Aπό τα αλώνια στα σαλόνια....

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ηταν 20 Ιουνίου 2006 και εκέι που ζαχάρωνα μία αιθέρια ύπαρξη σε μία παραλία της Λευκάδας ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνω μου, κοιτάω την οθώνη, πολλά νούμερα. Από εξωτερικό σκεφτομαι και το μυαλό μου πηγαίνει στον κολητό μου που δουλέυει στην Αγγλία. Ακολούθησε η παρακάτω συζήτητηση :

- Παρακάλώ (λέω)
- Ελα ρε μ@@@α, που σκ@@α είσαι και αργείς να το σηκώσεις? (μου λέει)
- Ασε φίλε, είμαι σε μια παραλία στη Λευκάδα και έχω παθει πλάκα με μία καλλονή
- Ρε άσε τις καλονές, και άκου προσεκτικά αυτό που θα σου πώ. Αυτη την περίοδο κάνω πολύ παρέα με τον γιο του προέδρου τις Scarborough, Peter Scobbie τον λένε. Προχτές απολήθηκε ο προπονητής της ομάδας και μου είπε ότι ψάχνουν ένα νέο φιλόδοξο προπονητή έτσι ώστε η Scarborough να φύγει από την αφάνεια και να γίνει σιγά σιγά γνωστή στην Μεγάλη Βρετανία. Το μυαλό μου ήρθε αμέσως σε σένα αφού μιλάς και την αγγλική γλώσσα πολύ καλά. Ετσι του είπα ότι ξέρω κάποιον από ελλάδα ο οποιος κατεχει πολύ καλά τα μυστικά του ποδοσφαίρου και σε πρότεινα. Πρός μεγάλη μου έκπληξη αυτός είπε πως θα το συζητήσει με τον πατέρα του και θα μου απαντήσει. Ετσι πριν λίγο με πήρε τηλέφωνο και μου είπε να σου μεταφέρω ότι θα ήθελε μία συνάντηση μαζί σου.
- Ρε συ τι κατήγορία παίχουν αυτοί? (του λέω)
- Στην Conference North (μου λέει)
- Τι είναι αυτό? (του λέω)
- Η 6η κατηγορία. Ελα δεν έχεις να χάσεις τίποτα.


Εκείνο το βράδυ ήταν το βράδυ το μεγάλων αποφάσεων. Οι ενδιασμοί μου μεγάλοι. Δεν ήξερα τι να κάνω. Να πάω να γίνω προπονητής σε μία ομάδα η οποία είναι πιο άγνωστη και απο τις άγνωστες. Από την άλλη το έβλεπα και σαν πρόκληση αφού μου είπε ότι η διοίκησή τους θέλλει η ομάδα τους να βγεί από την αφάνεια.

Αυτό ήταν το αποφάσισα. ΘΑ ΠΑΩ!

Την επόμενη πάω και βγάζω εισιτήρια για Αγγλία στις 25 Ιουνίου 2006 αφού πρώτα ενημερώνω τον κολητό μου ότι θα πάω και να κανονίσει συνάντηση (χε@@@κε από τη χαρά του).

Το ραντεβού με τον πρόεδρο Ian Scobbie κανονίστηκε για τις 1 Ιουλίου 2006.

1 Ιουλιου 2006 : Μπαίνω στο γραφείο του και εκτός από αυτόν ήταν και ο γιός του. Αφού πρώτα μου προσφαίρουν 30.000 ευρώ το χρόνο στη συνέχεια με πληροφορούν ότι η ομάδα είναι τιμωρημένη με -10 βαθμους δεν θα έχω μπάτζετ για μεταγραφές και το μπάτζετ για μισθούς θα είναι 323.000 ευρώ το χρόνο. Αυτό που θέλουν για την ομάδα φέτος είναι μήπως καταφέρουμε και βρεθούμε σε μια θέση που οδηγεί στα playoff για την άνοδο. Βλέπω στα μάτια τους ότι με θέλουν πολύ. Αφού το σκέφτηκα για λίγo τελικά δέχτηκα. Την επόμένη ανακοινώνεται η πρόσληψή μου και πιάνω δουλειά.

[img]http://img137.imageshack.us/img137/3315/logowq9.gif[/img]

Πήγα μία βόλτα από τις γηπεδικές εγκαταστάσεις της ομάδας και μπορώ να πώ ότι έμεινα αρκετά ικανοποιημένος.

