Aλεφαντίαση στην Πλατεία

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Locked
MAKOS
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Fri Nov 10, 2006 3:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το επόμενο πρωί φεύγω για την προπόνηση ενώ σε μόλις μία εβδομάδα ξεκινά το πρωτάθλημα και παίζουμε με τον ΟΦΗ στη Νέα Σμύρνη. Ως πρώην προπονητής του Ολυμπιακού δεν ξεχνώ τι έχω τραβήξει στο Ηράκλειο κατά καιρούς και έχω ορκιστεί να τους πάρω τα σκαλπ την Κυριακή. Με προβληματίζει ο χώρος του κέντρου εν όψει του αγώνα γιατί αυτοί οι Κριτικοί παίζουν με ενισχυμένο κέντρο από τα φιλικά και θα χρειαστούμε πολύ τρέξιμο για να τους αντιμετωπίσουμε.
Η προπόνηση αρχίζει με απόντες Μάκο και Μπρέσκα που είναι τραυματίες αλλά μετά από νέες εκτιμήσεις είναι πιθανόν να προλάβουν το πρώτο ματς, αν και για το Μάκο το βλέπω χλωμό να παίζει μετά από τα τελευταία.
Τζιώλης, Λεοντίου και Ζωγραφάκης που θα συμπληρώσουν το τρίο του κέντρου συμπεριφέρονται ως σκυλιά του πολέμου και μου δίνουν να καταλάβω ότι οι Κρητικοί θα πάρουν τα πόδια στο χέρι αν αρχίσουν τα κορδελάκια στη μεσαία γραμμή. Και ενώ όλα κυλούν ομαλά με τους παίχτες να δείχνουν πλέον εξοικειωμένοι με τη φιλοσοφία του 4-3-3 που θέλω να εφαρμόσω, αρκεί μια κακιά στιγμή για να μου κάνει τη ζωή δύσκολη. Ο Μανιάτης έχοντας τεράστια αυτοπεποίθηση μετά την τελευταία μας κουβέντα και βέβαιος ότι θα ξεκινήσει την Κυριακή τυφλώνεται από το πάθος (ή από κάτι άλλο άραγε?) και προσπαθώντας να ανακτήσει τη μπάλα μετά από μια χαμένη διεκδίκηση σκάει πάνω στα πόδια του Ζωγραφάκη ο οποίος όμως ουδεμία σχέση είχε με τη μπάλα στη συγκεκριμένη φάση. Τέζα και οι δύο και εγώ τρέχω αμέσως από πάνω τους.
«Ρε Μανιάτη τρελάθηκες, το δικό σου πας να ξεκάνεις ρε ηλίθιε, κράτα τα αυτά για το Ντρούλιτς την Κυριακή. Και για να καταλάβω γιατί την έπεσες στο Ζωγραφάκη? Αφού τη μπάλα την είχε ο Λεοντίου στα 40 μέτρα»
«Τον μπέρδεψα με το Λεοντίου κύριε Νίκο συγνώμη, η κακιά στιγμή»
«Ποια κακιά στιγμή ρε βλάκα? Και καλά τον μπέρδεψες με το Λεοντίου, τη μπάλα που την είδες και πήγες και τον κλάδεψες?»
«Μα ξέρετε ο κύριος Λίνεν, ο Γερμανός που ήταν πριν από εσάς εδώ είχε πει εμείς οι αμυντικοί να μην ασχολούμαστε με τη μπάλα, αλλά μόνο με τον παίχτη που την έχει και να του την ανάβουμε όταν βρίσκουμε ευκαιρία. Ε και εγώ είδα το Ζωγραφάκη, τον πέρασα για το Λεοντίου, σκέφτηκα ότι αυτός είχε τη μπάλα και του την άναψα»
