Ελληνική μετάφραση FM. Βοηθείστε!!!

Συζητήστε για τη νέα έκδοση του Football Manager!
Post Reply
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joshthebest δες τα p.m σου...
Τσαβεζ και joshthebest αναλαβαν κομμάτι της μετάφρασης που δωθηκε σε μένα και δεν θα μπορέσω να τελειώσω.
Ο paokkerkir έχει αρκετά κομμάτια ακόμα.Μπορειτε να απευθυνθείτε σε αυτόν :-D
Οποιος δεν μπορει για κάποιους λόγους να τελειώσει το κομμάτι του, να το αναφέρει άμμεσα εδω ωστε να συνεχίσει κάποιος άλλος την δουλειά του.Αν τα πράμματα πάνε οπως φαντάζομαι, μέχρι το τέλος του μήνα θα έχουμε μεταφράσει το μισό μανατζερ :-)
User avatar
xlimitzouras_36
Amateur
Amateur
Posts: 157
Joined: Thu Dec 29, 2005 8:02 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω εχω πάρει 100 γραμμές απο τον yannis27gr...
to kwloxaneioooo!!! h dikia mas polhhhh!!!!!!!
elate filoi tou fmgreece!!!! sthn dikia mas polh!!

---> πατηστε:
http://kwloxaneio.myminicity.com/[/size]

ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια....Καλημερα.....Εγω χθες μετέφρασα 50 σειρές που μου εδωσε ο kkostas.Ομως μαλλον εχω κανει μερικα λαθη.Για αυτο σας τις παρουσιαζω εδω και οτι διορθωση πρεπει να κανω σας παρακλω να μου τη πειτε........


