Βραβεία 2007, behind the scenes

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Εδώ ποστάρετε τις αντιδράσεις σας για τα βραβεία. δεκτές απόψεις, σχόλια, προτάσεις...η συζήτηση άνοιξε....
Last edited by Tsakalaki on Sat May 19, 2007 7:11 pm, edited 1 time in total.
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
syd barret
Rotation
Rotation
Posts: 1135
Joined: Thu Nov 03, 2005 10:26 pm
Location: KALLITHEA
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφού όλοι ξέρουμε ότι το βραβείο καλύτερου συγγραφέα θα το πάρει η Uptight, βάζουμε και τo βραβείο καλύτερου πρωτοεμφανιζόμενου συγγραφέα για να έχει λίγο σασπένς :D

υ.γ. δεν περιμένω απάντηση
Tsak: Ο άνθρωπος που μιλάει στον Τοτό και δεν βρίσκει τίποτα το περίεργο...

Tsakalaki

Παρ Μαρ 23, 2007 6:50 pm

Τοτέ, έλα να γραφτείς στον σύνδεσμο της Τότεναμ που έχουμε ανοίξει, να πάμε να δούμε το τελικό του ΟΥΕΦΑ στη Γλασκώβη......
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To βραβείο πρέπει να δωθεί στο ΜΑΚΟ, έστω κι αν έχει εγκαταλείψει την ιστορία/φόρουμ. Κορυφαία ever ιστορία, πρέπει να γίνει βιβλίο, κινηματογραφική ταινία, κ.τ.λ. :D :D

2ο βραβείο στην uptight για τη συνέπειά της.

3ο βραβείο στο τσακαλάκι για το δίδυμο γράφω ιστορία-γίνομαι μοντερέιτορ :-P

Αυτά.

Υ.Γ. Εγώ πάλι περιμένω απάντηση :wink:
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΑΚΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Μας έκανε να γελάσουμε απίστευτα. Βραβείο Α ανδρικού στον Τσακ
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Για να μπορέσετε να δώσετε τη ψήφο σας σωστά, δείτε και τον τομέα Ιστορίες 2006, εκεί όπου υπάρχουν πολλά μα πολλά διαμάντια....πίστέψε με, έχει καταπληκτικές ιστορίες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΜΑΚΟ έχει; :wink:

Πρότεινε μερικές, έστω και με πμ.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον ,αν και ειπα δε μου αρεσει η ιδεα των βραβειων ,δινω μερικα λινκ απο ιστοριες του FM2006 που μου αρεσαν...

προσωπικη αποψη ,θα πω και τον λογο για την καθε μια...

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 24&start=0 :uptight .-

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 65&start=0 :ηταν η πρωτη ιστορια που διαβασα σαν μελος του σαιτ και ειναι ξεκαρδιστικη...

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 18&start=0 :πολυ καλο γραψιμο και πετυχημενο πειραμα (ομαδα με ελληνες παιχτες μονο)

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 73&start=0 :πολυ καλη και διαβαστερη ιστορια απο τον ντι τζει...μου αρεσε η πρωτοτυπια των 4 μανατζερ ταυτοχρονα..

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 19&start=0 :
πολυ καλο το concept της ιστοριας...ολη η ιστορια ειναι αποσπασματα εφημεριδας!πολυ πρωτοτυπο και εξαιρετικο σαν σκεψη...


τελος ,επειδη ειμαι ψωνακι ,βαζω και μια δικια μου ιστορια που ειχα γραψει...

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 72&start=0 :ασιατικη ιστορια :D
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

λοιπον και να δωσω τις προτασεις μου για την ψηφοφορια...

1)σε αυτο το τοπικ θα ηθελα να δινουμε τις προτασεις μας για υποψηφιες ιστοριες ,πως πρεπει να γινει ο διαγωνισμος κι οχι να ψηφισουμε...καλο ειναι να ανοιχτει αλλο τοπικ για ψηφοφορια

2)προτεινω ο καθε διαγωνιζομενος να περιλαμβανεται στην ψηφοφορια με μια ιστορια (πχ.εσυ ,ή η uptight εχτε γραψει και στο 2006 και στο 2007)...θα επιλεγεται η μια ιστορια

3)προτεινω 2 κατηγοριες :αστειες ιστοριες και νορμαλ ιστοριες ( :D )...δλδ στις πρωτες θα κρινεται το χιουμορ της ιστοριας και στην αλλη κατηγορια ,η αφηγηση ,το γραψιμο ,το σεναριο κτλ..!

4)επισης προτεινω κατηγοριες οπως "πρωτοτυπο σεναριο" ,"πρωτοτυπη παρουσιαση ιστοριας" κτλ...