Η αδυναμία του εγκεφάλου του Μανιάτη να κάνει το διαχωρισμό ανάμεσα στον κάτοχο της μπάλας και τη μπάλα την ίδια είναι σίγουρο πως θα αποτελέσει αντικείμενο προς έρευνα στο μέλλον από διακεκριμένους επιστήμονες και κάθε προσπάθεια έυρεσης λογικής στο σκεπτικό του θα είναι ανούσια, εμένα όμως με απασχολεί το γεγονός ότι με τέτοια μυαλά θα παίρνουμε τις κόκκινες για πλάκα. Ο όμορφος Ζωγραφάκης, ο οποίος είναι αλήθεια ότι διατηρεί τη γοητεία του ακόμη και σε στιγμές πόνου είναι ημιλιπόθυμος παραδίπλα και ευτυχώς δεν ακούει.
Ο Σκορδής τους παίρνει στο ιατρείο και μετά από λίγο έρχονται τα μαντάτα:
Από δύο εβδομάδες έξω ο καθένας και εγώ χάνω δύο βασικούς για το παιχνίδι με τον ΟΦΗ, πιθανόν και για το πιο δύσκολο που ακολουθεί με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
«Και δε μου λες ρε Σκορδή, ο Μάκος προλαβαίνει για την Κυριακή?»
«Ε, με λίγο ζόρι προλαβαίνει, την Παρασκευή θα μπορεί να βγάλει full πρόγραμμα, είστε σίγουρος ότι θέλετε να τον βάλετε βασικό όμως?»
«Τι να κάνω έτσι όπως γίναμε, να ανεβάσω από τα εφηβικά άλλον δε λεει. Ο Σλοβάκος?»
«Ε και αυτός εντάξει, απλά δε θα προλάβει να κάνει προπόνηση και άμα τον βάλουμε κατευθείαν στο ματς είναι ρίσκο για νέο τραυματισμό»
Ο Σταματόπουλος ολοκληρώνει την προπόνηση με διατάσεις και εγώ φεύγω για το γραφείο σκεπτόμενος μήπως και τσιμπήσουμε κανένα δεξί μπακ δανεικό μέχρι το Δεκέμβρη γιατί ο Τσακίρης μου ξέκοψε τηλεφωνικά οποιαδήποτε σκέψη για μεταγραφή γιατί λέει τα διαρκείας δεν έχουν ακόμα μεγάλη κίνηση. Ο ήχος του κινητού με επαναφέρει στην πραγματικότητα:
«Έλα, ποιος, έχουμε και δουλειές γαμώ την τρέλλα μου»
«Κύριου Νίκου, η Νάντια είμι απού την Ανατουλή, κύριους Τάκης μου έδουσι τηλέφωνό σας, ενοχλώ?»
Ξαφνικά θυμάμαι ότι είχα υποσχεθεί στη σπαστικιά αυτή να φέρω το γκόμενό της στην ομάδα. Θα φέρνουμε όλους τους άσχετους στην ομάδα τώρα, άλλη δουλειά δεν είχαμε . Καλά αυτός ο μα..κας ο Τάκης όπου να’ να το δίνει το τηλέφωνο?
«Κοίτα κούκλα μου, μίλησα με τον πρόεδρο, δεν υπάρχει ευρώ για δείγμα τώρα, αλλά να το δούμε το Δεκέμβρη…»
«Όχι γι’αυτό σας πήρα μην αγχούνεστε κι εσείς, θα έρθει Ιλλάδα, τουν αγούρασε ο ΠΑΟΚ»
Καλά τι κορόιδα είναι αυτοί εκεί πάνω, είναι δυνατόν ψωνίζουν τον κάθε άσχετο που παίζει στο τελευταίο πρωτάθλημα, πάλι μα..κες πιαστήκαν. Ανακουφίζομαι που δεν χρειάστηκε να με πρήξει η μικρή
«Άντε μπράβο ρε Νάντια να ησυχάσεις και συ κορίτσι μου, καλά στέφανα εύχομαι τώρα…»
«Αχ τι καλός άνθρωπος είστε, ιυχαριστώ, ελάτε καμια μέρα από το μαγαζί γιατί θα φύγω σε μια εβδομάδα για Θεσσαλονίκη να σας κιράσω για τα ευχάριστα»
«Φυσικά, σήμερα αύριο θα περάσω»
«Αχ ναι πολύ θα χαρώ. Γεια σας και ευχαριστώ πουλύ»
«Γειά σου κούκλα μου»
Τι θύμα είναι αυτός ο Γούμενος ήμαρτον…..,χαχαχα
Πιάνω να διαβάσω τη Sportday της ημέρας αλλά από την πρώτη σελίδα μου κόβονται τα γέλια απότομα.
‘Sergey Kislyak: Μια μεταγραφή με πολύ παρόν και ακόμα περισσότερο μέλλον για τον ΠΑΟΚ’