[img]http://img144.imageshack.us/img144/2743/stadiumdf9.jpg[/img]
siba2001
Trialist
Trialist
Posts: 88
Joined: Sat Mar 12, 2005 6:48 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία φίλε Κosmar7 :victory: Να συνεχίσεις έτσι και περιμένουμε νέα,και το σημαντικότερο να μην βαρεθείς την ομάδα και να συνεχίζεις να γράφεις.Αυτά από μένα και σου εύχομαι καλή συνέχεια :yea:
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

αχ αυτά είναι τα πιο ωραία. :D το logo της ομάδας τρομερό.

οπότε η ιστορία σου θα διαβάζεται με soundtrack το "Scarborough Fair" των Simon & Garfunkel. :D (κομματάρα!)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[img]http://img187.imageshack.us/img187/8466 ... ionzo6.png[/img]


Ρίχνομαι αμέσως στη δουλειά καθώς υπάρχουν σημαντικές ελήψεις στο ρόστερ της ομάδας και αρχίζει μια δύσκολη σεζόν.

[img]http://img340.imageshack.us/img340/9792/rosterrp9.png[/img]


Ο Lee Cartwright εκτελεί χρέει assistant manager αλλά και παίχτη για την ομάδα. Επίσης υπάρχει και ένας youth coach o Μitch Cook ο οποίος δέχεται την αναπροσαρμογή συμβολαίου και γίνεται coach για όλη την ομάδα.
Μόνο αυτοί οι δύο δεν αρκούν για τις προπονήσεις και έτσι υπογράφουν οι coach Robbie Gee και Danny Finnigan καθώς και ο σκωτσέζος gk player/coach Scott Howie.
Επίσης υπάρχουν ο φυσιοθεραπευτής Richard Scarth και ο σκαουτερ Peter Douglas.


Κλείνονται 6 φιλικά παιχνίδια με Wolves, Whitby, Torquay, Byrnlay, West Ham reserves, Norwich.

To σύστημα που δοκιμάζεται στις προπονήσεις 4-4-2 με ελαφρώς επιθετικούς προσανατολισμούς.
Last edited by kosmar7 on Fri Feb 23, 2007 10:56 pm, edited 1 time in total.
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8/7/2006 Scarborough - Wolves : 0 - 5

Πρώτο μου παιχνίδι στον πάγκο της Scarborough, έστω και φιλικό και η ομάδα δέχεται την συντιβή μεσα στη έδρα μας από μια ομάδα όμως που έιναι τέσσερις κατηγορίες από πάνω μας(Championship). Μονόλογος για την Γουλβς αφού η ομάδα μου έκανε μόλις ένα σουτ.


11/7/2006 Whitby - Scarborough : 2 - 3

Δεύτερο φιλικό με την ερασιτεχνική Whitby σε ένα παιχνίδι που ήταν αρκετά ισοροπημένο με αρκετές ευκαιρίες στις δύο εστίες. Τα γκολ της ομάδας μου σημείωσαν οι Denny Ingram(11'), Lee Whittington(76') και με αυτογκόλ ο Phil Brumwell(45').


14/7/2006 Scurborough - Torquay : 3 - 0

Τρίτο φιλικό με ομάδα δύο κατηγορίες πιο πάνω(League two) και πολύ μεγάλη νίκη η οποία δέιχνει την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στην προετοιμασία της ομάδας. Τα γκολ Liam Drummond(11), Lee Whittington(25) και Ged Dalton(85). H Torquay αγωνιζόταν με 10 παίχτες από το 51. ΜVP o πολύ καλός αμυντικός Denny Ingram.



Στις 15/7/2006 η διοίκηση μου απαντάει στην εισήγησή μου να μου βρεί parent club. Ετσι ανακοινώνεται η συνεργασία με την Hull που αγωνίζεται στην Championship. H συμφωνία είναι ο δανισμός παιχτών από την Hull καθώς και η καταβολή του ποσού των 15.800 ευρώ το χρόνο.
Την επομένη στις 16/7/2006 η Hull στέλνει δανικό τον 21χρονο Russel Fry o οποίος αγωνίζεται σαν "10άρι".



20/07/2006 Scarborough - Burnley : 0 - 2
Tέταρτο φιλικό είναι με ομάδα από την Championship. Καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και ήττα για την ομάδα.



23/7/2006 Scarborough - West Ham reserves : 2 - 3
Σε αυτό το φιλικό η ομάδα κρατάει την καλή εμφάνιση μετά το 60ό λεπτό όπου βρέθηκε να χάνει με 0-3 και κατάφερε να μειώσει με γκολ του Lee Cartwright(75) και το παρθενικό γκολ του Russel Fry με την φανέλα της Scurborough στο 84ο λεπτό.



