Πως κραταμε το αποτελεσμα?

Συζητήστε για τις ανίκητες τακτικές που δημιούργησατε!
Post Reply
petros_k4
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:32 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εχεις μια ομαδα Β'Εθνικης κατηγοριας και παιζεις κυπελλο με μια μια Α'Εθνικης.Προηγησε στο 70 1-0!!!Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος ωστε να κρατησεις αυτο το σκορ?
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πες μου οτι εχεις πατησεις pause στον αγωνα και περιμενεις απαντηση !αυτο πες μου μονο ! τελος !! :D

χμ ,ομαδα δευτερης εθνικης ε? λογικα τα κλασικα ,ριχνεις το τεμπο ,αλλαζεις το width και το time wasting...

τωρα βεβαια εξαρταται κι απο την εξελιξη του αγωνα...αν τον εχεις ανετα σε ολο το ματς ,τοτε σου προτεινω απλα τα παραπανω ,με μια ελαφρια παραλλαγη στο συστημα (πχ.ενα δευτερο αμυντικο χαφ)...

αν εχεις τραβηξει ζορια και απλα ησουν τυχερος και μπηκε ,πιθανον ενα 5-3-2 ή 5-4-1 με personal instructions αναλογα με το συστημα του αλλου στα τελευταια λεπτα να ειναι χρησιμο...

παντως η σιγουρη λυση ειναι η εξης :αναβεις μια λαμπαδα ισα με το μποι του καλυτερου σου παιχτη κι αλλη μια ισα με το μποι του τερματοφυλακα σου ενω ταυτοχρονα προσευχεσαι και περιμενεις να εισακουστουν οι προσευχες σου!!! :D
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
petros_k4
Trialist
Trialist
Posts: 10
Joined: Wed Jul 05, 2006 2:32 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="relentlessgeo"]πες μου οτι εχεις πατησεις pause στον αγωνα και περιμενεις απαντηση !αυτο πες μου μονο ! τελος !! :D
:D[/quote]

καπως ετσι,αλλα αυτα που μου λες τα εχω κανει και αλλες φορες χωρις αποτελεσμα,μολις πιεζε λιγο ο αντιπαλος ετρωγα γκολ.
Κατι πιο σιγουρο και οικονομικοτερο (λαμπαδες) δεν υπαρχει?
Dimitris20
Coach
Coach
Posts: 2920
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:55 am
Football Manager της ομάδας: Parma FC - Juventus (online)
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, Juventus, FC Timisoara
Location: Timisoara, Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω οσες φορες χρειαστηκε να κρατησω αποτελεσμα εβγαλα τον εναν απο τους δυο επιθετικους μου κι εβαλα μεσα sweeper εβγαλα το οφσαιντ τραπ εβαλα μενταλιτυ ντεφενσιβ μακρινες πασες στους αμυντικους καουντερ αττακ και αμα ειχα κι αλλα ζορια τα πλαγια χαφ τα γυρναγα σε γινγκ μπακ με βελακι στο κεντρο ποτε μα ποτε δεν μου εχουν γυρισει το ματς :victory:
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

προσωπικά, δε δύσκολα παιχνίδια όταν υπάρχει διαφορά δυναμικότητας, αλλάζω τους κουραμένους παίκτες, ρίχνω τον ρυθμό του αγώνα και βάζω τάργκετ μαν τον επιθετικό μου, αν δεν είναι...βαθιές μπαλιές και ότι βγει.... (ένα μεστό ουσιαστικό ποστ, που δεν έχει καμία σχέση με το σπαμ..μπορώ να κάνω και τέτοια πόστ...αμα λάχει...)
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Tsakalaki"] (ένα μεστό ουσιαστικό ποστ, που δεν έχει καμία σχέση με το σπαμ..μπορώ να κάνω και τέτοια πόστ...αμα λάχει...)[/quote]

Ναι, αλλά να μη σου γίνει συνήθεια :-P

Ο καλύτερος τρόπος για να κρατήσεις αποτέλεσμα άμα η ομάδα σου δεν έχει καλή άμυνα είναι να βγεις φουλ για 2ο γκολ. Έτσι αναγκάζεις τους αντιπάλους να κρατούν χαφ και αμυντικούς πίσω για να αποφύγουν το 2ο. Αν έχουν βγει όλοι μπροστά να σε ισοφαρίσουν τότε αυξάνεις τις πιθανότητες να σκοράρεις. Απλά, ζήτα από τους αμυντικούς σου να κάνουν μακρινές μπαλιές και τίκαρε τις αντεπιθέσεις.
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
User avatar
Makednos
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Fri Nov 05, 2004 12:11 am
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Θεσσαλονίκη/Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Απλα τα πραματα, απο 4-4-2 βγαζεις τον 1 FC και το κανεις 4-5-1 με 3 DMC 2 ακραιους μεσους οπου με βελακια συγκλυνουν σαν FC και ο ηδη υπαρχον FC target man.

χωρις οφ-σαιντ τραπ και πλειμεικερ,
με καουντερ αττακ και τεργετ μαν
defensive kai long ball
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
Ειναι τρελος ειναι τρελλος ο Πρ... ΛΑΟΣ
User avatar
Makednos
Amateur
Amateur
Posts: 222
Joined: Fri Nov 05, 2004 12:11 am
Football Manager της ομάδας: Notts County
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Θεσσαλονίκη/Σερρες
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A και Αγιος ο Θεος!!!!!
Proud member of "ΠΑΟΚ spammers worship Boloni 2011/2012" topic - Σελιδοcampeones 2011/2012
Ειναι τρελος ειναι τρελλος ο Πρ... ΛΑΟΣ
Bob4
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5575
Joined: Thu Feb 15, 2007 5:24 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Ω Μπάνε Μπάνε...
Status: Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική, ΠΑΟΚάρα μου δεν το ξέρουν οι γιατροί..
Location: Στην πόλη του Θεού
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω ταμπουρώνομαι και έχει ο Θεός βεβαίως όταν παίζω με καλύτερες ομάδες.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Διάβασε αυτό εδώ το άρθρο:

http://www.fm-britain.co.uk/index.php?p ... ews_id=133


Θα σε βοηθήσει :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mας πήρε το FMBritain τη δουλειά γμτ :D
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να διαβάσεις το λινκ που έστειλε ο Padeloswp8
Οι τύποι πραγματικά έχουν κάνει το FM επιστήμη
User avatar
Donalfredo jr
Trialist
Trialist
Posts: 23
Joined: Wed May 16, 2007 10:21 am
Football Manager της ομάδας: Real Madrid C.F.
Αγαπημένη Ομάδα: Real Madrid C.F.
Location: Ρέντη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω αδερφια συνηθως κανω ριζικες αλλαγες ωστε να αυξησω την δυναμικοτητα και να μην χρειαζεται να ταμπουρωνομαι αλλα αν το κανω συνηθως απο το 4-4-2 βγαζω τον ψηλο φορ (παιζω διδυμο ψηλος - κοντος) και περναω εναν ακομη αμυντικο χαφ που ομως παιζει καθαρα dm οχι πανω στη σεντρα βαζω μακρινες πασες και αναππτυξη απο τα πλαγια...αν ο αντιπαλος ειναι κουρασμενος τοτε ανεβαζω ψηλα την αμυνα ωστε να τους κρατησω μακρια απο τα καρρε μου...
Look at the legends managers list to find me!!
Image
Post Reply

Return to “Τακτικές FM2007”