Τι είναι αυτά ρε πούστη μου, αυτός δεν είναι ο γκόμενος της μικρής, πού τον ξέρουν οι μα…κες οι δημοσιογράφοι? Πάω κατευθείαν στο ρεπορτάζ του ΠΑΟΚ
‘Μετά από μεγάλη μάχη με ομάδες του εξωτερικού μεταξύ των οποίων Parma, Rangers & Sevilla ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κλείσει για τα επόμενα χρόνια το νέο μεγάλο αστέρι του Ευρωπαικού ποδοσφαίρου. Σύμφωνα με πληροφορίες ο Λευκορώσσος αμυντικός χαφ και πολυεργαλείο στο χώρο του κέντρου είχε καλύτερες προτάσεις από το εξωτερικό αλλά για προσωπικούς λόγους προτίμησε τον ΠΑΟΚ. Για τους ίδιους λόγους την τελευταία εβδομάδα είχε ανοίξει δίαυλο επικοινωνίας με Αθηναική ομάδα (πάντως σίγουρα όχι κάποια από τις τρεις μεγάλες του κέντρου) αλλά η δουλειά κόλλησε για άγνωστο λόγο. Ο ίδιος δήλωσε ότι γνωρίζει το μέγεθος της ομάδας και τις δυσκολίες του πρωταθλήματος και θα κάνει το καλύτερο για να οδηγήσει τον ΠΑΟΚ στην κορυφή»
Όχι, δεν είναι δυνατόν…Ψάχνω στο κινητό την τελευταία κλήση και ξανακαλά τον αριθμό
«Ναι έλα Νάντια ο κύριος Νίκος είμαι που μιλήσαμε πριν από λίγο»
«Α, ναι πείτι μου…»
«Δε μου λες κορίτσι μου ο Σεργκέι έχει βάλει υπογραφή στον ΠΑΟΚ? Υπέγραψε κανένα χαρτί?»
«Ε, ναι…»
«Κοίτα Νάντια επειδή είσαι καλό παιδί και σε λυπάμαι, πού να τρέχεις τώρα εκεί πάνω, ξέρεις τι αέρηδες πιάνει το χειμώνα εκεί πέρα? Θα βάλω κούκλα μου εγώ λεφτά από την τσέπη μου και να το φέρουμε το παλικάρι στην Αθήνα, εδώ είναι τα πολλά τα φράγκα, ο Γούμενος σε ένα μήνα ούτε το νοίκι δε θα έχει να σας δώσει. Και άμα έχει υπογράψει το παιδί θα βρούμε έναν καλό δικηγόρο, κάτι θα γίνει θα το σώσουμε το πράγμα, ε τι λες άμα του μιλήσεις και συ δε θα θέλει να έρθει προς τα κάτω?»
«Αχ κύριε Νίκο με σκλαβώνετε αλλά τώρα τι να σας πω είναι κι αυτός πολύ χαρούμενος γιατί πήγανε λέει στο αερουδρόμιο τρεις χιλιάδες κόσμους και τον σηκώσανε στα χέρια και γούσταρε και βρήκαμε και σπίτι πουλύ ουραίου και με θέα…., μου είπι ότι του άρισι πουλύ λέει. Αχ σας ευχαριστού πουλύ πάντως»
«Καλά κούκλα μου εγώ για σας το είπα…Και άμα έχεις κανέναν άλλο γνωστό που να θέλει να έρθει προς τα εδώ, μη με ξεχάσεις, έτσι? Το τηλέφωνό μου το έχεις, ε?»
«Ναι, βέβια, σας περιμένου απού του μαγαζί για το κέρασμα, σας αφήνω γιατί πάω Ερμού να ψωνίσω γούνες, μου ειπαν και μένα ότι κάνει κρύου πάνου εκεί…Γεια σας και ευχαριστού»
«Γεια σου ρε Νάντια…»
Την καρδιά περιβόλι μας έκανες τώρα…
djsnho
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sun Oct 22, 2006 7:30 am
Location: Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory: :victory:
Νέο αθλητικό forum!!! http://www.soccer-fans.gr/
Γίνετε μέλος της κοινότητας!