29/7/2006 Scurborough - Nowrich : 0 - 5
Εκτο και τελευταίο φιλικό είναι και αυτό με ομάδα της Championship. Συντριβή για την ομάδα η οπόια αγωνιζόταν με 10 παίχτες από το 11ο(!!) λεπτό μετά την αποβολή του Ashley Lyth για πολύ σκληρό μαρκαρισμα. Παρόλ' αυτα η ομάδα πάλεψε το παιχνίδι και της αξίζουν συγχαρητήρια αφού περισσότερο μας νοιάζουν τα θέματα τακτικής παρά το σκορ.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καλά, ο πρόεδρος δηλώνει: Will listen to offers?

Ου, το κοπρόσκυλο, τον βλέπω να σε παρατά στα δύσκολα. :thebigsqueeze: :tsatila:

Κουράγιο μαν!! :blueflowerface:
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Το βασικό στάδιο της προετομασίας τελείωσε και όλοι περιμένουν πως και πως την έναρξη των αγωνιστικών υποχρεώσεων.
Εντωμεταξύ συνεχίζεται η αναζήτηση ελέυθερων παιχτών που θα βοηθήσουν την ομάδα χωρίς μέχρι τώρα κάποια αποτελέσματα.

Οι μέρες πλησιάζουν για το πρώτο παιχνίδι και μαθαίνω ότι θα έχουμε την συμπαράσταση περίπου 50 φιλάθλων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ενονόματι "Seadogs" στην έδρα της Redditch.

[img]http://img384.imageshack.us/img384/4121 ... allwn2.gif[/img]
[img]http://img405.imageshack.us/img405/3921/p1010397sx0.jpg[/img]


Ενα επιπλέον κίνητρο για θετικό αποτέλεσμα. Πρέπει όσο πιο γρήγορα να εξαλέιψουμε τους -10 πόντους από την τιμωρία οι οποίοι μας καθηλώνουν στο πάτο της βαθμολογίας.
[img]http://img341.imageshack.us/img341/1500/table0bc2.png[/img]
Y.Γ. : Ευχαριστώ για την συμπαράσταση...... =D>
Last edited by kosmar7 on Fri Feb 23, 2007 11:49 pm, edited 3 times in total.
User avatar
zTNTz
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kosmar γερά γερά και **** τα *****!! χαχαχα ! Φίλε είσαι μεγάλος που μπορεις να ξεκινήσεις κατι τετοιο ... το χα δοκιμασει κι εγω καποτε με μια ομαδα απο αυτες τις κατηγορίες ... την Oxford κατι νομιζω αν θυμαμαι καλα! Αλλα φίλος βαρέθηκα πριν τελειώσει η σεζόν! Ενα ειναι το μυστικό αν ξεκινάς έτσι! Μην προσπαθείς να αναδείξεις την ομάδα αλλα τον εαυτό σου σαν manager και να κανεις ενα αλμα σε μια αλλη καλύτερη ομάδα! Καλη τυχη θα συνεχίσω να διαβάζω το topic σου! Bye!
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[img]http://img338.imageshack.us/img338/4347/shirttc2.jpg[/img]



1η αγωνιστκή - Σάββατο 12/8/2006 Redditch - Scarborough : 3 - 4

Στάδιο : Valley Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Adam Horner
Θεατές : 663
Σκόρερ : Ben Petty(4'), Lee Downes (48'), Damien Markman(75') / Lee Whittington (26',39'), Denny Ingram (59',pen76')

Aπίστευτο ντεμπούτο για την ομάδα μας με μία μεγάλη εκτός έδρας νίκη. Στα αποδυτήρια επικρατεί ενθουσιασμός αλλά προσπαθώ να κρατήσω τους παίχτες προσγιωμένους γιατί η συνέχεια είναι δύσκολη.


2η αγωνιστκή - Τετάρτη 16/8/2006 Scarborough - Farsley : 1 - 0

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 19:30
Διαιτητής : Mark Cooper
Θεατές : 545
Σκόρερ : Lee Whittington(51')

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας και η ψυχολογία είναι στα ύψη. Δεν μπορώ παρά να δώσω συνχαρητήρια αλλά είμαστε ακόμα στην τελευταία θέση αφού το -10 έγινε -4.
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

3η αγωνιστκή - Σάββατο 19/8/2006 Μοοr Green - Scarborough : 4 - 2

Στάδιο : Damson Park
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Neil Hancox
Θεατές : 561
Σκόρερ : Lee Colins(27'), Darren Middleton(40',55') Stefan Beardsley(45') / Tony Hackwarth(31'), Chris Thompson(65')

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα που ήρθε κυρίως από σοβαρά αμυντικά μας λάθη στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και επικράτηση της Moor Green στο ψηλό παιχνίδι.



