Τα απομνημονεύματα του Sam Staples

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έλα και ανησυχήσαμε :P
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Δευτέρα, 8 Μαϊου 2006

Ακόμα ο ενθουσιασμός από την απίστευτη νίκη-εξάρα στο Winterthur δεν έχει κοπάσει. Πράγμα επικίνδυνο, γιατί αυτήν την εβδομάδα έχουμε ματς την Τετάρτη με την Bellinzona. Ειναι όμως στο Kleinfeld, κι εκεί ομολογουμένως δεν φοβόμαστε κανέναν.

Μοναδικό άσχημο από το θρυλικό πλέον 4-6 είναι πως χάσαμε τον Brand για 2 εβδομάδες. Όμως έχω αρκετούς αντικαταστάτες, κι έτσι κι αλλοιώς κάποιοι θα ξεκουραστούν μεθαύριο.

Τετάρτη, 10 Μαϊου 2006

Άλλη μια νίκη, άλλο ένα βήμα προς την πρωτιά!

2-0 την Bellinzona, και λίγα ήταν...

Μια άνετη νίκη, κι ας άφησα έξω τον Egli αλλά και τον Foletti. Προηγηθήκαμε μόλις στα 50 δευτερόλεπτα με (ποιον άλλον; ) τον Amato, και στο 39’ ο ίδιος παίκτης, το οπλοπολυβόλο μας, έκανε το 2-0. Κυριαρχήσαμε πλήρως, σε όλο το ματς και σε όλο το γήπεδο. Και φυσικά οι παίκτες αποθεώθηκαν από τους 1770 θεατές.

Μένει ένα ματς. Με την πολύ ανεβασμένη Sion, εκτός. Πρέπει όμως να το πάρουμε κι αυτό!

Σύνθεση και βαθμολογίες:
Cataldo 7 – Bartschi 7, Spallino 7, Georgis 7, Siqueira-Barras 7 – Barmettler 7, Marini 7, Arnold 7 (69’ Budmiger 6) – Vural 7 (45’ Heule 6), Nocita 7, Amato 8 MoM (69’ Todisco 6)

Παρασκευή, 19 Μαίου 2006

Τελευταίο ματς της σεζόν;

Όλη την εβδομάδα τους τόνισα πόσο σημεντικό είναι να μην μπλέξουμε στα play-offs με την προτελευταία της Super League. Ο πρώτος ανεβαίνει απευθείας. Είμαστε εμείς και η Λουκέρνη. Αυτοί παίζουν στην Bellinzona, εμείς με τη Sion που είναι τρίτη. Δύσκολο ματς αλλά είναι το τελικό τεστ. Το ξέρουν όλοι!

Ο Brand επέστρεψε στις προπονήσεις αλλά δεν είναι έτοιμος και δεν θα είναι στην 16άδα. Τον πήρα όμως μαζί, όπως και όλους τους άλλους. Θέλω να είναι όλη η ομάδα ενωμένη απόψε!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Belouxiwtis
Amateur
Amateur
Posts: 198
Joined: Wed Oct 26, 2005 1:54 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Forza μωρη Bellinzona!!! :yea:

(welcome back)
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ευχαριστώ. φανταστικό το Κάιρο by the way. να πάτε. :wink: όχι καλοκαίρι όμως! (είχε 30-35 βαθμούς τώρα, έκανα και μπανάκια, μια χαρά).

αλλά πίσω στα δικά μας, το πρωτάθλημα δεν μπορεί να περιμένει. :D

Σάββατο, 20 Μαϊου 2006

Μια άλλη μέρα ξημερώνει στη ζωή μου και στη μικρή πόλη που με φιλοξενεί...

Είμαστε πια ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!

Χτες δεν κατάφερα να γράψω. Ήταν όλα τόσο πολλά μαζεμένα που με το που γύρισα, έπεσα κατευθείαν στο κρεβάτι τέζα.

Το ματς το κερδίσαμε με 0-2. Με μια εξαιρετική εμφάνιση, απέναντι σε μια δύσκολη ομάδα. Το κλειδί ήταν που μπλοκάραμε τους πλάγιούς τους – κόψαμε όλη τους την ανάπτυξη!

