"Player tutoring and mentoring"...Ποσο εχετε ασχολ

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
georgerigo
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 21, 2008 5:22 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Προσωπικά το tutoring το έχω χρησιμοποιήσει με μεγάλη επιτυχία,καθώς ο παίχτης αναπτύσσεται πολύ πιο γρήγορα.Αλλά έχω τις εξής απορίες
-Αν ο "παλιός" παίχτης έχει preferred move το move with the ball left και ο νέος είναι δεξιοπόδαρος,αυτό θα έχει αρνητικό αποτέλεσμα στον νέο?
-Είναι καλό να έχουν πολλές preferred moves,ή λίγες και καλές?Έχω παίχτες που έχουν και 10 preferred moves!!!Μπορεί και παραπάνω...
-Γενικότερα πρέπει τα preferred moves να συμβαδίζουν και με τις ικανότητες του παίχτη?Δλδ όταν λέει shoots from distance και έχει long shots πχ κάτω από 10,αυτό σημαίνει ότι θα ρίχνει συχνά σουτ απο μακρια και θα σκοτώνει ότι πετούμενο κυκλοφορεί?Αντίστοιχα το dictates tempo με creativity κλπ?Πρέπει να προσέχω?


Και αν κάποιος γνωρίζει:Ποιές είναι καλές preferred moves για ένα full back/wing back???
Last edited by georgerigo on Mon Aug 25, 2008 1:47 pm, edited 1 time in total.
You should include Football Manager in your CV!!!!Θεοί...
User avatar
Asvos21
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3564
Joined: Mon Jan 07, 2008 9:41 pm
Football Manager της ομάδας: ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Αγαπημένη Ομάδα: A.E.K & AC Fiorentina
Status: Πολιτική Ανασύνθεση ΚΩ.ΜΗΤ.Η.Σ
Location: Μπουρνάζι
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

georgerigo wrote: Και αν κάποιος γνωρίζει:Ποιές είναι καλές preferred moves για ένα full back/wing back???
Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, πρέπει να τα κοιτάς ολα αυτά που προανέφερες...
Οσο για τα wing back καλό θα ήταν νομίζω το dives into tackles, σε καμία περίπτωση το ακριβώς αντίθετό του. Το gets forward whenever possible και το Plays one-twos θα ήταν καλές επιλογές :wink:
Με παπί δανεικό_στους Χημικούς Μηχανικούς!

Πώς να καταλάβουν τι σημαίνεις εσύ;
georgerigo
Trialist
Trialist
Posts: 28
Joined: Wed May 21, 2008 5:22 pm
Football Manager της ομάδας: Man Utd
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν κάνεις tutoring έχεις τρεις επιλογές,σωστά?Γιατί όμως οι παίχτες δεν είναι ποτέ χαρούμενοι όταν κάνεις player interaction και επιλέγεις την δεύτερη ή την τρίτη επιλογή?Προσωπικά οι strikers που έχω δεν έχουν preffered moves οι περισσότεροι.Θέλω όμως να κάνουν tutoring για τα mental attributes,οπότε τικάρω την δεύτερη επιλογή.Σχεδόν πάντα όμως οι μικροί παίχτες λένε unsure κλπ,αλλά ποτέ happy ή delighted.Έχει τύχει σε κάποιον άλλο να πουνε happy αν τικάρουν την δεύτερη ή τρίτη επιλογή?
You should include Football Manager in your CV!!!!Θεοί...
User avatar
zeds dead
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3669
Joined: Sun Jan 06, 2008 11:55 am
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: "That which is imagined can never be lost."
Location: Foreverdark Woods
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Είναι σηματικό ο παίκτης που θα διδάξει να έχει αρκετά υψηλότερο influence, work rate και determination από τον διδασκόμενο... Επίσης το tutoring είναι χρήσιμο μέχρι 18-19 ετών και όχι σε πιο μεγάλους. Καλό θα ήταν να έχουν παρόμοιο χαρακτήρα...
I walk alone / Not because I'm lost / But because I want to

They call my name / They believe I'm scared / But the depth is my friend
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”