Η πρώτη μεταγραφή είναι γεγονός αφού ανακοινώνεται η απόκτηση του 25χρονου ελεύθερου επιθετικού Ian Armstrong που ξεκίνησε από τις ακαδημίες της Liverpool και συνέχισε για 4 χρόνια στην Port Vale.
[img]http://img340.imageshack.us/img340/4938 ... ongsa5.png[/img]
4η αγωνιστκή - Tρίτη 22/8/2006 Scarborough - Kettering : 4 - 0

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 19:30
Διαιτητής : Shaun Procter-Green
Θεατές : 574
Σκόρερ : Ian Armstrong(5',71',90'), Tony Hackworth(52')

Ονοιρεμένο ντεμπούτο του Αrmstrong και χατ τρικ στην συντριβή της Kettering κάτι που με ανάγκασε να του υποκλιθώ σε ερώτηση των δημοσιογράφων λέγοντας ότι ο Ian είναι πολύ καλή προσθήκη και δείχνει την αξία του από την αρχή.


Δεύτερη μεταγραφή η ενίσχυση της αριστερής θέσης στην άμυνα με τον πιτσιρικά Harry Donaghey που έμεινε ελευθερος από την Portsmouth.
[img]http://img340.imageshack.us/img340/8803/donagheyhz6.png[/img]
Eπίσης ανακοινώνεται και ο δανεισμός του 19χρονου δεξιού αμυντικού Τom Matthews από την Hull.



5η αγωνιστκή - Σάββατο 26/8/2006 Αlfreton - Scarborough : 0 - 2
Στάδιο : Town Ground
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Steve Castle
Θεατές : 173
Σκόρερ : Sean Deavis(16), Lee Whittington(42')

Αλλη μια καλή εμφανιση η οποία βοηθήθηκε και από το γεγονός ότι η Alfreton αγωνίστικε από το 56 με 10 παίχτες. Συγχαρητήρια στους παίχτες και συνεχίζουμε.
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κελαϊδήστε, ωραία μου πουλάκια, κελαϊδήστεεεεεεεε :toidiovioli:
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
User avatar
zTNTz
Trialist
Trialist
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 5:42 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποπο ! Πας φούλ για άνοδο βλέπω ... κοίτα να κάνεις πολλές μεταγραφές γιατι θα ειναι πολύ δύσκολή η σύνεχεια !!Συνέχισε έτσι :yea: !
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

6η αγωνιστκή - Δευτέρα 28/8/2006 Scarborough - Barrow : 0 - 0

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Andy Martin
Θεατές : 777
Σκόρερ : ---

Παιχνίδι ανάξιο κριτικής με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες κάτι το οποίο με ανάγκασε να πώ στους παίχτες ότι δεν ήταν αρκετά καλοί και δεν ακολούθησαν τις οδηγίες που τους έδωσα στα αποδυτήρια πριν τον αγώνα.



7η αγωνιστκή - Σάββατο 2/9/2006 Worksop - Scarporough : 0 - 1
Στάδιο : Babbage Way
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Stephen Tomlinson
Θεατές : 360
Σκόρερ : Ian Armstrong(9')

Πολύ καλή εμφάνιση και γκολ ξανά για τον Ian. To αποτέλεσμα μας αδηκεί αφού κάναμε πολλές ευκαιρίες ενώ η Worksop μας απείλησε μόλις μία φορά.
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πρώτη σοβαρή απουσία αφού ο δανεικός δεξιός αμυντκός Tom Mattheus λόγο ίωσης θα μείνει εκτός για περίπου 3 βδομάδες.



8η αγωνιστκή - Σάββατο 9/9/2006 Scarborough - Leigh : 2 - 1

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Nick Kinseley
Θεατές : 718
Σκόρερ : Ian Armstrong(5'), Lee Whittington(45') / Jody Probert(56')

Προηγηθήκαμε νωρίς και κλείσαμε το ημίχρονο με τον καλύτερο τρόπο. Παρ' όλα αυτά στο δεύτρο το παιχνίδι πηρα αγρια ομορφιά με την ομάδα μας να γλιτώνει την ισοφάριση στα τελευτάια λεπτα. Πάντως ο αγώνας επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Ian Armstrong που θα τον αφήσει εκτός για περίπου ένα μήνα.



9η αγωνιστκή - Tρίτη 12/9/2006 Scarborough - Lancaster : 1 - 0

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 19:30
Διαιτητής : Ken Powell
Θεατές : 718
Σκόρερ : Tony Hackworth(84')

Σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι καταφέραμε και πήραμε την νίκη στα τελευτάια λεπτά του παιχνιδιού. Με τον τρόπο που κύλησε το ματς δεν μπορώ παρά να είμαι ευχαριστημένος.



10η αγωνιστκή - Σαββατο 16/9/2006 Workington - Scurborough : 0 - 0

Στάδιο : Borough Park
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Andy Williams
Θεατές : 492
Σκόρερ : ---

To τελικό αποτέλεσμα τα λέει όλα. Ενα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα με ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες.



Μετά το πέρασμα των πρώτων 10 αγωνιστκών δεχτηκα την επίσκεψη του προέδρου στην απογευματινή προπόνηση της Δευτέρας. Αυτό που μου είπε είναι ότι είναι απόλητα ικανοποιημένος από τα αποτελέσματα της ομάδας και ότι όχι μόνο καταφέραμε να καλύψουμε τους -10 πόνους της τιμωρίας αλλά βρισκόμαστε στην 10η θέση με 13 πόντους και η πορεία μας είναι ανοδική. Αφού μου έδωσε συνγαρητήρια του δεσμεύτικα ότι ακόμα δεν έχει δει τίποτα και να περιμένει μεγάλα πράγματα καθώς το κλίμα μέσα στην ομάδα είναι παρα πολύ καλό.




11η αγωνιστκή - Σαββατο 23/9/2006 Blyth - Scarborough : 2 - 2

Στάδιο : Croft Park
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Ken Powell
Θεατές : 397
Σκόρερ : Scott Bell(71,74) / Jimmy Beadle(17'), Lee Whittington(49')

Mε οποιαδήποτε άλλη διακύμανση του σκορ θα ήμουν ευχαριστημένος με την εκτός έδρας ισοπαλία, αλλά να προηγείσαι με 2-0 και να χαλαρώνεις το τελευταίο εικοσάλεπτο σκεπτόμενος ότι όλα έχουν τελείωσει είναι ενεπίτρεπτο. Είναι κάτι που πρέπει να προσέξουμε πολύ για το μέλλον.



Ενας τραυματισμός στον μηρό στην προπόνηση της Τρίτης θα αφήσει εκτός τον βασικό δεξιό χαφ Tony Hackworth για περίπου δύο εβδομάδες.



FA Cup 2ος προκριματικός γύρος - Σάββατο 30/9/2006 Βoreham Wood - Scarborough : 0 - 2

Στάδιο : Meadow Park
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Mark Cooper
Θεατές : 1021
Σκόρερ : Chris Thompson(31'), Lee Whittington(32')

Mε αντίπαλο την ερασιτεχνική Boreham Wood δεν μπορούσα να ζητήσω νίκη και μόνο νίκη από τους παίχτες μου και αυτοί με δικαίωσαν αν και περίμενα καλύτερη εμφάνιση.




"Η Scarborough ανακοινώνει ότι για τον επόμενο χρόνο τα χρώματα της ομάδας θα φοράει ο Paul Bernard" ανέφερε η λιτή ανακοίνωση...

O 34χρονος αμυντικός χαφ Paul Bernard με θητεία στις Oldham, Aberdeen, Barnsley, Plimouth, St. Johnstone, Drogheda Utd έιπε στην παρουσίασή του : " Είναι τιμή μου να αγωνιστώ με την φανέλα της Scarborough. Eλπίζω με την εμπειρία μου να βοηθήσω την ομάδα να εκπληρώσει τους στόχους της."
[img]http://img169.imageshack.us/img169/1167/bernaryh3.png[/img]
Το μεγάλο ντέρμπυ με την Nuneaton πλησιάζει και σε ερώτηση των δημοσιογράφων μετα την προπόνηση της Πέμπτης για το πως βλέπω το παιχνίδι απάντησα : " Το παιχνίδι είναι δύσκολο και η Νuneaton είναι μια ομάδα όπου μπορεί να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της και να πάρει το αποτέλεσμα που θέλει. Ελπίζω να πάρουμε τους 3 βαθμούς αλλά για να το καταφέρουμε αυτό χρειάζεται πολυ προσοχη."