Τα γκολ πέτυχαν ο Arnold στο 49’ (μόλις μπήκε, μετά από πολύ ωραία μπαλιά του Amato) και ο Vural μετά από κόρνερ και σύγχιση στην περιοχή. Χάσαμε ένα σωρό ευκαιρίες, και για ένα ημίχρονο αγχωθήκαμε αφού η Λουκέρνη κέρδιζε.

Τελικά η Bellinzona ισοφάρισε σε 2-2, εμείς κερδίσαμε και το τελευταίο σφύριγμα σήμανε ένα ατέλειωτο πανηγύρι... Κάποια στιγμή με σηκώσανε στα χέρια. Αλλη φάση. Που να τα είχα φανταστεί αυτά τα μεγαλεία μέχρι πέρσι τον Απρίλιο!

Εντάξει, δεν ήταν και ατέλειωτο, μισή ώρα κράτησαν όλα αυτά, οι σαμπάνιες και τα άλλα όμορφα. Μετά εμφανίστηκε ο πρόεδρος, ο οποίος με συνόδεψε στη συνέντευξη Τύπου όπου και δήλωσε στους παριστάμενους δημοσιογράφους πως ήταν περήφανος για την ομάδα και το διπλό ιστορικό κατόρθωμα και πως με ευχαριστούσε, κτλ κτλ.

Εγώ από την πλευρά μου είχα πιει κάμποση σαμπάνια και ήμουν τόσο χαρούμενος που δεν ήξερα τι να πω. Όμως με βοήθησαν οι δημοσιογράφοι, που με ρώτησαν κατ’αρχήν αν πίστευα πως η ομάδα μπορεί να παίξει τόσο καλά και του χρόνου και να κάνει ανάλογη πορεία.

Τους είπα πως ναι, θα προσπαθήσουμε να συνεχίσουμε, εμπνεόμενοι από τη φετινή χρονιά. Μετά με ρώτησαν αν πιστεύω πως με την ομάδα αυτή μπορώ να τα καταφέρω στη μεγαλύτερη κατηγορία. Εγώ φυσικά απάντησα ότι οι παίκτες μου έδωσαν τα πάντα φέτος και αν πάρουμε αυτό το υλικό σαν βάση μπορούμε να πετύχουμε κάτι καλό. Τότε ο πρόεδρος αποφάσισε να με γλιτώσει, τραβώντας με προς το πούλμαν όπου συνεχίστηκε η σαμπανοποσία.

Από εκεί και μετά δε θυμάμαι και πολλά, αφού η υπερένταση και η σαμπάνια με είχαν κάνει λίγο κουδούνι. Μόνο ότι στην Kriens μας υποδέχτηκε ένα πλήθος κόσμου και μας χειροκροτούσε. Μετά ήμουν στο κρεβάτι. Μετά ήταν σήμερα το πρωί.

Πήρα πρωτάθλημα, Johnston, ακούς ΡΕΕΕΕΕ;

Ακόμα δεν το πιστεύω!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κυριακή, 21 Μαϊου 2006

Σήμερα στην προπόνηση (σε λίγες μέρες θα το διαλύσουμε και ξεκινάει ο προγραμματισμός...) συνέβη κάτι περίεργο. Ο Vural, o Brand και ο Amato ήρθαν στο γραφείο μου και μου είπαν πως είχαν προβληματιστεί από τα σχόλιά μου για την ομάδα και δεν ήταν σίγουροι ότι με αυτή τη νοοτροπία θα τα καταφέρουμε του χρόνου...

Τους μίλησα ανοιχτά. «Γιατί ρε παιδιά;» είπα. «Τι θέλατε να πω δηλαδή; Εγώ είμαι αισιόδοξος άνθρωπος και πιστεύω ότι θα είμαστε δυνατοί με λίγες σχετικά προσθήκες. Σας πειράζει που σας εμπιστεύομαι;» Κάπου εκεί κοιτάχτηκαν μεταξύ τους. «Θα συνεχίσω να σας εμπιστεύομαι. Στηρίζομαι σε εσάς, τους παίκτες – δεν πιστεύετε πως μπορούμε να τα καταφέρουμε; Δεν έχετε εμπιστοσύνη στους εαυτούς σας; Δεν το πιστεύω. Θα δείτε πως όλα θα πάνε καλά.»

