brand σε εκκρεμότητα, λόγω ηλικίας. Θ’αποφασίσω γι’αυτούς μέσα στη σεζόν.

Πρέπει πάντως σιγά σιγά να απεξαρτήσω την ομάδα και από τους δυο. Γι’αυτό και θα προωθήσω αρκετά φέτος τους Georgis και Siqueira-Barras στην άμυνα... Ο Egli, ο οποίος πολιορκείται συνεχώς από όλες τις ομάδες της χώρας. Κολλιτσίδες μας έχουν γίνει, τόσο που αναγκάστηκα να βγάλω ανακοίνωση ότι ο παίκτης δεν πωλείται (φέτος) και να το κόψουν. Αλλά δεν το έκοψαν ακόμα.

Το κλίμα φυσικά ήταν πολύ καλό μετά απ’όλα αυτά. Τα παιδιά χάρηκαν πολύ με τις προτάσεις και το γιορτάσαμε σε μια pub εδώ κοντά, σε μια πολύ ωραία βραδιά. Αυτό έγινε τη μέρα που ανακοινώθηκαν οι προβλέψεις για τον τίτλο. 40-1 μας παίζουν λέει και θα πέσουμε.

Χα! Εδώ γελάνε. Ήρθαν και οι δημοσιογράφοι στο νέο μας κέντρο (που δεν το χορταίνω!) και ήθελαν δηλώσεις για αυτό το θέμα. Τους είπα απλά ότι εμπιστεύομαι τους παίκτες μου και θα τα καταφέρουμε μια χαρά. Φυσικά αυτό δεν πέρασε απαρατήρητο και το κατάλαβα από τα χαμόγελά τους το βράδυ που πίναμε τις μπυρίτσες μας.

Πάντως το πρόγραμμα της φυσικής κατάστασης μάλλον τους έπεσε βαρύ γιατί ίσα που άρχισαν να συνέρχονται προχτές που παίξαμε με την Galatasaray... 2-2 ήρθαμε, μετά από πολύ καλή εμφάνιση απέναντι σε μια σπουδαία ομάδα. Το γήπεδο επιτέλους γέμισε και ο κόσμος χόρτασε μπάλα. Κλασικά προηγηθήκαμε (Amato 10’), ενθουσιασμός, ευκαιρίες, μετά μας πήραν φαλάγγι, κλασικά φάγαμε 2 γκολ και, κλασικά, στο τέλος ισοφαρίσαμε με τον Todisco (88’). Κλασική Kriens.

Χτες ο Egli έδωσε συνέντευξη σε μια εφημερίδα και είπε πως είναι μια χαρά στην ομάδα και ούτε που το σκέφτεται να φύγει. Ναι, εμένα μου λες με τόσες προτάσεις, σκέφτηκα όταν το διάβασα. Μήπως έχω γίνει πολύ κακεντρεχής τελευταία;

Τέλος πάντων.

Με απόντες τους γνωστούς από την προετοιμασία (Rhudani, Heule), τον Egli που έχει κάρτες από πέρσι και τον Barmettler που έχει ίωση, είμαστε ήδη εδώ, στο Yverdon, για το ματς με την τοπική ομάδα αύριο το απόγευμα. Ελπίζω να τα πάμε καλά.

Είμαι πολύ αγχωμένος!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”