αυτα προς το παρον ,αν μου ρθει κατι αλλο σπαμμαρω παλι... 8)
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@relentlessgeo: Δεν έχω χρόνο να τις διαβάσω τώρα αλλά από μια γρήγορα ματιά που έριξα στην ξεκαρδιστική, πρέπει να έχει πολύ γέλιο. Ρίξτε κι άλλα λινκ παιδιά, τρελαίνομαι για αστείες ιστορίες.

Θα θελα να σημειώσω (σπαμάρω) ότι δε θέλω να μπει ως κριτήριο βραβείων η "επιτυχία" του προπονητή, δηλαδή τίτλοι και τέτοια.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εδώ απλά σπαμμάρουμε.. δλδ συζητάμε.. Η ψηφοφορία προτείνω να γίνει με pm στον Τσακ. Επίσης προτείνω να μπουν αρκετές υποψηφιότητες για να έχουμε και παραπάνω από μία ψήφο. Και επίσης, δεν ψηφίζουμε τον εαυτό μας για να μη γίνει προσωπική η μάχη.

Αυτά και καλό διάβασμα στους νεοσύλλεκτους :D:D:D

Edit: Tsaq, η εισαγωγή με τον αριθμό 7 τα έσπασε :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
relentlessgeo
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6849
Joined: Tue Dec 27, 2005 1:12 pm
Football Manager της ομάδας: δεν κατεβασα το FM φετος :P
Αγαπημένη Ομάδα: Xavalencia FC
Status: is τα ξυνει :p
Location: Π. Ηρακλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@yannis27gr :διαβασε αυτες που προτεινω...ειναι εξαιρετικες και οι περισσοτερες αστειες!!


α ,μιας και μπαινουμε στον αγωνα πλεον...

ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΝ ΝΤΙ ΤΖΕΙ !!!

ΖΗΤΩ ΟΙ ΑΣΙΑΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ! 8)
τεντωματα, μαντραπηδες, μιναρισματα, σου πα μου πες, σουξουμουξου, το να τ αλλο, το τσιμπουκι σας.
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

όχι και μαύρο στον ΒotΜaster που έδωσε άλλη πνοή στο τομέα των ιστοριών!! Αν δεν ήμουνα εγώ.. εγώ ρε αν δεν ήμουνα, πού θα ήσασταν τώρα; :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
uptight
Indispensible
Indispensible
Posts: 1777
Joined: Mon Jun 28, 2004 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Εργοτέλης/MTK/Egypt/Watford
Αγαπημένη Ομάδα: Notts County/ Α. Νικοπολίδης
Location: Πειραιάς
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

εντάξει, η "αλεφαντίαση" κερδίζει με κάτω τα χέρια για την κορυφαία χιουμοριστική ιστορία στο FM2007 ενώ από άποψη "καριέρας" ο Rossi είναι πολύ μπροστά. :D

εμένα προσωπικά η αγαπημένη μου από τις δικές μου είναι και μάλλον θα είναι για πάντα ο FORESTER. δε νομίζω ότι μπορώ να το ξεπεράσω. :D βασικά θα ήθελα πολύ να το συνεχίσω, αλλά πως ξαναπαίζεις τ'ώρα FM05; :roll:

και ΟΝΤΩ΅η ιστορία με την Cesena στο 06 είναι τρομερή. 8) όπως κι εκείνη του Chameleon75 (τι απόγινε;)
I'd tell all my friends but they'd never believe me
They'd think that I'd finally lost it completely
I'd show them the stars and the meaning of life
They'd shut me away
But I'd be alright
Alright
I'm just uptight
Uptight
DjBasile
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3161
Joined: Tue Jun 03, 2003 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δεν υπάρχει Βραβείο Χιουμοριστικής ιστορίας. Μην ακούς τον relentless, είναι απ'την Ασία και δεν τα πιάνει με τη πρώτη :D
"What a magnificent goal by Cherno Samba!!! So late in the game!!! Samba is sending a title message to all Premier League contenders"
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Λοιπόν....


κατα πρώτον χαίρομαι που δεν υπάρχουν γκρίνιες. αντιθέτως περάσατε κατευθείαν στο να ψηφίσετε χωρίς να δείτε καν ποιές ιστορίες θα είναι υποψήφιες...

κατα δεύτερον, θα πρέπει να ευχαριστήσω τον Βασίλη για την βοήθεια στην διαμόρφωση των βραβείων.

κατα τρίτον, θα πρέπει να ευχαριστλήσω τον Βασίλη και πάλι για το σχόλιό του για την ιστορία με τον αριθμό 7.


κατα τέταρτον, αντιπρόεδρε έκανες σοφή κίνησημε τα λινκς για τις παλιές ιστορίες...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”