Γιατί δεν υπάρχει η επιλογή Huge Database;

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To έβαλα και γω άλλα δεν θα παίξω ετσι. Για να την έβγαλαν κάποιο λόγο θα είχαν. Μπορεί οι ομάδες να έχουν πάρα πολλούς παίκτες άλλα αμα είναι προβληματικό μετεπειτα τι να το κάνω? Ευχαριστώ πάντως...
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο λόγος που το έβγαλαν κατά την SI είναι κάποιο πρόβλημα με τους regen που έβγαιναν αργότερα στο παινχίδι. Ώντας ένας από τους (easy-going βέβαια) παίκτες που έφτασαν το FM2006 στο έτος 2021, μπορώ να πω ότι το πρόβλημα δεν ήταν τόσο έντονο ώστε να με αποτρέψει να ξεκινήσω με Huge.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
kostelo
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Mar 14, 2004 12:00 am
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατεβαστε το αρχειο αυτο και καντε το extract στο C:\Sports Interactive\Football Manager 2007\data\panels αντικαθιστωντας το παλιο αφου το εχετε κανει ενα backup πρωτα.
Δε το δοκιμασα πρωτα αλλα λενε πολλοι οτι δουλευει στο forum της SI. Θα το δοκιμασω οταν προλαβω. Και οπως λεει αυτος που το πηρε πρεφα:
[quote]By simply using ExamDiff on the file to-be-replaced and the original file I found out what the magic was.

SI had not actually removed the Huge DB. They had hidden it from selection in the League Selection screen. If you want to check what I'm saying, you can open the original national_leagues_panel.xml by yourselves.

The user that originally posted this fix just unhid the Huge database option. What effects it actually has in the game, it's up to SI to say.[/quote]
User avatar
dforlan9
Graphics' Expert
Graphics' Expert
Posts: 15608
Joined: Tue Apr 29, 2003 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός / Arsenal
facebook προφίλ: dforlan9
twitter: dforlan9
Location: Piraeus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Contact:

Ωραίο, αλλά έχει αναφερθεί στη προηγούμενη σελίδα.
http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 414#263414
User avatar
kostelo
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Mar 14, 2004 12:00 am
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sorry δε το προσεξα και μολις το βρηκα ηρθα κατευθειαν να το αναφερω. Ελπιζω να δουλευει οντως.
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η πλάκα ξέρεις ποια είναι dforlan9; Ό,τι ανέφερε τη λύση που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα, και έκανε quote τα όσα είπα (με username SecondToSelf) στα forums της SI.

Δεν το λέω εκνευρισμένα, αλλά είναι διπλή σύμπτωση και έχει πλάκα. Χαίρομαι που του έκανε εντύπωση το post μου.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
kostelo
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Mar 14, 2004 12:00 am
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Φιλε μου δεν αναφερεσαι σε μενα απ οτι καταλαβα, γιατι εγω ειλικρινα ειχα ολη την καλη προθεση να βοηθησω μολις το διαβασα στα φορουμ της SI και δεν ηθελα να κλεψω τη δοξα κανενος.
Οπως καταλαβες δεν ειμαι εγω ο SecondToSelf, κι εκει kostelo ειμαι. Οπως επισης οτι ουτε καν ειχα δει τη δικια σου αναφορα στη λυση του προβληματος απλα ενθουσιασμενος οπως ημουν ηρθα κατευθειαν να το αναφερω σε οσους δε το ξερουν χωρις να κοιταξω τις προηγουμενες σελιδες.
Sorry και παλι ομως αν παρεξηγησα τα λεγομενα σου και δεν απευθυνοσουν σε μενα.
Leftos
Amateur
Amateur
Posts: 150
Joined: Thu Dec 23, 2004 4:21 pm
Location: Πάτρα/Νέα Ιωνία Αττικής
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kostelo, καμία παρεξήγηση. Εγώ είμαι ο SecondToSelf στα forums της SI. Αντιλαμβάνομαι τον ενθουσιασμό σου για τη συγκεκριμένη λύση στο πρόβλημα, κι εγώ τον ίδιο είχα όταν την πρωτοβρήκα. Δεν έχω πρόβλημα που την ξαναπόσταρες, απλά δεν χρειαζόταν. Αναφέρθηκα απλά με όλη την καλή διάθεση στο ότι ξαναπόσταρες μια λύση την οποία είχα αναφέρει μια σελίδα πίσω, και ο "φίλος που το πήρε πρέφα" τον οποίο έκανες quote, ήμουν πάλι εγώ.

Άντε και καλό κάψιμο.
‎"I have a CD burner. My fireplace." --Steven Wright
User avatar
kostelo
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Sun Mar 14, 2004 12:00 am
Location: Χαλκίδα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χαχαχα τωρα το καταλαβα, ειχε κολλησει το μυαλο μου πριν απ τη θέα και μονο της ειδησης που ουτε καν μπηκα στον κοπο να το ψαξω εδω αν εχει ειπωθει.:-)
Anyway, μολις ξεκινησα καινουριο με Levante στην Α' Ισπανιας και οντως δουλεψε κανονικα το huge και δεν εχει πλεον "γκριζους" παιχτες στο ελληνικο πρωταθλημα που κοιταξα ενδεικτικα. :yea: Καλη συνεχεια και σε σενα. :victory:
User avatar
gbapek
Amateur
Amateur
Posts: 170
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: Κερκυρα
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Status: Λεφτα (δεν) υπαρχουν!!!!!
Location: θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παντως και εμενα μου αρεσει η επιλγη περισοτερων παικτων,για αυτο και κατεβασα αυτο το αρχειο,αλλα καθως ειμαι παντελως ασχετος απο θεματα που εχουν σχεση με υπολογιστη,κοινως παιζω μονο μανατζερ!!,θα ηθελα αν γινεται να με βοηθουσατε εξηγωντας με οσα περισοτερα ελληνικα τον τροπο με τον οποιο θα ενεργοποιησω την huge database...

ευχαριστω προκαταβολικα
Χιλιομετρα καναμε παλι για την καψουρα μας την πιο μεγαλη...........
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="gbapek"]Παντως και εμενα μου αρεσει η επιλγη περισοτερων παικτων,για αυτο και κατεβασα αυτο το αρχειο,αλλα καθως ειμαι παντελως ασχετος απο θεματα που εχουν σχεση με υπολογιστη,κοινως παιζω μονο μανατζερ!!,θα ηθελα αν γινεται να με βοηθουσατε εξηγωντας με οσα περισοτερα ελληνικα τον τροπο με τον οποιο θα ενεργοποιησω την huge database...

ευχαριστω προκαταβολικα[/quote]

Κάνεις extract το αρχείο που κατέβασες,και μετά αντκαθιστάς το ήδη υπάρχον αρχείο στο /data/panel στο Path του FM
User avatar
gbapek
Amateur
Amateur
Posts: 170
Joined: Tue Nov 15, 2005 9:11 pm
Football Manager της ομάδας: Κερκυρα
Αγαπημένη Ομάδα: Παοκ
Status: Λεφτα (δεν) υπαρχουν!!!!!
Location: θεσσαλονικη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιζει να ειναι ηλιθια η ερωτηση που θα κανω τωρα αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι ειναι και πως κανω extract
Χιλιομετρα καναμε παλι για την καψουρα μας την πιο μεγαλη...........
Tonton_Zola_Moukoko
Rotation
Rotation
Posts: 1053
Joined: Sun Sep 21, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αν έχεις winrar δεξί κλίκ extract here διάλεξε...και θα στο εμφανίσει στο φάκελο που έχεις το .rar
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”