Από την Πλατεία στη λεωφόρο της δόξας...

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χρονος:τελη Ιουνιου
Τοπος:VIP Πανιωνιου
Image

βρε8ηκα στο γηπεδο με κατι φιλαρακια για να δουμε το ματς αναμεσα στν ομαδα και στους νεους οπου επαιζε και ενας κολλητος...καλα μιλαμε ολοι τν ωρα δν εβαλα γλωσσα μεσα:αναλυσεις,σχολια λες κι επαιζαν για τσαμπιολις :wink: αλλα τελικα μου βγηκε σε καλο...

ο Λινεν ολη τν ωρα ηταν καπως σκεπτικος
Image

και μετα απο μια συζητηση με τν κ.Τσακιρη και ενω εμεις περιμεναμε τν Βασιλη ηρ8ε ο προεδρος και μου λεει:

-Καλησπερα,Κωνσταντινος Τσακιρης προεδρος της ΠΑΕ Πανιωνιος
-Καλησπερα,Γιωργος.Σεριαλης Γιωργος,χαιρω πολυ!
-Λοιπον ας μπουμε κατευ8ειαν στο ψητο.Ο κ.Λινεν λογω ενος σοβαρου οικογενειακου προβληματος μολις υπεβαλλε τν παραιτηση του και μιας και ακουσα οτι 3ερετε απο ποδοσφαιρο και προπονητικη(!!!) σας προσφερω τν 8εση του προπονητη της ομαδας!!!δεχεστε?
-Μα εννοειται ειπα πανευτυχης χωρις καν να το σκεφτω...
-Ε3αιρετικα,εχετε 100.000? για μεταγραφες και 63.000? για συμβολαια...

σκεφτηκα οτι ηταν λιγα αλλα αυτα μου εδινε,με αυτα επρεπε να δουλεψω... :roll:

στν συνεχεια:1)μεταγραφες
2)φιλικα


και πολλα αλλα... :wink:
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τοπος:Γραφειο μου
Image

οι σκαουτερ,τα τηλεφωνα και το ΦΜ εχουν παρει φωτια...Σημειωσεις,λαπτοπ και το τηλεφωνο δν σταματουν με τιποτα!!!

2.7.2006
Μες τν τρελα και σε λιγα λεπτα κλεινω τν Claudio Josue Albizuris απο τν Municipal (GUA) κα8ως εληγε το συμβολαιο του και εχασα απο τν Τορινο τν Salihi... :x
O "Albi" εχει 8εσει σοβαρη υποψηφιοτητα για να αναδειχτει παιχτης της χρονιας για μας με το περισσευουμενο ταλεντο του...

οριστε και η αφεντια του (:
Image
4.7.2006
Ο φυσιο8εραπευτης Igor Burdrun μενει ελευ8ερος απο τν Πανιωνιο
6.7.2006
Ο σκαουτερ Κωστας Βασιλειαδης αποκταται ως ελευ8ερος και ο μεσος 8εμης Γουσουλης δινεται δανεικος στο Μαρκο για ενα χρονο
7.7.2006
Image
Η μερα τν γενε8λιων μου το μονο α3ιοσημειωτο που ειχε ηταν η αρχη της συνεργασιας μας με τν γυμναστη Βασιλη Ανδρεαδη
8.7.2006
Ο Carlos Carneiro ειναι ο πρωτος που μας αποχαιρετα,κα8ως ο "τσιπσακιας" (Τσακιρης) μου υποσχε8ηκε πως τα λεφτα που 8α ερ8ουν απο τις μεταγραφες 8α πανε για μεταγραφες,για 60.000? προς Περιστερι πλευρα (Ατρομητο) και τν ιδια ημερα ολοκληρω8ηκε ο δανεισμος του Hussein Mumin απο τν ΠΑΟΚ
9.7.2006
"Η ΠΑΕ Πανιωνιος ανακοινωνει τν εναρ3η του δανεισμου του Λεωνιδα Παναγοπουλου απο τν Ολυμπιακο για ενα χρονο".αυτο...

για ενα διαστημα 15-20 ημερων υπαρχει στασιμοτητα κα8ως ε3εταζονται αρκετες περιπτωσεις και προτασεις που παρακατω 8α μα8ετε πως κατελη3αν...

stay tuned!!!
:victory:

ΥΓ.περιμενω με ανυπομονησια τν ανταποκριση του κοινου... :wink:
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:05 am, edited 2 times in total.
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Παμε γερα μπορεις... :victory:
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
efialtis
Trialist
Trialist
Posts: 4
Joined: Mon Oct 30, 2006 11:13 am
Location: Νέα Σμύρνη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αντε να δούμε μια ιστορία με τον Πανιώνιο αφού και ο Μακος μας εγκατέλειψε πρόωρα.....

Εύχομαι καλή συνέχεια και να οδηγήσεις την ομάδα στην Ευρωπαϊκή καταξίωση. :D
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Vamos!!!!!!


προχώρα παικταρά μου...οι ιστοριοφάγοι είναι εδω!!!!!
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

κα8ως οι προτασεις πεφτουν βροχη απο παντου και αφου οι προσπα8ειες για να βγαλουμε απο τν μυγα 3υγκι με τους αχρη(α)στους 3ενους που βρηκα στν ομαδα με τν ελευση μου αναζητουνται οι ελληνες,κατα βαση,παιχτες που 8α στελεχωσουν τν ομαδα στν προσπα8εια για ε3οδο στν ευρωπη και μια καλη πορεια στο κυπελλο...


Αφου ολοκληρω8ηκε ο δανεισμος του Γιωργου Γκαλιτσιου απο τν ΑΕΚ ειπα να παω λιγο να ηρεμησω ο αν8ρωπας.Σε μια στιγμη χαλαρωσης στα starbucks της πλατειας ερχεται λαχανιασμενος ο Γιωτης (Σταματοπουλος,βοη8ος μου) να μου πει οτι εχει σπουδαια νεα και αρπαζοντας με (εκει εμεινε ο καφες απο τν βιασυνη του,γεματος ηταν :cry: ) με παει στα γραφεια να με συστησει με τν Ντανι,εκπλη3η λεει...ετσι οπως το 'πε νομιζα οτι πηραμε τν πρωην ασσο του ολυμπιακου ( :D ) αλλα μολις φτασαμε ειδα το αστερι μου,ηρ8ε τελικα!!!

3.8.2007
τν επομενη το πρωι ειδα το ε3ωφυλλο της Sportday και μαντε3τε ποιος ηταν πρωτη μουρη... :wink:

Image

Τον Danny Szetela εκλεισε για τρια χρονια ο Πανιωνιος κα8ως απεκτησε τν 20χρονο αμερικανοπολωνο μεσο απο τν Colombus Crew για 130.000?
"ΘΑ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΚΟΣΜΟ",λεει ο τιτλος."Μακαρι",σκεφτομαι απο μεσα μου...

τν ιδια μερα ηρ8ε και ο Λαμπρος Κεφαλουκος απο τν εργοτελη τσαμπε,δν μας χαλασε κα8ολου,στην αρχη τουλαχιστον... :roll:

10.8.2007
Ο Konig κατηφορησε προς κρητη κα8ως επιλεχ8ηκε να αντικαταστησει τν Σηφακη που ανηφορησε προς 3αν8η.Το κερδος μας ανηλ8ε στις 120.000?

stay tuned :victory:
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:06 am, edited 3 times in total.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τα φιλικα δεν εδει3αν και πολλα αλλωστε το ροστερ δε ειχε ολοκληρω8ει ακομα.Αναλυτικοτερα:

Panionios-Yalovaspor 3-3
Panionios-PAS Giannena 0-0

PGSS Cup

Panionios-Braga 1-0
Celta-Panionios 0-1

29.8.2007
Δυο μερες πριν κλεισει η μεταγραφικη περιοδος και ολα 8α κρι8ουν σε αυτα τα τρια 24ωρα...

Ο Δημητρης Καραμανλης 8α στελεχωσει τν ομαδα μας κα8ως αποκτη8ηκε εναντι 140.000? απο τν απολλων καλαμαριας.Φερελπις νεος μπορω να πω... :-D

30.8.2007
Πραγματα και 8αυματα!!!Μεσα σε μια μερα εγινε ο,τι δεν εχει γινει μεσα σε δυο μηνες...
Αρχιζουμε λοιπον απο τν πωληση του Tskitishvili στν Salzburg για,κρατη8ειτε......1.500.000? :yea: :yea: :yea:
Τρελαααα,στα καπακια 8α ερ8ουν οι Lauri Dalla Valle(JIPPO,140.000?),Σωκρατης Φυτανιδης (Απολλων Καλαμαριας,650.000?) και Δημητρης Ορφανος (Απολλων Καλαμαριας,350.000?).Ντα3,το ροστερ ειναι αρκετα δυνατο αλλα λειπει ο στραικερ που 8α δωσει βοη8ειες στν Τζιμπουρ...

31.8.2007

Μετα τν αρνηση του Σαιτιοτη,συμβιβαστηκα με τν επιλογη του Κοντογ(κολ)ουλιδη που ηρθε με 45.000? απο τν ΠΑΣ Γιαννενα και "τσιμπησα" τν νεαρο πολλα υποσχομενο Δημητρη Γιαντση απο τν ηρακλη για 18.000?.Κι εκει που νομιζα οτι κλεισαμε ερχεται προσφορα απο τν ΑΕΚ για τν Κουτσοπουλο,170.000?.Πολυ καλα λεφτα για να αρνη8ω,εχω και τν Σπυροπουλο αλλωστε δν γ@$%$ται λεω,τον δινω.Ομως δεν μπορουσα να μεινω με ενα αριστερο μπακ ολο κι ολο κετς εκλεισα τν Ιφεανι Ουντεζε ως ελευ8ερο...
Τελευταια στιγμη,στελνω τους Γκασπαρ,Ε3ουζιδη και Κρεσιτς δανεικους στν Νεα Σαλαμινα (Κυπρος) με τν οποια συναψα συμφωνια συνεργασιας (14.7) και δανειζομαι τν Μαριο Μαυρουδη απο τν ολυμπιακο...
ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΤΕΛΟΣ.-

stay tuned :victory:

YΓ.Περιμενω πως και πως τν πρωτη μου συνεντευξη,οσοι πιστοι προσελ8ετε... :wink:
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:06 am, edited 2 times in total.
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Πολύ καλές μεταγραφές.Συνέχισε φίλε :victory:
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ημερομηνια :20.8.2006 1η αγωνιστικη
Σταδιο :Κλεαν8ης Βικελιδης
Εισiτηρια :8273

Αρης-Πανιωνιος 1-1
(Νεμπεγλερας 41' -Βαγκνερ Ριμπειρο 47')

Αν αναλογιστουμε τν εδρα,τν δυναμικοτητα του αντιπαλου,τν τροπο που ε3ελιχ8ηκε το ματς και οτι το ροστερ δν εχει ολοκληρω8ει ακομα ηταν ενα αρκετα καλο αποτελεσμα για μας.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :26.8.2006 2η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισiτηρια :9346(!!)


Image

Πανιωνιος-Ολυμπιακος 0-0

Ευχαριστω ολον αυτο τν κοσμο που ηρ8ε σημερα και γεμισε το γηπεδο και ζητω συγνωμη που δν καταφεραμε να το 3επληρωσουμε με μια νικη...Παντως προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με τν ισοπαλια,με τν Ολυμπιακο παιζαμε αλλωστε!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :13.9.2006 3η αγωνιστικη
Σταδιο :Σταυρος Μαυρο8αλασσιτης
Εισιτηρια :1635

Αιγαλεω-Πανιωνιος 0-0

Image

Μετριο παιχνιδι,τετοια παιχνιδια πρεπει να τα κερδιζουμε αν 8ελουμε να βγουμε ευρωπη...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :17.9.2006 4η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :2765

Πανιωνιος-Απολλων Καλαμαριας 3-0
(Βαγκνερ Ριμπειρο 13',Γκαλιτσιος 42',Αραβιδης 71')

Αφου εχουμε 3εκληρησει τν Καλαμαρια (με το αζημειωτο βεβαια,1.140.000? πηραν) της ρι3αμε και μια τριαρα ετσι για να χει (: .Μακαρι να συνεχισουμε ετσι...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :24.9.2006 5η αγωνιστικη
Σταδιο :Δημοτικο Περιστεριου
Εισιτηρια :2573

Ατρομητος-Πανιωνιος 1-3
(Καπετανος 90' -Γουνδουλακης 1',4',Τζιμπουρ 56')

Image

Οι προσευχες μου εισακουσ8ησαν!Μεγαλη νικη σε μια δυσκολη εδρα και με μια ομαδα ιδιας δυναμικοτητας.Τουλαχιστον ετσι 8ελουν να πιστευουν... 8)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :1.10.2006 6η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :2473 (περιμενα πιο πολλους :?)

Πανιωνιος-Ξανθη 2-0
(Τζιμπουρ 46',Αραβιδης 82')

Εχασαν οσοι δν ηρ8αν,αλλα ποιος περιμενε μια τοσο ευκολη νικη με μια ομαδα που συνη8ως κοβει βα8μους...Παμε πολυ καλα,ας ελπισουμε σε παρομοια συνεχεια...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :15.10.2006 7η αγωνιστικη
Σταδιο :Παγκρητιο
Εισιτηρια :5555 ( :roll: )

ΟΦΗ-Πανιωνιος 0-3
(Καραμανλης 40',Γουνδουλακης 50',Κοντογουλιδης 77')

Image

Με αυτο τν ρυ8μο και πρωτα8λημα παιρνουμε,τι UEFA και γυφτιες Τσαμπιονς Λιγκ λεμεεε...Σοβαρα τωρα δν πρεπει να αφησουμε τν εν8ουσιασμο μας να μας παρασυρει,εχουμε το ντερμπι κορυφης με τν ΑΕΚ τν επομενη αγωνιστικη (δν περιμενα ποτε οτι 8α ελεγα τετοιο πραγμα στα σοβαρα)...

Εντα3ει εχω σπειρει τν ευτυχια σε πολλα νοικοκυρια,αφου κανω βολτα στν Πλατεια και κα8ε δεκα μετρα με σταματανε να μου πουν συγχαρητηρια!Το 8εμα ειναι οτι ειμαστε στν Ελλαδα και με τν πρωτη στραβη 8α ζητησουν το κεφαλι μου "επι πινακι"...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :21.10.2006 8η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :7999

Image

Πανιωνιος-ΑΕΚ 1-4
(Τζιμπουρ 10' -Καπετανος 18',Ζουλιο Σεζαρ 45',Τοζερ 65',Zwane 86')

Image

Ανοι3ε πετρα...Τι ντροπη!Να πεις οτι δν τα ειπα,τα ειπα!Μην σας παρασυρει ο εν8ουσιασμος σας μουλικα,προσε3τε!Στα παπαρα τους με εγραψαν,ρεζιλι γιναμαι μπροστε σε τοσο κοσμο...Ενα τεραστιο μπραβο στους φιλα8λους που συνεχισαν να εμψυχωνουν τα ψοφιμια μεχρι το τελος,ψυχαρες...!!!Γ@μω τν Φερερ και τν ισπανικη κουλτουρα του (εκτος απο το ισπανικο τπτ αλλο δν α3ιζει τελικα :wink: ) ,γιατι ρε αγορι μου δν σταματας στο 1-3,λιγο σου πεφτει?
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :29.10.2006 9η αγωνιστικη
Σταδιο :Τουμπα
Εισιτηρια :7174

ΠΑΟΚ-Πανιωνιος 2-0
(Γιασεμακης 77',86')

Image

Αδικο αποτελεσμα,το ματς πηγαινε για Χ αλλα μπηκε ο Γιασουμη και εφερε τα πανω κατω...Ελπιζω τν αλλη βδομαδα με τν Ηρακλη εντος να μην 3αναστραβοπατησουμε,αμην!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :5.11.2006 10η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :3001

Πανιωνιος-Ηρακλης 1-2
(Τζιμπουρ 22' -Ερερα 24',46')

Image

Και δεν ελεγα καλυτερα να κερδισω το τζοκερ...Αρχισαμε να αναστενουμε και τους ασφαιρους τωρα (Ερερα).Κρατιεμαι ακομα σε πορεια ευρωπης αλλα σιγα-σιγα πρεπει να 3αναρ8ουν οι νικες...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :8.11.2006 Κυπελλο Ελλαδας ΗΟL
Σταδιο :Δημοτικο Μεγαρων
Εισιτηρια :2266

Βυζας-Πανιωνιος 0-5
(Παυλου 1',43',Μουμιν 16',88',Σιαλμας 22')

Αν μη τι αλλο οι "μικροι" μου εδει3αν οτι μπορω να τους υπολογιζω γιατι αν συνεχισουν ετσι οι "μεγαλοι" δεν μας βλεπω καλα...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :12.11.2006 11η αγωνιστικη
Σταδιο :Δημοτικο Κερκυρας
Εισιτηρια :1196

Κερκυρα-Πανιωνιος 2-0
(Φιλιπ πεν.32',Μπουρμπος 49')

Image

Η απολυτη κατρακυλα...Οι βολτες στν Πλατεια πρεπει να αρχισουν να κοβονται σιγα-σιγα γιατι μας βλεπω με μπολικο γιαουρτι στη μαπα στο τελος...


Image

Ο προεδρος με καλει στο γραφειο του,εγω προετοιμασμενος για τν απολυση μου παω...

-Καλησπερα,Γιωργο.
-Καλησπερα κ.Τσακιρη.
-Λοιπον σε φωνα3α σημερα εδω για να σε ενμερωσω οτι ανησυχω...
-Σας καταλαβαινω,κι εγω στν 8εση σας 8α ανησυχουσα με τοσες ηττες στν σειρα δε...
-Οχι,οχι!Καμια σχεση,ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τν δουλεια σου (!),αλλωστε το ροστερ που καταφερες να φτια3εις πολλοι 8α το ζηλευαν
-!!!
-Απλα η8ελα να σου πω οτι ανησυχω με τους αλεπαλληλους τραυματισμους και ειδικα των τερματοφυλακων και γι'αυτο σου ζητω να φροντισεις προσωπικα το 8εμα.Μπορεις να φυγεις αν δν εχεις να μου πεις κατι αλλο...
-Μαλιστα,8α το φροντισω.Γεια σας,ειπα σαστισμενος κι εφυγα...

Αφου μου ειπε ο Γιωτης οτι τα παιδια εμα8αν για τν συναντηση μου με τν "τσιπσακια",αδρα3α τν ευκαιρια και τους ερι3α μια ωραιοτατη κατσαδα μπας και γυρισει το ,οσο δια8ετουν,μυαλο στο κεφαλι τους.
"Δεν σκοπευω να χασω τν δουλεια μου επειδη καποιοι απο σας τα εχετε γραψει ολα στα @@@ σας!Λοιπον,σας προειδοποιω,αν συνεχιστει αυτη η κατασταση τν επομενη Κυριακη 8α βαλω τα 18χρονα...Τελος!"
Σας να τους ταρακουνησε λιγο αυτο...

Stay tuned :victory:

ΥