Ένας μοναχικός Manager

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Χώρα: Ελλάδα
Περιοχή: Κέρκυρα , Πέλεκας

Image

Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα να πίνεις τον καφέ σου πρωί-πρωί και να βλέπεις αυτήν την φανταστική θέα
Image

(Τριιιιιιιιιτ, Τριιιιιιιιιτ) Οπ χτυπάει το κινητό μου, ποιος να είναι τώρα ; Ελπίζω μόνο να μην είναι καμία πρώην και με πρήζει πρωινιάτικα.
- Ναι!!!
- Καλημέρα σας, ο κύριος Roulis Kitserman ;
- Ο ίδιος
- Ονομάζομαι Σπύρος Λιβαθινός και τηλεφωνώ?.
- Ρε μπαγλαμά!!! :evil: Αλλη όρεξη δεν έχεις και πήρες να κάνεις πλάκα ;
- Στο είπα ρε Σπύρο, άσε να του μιλήσω εγώ, αφού το ξέρεις εσένα κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά
- Ναι, κύριε Kitserman είμαι ο Αργύρης Μήτσου και σας τηλεφωνώ εκ μέρος του κύριου Γιάννη Βαρδινογιάννη
- Σας ακούω κύριε Μήτσου (Πρέπει να το παίξω χαλαρός) 8)
- Κοιτάξτε όπως ξέρετε όλες οι ομάδες ξεκινάνε προετοιμασία σε λίγες μέρες αλλά εδώ στον Παναθηναϊκό έχουμε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα.
-Και τι μπορώ να κάνω εγώ ;
- Ο προηγούμενος προπονητής μας ο Βίκτορ Μουνιόθ λόγο ότι έμεινε η γυναίκα του έγκυος αναγκάστηκε να φύγει και έχουμε μείνει χωρίς προπονητή (κλαψ!!!)
- Ε και τι θέλετε να σας βρω εγώ ;
- Όχι δεν καταλάβατε, θέλουμε εσείς να είστε ο καινούριος μας προπονητής
- Κοιτάξτε κύριε Μήτσου, αν μιλάτε σοβαρά παίρνω τώρα το αεροπλάνο και έρχομαι Αθήνα να συζητήσουμε
- Πάρα πολύ ωραία, σας περιμένουμε τότε με την επόμενη πτήση
- Ευχαριστώ κύριε Μήτσου, γεια σας

Κατευθείαν χωρίς να το σκεφτώ πήγα στο αεροδρόμιο και πέταξα για Αθήνα.


Χώρα: Ελλάδα
Περιοχή: Αεροδρόμιο ,Ελ. Βενιζέλος

Εκεί με περίμενε άνθρωπος του παναθηναϊκού και με οδήγησε στις εγκαταστάσεις της Παιανίας.
Αφού φτάσαμε μπήκαμε στο γραφείο του κυρίου Μήτσου όπου βρισκόταν και ο ίδιος ο Γιάννης ο Βαρδινογιάννης.
Ελάτε κύριε Kitserman τα έχουμε ετοιμάσει όλα. Ξέραμε από πριν ότι θα σας ήταν δύσκολο να πείτε όχι στην πρόταση μας άλλωστε μην ξεχνάτε ότι δεν με φωνάζουν άδικα ο Γιάννης ο γρήγορος, είπε ο Τζίγκερ.
Έριξα μια γρήγορη ματιά στο συμβόλαιο και αφού μου φάνηκαν όλα εντάξει έβαλα την υπογραφή μου
- Το απόγευμα θα γίνει η παρουσίαση σας στους εκπροσώπους του τύπου και μετά μπορείτε να δείτε τους παίχτες στην προπόνηση
- Ευχαριστώ κύριε Βαρδινογιάννη και ελπίζω γρήγορα να φέρω την ομάδα στον δρόμο τον επιτυχιών


Περιοχή: Παιανία
Ώρα: Μεσημέρι


Image

Όσο πλησιάζει η ώρα για την συνέντευξη τύπου τόσο μεγαλώνει η αγωνία μου ,τι να κάνω για να περάσει η ώρα ; Ας ρίξω καλύτερα μια ματιά στα οικονομικά ?
Image

Δύσκολα τα πράγματα, :-k βέβαια δεν περίμενα και κάτι καλύτερο άλλωστε όλος ο κόσμος ξέρει ότι ο Τζιγερ στα οικονομικά είναι πολύ σφιχτός. Θα πρέπει να κοιτάξω μετά τις παλιές διασυνδέσεις μου μήπως και βρούμε παίχτες φτηνούς και καλούς γιατί σίγουρα θα χρειαστούμε μεταγραφές.
Α να πέρασε και η ώρα, πρέπει να πάω στην συνέντευξη τύπου.


Η συνέντευξη τύπου

Περάσαμε σε μια τεράστια αίθουσα όπου θα γινόταν η συνέντευξη τύπου. Ο χώρος είχε κατακλυστεί από πάρα πολλούς δημοσιογράφους ακόμα και από το εξωτερικό είχαν έρθει για να δουν ποιος θα είναι ο νέος προπονητής του παναθηναϊκού.
Image


Τον λόγο πήρε ο Αργύρης Μήτσου.
- Κυρίες και Κύριοι, αγαπητοί δημοσιογράφοι, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι ο νέος προπονητής της ομάδας μας θα είναι ο κύριος Roulis Kitserman. Αλλά καλύτερα να αφήσω τον ίδιο να σας μιλήσει.
Image

- Καλησπέρα σας. Όπως είπε ο Αργύρης για τον επόμενο ένα χρόνο θα βρίσκομαι στο τιμόνι αυτής της ομάδας. Σκοπός μου είναι να φέρω την ομάδα στον δρόμο τον επιτυχιών και μια που είμαι και παναθηναϊκός από μικρός καταλαβαίνετε πόσο σημαντικό είναι αυτό για μένα
Θέλω να ζητήσω από τον κόσμο του παναθηναϊκού που σίγουρα δεν θα είναι και πολύ ευχαριστημένος από το άκουσμα της πρόσληψης μου να κάνει λίγο υπομονή αν και ξέρω ότι είναι δύσκολο, ότι θα προσπαθήσουμε μαζί με τους παίχτες μου για το καλύτερο.

- Λυπάμαι αλλά εδώ πρέπει να τελειώσουμε για σήμερα, σε λίγο ξεκινάει η προπόνηση και ο κύριος Kitserman πρέπει να πάει να γνωρίσει τους παίχτες του.
Σας ευχαριστούμε όλους που παραβρεθήκατε εδώ και μην ξεχνάτε ότι ένας Kitserman ισούται με δύο Μουρίνιο. :victory:

H ομάδα

Ουφ πάει και αυτό, τώρα αρχίζουν τα δύσκολα. Για να δούμε τι παίχτες έχουμε?
Image

Από ότι βλέπω σίγουρα θα χρειαστούμε αμυντικό αν και δύσκολο με τα λεφτά που μου έδωσε ο Τζίγκερ.
Πάμε να κλείσουμε κανένα φιλικό γιατί αύριο φεύγουμε για προετοιμασία στην Ιταλία και πρέπει οι παίχτες να πάρουν παιχνίδια στα πόδια τους.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:38 am, edited 6 times in total.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλή αρχή. Μου αρέσει και η παράθεση scrns :wink:
Last edited by padeloswp8 on Fri Feb 23, 2007 2:42 pm, edited 1 time in total.
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Σου προτείνω να ανοίξεις με τον έντιτορ το παιχνίδι και να βάλεις πρόεδρο τον Παύλο και καμιά 20αριά μύρια μπάτζετ :D :yea:
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Χώρα : Ιταλία
Περιοχή : Λίγο έξω από το Παλέρμο

Image

Πετάξαμε για Ιταλία όπου ξεκίνησε η προετοιμασία για την νέα χρονιά. Έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από την προσπάθεια των περισσότερων παιχτών. Είχαμε και κάποιες προθήκες στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας με τους Fytanidi και Fawcett να έρχονται από Καλαμαριά και Junior αντίστοιχα.
Δώσαμε και ένα φιλικό επί Ιταλικού εδάφους με την Juventus που μας βρήκε να χάνουμε 3-2 με γκολ των Bojinov, Pallladino και Del Piero ενώ για την ομάδα μας σκόραραν οι Παπαδόπουλος και Μάντζιος.

Δυστυχώς κάποιοι δεν με έπεισαν ότι αξίζουν να φοράνε την φανέλα της ομάδας, έτσι λύθηκε το συμβόλαιο του Andric, ο Charambidis μετακόμισε στην Sheffield United έναντι 1.5m Ευρώ και ο Bovio γύρισε πίσω στην Μαγιόρκα. Προς αποχώρηση είναι και οι Nillson , Seric και Biscan αλλά θα τους δώσω και άλλη μια ευκαιρία στο δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας στην Αθήνα να μου αποδείξουν τι αξίζουν.