08001 Οι φίλαθλοι της ομάδας <team> είναι ξεσηκωμένοι μετά από τον έπαινο του προπονητή <person> για τον παίκτη <person>.Ο εκπρόσωπος των φιλάθλων της ομάδας <team> έχει δηλώσει ότι πολλοί φίλαθλοι της ομάδας αισθάνονται οτι ο προπονητής της ομάδας θα πρέπει να περιμένει πολύ περισσότερα από τους παίκτες του,οι οποίοι βρίσκονται σε κακή κατάσταση.Επίσης,οι φίλαθλοι της ομάδας ελπίζουν οτι ο προπονητης θα αποφεύγει να επαινεί τους παίκτες,οι οποίοι δεν το αξίζουν,έτσι υποδηλώνεταιοτι ο <person> είναι ικανοποιημένος με τις κακές εμφανίσεις των παικτών.
08002 Οι φίλαθλοι έχουν βομβαρδίσει τον πίνακα μυνημάτων του <string> μετά από την απόφαση του προπονητή <person> να επιδοκιμάσει τον <person>.Οι περισσότεροι φίλαθλοι συμφωνούν ότι οι τωρινές εμφανίσεις του <person> δεν είναι εντυπωσιακές και αισθάνονται ότι ο παίκτης δεν θα πρέπει να συγχαίρεται δημόσια για τις κακές εμφανίσεις του.Στην πραγμάτηκότητα πολλοί φίλαθλοι προτείνουν ότι εαν ήταν αυτοί υπεύθυνοι,ο <person> θα έκανε έντονο αγώνα για να κρατήσει τη θέση του στην ομάδα <team>
08003 Ο <person> της ομάδας<team> που αγωνίζεται στη θέση <position> έχει δυσαρεστηθεί από την κριτική του προπονητή του <person> για τις τωρινές του εμφανίσεις.Ο <person> αποκαλύπτει το φόβο του ότι κριτικάρεται για τις εμφανίσεις του όταν αυτός αισθάνεται ότι δεν έχει παίξει σε αρκετά παιχνίδια πρόσφατα για να δικαιολογίσει αύτο.<COMMENT>
08004 Ο <person> της ομάδας <team> που αγωνίζεται στη θέση <position> έχει αποκαλύψει την έκπληξη του για τον έπαινο του προπονητή <person> για τις τωρινές του εμφανίσεις.Ο <person> δήλωσε ότι είναι πρόθυμος να αποδεχτεί τον έπαινο του προπονητή αν και αυτός αισθάνεται ότι δεν έχει παίξει σε αρκετά παιχνίδια πρόσφατα για να δικαιολογίσει αύτο<COMMENT>
08005 Το αφεντικό <person> της ομάδας <team> μόλις έχει αποφασίσει να κριτικάρει τις τωρινές εμφανίσεις ενός από τους παικτες.Αυτή τη στιγμή συτός έχει αποφασίσει να κριτικάρει τον <person> που αγωνίζεται στη θέση <position>.Ο μέτοχος του συλλόγου έχει αποκαλύψει ότι πολλοί από τους παίκτες αρχίζουν να συνιθίζουν τις υπερβολικές αντιδράσεις του <person> και αυτοί έχουν την τάση να τον αγνοούν όταν αυτός βρίσκεται σ'αυτή τη διάθεση.<COMMENT>
08006 Το αφεντικό <person> της ομάδας <team> μόλις έχει αποφασίσει να επιδοκιμάσει τις τωρινές εμφανίσεις ενός από τους παικτες.Αυτή τη στιγμή συτός έχει αποφασίσει να επιδοκιμάσει τον <person> που αγωνίζεται στη θέση <position>.Ο μέτοχος του συλλόγου έχει αποκαλύψει ότι πολλοί από τους παίκτες παίρνουν τους επαίνους του <person> σαν άγχος ,εξαιτίας του ότι αυτός επιδοκιμάζει τους παίκτες τόσο συχνά.<COMMENT>
08007 Το αφεντικό <person> της ομάδας <team> μόλις έχει αποφασίσει να κριτικάρει τις τωρινές εμφανίσεις του <person>.Ένας στενός φίλος του <position>,παραδέχεται ότι αυτός μόλις άρχισε να συνιθίζει στις σταθερές σκοπεύμες κριτικές του προπονητή προς σ' αυτόν.<COMMENT>
08008 Το αφεντικό <person> της ομάδας <team> μόλις έχει αποφασίσει να επιδοκιμάσει τις τωρινές εμφανίσεις του <person>.Ένας στενός φίλος του <position>,παραδέχεται ότι αν και ο <person> εκτιμά τον έπαινο του προπονητή,δεν θέλει να αποκτήσει εμφανή δημόσια προβολή.<COMMENT>
08009 Έπαινος για τον <person>.
08010 Έπαινος για τον παίκτη της ομάδας <team>.
08011 Ο <person> εξυμνεί τον έπαινο του <person>.
08012 Η ομάδα μπορεί να γυρίσει τα πράγματα.
08013 Κανένα παράπονο για τον <person>.
08014 Ο <person> προσφέρει μικρή ποσότητα ελπίδας.
08015 Το αφεντικό της ομάδας <team> ξεχωρίζει τον έπαινο για τον <person>.
08016 Ο <person> εχει δημιουργίσει καλή εντυπωση στον προπονητή της ομάδας <team>.
08017 Ο προπονητής της ομάδας <team> επικυρώνει την εισαγωγή του <person>.
08018 Ο <person> ανυψώνει το ηθικό του αφεντικού.
08019 Η φόρμα του <person> δίνει ελπίδες στο αφεντικό <person>.
08020 Η έμπνευση του <person>.
08021 Η έμπνευση του <person> για τον <person>.
08022 Ο <person> συγχαίρει.
08023 Ο <person> είναι ένα παράδειγμα προς μίμιση.
08024 Ο <person> ακμάζει στην στάσιμη ομάδα <team>.
08025 Ο <person> χάθηκε χωρίς τον <person>.
08026 Ο <person> είναι ευχαριστημένος με την φόρμα του %person#3-surname>COMMENT: media_news_item; headline; manager pleased with player's form>.
08027 <person> put to task.
08028 Η θέση στο πρωτάθλημα παραλείπεται για να κρύψει την αδυναμία του <person>.
08029 Ο <person> είναι υπο-αναγνωρισμένος.
08030 Ο <person> έχει διάθεση για ακρίβεια.
08031 Ο <person> φοβάται το τσεκούρι.
08032 Ο <person> κριτικάρεται από το αφεντικό.
08033 Το αφεντικό της ομάδας <team> δεν είναι συγκυνιμένος με την ομάδα <team> ή με τον <person>.
08034 Το αφεντικό της ομάδας <team> παραμένει ανεντυπωσίαστος.
08035 Ο προπονητής της ομάδας <team> βρίσκει στόχο για θυμό.
08036 Το αφεντικό της ομάδας <team> είναι δυστηχισμένος με τη συνεισφορά του <person>.
08037 Το αφεντικό της ομάδας <team> παραπονιέται για την φορμα του <person> που αγωνίζεται στη θέση <position> στο πρωτάθλημα.
08038 Το αφεντικό της ομάδας <team> εκφράζει το θυμό του για τον <person>.
08039 Η κακή΄φορμα του <person> συμβολίζει την κακη τωρινή φορμα της ομάδας <team>.
08040 Ο <person> είναι υποτιμημένος.
08041 Ο <person> καταγγέλεται σαν αδύναμος δεσμός.
08042 Ο <person> απαιτεί καλύτερη φόρμα από τον <person> και από την ομάδα <team>.
08043 Ο <person> ονομάστηκε και ντροπιάστηκε.
08044 Ο <person> oils slide to relegation.
08045 Ο <person> μιλάει ανοιχτά για τον απογοητευτικό <person>.
08046 Το καλύτερο γύρω του <person>
08047 Ο <person> είναι χαρούμενος με την βελτιωση του.
08048 Ο <person> απαιτεί σεβασμό από τον <person>.
08049 Ο <person> είναι χαμένος σε σκέψεις από την κριτική του προπονητή.
08050 Ο <person> κάνει έντονη κριτική στον προπονητή του.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
greek_manager
Webmaster
Webmaster
Posts: 11864
Joined: Fri Dec 06, 2002 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναϊκός
facebook προφίλ: thkouk
twitter: thkouk
Location: Τρίκαλα
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Δεν είναι και ότι καλύτερο να ποστάρετε εδώ τεράστια κομμάτια κειμένου :wink:
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

greek_manager μηπως να ανοιγαμε βρε φιλε μου κάποιο νέο τοπικ για διορθώσεις???Τι λες? :-D :-D
User avatar
silver arrow
Football Legend
Football Legend
Posts: 12347
Joined: Tue Oct 31, 2006 10:28 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

παιδιά εγώ έχω μεταφράσει περίπου 70 γραμμές αλλά μάλλον δεν προλαβαίνω άλλες ( μέχρι το τέλος Μαίου τουλάχιστον )
Οι γραμμές που έχω είναι από 11501-12500
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παιδια.........................τι σημαινει το:08044 Ο <person> oils slide to relegation.


Σας παρακαλω πειτε μου τι πρεπει να διορθωσω στη μεχρι τωρα μεταφραση που εχω κανει(και βρισκεται 3 ποστ πιο πανω)
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
Τσάβεζ
Amateur
Amateur
Posts: 157
Joined: Wed Mar 14, 2007 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελα μου ντε :cry: :cry:


εγω εχω το εξης προβλημα

εκατσα να μεταφρασω σχεδον τελειωσα 300 σειρες

ανοιγω το ltc editor και... τιποτα ολες οι μεταφρασεις εγιναν
ακαταλαβιστικα γραμματα ολο ερωτηματικ και τελειες

τι να πω??
το ποτε θα πεθανεις ειναι σαν το δαχτυλο του ποδιου σου ..

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ
terrygitsos
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: Καστορια κ Brazil στο fm 2005!
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, Kastoria, Kalamaria
Location: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θελω να βοηθησω στη μεταφραση.
Εχω τα προγράμματα και θελω να μου στειλετε σειρές.
Ξέρω και τέλεια αγγλικά
(Και δεν είμαι ψώνιο)
Last edited by terrygitsos on Sun Apr 08, 2007 10:14 pm, edited 1 time in total.
Life is not about waiting for the storm to pass, but learning to dance in the rain...

Όρκος του Φαϊτκλαμπίτη:
Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην εκπομπή, υπακοή στους κανόνες της, υποταγή στο Γιάννη Τσαούση, να μισώ τους Πουρκουάδες και τους απανταχού στη γη τρυφερούς, να τιμώ μέχρι την τελευταία ρανίδα της σοβαρότητας μου τη φράντζα του Μάκη και τη χαίτη του Κώστα, να αφήνω ήσυχη την ΑΕΚ μωρέ και να ενεργώ εν γένει ως πιστός και λαλημένος φαϊτκλαμπίτης
Image
terrygitsos
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: Καστορια κ Brazil στο fm 2005!
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, Kastoria, Kalamaria
Location: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:yea: :homework: :painting: :protest:
Life is not about waiting for the storm to pass, but learning to dance in the rain...

Όρκος του Φαϊτκλαμπίτη:
Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην εκπομπή, υπακοή στους κανόνες της, υποταγή στο Γιάννη Τσαούση, να μισώ τους Πουρκουάδες και τους απανταχού στη γη τρυφερούς, να τιμώ μέχρι την τελευταία ρανίδα της σοβαρότητας μου τη φράντζα του Μάκη και τη χαίτη του Κώστα, να αφήνω ήσυχη την ΑΕΚ μωρέ και να ενεργώ εν γένει ως πιστός και λαλημένος φαϊτκλαμπίτης
Image
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="terrygitsos"]Θελω να βοηθησω στη μεταφραση.
Εχω τα προγράμματα και θελω να μου στειλετε σειρές.
Ξέρω και τέλεια αγγλικά
(Και δεν είμαι ψώνιο)[/quote]

Παιδια εχω την εντυπωση οτι κοροιδευομαστε......