Κάπου στο υποσυνειδητό μου στριφογύριζε το ρεφραίν από ένα τραγούδι. «Όποιος στη μάχη πάει για να πεθάνει, στρατιώτη μου τον πόλεμο τον χάνει». Πρέπει να ήταν από μια άλλη ζωή γιατί ήταν σε μια περίεργη γλώσσα, αλλά με κάποιο μυστήριο τρόπο καταλάβαινα τι έλεγε. Δεν είπα τίποτα βέβαια. Τα παιδιά έφυγαν, χωρίς να τους έχω πείσει απόλυτα. Θα πειστούν από μόνοι τους, είμαι σίγουρος.

Σε 34 αγώνες, είχαμε 70 βαθμούς (21 νίκες, 7 ισοπαλίες και 6 ήττες), με 66 γκολ υπέρ και 30 εναντίον. Η Λουκέρνη έμεινε στους 68, ενώ η δεύτερη καλύτερη επίθεση ήταν της Sion με 56 γκολ!

Όσο και να ήθελα, δεν μπορούσα να πω κάτι διαφορετικό...

Δευτέρα, 22 Μαϊου 2006

Ο Amato έχει πάθει μια κάκωση στο μηνίσκο και είναι εκτός για ένα μήνα. Άλλους τραυματίες δεν είχαμε στο τέλος της σεζόν και τους είπα να προσέχουν στις διακοπές για να γυρίσουν ορεξάτοι, γιατί μας περιμένει μια δύσκολη και κουραστική χρονιά. Έφυγαν όλοι σήμερα. Ραντεβού στις 26 Ιουνίου.

Ο Μεγάλος Meier ήρθε και μου’πε πως το έπαθλο της ομάδας για την 1η θέση ήταν Ε1,2Μ! Πολλά λεφτά. Πλέον με αντιμετωπίζουν με άλλο μάτι στην ομάδα. Πρέπει να ξαναπώ του προέδρου για το θέμα των εγκαταστάσεων!

Τρίτη, 23 Μαϊου 2006

Θρίαμβος!

Τα βραβεία της σεζόν επιβεβαίωσαν την κυριαρχία μας!

Κορυφαίος ξένος παίκτης και πρώτος σκόρερ ο Amato, δεύτερος ξένος ο Brand, καλύτερος γκολκίπερ ο Foletti, τέσσερεις παίκτες – οι τρεις αυτοί και ο Egli – στην καλύτερη ενδεκάδα και κορυφαίος προπονητής... εγώ!

Ήδη από το πρωί σήμερα έχω δώσει τρεις ραδιοφωνικές συνεντεύξεις και μια τηλεοπτική, αφού κουβαλήθηκαν με τις κάμερες στο προπονητικό κέντρο. Παίκτες δεν βρήκαν, οπότε να’σου πρώτη μούρη ο Staples! Καθόλου άσχημα. Πήγα μετά για φαγητό με τους τρεις Meier, τον Fischer, τον Adams, τον Huber, τον Latuheru και τους τρεις γιατρούς. Ώρα για λίγη χαλάρωση. Σε καμιά εβδομάδα αρχίζουν οι μεταγραφές...

Αυτό που ζω εδώ πάντως, και που έχει γίνει η πραγματικότητά μου, εξακολουθεί ώρες-ώρες να μου φαίνεται απίστευτο!
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
Suado
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 675
Joined: Sat Apr 08, 2006 8:30 am
Football Manager της ομάδας: Carlisle
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΛ
Status: Clear eyes ....full hearts......can't lose
Location: Larisa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολυ καλη η ιστορια σου συνεχισε ετσι
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Τετάρτη, 24 Μαϊου 2006

Κάναμε πρόταση για τον Marazzi, εκείνον τον τρομερό AM R της Aarau που δεν γούσταραν οι οπαδοί. Αυτοί απάντησαν πως ήθελαν τον Bartschi αλλά δεν τον δίνω με τίποτα! Τους προτείναμε αντ’αυτού 240Κ Ευρώ. Θα αυξήσουμε το παραδάκι αν χρειαστεί, αλλά κάτω τα χέρια από τον Andre...