Χώρα : Ελλάδα
Περιοχή : Παιανία

Επιστροφή στην Ελλάδα για το δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας που περιλαμβάνει μια σειρά δυνατών φιλικών αγώνων.
Εντωμεταξύ αποκτήθηκε ο Patricio Perez και ο Prospesh από την Banik Ostava, ήρθε και ο Christanval που έγινε ανταλλαγή με τον Morris ενώ χάσαμε τον Σηφάκη μέσα από τα χέρια μας που προτίμησε την Ξάνθη με λιγότερα χρήματα. Τελικά ο Nillson παραχωρήθηκε στην Ξάνθη ενώ Seric και Biscan παρέμειναν μέχρι να βρεθεί κάποια ομάδα να τους πάρει.
Ένα σημαντικό πλήγμα ήταν και οι τραυματισμοί των Βίκτορ, Perez και Θεοδωρίδη, 2-3 μήνες ο καθένας.

players in
Image

players out
Image


Πρώτο φιλικό με την Roma μας βρήκε στο 0-0 σε ένα πολύ κακό παιχνίδι και να χάνουμε στα πέναλτι με 2-3.
Δεύτερο φιλικό με την Palermo και πάλι ήττα με 0-1 , όπως και στο επόμενο φιλικό με την Stuttgard αυτή την φορά στα πέναλτι με 1-4, κανονική διάρκεια 1-1.
Τα ίδια και στο τελευταίο φιλικό με την Πόρτο με 2-3 σκορ στην παράταση


Δεν έμεινα ικανοποιημένος από την εμφάνιση στα φιλικά επί ελληνικού εδάφους αλλά καταλαβαίνω ότι οι παίχτες είναι κουρασμένοι από την σκληρή προετοιμασία, αυτό που μετράει είναι να είμαστε έτοιμοι την πρώτη αγωνιστική για το πρωτάθλημα.
Δεν φτάνουν όλα έχουμε και την φωτογράφηση για το εξώφυλλο στο παναθηναϊκό τριφύλλι :evil:
Image


Superleague

Image


Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος ο Ολυμπιακός είναι το πρώτο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Δεν πειράζει όμως θα αποδείξουμε σε όλους ότι μπορούμε εμείς να είμαστε οι πρωταθλητές
Image


1η Αγωνιστική υποδεχόμαστε τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ. Πρώτη φάση του αγώνα κερδίζουμε κόρνερ, κεφαλιά του Νίνη και 1-0. Από κει και μετά οι φάσεις διαδέχονται η μία την άλλη και για τις δυο ομάδες.
Δοκάρι στο 26? με τον Ρομέρο και 2-0 στο 31? με τον Παπαδόπουλο. Ο ΟΦΗ όμως δεν τα παρατάει και μειώνει το σκορ στο 36? με τον Nwafor.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ΟΦΗ ισοφαρίζει πάλι με τον Nwafor σε 2-2. Ο αγώνας αποκτά μια άγρια ομορφιά και με τις δυο ομάδες να πιέζουν για το γκολ που ίσως τους χαρίσει την νίκη.
Στο 80 ο Νίνης παίρνει την μπάλα από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή του ΟΦΗ και βγάζει μια γλυκιά σέντρα στον Παπαδόπουλο που χρίζετε σκόρερ και κάνει το 3-2. χαρίζοντας την νίκη στον Παο :yea: την ίδια ώρα που το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη λήγει ισόπαλο 1-1.


Η κλήρωση για το UEFA μας έφερε αντιμέτωπους με την σκοτσέζικη Gretna, λογικά αν είμαστε σοβαροί θα περάσουμε στους ομίλους χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:39 am, edited 3 times in total.
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσί ρε Νίνη!!!!!!!! Πάμε snk μ'αρέσει πολύ η ιστορία σου. Συνέχισε τη καλή δουλειά.
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
Panagiotis21
Amateur
Amateur
Posts: 175
Joined: Tue Jul 25, 2006 6:05 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Με ποιο version παιζεις?Πολλυ καλλα ξεκινησες η ιστορια σου βγαζει κατι το ρεαλιστικο (: .Τσεκαρε και την δικια μου.Η αρχη μιας μεγαλης καριερας
Aektzis
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

2η Αγωνιστική νίκη μέσα στον ατρόμητο με 1-2 με γκολ των Παπαδόπουλου 82? και Μαντζιου 85?.

Ισοπαλία 0-0 με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη με την μόνη φάση στον αγώνα να είναι το δοκάρι του Gonzalez στο 36?.

Ισοπαλία με 0-0 και με την Gretna στο ΟΑΚΑ στον πρώτο αγώνα για το UEFA με πολλές απουσίες και τον τερματοφύλακα τους να βγαίνει καλύτερος του αγώνα.
Image


Νίκη με τον Πανιώνιο εντός έδρας με 2-0 Gonzalez 27?και Romero στο 58? με πέναλτι, με τον Πανιώνιο να παίζει με 10 από το 37? λόγο αποβολής του Pepe Sarr.

Νικήσαμε και μέσα στην Λάρισα με 1-2 (Kozlez 82? ? Λεοντίου 2?, Παπαδόπουλος 30?)

Πρόκριση στους ομίλους του UEFA με νίκη 1-4 στο δεύτερο αγώνα με την Gretna (Fytanidis own goal 67? ? Τσιόλης 16?,Μάντζιος 20? 43?,Ivanschitz 70?) Περιμένουμε την κλήρωση τώρα?

Άλλη μια ισοπαλία με 0-0 απέναντι στον Ιωνικό εντός έδρας σε ένα πολύ κακό ποιοτικά παιχνίδι, την επόμενη αγωνιστική ανεβαίνουμε Θεσσαλονίκη για να αντιμετωπίσουμε τον Ηρακλή.

Κλήρωση Κυπέλλου UEFA
Image

Καλή κλήρωση, μπορούμε να περάσουμε αρκεί να μην έχουμε πολλές ελλείψεις από τραυματισμούς
Image


Φύγαμε από το Καφτανζογλειο με τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Ηρακλής προηγήθηκε με τον Ilie στο 10? με ένα εντυπωσιακό γκολ και εμείς ισοφαρίσαμε στο 77? με τον μόνιμο σκόρερ τον Παπαδόπουλο.
Μετά από 7 αγωνιστικές είμαστε αήττητοι αλλά την επόμενη αγωνιστική δεν έχουμε καθόλου εύκολο αγώνα. Αντιμετωπίζουμε τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ?.

Αποτελέσματα ως τώρα:
Image


Από την αρχή της εβδομάδας τα media ξεκίνησαν να αναφέρονται στο επερχόμενο ντέρμπυ. Παντού βλέπεις αφιερώματα, παλαίμαχους να μιλάνε για το ποιοι μπορούν να κάνουν την διαφορά, οι προσκείμενες στις ομάδες εφημερίδες να βγαίνουν με προκλητικά εξώφυλλα και γενικά υπάρχει ένα κλίμα τεράστιας έντασης. Άντε τώρα να πείσω τους παίχτες να έχουν το μυαλό τους πρώτα στον αγώνα της Πέμπτης με την Φενέρ στην Τουρκία.

1-1 και με την Φενέρ. Το σκορ άνοιξε ο Gonzalez στο 48? με μια βολίδα που έπιασε από κέντρο σχεδόν του γηπέδου και κατέληξε στο γάμα της εστίας του Volkan. Η ισοφάριση ήρθε στο 60? με άλλο ένα πανέμορφο γκολ. Ο Christanval έξω από την μεγάλη μας περιοχή γύρισε με σέντρα την μπάλα προς τον Ebede που δεν μπόρεσε να διώξει και έτσι έγινε το 1-1 με αυτό το πανέμορφο αυτογκολ.

Με ποιο version παιζεις?
Με το 7.0.2 ξεκίνησα
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:39 am, edited 3 times in total.
siba2001
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sat Mar 12, 2005 6:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συγχάρητηρια τα πας υπέροχα :yea: Συνέχισε έτσι και μην σταματάς καθόλου!Καλή συνέχεια σου εύχομαι :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Image Image

Η μεγάλη μέρα έφτασε, αυτόν τον αγώνα δεν πρέπει να τον χάσουμε με τίποτα
Ο Ολυμπιακός την Τετάρτη νίκησε μέσα στην Lille για το Champions League και η ψυχολογία τους θα είναι στα ύψη. Ακόμα και τα γραφεία στοιχημάτων τον Ολυμπιακό δίνουν φαβορί, σίγουρα δεν είναι εύκολο παιχνίδι αλλά είμαστε Παο και πρέπει να νικήσουμε
Image

Εντεκάδες
Image


Οι ομάδες είναι έτοιμες και το παιχνίδι ξεκινά?.

1? λεπτό του αγώνα, ο Σαλπιγκιδης στο χώρο του κέντρου βλέπει τον Butina εκτός θέσης προσπαθεί να τον πλασάρει αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο δίπλα από το δοκάρι

Φαουλ του Pogognoli στον Νινη στο 11? σε θέση έξω δεξιά από την μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Εκτελεί ο Ivanschitz με σέντρα προς το κεφάλι του Τζιόλη, διώχνει ο Τοροσίδης με κεφαλιά, η μπάλα καταλήγει στον Ivanschitz στο ημικύκλιο την μεγάλης περιοχής προσπαθεί αυτός να σουτάρει αλλά κόβετε από τον Castillo. Με το κόψιμο η μπάλα πάει στον Gonzalez που εξαπολύει έναν κεραυνοβόλο σουτ και? ΓΚΟΛ!!! 1-0!!!
Image

Στο 19? Pogognoli από αριστερά κάνει την μπαλιά για τον Κωνσταντίνου, επεμβαίνει ο Fytanidis και διώχνει την μπάλα που πάει στα πόδια του Dica. Βλέπει αυτός μόνο του τον Castillo που έχει ξεφύγει από το μαρκάρισμα του Γκούμα στο σημείο του πέναλτι, κάνει την πάσα πλασάρει αυτός και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του ανήμπορου Galinovic 1-1!!!