Ξεκινησαν μερικα παιδια μια αξιολογη προσπαθεια να μεταφρασουν το FM,πραγμα που δεν ειναι και πολυ ευκολο....

Ετσι και αλλα παιδια προσφερθηκαν να βοηθησουν.....

Ενας απο αυτους ημουν και εγω που εστειλα ουκ ολιγες φορες μυνημα να μου στειλει ο επικεφαλης της προσπαθειας μερικες σειρες να μεταφρασω.....

Ομως με μεγαλη μου λιπη διαπιστωσα οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν μου απαντησε και εμεινα στο ΠΕΡΙΜΕΝΕ.......

Τελικα μετα απο ενα μηνα ξαναεστειλα μυνημα και ενα παιδι ο 'kkostas' μου εδωσε μερικες απο τις σειρες του....

ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ....π.χ Τσαβεζ.

Ετσι για αλλη μια φορα ενα παιδι προσφερθηκε να βοηθησει και ΚΑΝΕΙΣ απο εσας δεν του εδωσε σειρες....

Τι να πω........

Τουλαχιστον αν το ξεκινησατε για να κανετε την πλακα σας πειτε το μας για να μην μπενουμε στον κοπο να μεταφραζουμε....

ΗΔΗ ΕΧΩ ΜΕΤΑΦΡΑΣΕΙ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ......

Ελπιζω να μην εγινα ενοχλητικος αλλα αυτη ειναι η αληθεια παιδια...............
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
kkostas
National Manager
National Manager
Posts: 8974
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:36 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κοιταξε φιλε μου.Ηταν το Πάσχα στη μέση.Πολλοι που ασχολουντε ειναι φοιτητές που αυτές τις μέρες βρισκοντε στα πατρικά τους.Μετά τις διακοπές θα ξεκαθαριστους ολα πιστεύω. και ο υπευθηνος της μεταφρασης θα μαζέψει ότι έχετε μεταφράσει όλοι.Ειμαι αισιοδοξος οτι θα έχουμε καλά αποτελέσματα :-)
Yπομονη μονο :-)
terrygitsos
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: Καστορια κ Brazil στο fm 2005!
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, Kastoria, Kalamaria
Location: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ενταξει ρε φιλε.
ομως μολις ξεκαθαρισουν τα πραγματα στειλε και καμια σειρα και σε μενα :wink:
Θα μεινω με το μερακι :(
Life is not about waiting for the storm to pass, but learning to dance in the rain...

Όρκος του Φαϊτκλαμπίτη:
Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην εκπομπή, υπακοή στους κανόνες της, υποταγή στο Γιάννη Τσαούση, να μισώ τους Πουρκουάδες και τους απανταχού στη γη τρυφερούς, να τιμώ μέχρι την τελευταία ρανίδα της σοβαρότητας μου τη φράντζα του Μάκη και τη χαίτη του Κώστα, να αφήνω ήσυχη την ΑΕΚ μωρέ και να ενεργώ εν γένει ως πιστός και λαλημένος φαϊτκλαμπίτης
Image
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λόγω ενός εξαιρετικά ευχάριστου γεγονότος (τη Μ. Δευτέρα έγινα μπαμπάς :yea: :yea: :yea: :yea: ) δε θα μπορέσω να συνεχίσω τη μετάφραση (η μπέμπα μου τρώει τον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που είχα).

Είχα αναλάβει τις σειρές 6001-7000. Πρόλαβα και έκανα τις πρώτες 119.

Έδωσα σε παιδιά κάποιες σειρές κι έτσι μου είχαν μείνει οι πρώτες 381. Στέλνω στον τέρυ από πάνω (με γεια και η χθεσινή πρόκριση, άντε και με την κούπα με τα μεγάλα αυτιά :wink: ) με πμ αυτές που έμειναν και αποχωρώ.

Το καλοκαίρι πιθανόν να ξαναέχω χρόνο, οπότε αν μέχρι τότε δεν έχετε τελειώσει ξαναμπαίνω στο κόλπο.
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="yannis27gr"](τη Μ. Δευτέρα έγινα μπαμπάς :yea: :yea: :yea: :yea: )[/quote]

Να σου ζήσει!!!


ΥΓ: Μανατζερ ανδρικού ή γυναικείου ποδοσφαίρου;;;
"Βρε καλός τα παιδιά....... 3-0"
Post Reply

Return to “Γενική συζήτηση για το Football Manager 2007”