Κυριακή, 28 Μαϊου 2006

Μεγάλη μέρα σήμερα!

Το πρωί, ο πρόεδρος με πήρε τηλέφωνο και μου είπε να είμαι στο προπονητικό κέντρο σε μισή ώρα. Δεν είπε τι με ήθελε. Ετοιμάστηκα, και πήγα.

Μπήκαμε στ’αμάξι του και άρχισε να οδηγεί προς μια κατεύθυνση που δεν είχα ξαναπάει. Βγήκε από την πόλη (εντάξει, δεν είναι και πολύς δρόμος αυτό), πέρασε από κάτι χωράφια, έστριψε πίσω από ένα λοφάκι και... πάρκαρε μπροστά σε έναν τεράστιο περιφραγμένο χώρο. Γύρω-γύρω υπήρχε μια εντυπωσιακή, αστραφτερή άσπρη μάντρα και πολύ φροντισμένα παρτέρια με λουλούδια γύρω της (έκανε το γύρω για να το δούμε ολόκληρο, αν και δεν ήξερα ακόμα τι ήταν). Στην είσοδο, οι πλάκες κάτω φαίνονταν σχεδόν απάτητες.

Και ξαφνικά η περιέργειά μου έγινε σοκ. Έμεινα κάγκελο.

Μια μεγάλη πινακίδα στην πόρτα έλεγε, σε τρεις γλώσσες όπως πάντα, «Καλώς ορίσατε στο Κέντρο της FC Kriens» !!!

Ο πρόεδρος μόνο χαμογελούσε, καθώς εγώ είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα και χάζευα την πινακίδα. Μου άνοιξε την πύλη και μπήκαμε. Εκεί ήταν οι Meier, ο Fischer και ο Huber και με περίμεναν.

Είναι τεράστιο. Ολοκαίνουριο. Υπερσύγχρονο.

Είναι το νέο προπονητικό μας κέντρο!

Χωρίς να έχω συνέλθει από το σοκ, τα παιδιά μου έδειξαν τα πάντα μέσα σε περίπου 45’, καθώς μετά ο πρόεδρος είχε καλέσει τα κανάλια, τον δήμαρχο, άλλες τοπικές αρχές κι έπρεπε να βγούμε πάλι στην είσοδο για να κόψουμε την κορδέλα.

Είναι τέλειο! Χτιζόταν επί μήνες εκεί, χωρίς να το πάρει κανείς χαμπάρι εκτός από τις τοπικές πολεοδομικές αρχές που έδωσαν την άδεια και κάποιες άτυχες αγελάδες που έχασαν τον ύπνο τους.

Και μου το’κανε ουσιαστικά Δ-Ω-Ρ-Ο! Για μένα! Για την άνοδο!

Οι παίκτες δεν το ξέρουν. Θα το μάθουν βέβαια μέσα στις επόμενες μέρες.

Έχει υπέροχους, καινούριους ξενώνες. Για όλους.

Έχει μεγάλα, άνετα, φωτεινά γραφεία. Το δικό μου είναι απλά καταπληκτικό.

Έχει και φανταστικές εγκαταστάσεις για τα πιτσιρίκια. Μια κανονική Ακαδημία.

Είναι τέλειο!

Πως μπόρεσα να ξοδέψω τόσα χρόνια από τη ζωή μου μακριά απο’δω;
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον ,ενα εχω να πω....

γενικα ,ολη η ιστορια ειναι σουπερ ,αλλα ειδικα το τελευταιο κομματι της ιστοριας ειναι απο τα καλυτερα που εχω διαβασει....