Σουτ του Τσιόλη στο 34? από την γωνία της μεγάλης περιοχής περνάει σύρριζα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Butina

43? Σουτάρει ο Παπαδόπουλος από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής όμως η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι χωρίς να ανησυχήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.

Με την σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου ο Τσιόλης σουτάρει πάλι έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού και η μπάλα καταλήγει άουτ.

Castillo στο 47? από αριστερά, βγάζει την σέντρα στον Κωνσταντίνου στο σημείο του πέναλτι, πιεζόμενος αυτός από τον Γκούμα δίνει με κεφάλια στον Nafti που ήταν εντελώς αμαρκάριστος έξω από την περιοχή, σουτάρει και η μπάλα φεύγει χιλιοστά άουτ.

Στο 57? εκτέλεση κόρνερ από τον Gonzalez, πηδάει ο Νινης πιο ψηλά από όλους παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει μακριά από το τέρμα.

Πατσαντζόγλου με τον Ριβάλντο στο 60? παίζουν το ένα-δυο στο χώρο του κέντρου και βγάζουν μια ωραία μπαλιά στον Κωνσταντίνου. Αυτός με την σειρά του δίνει με κεφαλιά στον Castillo που ξεφεύγει πολύ εύκολα από το μαρκάρισμα του Γκούμα, μπαίνει μόνος του στην μεγάλη περιοχή, πλασάρει πάνω από τον Galinovic που είχε βγει και η μπάλα καταλήγει ??.. στο ΔΟΚΑΡΙ!!!

Από κει και μετά και οι 2 ομάδες έριξαν τον ρυθμό τους με αποτέλεσμα να μην γίνει ούτε μια φάση.


Συνέντευξη τύπου

Τάκης Λεμονής: "Είδατε και εσείς πως μπορούσαμε να πάρουμε την νίκη. Είμαι λίγο απογοητευμένος όμως που δεν τα καταφέραμε. Ξέραμε ότι ψυχολογικά η πίεση δεν υπήρχε τόσο πολύ όσο στον Παναθηναϊκό και σήμερα προσπαθήσαμε να κατεβάσουμε ψηλά την αμυντική γραμμή των αντιπάλων και να δημιουργήσουμε αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Το κλειδί στο σημερινό ματς ήταν οι στημένες φάσεις. Χρειαζόμαστε πολύ περισσότερη δουλειά και καλύτερες τοποθετήσεις μέσα στην περιοχή μας.

Roulis Kitserman: "Παίξαμε καλύτερα από τον Ολυμπιακό, πετύχαμε ένα πολύ ωραίο γκολ, είχαμε και αρκετές ευκαιρίες όμως ήμασταν άτυχοι και δεν καταφέραμε να πάρουμε την νίκη. Δυστυχώς τα αμυντικά κενά που παρουσιάσαμε για άλλο ένα παιχνίδι μας στοίχισαν και δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης.
--------------------------------------------------------------

Πάλι μείναμε χωρίς νίκη φέρνοντας 0-0 με τον Εργοτέλη στην Κρήτη σε έναν αγώνα που είχε ελάχιστες φάσεις. Ακολουθεί η Αεκ τώρα


ImageImage

Πρώτη φορά για φέτος έχω όλους του παίχτες στην διάθεση μου. Μερικοί δεν είναι 100% έτοιμοι αλλά μπορούμε να κατεβάσουμε την καλύτερη 11αδα και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς .Είμαστε και φαβορί από τα γραφεία στοιχημάτων.
Image


36000 κόσμος έχει έρθει στο Ολυμπιακό στάδιο με τους οργανωμένους να κάνουν αισθητή την παρουσία τους με συνθήματα και ωραίες χορογραφίες.
Image

Εντεκάδες
Image


Ο διαιτητής σφυρίζει και ο αγώνας αρχίζει?.

Στο 51 δευτερόλεπτο ο Λυμπερόπουλος μπαίνει στην μικρή περιοχή από αριστερά και υπό την πίεση του Γκούμα στέλνει την μπάλα να περάσει πάνω από τα δοκάρια του Ebede.

Στο 2? η Αεκ έχει κερδίσει πλάγιο από δεξιά κοντά στο κόρνερ, που εκτελείται από τον Μόρα για τον Julio Cezar. Αυτός κάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα πόδια του Pospech μέσα στην μικρή περιοχή. Ο Pospech γυρνάει την μπάλα πίσω στον Ebede που μπερδεύεται με τον Γκούμα, μπαίνει στην φάση ο Λυμπερόπουλος και σε άδειο τέρμα κάνει το 0-1!!!

5? Ο Νινης παίρνει την μπάλα από δεξιά και βγάζει την σέντρα στον Τσιόλη που είναι εντελώς αμαρκάριστος έξω από την περιοχή της Αεκ, σουτάρει και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το δοκάρι.

