Problem me Stuttgart!!!

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
Lestat23
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:19 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλημέρα!!'Εχω την Στουτγγάρδη με αμυντικούς τον Fernando Meira + Delpierre αλλα τρώω συνέχεια στο τέλος του αγώνα,απο το 80 έως το 90... :( έπαιζα 4-4-2 στην αρχή αλλα μετά έβγαλα έναν επιθετικό και έβαλα ένα αμυντικό χάφ αλλα το πρόβλημα συνεχίζεται.. Στο team instruction το είχα attacking και μετα το γύρισα στο κανονικό....Πλάγια μπάκ έχω τον Vanden Borre +MAgnin...Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια λύση???Και ο Γκόμεζ δεν σκοράρει με Τ Ι Π Ο Τ Α!!!!!!Ευχαριστώ!!!
Baal7
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Thu May 24, 2007 2:26 pm
Location: Πατρα(Βολος)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τσεκαρε το concentration και το positioning του Delperrie.O Vanden Borros δεν ειναι και πολυ καλος στα αμυντικα καθηκοντα του.Ειναι καλος για χαφ ή βαζε τον να παιζει στα εντος δεξι μπακ.Μπορεις προς στο τελος του αγωνα να βαζεις time wasting, long passes,counter attacks, width narrow, γενικα να ταμπουρωθεις λιγακι για να κρατησεις τους 3 βαθμους!!Τωρα για CB αμα θες εναν φτηνο και μπομπατο στοπερ ριξε μια ματια στον Karl Svensson.Νεαρος, φτηνος και γινεται super!!Και ο Vermaelen ειναι καλος! :-D
tsaloupis
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 125
Joined: Thu Oct 28, 2004 6:28 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τα long passes ειναι οταν χανεις και εισαι στο 88+ και τους δινεις οδηγιες για μακρινες μπαλιες και οτι γινει :wink:
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="tsaloupis"]Τα long passes ειναι οταν χανεις και εισαι στο 88+ και τους δινεις οδηγιες για μακρινες μπαλιες και οτι γινει :wink:[/quote]

Όχι, απαραίτητα. Και για να κρατήσεις σκορ κάνουν αρκεί να βάλεις και target man και να είναι κάποιος που μπορεί να κρατήσει μπάλα ώστε να ανέβει και η υπόλοιπη ομάδα γιατί άμα διώχνεις όπως ο Ανατολάκης κατευθείαν πάνω σε αντίπαλο θα σε κάνουν συνέχεια επιθέσεις.

Προσπάθησε να κρατήσεις το κέντρο και βάλε ανάπτυξη από τα πλάγια ώστε να βγαίνουν οι ακραίοι στο κενό χώρο και να τρώνε χρόνο εκεί (ίσως να κερδίσουν και κανένα κόρνερ). Σε καμία περίπτωση μην ταμπουρωθείς γιατί και να κρατήσεις θα σου κάνουν 10 σουτ σε 10 λεπτά και θα σου βγει η ψυχή απ' το άγχος (εκτός κι αν τα χαφ σου είναι μάπα και δεν τους εμπιστεύεσαι). Εννοείτε time wasting στο φουλ και ΟΧΙ αντεπιθέσεις γιατί αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να χάνεις γρήγορα την κατοχή μπάλας και να πρέπει να ξανααμυνθείς (εκτός κι αν έχεις πολύ γρήγορους και ικανούς ακραίους που μπορούν να εκμεταλλευτούν τον κενό χώρο και να μπορούν να σκοράρουν, βλέπε περσινό Ηρακλή με Επαλέ, Λαγό).
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
johan0497
Trialist
Trialist
Posts: 53
Joined: Mon Jun 04, 2007 9:17 pm
Football Manager της ομάδας: Stoke City
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΙΚ Solna , Manchester United
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τυχαίνει να παίζω και γω με την Stuttgart,και έτσι σκέφτηκα να σου πω τον τρόπο με τον οποίο παίζω εγώ.Παίζω 4-1-3-2.Στην άμυνα έχω κεντρικούς αμυντικούς τον Delpierre και τον Fernando Meira,αριστερά τον Arthur Boka και δεξιά τον Andreas Beck.Πολύ καλοί και οι δύο τους.Δυσκολεύτηκα αρκετά μέχρι να βρω το σύστημα που ταιριάζει στην ομάδα,αλλά έχει αρκετά καλά αποτελέσματα.Επειδή αντιμετώπιζα πολλά προβλήματα στην άμυνα,έχω να σου προτείνω τα εξής:
Στο Team Instructions το Defensive Line το έχω 4 κλικ προς τα αριστερά.Το Closing Down το έχω mixed.Προτιμώ να το ρυθμίζω σε κάθε παίκτη ξεχωριστά.Στον Delpierre και Fernando Meira το έχω rarely ενώ στα back το έχω mixed προς often.Σημαντικό ρόλο στο σύστημά μου στον αμυντικό τομέα παίζει το αμυντικό χαφ που έχω ως πρώτη επιλογή τον Pardo και ως δεύτερη τον Tasci.Σ'αυτούς είναι καλό να πιέζουν πολύ ώστε να βοηθάνε την άμυνα.
Γενικά αν τρως γκολ από μπαλιές που περνάνε στην πλάτη σου,κοίτα το Defensive Line να είναι περίπου όπως σου είπα.Και τέλος το opposition instructions θεωρώ πως είναι καλό να πιέζεις στο κέντρο.
Ελπίζω να σου φανούν χρήσιμα αυτά που σου προτείνω.
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”