απιστευτα περιγραφικο !!!!! τοσο ,που για μια στιγμη νομιζα οτι ημουν ο θυρωρος του νεου σου προπονητικου κεντρου.... :D :D
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εεε, ευχαριστώ, ειδικά εφόσον το κοπλιμ/εντο προέρχεται από κάποιον που γράφει μια ΠΑΑΑΡΑ πολύ καλή ιστορία! :D

πάντως ομολογώ ότι στα επίπεδα του Forester ακόμα δεν έχω φτάσει... (το οποίο κάποια στιγμή θα συνεχίσω, σίγουρα, αλλά όχι τώρα με το πήξιμο που τρώω. :D )
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μήπως να σκεφτόσουνα να γυρίσεις πίσω στον Johnston βρε παιδάκι μου;; :) Είχες μια δουλειά κομπλέ, όλα πήγαιναν μια χαρά και ξαφνικά είσαι σ'ένα χωριό της Ελβετίας..

Δηλαδή, εντάξει, δε λέω, έχει ωραίες σοκολάτες και γαλακτοκομικά, αλλά νομίζω η ποιότητα ζωής που έχεις δεν συγκρίνεται... Μήπως να το ξανασκεφτόσουνα;;;

ΥΓ: Τι έγινε με κείνη τη τύπισα τελικά;; Τζίφος έ; :(
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τριπλάσια λεφτά βγάζω από του Johnston, και είμαι και local celebrity (μέχρι νεωτέρας). συγκρίνεται; :D

ΥΓ όλο στο τηλέφωνο είμαστε αλλά δεν ψήνεται να'ρθει... (άσε βρε να κρατήσουμε και μισή καβάντζα για την ιστορία! :D )
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πέμπτη, 1η Ιουνίου 2006

Άρχισαν οι προτάσεις!

Η Aarau θέλει τον Egli και τον Amato. Ναι, οπωσδήποτε.

Ο Marazzi στο μεταξύ δεν φαίνεται να πείθεται ακόμα να έρθει. Έχω αρχίσει να ψιλοκοιτάω και την αγγλική αγορά.

Ο πρόεδρος βέβαια το χαβά του. Ανακοίνωσε το budget των μεταγραφών – 1.200.000 Ευρώ!

Έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Κι αν υποβιβαστούμε;

Όχι. Δε γίνονται αυτά.

Έχω ήδη στείλει τον Negri σε νέες εξορμήσεις. Ψάχνω παίκτες σε 4 θέσεις. Όλοι οι καλοί χωράνε!

Α, και ο Tahiraj υπέγραψε νέο συμβόλαιο ως το 2008.

Αυτά. Συνεχίζω τη μελέτη...

Δευτέρα, 5 Ιουνίου 2006

Μας πρότεινε φιλικό η Galatasaray! Στο Kleinfeld! Απίστευτο; Φυσικά δεχτήκαμε, για τις 19 Ιουλίου.

Ο Marazzi μας έφτυσε, αλλά κάναμε πρόταση σε έναν πιτσιρικά της Young Boys που τελειώνει το συμβόλαιό του και τον είχε εντοπίσει ο Negri στο προηγούμενο ταξίδι του. Λέγεται Marco Lehmann και είναι αρκετά καλός, WB/AM R. 21 χρονών. Καλή περίπτωση.

Κι αν δεν δεχτεί αμέσως, στο τέλος του μήνα μένει ελεύθερος...

Δευτέρα, 12 Ιουνίου 2006

Περνάνε οι μέρες. Και περνάνε με προτάσεις, και απορρίψεις!

Ο Lehmann μας έφτυσε ευγενικά, ο Diawara (εκείνος ο τρομερός αμυντικός που προσπαθήσαμε να πάρουμε πέρσι αλλά πήγε στη Bastia) επίσης, η Walsall απέρριψε 2 προτάσεις μας για τον πολύ καλό Michael Standing (δεξί χαφ κι αυτός)... ελπίζω ότι όταν θα λογιζόμαστε κι επίσημα ως σύλλογος της Super League θα πάνε λίγο καλύτερα τα πράγματα.