Ο Gonzalez 23? εκμεταλλεύεται τα λάθη των αμυντικών της Αεκ, σουτάρει στη γωνία του Sorrentino ο Ιταλός όμως πέφτει και μπλοκάρει την μπάλα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Στο 66? ο Καπάνταης φεύγει από το μαρκάρισμα του Φυτανίδη αλλά βλέποντας μπροστά του τον Ebede τρομάζει και στέλνει την μπάλα έξω από το γήπεδο

Ο Παπαδόπουλος στο 80? βγαίνει τετ-α-τετ απέναντι στον Sorrentino όμως ζηλεύοντας τον Καπάνταη στην προηγούμενη φάση, στέλνει και αυτός την μπάλα ψηλά στον φωτεινό πίνακα

Στο 84? καλή εκτέλεση φαουλ από τον Λεοντίου αλλά η μπάλα περνάει έξω.

Στο 85? ο Gonzalez εκτελεί το κόρνερ, ο Ivic προλαβαίνει τον Παπαδόπουλο και διώχνει την μπάλα που καταλήγει πάλι στον Αργεντίνο, αυτός βγάζει την σέντρα πάλι για τον Παπαδόπουλο που πιάνει την κεφαλιά όμως ο Sorrentino πετάγεται εντυπωσιακά στη γωνία του και μπλοκάρει την μπάλα.
Ο Sorrentino κάνει γρήγορα το βολέ για τον Ivic,αυτός δίνει στον Καπάνταη που φεύγει μόνος ξεφεύγοντας από το μαρκάρισμα του Τζιόλη , φτάνει απέναντι στον Ebede σουτάρει όμως αυτός απλώνει τα χέρια του και διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 92?. Ο Λεωντίου εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα περνά πάλι πάνω από τα δοκάρια της Αεκ

Άλλο ένα φαουλ πάλι σε καλή θέση για τον Παο στο 95?. Λεωντίου εκτελεί αλλά η μπάλα διώχνετε εύκολα από τους αμυντικούς της Αεκ.



Συνέντευξη τύπου

Λορένθο Φερέρ: "Είμαι χαρούμενος με τους παίκτες γιατί η σκληρή δουλειά που κάνουμε βρήκε ανταμοιβή. Στο ποδόσφαιρο πρέπει να έχεις τύχη κι εμείς είχαμε. Βάλαμε ένα γρήγορο γκολ και παίξαμε έξυπνα. Ο Παο είχε λίγες ευκαιρίες. Αντίθετα εμείς είχαμε την πρωτοβουλία και τους περισσότερους ανοιχτούς χώρους.

Roulis Kitserman: "Είναι λίγο περίεργο να κάνεις ανάλυση για αυτό το παιχνίδι. Δεχτήκαμε ένα πολύ γλήγορο γκολ από δικά μας λάθη. Η Αεκ στάθηκε καλά και εμείς πάντοτε πηγαίναμε με τον χρόνο πίσω μας. Ήμασταν πιεσμένοι. Παίξαμε διαφορετικά απ?ότι έχουμε συνηθίσει. Είναι μια δύσκολη κατάσταση. Πρέπει να το αναλύσουμε με τους παίκτες με περισσότερο βάθος. Με προβληματίζει που είμαστε έξι!!! αγώνες χωρίς νίκη αλλά πρέπει να είμαστε δίπλα στους παίκτες, να τους βοηθήσουμε έτσι ώστε να ανακτήσουν την αυτοπεποίθησή τους.

Βαθμολογία Superleague μετά και τα δυο ντέρμπυ
Image




Περιοχή : Παιανία


Την επόμενη μέρα φτάνοντας στης εγκαταστάσεις Παιανίας δεν πίστευα αυτό που έβλεπα στα μάτια μου. Περίπου 300-400 εξαγριωμένοι φίλοι της ομάδας είχαν εισέλθει μέσα στο προπονητικό μας κέντρο βρίζοντας εμένα τους παίχτες, τον πρόεδρο και κάνοντας καθιστική διαμαρτυρία για την ήττα στο ντέρμπι με την Αεκ.
Image
Ευτυχώς κατά το μεσημέρι χωρίς πολλές φασαρίες αποχώρισαν και μας άφησαν να κάνουμε προπόνηση. Το θέμα είναι ότι υπάρχει μεγάλη πίεση στην ομάδα και δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνει αν χάσουμε και από τον Πάοκ την επόμενη αγωνιστική στην Τούμπα.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:40 am, edited 4 times in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ήρθαμε 1-1 με τον Εθνικό Αστέρα για το κύπελλο Ελλάδας (luntana 2?-Mantzios 11?) και πάμε σε επαναληπτικό


Επιτέλους!!! :yea: μετά από 7 αγώνες κάναμε την πρώτη μας νίκη. 0-1 μέσα στον Πάοκ με γκολ του Παπαδόπουλου στο 42? που εκμεταλλεύτηκε την σύγχυση στην άμυνα του δικέφαλου σε σέντρα του Romero.


