Ιστορίες - demo FM2007

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
leftak
Trialist
Trialist
Posts: 49
Joined: Tue Sep 12, 2006 12:50 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ιστορίες demo FM07

Πήρα στην 2 Αγγλία την blackpool. Μου έβγαλε πιθανότητες ανόδου 80:1. Χωρίς να πάρω κάποιον καλό παίχτη, μόνο πρπονητές (άλλαξα σχεδόν όλο το staff), μετά από 13 αγωνιστικές είμαι πρώτος αήτηττος 10 νίκες, 3 ισοπαλίες, με διαφορά 3 βαθμούς από τον δεύτερο και ένα ματς λιγότερο. Αποκλείστικα όμως από το κύπελλο στον πρώτο γύρο.

Το περίεργο είναι πως μετά το πρώτο ματς με βγάζει συνέχεια φαβορί, με όποιον και αν έχω παίξει, και τα odds είναι πάντα υπέρ μου. Απλά το αναφέρω γιατί έρχεται σε αντίθεση με το 80:1 που μου έβγαλε πριν αρχίσει το πρωτάθλημα.
greencrimson
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Thu Oct 05, 2006 10:57 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν είναι και τόσο περίεργο. Η Blackpool παίζει παραδοσιακά εδώ και πολλά χρόνια στην κατηγορία και είναι σχεδόν πάντα στα αουτσάιντερς για άνοδο, αλλά σχεδόν ποτέ δεν έχει σοβαρές βλέψεις πρωταθλητισμού, κάτι που θα το βρει κανείς στα βάθη της ιστορίας της, όπου είχε κατακτήσει και το FA Cup και γενικά πρωταγωνιστούσε. Τώρα οι μπουκ βλέποντας ότι έχεις ξεκινήσει τρένο σε βγάζουν φαβορί, κάτι που θα συνέβαινε και στην πραγματικότητα, συν ότι μετράνε ασφαλώς και οι αλλαγές στο staff που έχεις κάνει

Καλή επιτυχία με τους seasiders, είναι ομάδα που παίρνω κι εγώ αρκετές φορές στα παιχνίδια! Έχεις διορία μέχρι τις 10/1/2007 που τελειώνει το demo!
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μία άλλη ιστορία είναι η δική μου εναντίον της Τσέλσι. Στο περυσινό FM τα ματς με τη Τσέλσι ήταν τα μεγαλύτερη ντέρμπι ( Λίβερπουλ είχα εγω). Κανόνικος πόλεμος. Αντάλλαζα δηλώσεις συνεχώς με το Μουρίνιο και έκανα τα πάντα για να τον κερδίσω. Τελικά μέχρι το 2010 που έπαιξα πέρυσι με τη Λίβερπουλ οι νίκες ήταν λίγο περισσότερες ύπερ μου και η κόντρα καλά συνεχιζόταν. Στο ντέμο διάλεξα να πάρω Λίβερπουλ γιατί είναι η αγαπημένη μου ομάδα στην Αγγλία και γιατί πίστευα οτι το Αγγλικό πρωτάθλημα θα είναι καλύτερο στο ντέμο απ'οτι τα άλλα. Έπαιξα 2 φορές με τη Τσέλσι σε 2 ντερμπάρες. Το ένα το πήραν αυτοί με 3-2 (απο 1-0 το έκανα 1-2 και μετά το ξαναάνετρεψαν σε 3-2) και το άλλο εγώ με 2-0 με τρόπο που πόνεσε τη Τσέλσι. Τους έβαλα γκόλ στο 1 με το Τζέραρντ και στο 90 με το Μ. Γκονζάλες. Πρίν το ματς είχα κάνει εμπρηστικές δηλώσεις και οι παίκτες ανυσηχούσαν για την τεράστια αισιοδοξία μου άλλα τελικά δικαιώθηκα.

MOM: Ο Μάρκ Γκονζάλες, χρύση άλλαγη, μπήκε στο 60 το κάρφωσε στο 90 και τον έκανε praise μέχρι και ο Μουρίνιο!!!!!!!!
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
fm2007
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Wed Jun 21, 2006 12:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ BARCA ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ SUPER CUP ME THN SEVILLA ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΗΡΘΑ 2-2 ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΤΟ ΣΚΟΡ 3-3. ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΕΝΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΩΣΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΠΠΟ ΕΝΤΕΚΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΙΚΗΣΑ ΧΑΡΙΣ ΣΤΟ ΑΣΤΟΧΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΤΗΣ ΣΕΒΙΛΛΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΣΤΟΧΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΤΟΥ VICTOR VALDES
:computer:
fm2007
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Wed Jun 21, 2006 12:11 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

σημερα πηρα την ελλαδα στο fm και κανω apply for job στην bournmouth ](*,) ](*,) ](*,) . και την ιδια μερα με εδιωξαν γιατι τους ζητησα εξτρα μπατζετ. και εγω εκανα apply for job στην brighton και τωρα παιζω μια χαρα .

υ.γ. προπονητης μιας ημερας ](*,) ](*,) ](*,)
User avatar
Nickpes21
Asst Researcher Αιολικού
Asst Researcher Αιολικού
Posts: 6412
Joined: Tue May 27, 2003 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Αιολικος Μυτιληνης
Status: Δε γινεται Δε γινεται τη διαιτα ν'αρχισω, μπροστα στη πρωτη λιχουδια θα σπάσω θα λυγίσω
Location: Άγιος Νικόλαος Αναβύσσου (και 15 μέρες το χρόνο στη πατρίδα!!)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίζω με την Juve στη serieB. Είμαι στην 11 αγωνιστική και έχω φτάσει στην 8 θέση αλλά στο κύπελο αποκλείστηκα από μια Mantova :shock:

Η πλάκα είναι πως όταν ξεκινάς οι πιθανότητες που σου δίνουν τα στοιχήματα είναι να τερματίσεις στο μέσον της βαθμολογίας
"Μετά από τις ανακοινώσεις των δυο μεγάλων του Ελληνικού ποδοσφαίρου για τον παραιτηθέντα πρόεδρό της ΕΠΟ κ Γκαγκάτση, η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ εκπροσωπώντας μία μεγάλη μερίδα φιλάθλων δεν μπορεί να παραμείνει αμέτοχη.

Ως εκ τούτου, συμπάσχουμε για την αποχώρηση του κ. Γκαγκάτση και τρανή απόδειξη αυτού του γεγονότος είναι ότι τα χαρτομάντιλα στην περιοχή της Μαγνησίας ...τελείωσαν!

Ο δε πρόεδρος μας κήρυξε πενθήμερη απεργία πείνας λόγω της ...απρόσμενης κατάθλιψής του".
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”