Ο Negri στο μεταξύ δεν έχει βρει σπουδαία πράγματα ως τώρα, παρά μόνο έναν πιτσιρικά της Mendrisio που θα πάρουμε ως επένδυση. Κάτι σε έτοιμο παίκτη δεν έχει βρει ακόμα. Κάναμε πρόταση και σε ένα αριστερό μπακ της Thun, η οποία υποβιβάστηκε. Θα δούμε.

Πέμπτη, 15 ιουνίου 2006

Επιτέλους, μια μεταγραφή! Έστω κι αυτή... ο νεαρός συμφώνησε και θα έρθει. Εϊναι 19 χρονών (δηλαδή θα τα κλείσει την άλλη εβδομάδα), M R και λέγεται Alberto Bullani. Ελβετο-ιταλός. Θα είναι μαζί μας από 2 Ιουλίου.

Για τους υπόλοιπους, απλά περιμένω τη νέα σεζόν. 5 μέρες είναι ακομα...

Τρίτη, 20 Ιουνίου 2006

Έφτασε άλλη μια μεγάλη μέρα για την Kriens. Ίσως η μεγαλύτερη!

Από σήμερα, η SC Kriens είναι στην Super League, και είναι αμιγώς επαγγελματική ομάδα!

Σε μια λιτή συνέντευξη τύπου, ο πρόεδρος το ανακοίνωσε. Έτσι κι αλλοιώς είχα φροντίσει την προηγούμενη χρονιά να προωθήσω το θέμα των συμβολαίων (αν και λήγουν τα περισσότερα του χρόνου), αλλά ο κος Burri είχε ένα μεγάλο δάκρυ στο μάτι του έτοιμο να αυτοκτονήσει πέφτοντας στο τραπέζι. Εμένα μου φάνηκε φυσιολογικό μια ομάδα να είναι εντελώς επαγγελματική, το αφύσικο ήταν το περσινό.

Φυσικά, μίλησε και για τη σεζόν που ξεκίνησε. Να αποφύγουμε λέει τον υποβιβασμό. Χμμ. Είναι μόνο δέκα ομάδες! Και οι δυο τελευταίες πέφτουν! Δύσκολο; Θα φανεί.

Κατά τα άλλα, πήραμε 1,5Μ ακόμα από τα τηλεοπτικά δικαιώματα, ο Amato αναδείχθηκε πανηγυρικά Αγαπημένος Παίκτης του Κοινού, ενώ μας ανακοινώθηκε πως ξεκινάμε εκτός έδρας, με την Yverdon.

Το σημαντικότερο όμως, ήταν οι δυο πρώτοι πιτσιρικάδες της Ακαδημίας!

Ο Erwin Meier περήφανος παρουσίασε τον 15χρονο Julian Muller (ST) και τον 16χρονο Nicolas Buchet (D C). Φαίνονται να έχουν προοπτικές, ειδικά ο πρώτος. Θα τους φροντίσει ο Erwin, είμαι σίγουρος.

Πολύ συγκινητικά όλα αυτά, αλλά με τον Μεγάλο Meier επιστρέψαμε στον αγώνα. Νέες προτάσεις σε Marazzi, Diawara και Schneider (ο αριστερός full back της Thun που έλεγα). Περιμένω να δω αν άλλαξε κάτι...
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
BReeZem4N
Trialist
Trialist
Posts: 68
Joined: Mon May 22, 2006 12:26 am
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλησπερα και απο μενα..εχθες ανακαλυψα αυτο το forum και παρατηρησα οτι εχει παρα πολλα πραγματα...διαβασα το βιβλιο ( διοτη για βιβλιο παει χαλαρα ) και ξετρελαθηκα...θελουμε συνεχειαααααααααα :D :D :yea:
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εεε, παιδιά τα παράπονά σας στη φίλη μου που με κάλεσε στους Σοφάδες και στον κο Yorke που ανακοίνωσε ότι βγάζει solo album σε 50 μέρες. όλος ο ελεύθερος χρόνος μου πήγε εκεί. :D αλλα μην ανησυχείτε είναι προσωρινό. :D
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2006”