Περάσαμε στο κύπελλο νικώντας τον Εθνικό Αστέρα με 3-1(Τσιγκας 44?,53?,Mantzios 72?-Luntala 52?) και αντιμετωπίζουμε την Λάρισα στον επόμενο γύρο.


Με το μυαλό στο επόμενο ευρωπαϊκό παιχνίδι φέραμε ισοπαλία 0-0 με το Αιγάλεω στο ΟΑΚΑ


Νικήσαμε τη Λέγκια για το UEFA με πάρα πολύ καλή εμφάνιση 3-1(Παπαδόπουλος 7?,12?,Victor83?-Szalachowski 77?)


Περιοχή : Παιανία
Ώρα : Λίγο πριν την πρωινή προπόνηση



Και ενώ όλα κυλούσαν σε φυσιολογικούς ρυθμούς και η ομάδα έπαιζε αγώνα με τον αγώνα όλο και καλύτερα. μια μέρα πριν πετάξουμε για Γερμανία για να αντιμετωπίσουμε την Herta εμφανίζετε ο Τζίγερ στην Παιανία και με κάλεσε στο γραφείο του.

- Καλημέρα πρόεδρε.
- Καλημέρα Rouli. Βλέπω η ομάδα πάει από το καλό στο καλύτερο ε ;
- Ναι πρόεδρε είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τα παιδιά στους τελευταίους τέσσερις αγώνες. Τα δίνουν όλα στην προπόνηση και βλέπω ένα πάθος που δεν υπήρχε στην αρχή. Ίσως τελικά να μας έκανε καλό που χάσαμε από την Αεκ.
- Μπράβο,μπράβο. Λοιπόν δεν θα σε καθυστερήσω πολύ, βλέπεις είμαι και εγώ βιαστικός γιατί έχω να πάω και στη Motor Oil. Πέρασα από εδώ για να σου φέρω αυτόν τον φάκελο όμως θέλω να τον ανοίξεις όταν θα γυρίσετε από την Γερμανία.
Image

Έμεινα άναυδος. :shock: :shock:
Τι να περιέχει τώρα αυτός ο φάκελος ; Εκτός από τα χαρτιά της απόλυσης μου τι άλλο μπορεί να είναι ; Δεν πάει κάτι άλλο στο μυαλό μου.
Αφού ευχαρίστησα τον Τζίγερ έφυγα από γραφείο του και κατευθύνθηκα στο γήπεδο της προπόνησης.. Είχα ένα σφίξιμο στην ψυχή μου και αυτό φαινόταν και στην συμπεριφορά μου.

- Έλα mister άργησες σήμερα, μου είπε ο Ebede
- Ναι έχεις δίκιο Πέτρο. Παιδιά συγγνώμη που καθυστέρησα ,είπα στους παίχτες.
- Ε τι έπαθες και είσαι στεναχωρημένος, με ρώτησε ο Παπαδόπουλος
- Τίποτα καλά είμαι, απλά το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά. Άντε ας τα αφήσουμε αυτά όμως και πάμε να κάνουμε την προπόνηση μας. Σήμερα θέλω να είστε σοβαροί σαν να πρόκειται για την τελευταία μας προπόνηση??
Με κοίταξαν όλοι με ένα τεράστιο βλέμμα απορίας αλλά δεν είπαν τίποτα και άρχισαν κανονικά το πρόγραμμα..

Πετάξαμε για Γερμανία για τον αγώνα του UEFA. Στο αεροπλάνο μαύρες σκέψεις μου γέμιζαν την καρδιά. Πρέπει όμως να είμαι συγκεντρωμένος γιατί είναι δύσκολο παιχνίδι αλλά δεν μπορώ. Δεν θέλω να σκέφτομαι καν ότι μπορεί να είναι και ο τελευταίος μου αγώνας με την ομάδα?. :cry:


Φορέσαμε το καλό μας ευρωπαϊκό κουστούμι και πήραμε 1-1 στην Γερμανία. Dejagah στο 15?και Παπαδόπουλος στο 64? τα γκολ. Με την ισοπαλία αυτή περάσαμε και στην επόμενη φάση της διοργάνωσης
Image



Χώρα : Ελλάδα
Περιοχή : Παιανία


Πρωί, πρωί πήρα το αυτοκίνητο μου και πήγα στην Παιανία. Τόσο νωρίς που έφτασα μόνο οι φύλακες βρίσκονταν εκεί.
Αφού πέρασα την πύλη κατευθύνθηκα γρήγορα ? γρήγορα προς το γραφείο μου να ανοίξω τον περιβόητο φάκελο.
Αφού τον έπιασα στα χέρια μου, τον περιεργάστηκα λίγο και έφτασε η ώρα να τον ανοίξω?..
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:40 am, edited 3 times in total.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε μην μας αφήνεις στο καλύτερο :karta:

Σαν τη Λάμψη κι εσύ...... :D
Valas
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 654
Joined: Sat Dec 04, 2004 2:10 pm
Football Manager της ομάδας: Ομόνοια Λευκωσίας
Αγαπημένη Ομάδα: Ομόνοια Λευκωσίας
Location: Κύπρος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AIΣΧΟΣ :karta:

Πως μας κόβεις στην καλύτερη φάση ρε ? :D
Καρδιακούς θες να μας κάνεις ? :D
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το επόμενο επεισόδιο πότε είναι???
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
nerofidas
Amateur
Amateur
Posts: 205
Joined: Mon Jun 05, 2006 6:02 pm
Football Manager της ομάδας: Άρης/Exeter City
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Status: Καμμένος....
Location: Αμυνταιο,Φλωρινας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε δν μπορουμε να περιμενουμε αλλο!!!!Καταπληκτικη ιστορια!!!
ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΑΡΗ ΣΤΟ ΛΕΩ...ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ Ή ΣΕ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΝΟ ΠΕΤΑΛΟΟΟΟΟ.....
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ανοίγω λοιπόν τον φάκελο και βλέπω ένα σημείωμα που έλεγε:

?Αγαπητέ κύριε Kitserman, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την δουλεία σας. Είναι πολύ εντυπωσιακό το ότι σε Ελλάδα και Ευρώπη η ομάδα μετράει μόνο μια ήττα σε όλες τις διοργανώσεις και ήδη βαδίζουμε στο μήνα Δεκέμβριο.
Ως γνωστών ο μήνας Δεκέμβριος είναι ένας μήνας που όλες οι ομάδες κοιτούν πως θα ενισχυθούν την επερχόμενη μεταγραφική περίοδο. Γι αυτό ακριβώς τον λόγο αποφασίσαμε σε έκτακτο διοικητικό συμβούλιο την αύξηση του budget με σκοπό την ενίσχυση της ομάδας μας.

Με τιμή
Γιάννης Βαρδινογιάννης?


Ένα χαμόγελο χαράς και ανακούφισης σχηματίστηκε αμέσως στο πρόσωπο μου. Ήταν κάτι που πραγματικά δεν το περίμενα με τίποτα Πρέπει τώρα να κινηθούμε γρήγορα γιατί σίγουρα χρειαζόμαστε ενίσχυση σε βασικές θέσεις
Image


Για το πρωτάθλημα τώρα, νικήσαμε την Καλαμαριά στη Θεσσαλονίκη με γκολ του Μαντζιου στο 77?


Νικήσαμε την Κέρκυρα εντός έδρας με γκολ του Παπαδόπουλου στο 59?. Είχαμε ένα δοκάρι, στο 81? πήρε κόκκινη ο Βαρτζιοτης και στο 82? ακυρώθηκε γκολ της Κέρκυρας άδικα ως off-side.


Νίκη με 2-0 εναντίον της Metalurg με τον Μαντζιο να πετυχαίνει δυο γκολ στο 11? και στο 90?. Η έκπληξη πάντως έγινε στον όμιλο του Ηρακλή που η Ελληνική ομάδα πέρασε στον επόμενο γύρο αφήνοντας έξω την Πάρμα.
Image


Στην φάση των 32 κληρωθήκαμε με την Σπόρτιγκ Λισσαβόνας.
Image

Παπαδόπουλος στο 69?,Μαντζιος στο 75? και Ξάνθη ? Παο 0-2 . Είμαστε πλέον δεύτεροι στη βαθμολογία 6 βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό και δυο μπροστά από την Αεκ.


Αποκλείσαμε την Λάρισα στο κύπελλο με δυο νίκες 3-0 (Τσίγκας 16?, Biscan49?, Mantzios 64?) και 0-1 (Antonsson 4?) και αντιμετωπίζουμε την Καλαμαριά στον επόμενο γύρο.


Μαζί με τα δώρα των Χριστουγέννων ο Άγιος Βασίλης μας έφερε και τέσσερις μεταγραφές.
Τον Αβραάμ Παπαδόπουλο από τον Άρη , τον Παπασταθόπουλο από την Αεκ, τον Γάλλο Masquet που είχε αγωνιστεί παλιότερα στο ελληνικό πρωτάθλημα με τα χρώματα του Ακράτητου και τον Stipe Pletikosa από την Shakhtar.
Επειδή όμως ο Άγιος Βασίλης επισκέπτεται όλο τον κόσμο πρέπει να δώσει δώρα και αλλού, έτσι έφυγαν ο Gonzalez που πήγε στη Sochaux, O Ebede που έμεινε ελεύθερος όπως το ίδιο και ο Seric.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:41 am, edited 3 times in total.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”