Στην προπόνηση της Παρασκευής έδωσαν το παρών και κάποιοι φίλοι της ομάδας φωνάζοντας συνθήματα και εμψυχώνοντας τους παίχτες για να κατακτήσουν τους 3 βαθμους της νίκης και να βρεθούν πιο κοντά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.
[img]http://img394.imageshack.us/img394/2244/kiddy9ev0.jpg[/img]

12η αγωνιστκή - Σαββατο 7/10/2006 Scarborough - Nuneaton : 2 - 2

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Martin Robinson
Θεατές : 723
Σκόρερ : Paul Bernard(19'), Lee Whittington(pen68') / Jay Denny(45'), Gez Murphy(80')

Nτέρμπυ με τα όλα του. Με 4 γκολ, πέναλντι αλλά και αποβολή για την ομάδα μας αφου αγωνιστίκαμε με 10 παιχτες από το 45ο λεπτό όπου αργηγός μας Denny Ingram δέχτηκε την κόκκινη κάρτα για την ανατροπή του Gez Murphy σαν τελευταίος παίχτης. Ετσι αναγκαστικα να του κάνω επίπλιξη για βίαιη συμπεριφορά δίοτι ήταν κάτι που άλαξε την ροή του αγώνα για μας αφού με 11 εναντίων 11 είμασταν καλύτεροι κάτι που επισημάνθηκε και στην συνέντευξη τύπου.
Last edited by kosmar7 on Sun Feb 25, 2007 4:10 pm, edited 5 times in total.
kosmar7
Indispensible
Indispensible
Posts: 1953
Joined: Fri Dec 08, 2006 2:28 am
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακος
Αγαπημένη Ομάδα: Oλυμπιακός
Location: Sun City
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FA Cup 3ος προκριματικός γύρος - Σάββατο 14/10/2006 Scarborough - Clevedon : 1 - 1

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Neil Hancox
Θεατές : 476
Σκόρερ : Lee Whittington(pen38') / Matt Rawlins(57')

Kακή εμφάνιση με την ερασιτεχνική Clevedon κάτι που με ανάγκασε να κρατήσω αρκετή ώρα τους παίχτες ατα αποδητήρια και να τους φωνάζω γιατί ξέρω ότι η ομάδα έχει δυνατότητες και τέτοια παιχνίδια πρεπει να είναι εύκολα.




FA Cup 3ος προκριματικός γύρος (επαναληπτικός) - Τετάρτη 18/10/2006 Clevedon - Scarborough : 1 - 2 (παράταση)

Στάδιο : Hand Stadium
Ωρα έναρξης : 19:30
Διαιτητής : Nick Kinseley
Θεατές : 1021
Σκόρερ : Jason Eaton(49') / Jamie Vermiglio(3'), Jimmy Beadle(119')

Eυτυχώς τέλος καλό, όλα καλά και δεν πέσαμε θύμα έκπληξης.



13η αγωνιστκή - Σαββατο 7/10/2006 Ηarrogate - Scarborough : 0 - 0

Στάδιο : Wetherby Road
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Michael Kendall
Θεατές : 195
Σκόρερ : ---

Πρωταγωνιστές οι δύο τερματοφύλακες αφού έγιναν πολλές φάσεις στο παιχνίδι παρ' όλα αυτα το σκορ παρέμεινε στο 0-0.





Ακολουθεί το παιχνίδι με την Exeter που αγωνίζεται μια κατηγορία πάνω από μας για τον 4ο προκριματικό γύρο του FA Cup και επικρατεί συναγερμός στις ταξεις των φίλων της ομάδας.
"Δύσκολο παιχνίδι, θα παλέψουμε για το καλύτερο..."



FA Cup 4ος προκριματικός γύρος - Σάββατο 28/10/2006 Scarborough - Exeter : 2 - 1

Στάδιο : The McCain Stadium
Ωρα έναρξης : 15:00
Διαιτητής : Martin Robinson
Θεατές : 1791
Σκόρερ : Chris Thompson(18'), Jamie Vermiglio(90') / Lee Philips(9')

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ στις καθυστερήσεις!! Η διοίκηση έδωσε τα συγχαρητήρια μετά τον αγώνα και οι οπαδοι τρελάθηκαν από χαρά. Ενα μεγάλο μπράβο στους παίχτες για την προσπάθεια τους!!

[img]http://img357.imageshack.us/img357/4862/p1010394dv3.jpg[/img]
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”