Όλα όσα πρέπει να ξέρετε για τις ιστορίες. . .

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Σε ένα ερημικό νησί έχει ναυαγήσει ο Ποκοπίκος και η Πάμελα Άντερσον….οι μέρες περνούν, στο θέμα της τροφής έχουν βρει λύσεις, ενώ καθημερινά παλεύουν να βρουν τρόπους να στείλουν ένα είδος μηνύματος…. Οι ορμές του Ποκοπίκου τον κάνουν συχνά πυκνά να προσπαθεί να το φέρει πλαγίως στη Πάμελα, την οποία θέλει να #%!@#%!@#%!% αδυσώπητα. Η ξανθιά «φουσκωτή» καλλονή δεν θέλει ούτε να το σκέφτεται…οι μέρες περνούν, και το βιολογικό ρολόι της Πάμελας χτυπάει κόκκινο….οι μπανάνες ήταν η πρόχειρη λύση αλλά από κάποια στιγμή και μετά τις βαρέθηκε…. Άρχισε να σκέφτεται να κάτσει στον Ποκοπίκο….τελικά, έγινε το μοιραίο…
- Ποκοπίκοοοοο, ουουυουου
- Τι είναι Πάμελα;
- Έλα λίγο που σε θέλω….

Πάει ο Ποκοπίκος και βλέπει γυμνή τη Πάμελα…τρίβει τα μάτια του….

- Τι θέλεις;
- Μη ρωτάς πολλά, κάνε αυτό που σκέφτεσαι…


Το σκηνικό αυτό επαναλήφθηκε αρκετές φορές, όχι τόσο συχνά όσο θα ήθελε ο αχόρταγος Ποκοπίκος (και εγώ). Κάποια στιγμή, ο Ποκοπίκος την ώρα που η Πάμελα του ανεβάζει το ηθικό της λέει…

- Πάμελα, θέλω να μου κάνεις μια χάρη….
- Α…αυτά που είδες στο βίντεο να τα ξεχάσεις…..
- Όχι δεν εννοώ αυτό;
- Τότε
- Να, θέλω μετά το $@#!@!@ να κάνεις πως είσαι ο Μπάμπης…
- Ποιος;
- Ο Μπάμπης, ένας φίλος μου….όταν θα σου μιλήσω, θα απαντάς σα Μπάμπης εντάξει;;;;


Απορημένη η Πάμελα σκέφτεται… «έχω βρεθεί εδώ και 87 ημέρες σε ένα ερημονήσι. Ούτε στο λοστ να έπαιζα. Τρώω μόνο ασβους και ανανάδες, το κάνω με τον Ποκοπίκο…τι πειράζει να κάνω τον Μπάμπη;;;;»



Γίνεται το #%#%# και ξεκινά η συζήτηση..

- Μπάμπη;;;;;
- Ε…….ναι (με βαριά φωνή)
- Ρε συ…δε θα το πιστέψεις…
- Τι είναι ρε (με βαριά φωνή)
- Είμαι σε ένα έρημο νησί και μια φορά την εβδομάδα @#$%#!@% τη Πάμελα…ναι ρε αυτή με τις@#%@#%, αυτή τη@#%%….





Έκανα όλη αυτή την εισαγωγή, γιατί αυτός είναι ένας από τους βασικούς λόγους που γράφουμε ιστορίες….Θέλουμε να μοιραστούμε αυτό που ζούμε. Είμαι ένας απο αυτούς που περνάω ώρες μπροστά στο πισί προσπαθώντας να κατακτήσω τίτλους, να αγοράσω παίκτες, να ανατρέψω σκορ, να τη πω σε έναν άλλο προπονητή. Και άλλες τόσες ώρες να τα μεταφέρω εδώ….Και όλα αυτά γιατί; Γιατί ξέρω πως και εσείς κάνετε το ίδιο…


Πρόσφατα ανέλαβα τον τομέα «Ιστορίες» στο σαιτ, και θέλω τη βοήθειά σας….


Κανόνες στο γράψιμο δεν υπάρχουν. Το πώς θα γράφετε την ιστορία, είναι δικό σας θέμα. Τρόποι υπάρχουν πολλοί. Αν θέλετε οποιαδήποτε βοήθεια, μη διστάσετε να τη ζητήσετε. Σκέφτηκα όμως να βάλω κάποιους «κανόνες» αναφορικά με όλα τα υπόλοιπα…..και θα σας τους παραθέσω.



Καλό θα είναι η ιστορία να έχει τουλάχιστον μια αρχή και ένα τέλος. Έχω δει πολλά ποστ στα οποία κάποιοι παραθέτουν έναν αγώνα, ένα τρόπαιο, η οτιδήποτε.. Αυτό το ένα….πηγαίνει στο τρελά και απίστευτα


Επειδή πολλοί βλέπουν τις ιστορίες αναζητώντας παίκτες, θα ήταν καλό να δίνεται στοιχεία για τους παικταράδες σας, για το σύστημα της ομάδας και γενικά για ότι ξέρετε πως οδήγησε την ομάδα σας σε μια επιτυχία, μια αποτυχία…..