Το νέο Α.Ε.Κ.τζίδικο φόρουμ !!!
Panagiotis21
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Tue Jul 25, 2006 6:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τον εχασες τον παιχτη ρεεεε αντε τωρα τραβα για Κισλιυ
Aektzis
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4349
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν τον έχασε ακόμη: approach to loan με option - play against own team. Με 1 σμπάρο 2 τριγώνια δηλαδή μια & ακολουθεί το ματς στην Τούμπα :wink:
Panagiotis21
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Tue Jul 25, 2006 6:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λες ε?Δεν νομιζο να τον δοσ ο ΜΠΑΟΚ
Aektzis
golomas
Amateur
Amateur
Posts: 127
Joined: Sun Mar 26, 2006 7:23 am
Location: ΓΟΥΔΙ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

πού χάθηκες ρε αλέφα?κόλλησες στο κέρασμα κ δε λέει να σαφήσει η ρωσσίδα?
Burn that......
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Που 'σαι ρε κόουτς???? Σε χάσαμε... Κάθε μέρα μπαίνω στο topic να δω αν έχεις ποστάρει τίποτα καινούριο. Περιμένουμε καινούρια ιστορία :D
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

djsnho
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 524
Joined: Sun Oct 22, 2006 7:30 am
Location: Κορινθος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

που χαθηκες βρε :D :D :D
Νέο αθλητικό forum!!! http://www.soccer-fans.gr/
Γίνετε μέλος της κοινότητας!


Το νέο Α.Ε.Κ.τζίδικο φόρουμ !!!
Pennywise
Backup
Backup
Posts: 760
Joined: Wed Apr 12, 2006 9:12 am
Football Manager της ομάδας: -
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: -4-
Location: Thessaloniki
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ελα αρχιγε για ενα ποστ ζουμε λεμε!!!!!!!!1111111111 :yea:
NYHC
Spartakus
Football Legend
Football Legend
Posts: 13675
Joined: Tue Aug 09, 2005 10:23 am
Αγαπημένη Ομάδα: η δικιά μου
Location: Σε ένα κόσμο δικό μου, οπού μένω εγώ κι ο εαυτός μου
Has thanked: 0
Been thanked: 4 times

[quote="Pennywise"]ελα αρχιγε για ενα ποστ ζουμε λεμε!!!!!!!!1111111111 :yea:[/quote]

Μπορεί να ψάχνει τον κυρ Νίκο χαλαρώστε :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Γεωργέας forecer (και με περιβραχιόνιο)
--------------------------------------------
Kastroman wrote:Από τους αντίπαλους, ο Σπάρτακος εξελίσσεται σε λατρεία. :notworthy:
Όταν έβρεχε ο Θεός agression, bravery και determination είχε βγάλει κουβαδάκι και τα μάζευε. :D
nikos55 wrote:Φίλε Spartakus,
Και εσύ στον αγώνα μας. Οπως ο Σπάρτακος της αρχαιότητας ηγήθηκε των σκλάβων εναντίον των Ρωμαίων, εσύ οδήγησέ μας στη μάχη εναντίον της SI. Η θέση του αρχηγού είναι ανοικτή...
MAKOS
Trialist
Trialist
Posts: 62
Joined: Fri Nov 10, 2006 3:06 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παίδες, έχει πέσει τρελλό γα@@σι στη δουλειά εδώ και δέκα μέρες, έρχομαι 8 το πρωί και πριν τις 8 το βράδυ δε φεύγω με τίποτα, μετά πάω σπίτι και ξεραίνομαι για να αντέξω την επόμενη και ούτε με τον ΟΦΗ δεν έχω προλάβει ακόμα να παίξω!!!!!!!
ΣΚΑΤΑ!!!!!!!!!!
Ελπίζω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να χαλαρώσουν λίγο τα πράγματα, να το παίξω το ευλογημένο το ματσάκι με τον ΟΦΗ γιατί τους τη φυλάω από παλιά ως γνωστόν :twisted: :twisted: :twisted:
Άμα προλάβω θα ανεβάσω κανένα post.
User avatar
jeydee
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2151
Joined: Sun Jul 03, 2005 1:14 pm
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ, Bayern Munchen
Location: Πολύγυρος, Χαλκιδική
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κουραγιο ρε φιλε...Θα κανουμε υπομονη αφου δε γινεται αλλιως...
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μάκο.....



ασε το δούλεμα


Άμα δεν μπορείς να συνεχίσεις τις ιστορίες, παραιτήσου απο τη δουλειά....




:D


Κουράγιο πρωθυπουργέ, κουράγιο....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

τρομερή αρχή, ελπίζω να μην βαρέθηκες κιόλας! 8)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μακο σε περιμένει ο λαος σου!!!!!!
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
Locked

Return to “Ιστορίες FM2007”