Όταν αποφασίζετε να βάλετε τέλος σε μια ιστορία, η για κάποιον λόγο δεν θα τη συνεχίζετε, καλό είναι να το γνωστοποιείτε, για να μπορούμε να κινηθούμε ανάλογα....


Αυτά ως μια αρχή….

Περιμένω προτάσεις, ιδέες, και ότι άλλο έχετε στο μυαλό σας για να γίνει ο τομέας καλύτερος....
Last edited by Tsakalaki on Wed Feb 21, 2007 7:32 pm, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καθώς ετοιμάζομαι να γράψω την πρώτη μου ιστορία, ας πω αυτά που έχω στο μυαλό ως οδηγούς:

1. Γράφω με σκοπό να ευχαριστήσω αυτούς που θα το διαβάσουν. Στην πραγματικότητα, έχω παίξει απλώς ένα παιχνίδι. Στην ιστορία, θα μεταφέρω το παιχνίδι ΣΑΝ να είχε συμβεί στην πραγματική ζωή. Θα μεταφέρω κόντρες, εντυπώσεις, εμπειρίες, μυρωδιές, κ.τ.λ. ώστε να κάνω τους αναγνώστες να νομίζουν ότι περνάνε όσα κι εγώ θα περνούσα ΑΝ συνέβαιναν στα αλήθεια αυτά που συμβαίνουν στο παιχνίδι. Μ' άλλα λόγια, γράφουμε ένα μυθιστόρημα.

2. Αυτό το δεύτερο είναι ίσως πιο σημαντικό καθώς αναφέρεται στην καλαισθησία του κειμένου. Ρε παιδιά, εντάξει, έχετε μάθει τόσο καιρό να γράφετε με greeklish και τώρα που δουλεύετε αναγκαστικά το ελληνικό πληκτρολόγιο, συνεχίζεται να του συμπεριφέρεστε σα να είστε στο αγγλικό και γράφετε greeklish με ελληνικούς χαρακτήρες. Τρελλαίνομαι όταν βλέπω λέξεις όπως "πσυξη", κ.τ.λ. Οπότε, κανόνας Β: Γράφουμε πρώτα στο word, ρίχνουμε ένα ορθογραφικό έλεγχο και μετά ποστάρουμε. Κι αν δεν είναι κανόνας, ας είναι τουλάχιστον προτροπή. Για τα ματάκια μας δηλαδή...

Μάλλον σήμερα θα ανεβάσω το 1ο μου επεισόδιο της σειράς "Μ' ένα τσίπουρο παλιό..."
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αφού μας έγινες και υπεύθυνος, πάρε και μια ιδέα προς υλοποίηση:

'Βραβεία'

Σκέψου τα όσκαρ. Αυτοσχεδίασε. Φτιάξε ένα κατάλογο από βραβεία (Καλύτερη Ιστορία, Καλύτερος Συγγραφέας, Βραβείο Α' Πρωταγωνιστή (το φανταστικό πρόσωπο που διηγείται), Καλύτερη στιγμή (ο τελικός του Champions League της Γιουβέντους ας πούμε, ή η ανάγνωση των αθλητικών εφημερίδων μετά το Ελλάδα-Τουρκία 4-0 -για να ευλογήσω λίγο και τα γένια μου). Μπορείς να κατηγοριοποιήσεις τις ιστορίες ανά παιχνίδι, ανά έτος γραφής και λοιπά και λοιπά.
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επίσης, δεν βλέπω πουθενά τομέα ρεκόρ για το 2007. Ίσως φταίνε και τα Modifier, Genie Scout κλπ. αλλά λείπει...
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πάντως Tsak η ιδέα του Basile για τα βραβεία είναι πολύ καλή :D

Σκέψου το ... :wink:
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

@syd barret

Τομέας ρεκορ για το 2007 υπάρχει σε άλλο τομέα του σαιτ... ΥΓ: Διόρθωσα την ιστορία σου σε κάποια κομμάτια, και κάτι λινκ που έδινες..... :wink:

Αναφορικά με τα βραβεία που είπε ο Βασίλης

@djbasile
έχεις τεράστιο δίκιο και μάλιστα με πρόλαβες. Ήθελα να το θείξω το θέμα και εντός των επόμενων ημερών θα υπάρξει και τέτοιο κομμάτι. έμπνεύσεις - καλά να μαστε έχουμε δείξει οτι - έχουμε....άρα κάτι καλό θα βγει πιστεύω.....


@ yannis27gr
Γιάννη, σε αυτό που λες με βρίσκεις σύμφωνο. Προσπαθώ να διοθώνω τις ιστορίες που υπάρχουν λάθη, για αισθητικούς λόγους.





ΥΓ: Για να γίνει καλύτερος ο τομέας χρειάζονται δυο πράγματα. Να έχει όρεξη ο μόντ (εγώ δηλαδή) και να τον "πρήζουν" με την καλή έννοια οι συμμετέχοντες (εσείς δηλαδή). Και τα δυο υπάρχουν...άρα.... :yea:
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφωνώ απόλυτα με τον yannis27gr
Προσωπικά μ'αρέσει να διαβάζω ιστορίες που είναι γραμμένες ρεαλιστικά και όχι απλά να γράφει ο άλλος το αποτέλεσμα και πάπαλα
Θέλω κόντρες,ίντριγκες και χιούμορ(όποιος το διαθέτει,είναι δύσκολο)


Και χωρίς να βάζω όρια στο πως πρέπει να γράφει κάποιος μια ιστορία,μ'αρέσει να βλέπω και 2-3 screenshots σε μια ενότητα,πάντα ήθελα το βιβλίο που διαβάζω να έχει και μερικές εικόνες :D
Xenophon
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Thu Dec 28, 2006 11:39 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω δεν ανησυχω καθολου βαλαν υπεθυνο για τις ιστοριες το σωστο ατομο.μια ιδεα [λεω εγω τωρα] θα ηταν να υπαρχουν μικρες ιστοριες[βοηθηματα ιστοριων]το λεω αυτο γιατι υπαρχουν και ατομα που δεν τα καταφερνουν ευκολα εγω πχ]
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Xenophon

Υπάρχουν πολλές ιστορίες πάνω στις οποίες μπορείς να βασιστείς. υπάρχει η λογική των σκριν σοτς, και να παραθέσεις τα όσα πετυχαίνεις. Μπορείς να γράφεις για κάθε παιχνίδι ξεχωριστά, αποτέλεσμα, σκόρερ και όποια άλλη πληροφορία θέλεις να μοιραστείς. Για ότι θες να ρωτήσεις, στείλε pm....


ΥΓ: Thanx, ότι μπορώ κάνω...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Υπάρχει σκέψη για διαγωνισμό, με όρους, κανόνες και φυσικά νικητές με δώρα....συμφωνείτε; διαφωνείτε; έχετε άποψη;




σας ακούω....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Panagiotis21
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Tue Jul 25, 2006 6:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συμφοναω :yea:
Aektzis
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τι εννοείς ακριβώς ?
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για να δώσω ένα πράδειγμα....


Θα μπουνε κάποια στάνταρ αναφορικά με το ποια πρωταθλήματα θα είναι ανοικτά, ποιες κατηγορίες, το patch, όπως επίσης και χρονοδιάγραμμα. δηλαδή θα περιμένουμε την ιστορία του κάθε "διαγωνιζόμενου" με το τι έκανε μέσα σε 5 χρόνια. να τα διηγηθεί, και όλοι να τα κρίνουμε και να ψηφίσουμε τη καλύτερη ιστορία....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

διαγωνω καθετα ,οριζοντια ,διαγωνια κτλ!

τις ιστοριες τις γραφουμε/γραφουν ολοι εδω μεσα γιατι γουσταρουμε που παιζουμε το παιχνιδακι ,γουσταρουμε που μοιραζομαστε την τρελα μας και τα κατορθωματα μας με τους υπολοιπους τρελους του σαιτ...ο καθενας εχει το δικο του στυλ ,τον δικο του τροπο γραψιματος ...θα ναι πολυ αδικο να μπουμε στο τρυπακι ποιος εγραψε την καλυτερη ιστορια....

κι επισης ειναι πολυ κλισε να πουμε "ανοιχτα μονο αγγλικο,ελληνικο,ιταλικο,γαλλικο κτλ ,παρτε ομαδα και παιξτε!"..

η πρωτη ιστορια που εγραψα ηταν με ασιατικη ομαδα... :P

τωρα σκοπευα να γραψω μια με αφρικανικη ομαδα... 8)

δεν θα χει πλακα τσακ...θα μπουμε στο τρυπακι του ανταγωνισμου και δε λεει... :wink:
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Αυτό μάλιστα....είναι ένβα σωστό ποστ και όχι σπαμ....


Μα γι' αυτό άλλωστε το βάζω το θέμα για συζήτηση....όποιος θέλει συμμετέχει, όποιος δεν θέλει, δεν συμμετέχει και γράφει για το γούστο, όπως τόσο καιρό εγώ, άλλο τόσο καιρό εσύ, και χρόοονια τώρα όλοι οι άλλοι....



Σάγκο, καλά αυτά που έγραψες, άντε τώρα πίσω στο σπάμινγκ...


ακολουθεί off topic για τον Σάγκο...

ΥΓ: Αυτός ο Ιωάννης δε γκρέιτ, καλά τα πήγε χθες...λες να τον κάνουμε γενικό γραμματέα;;;
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”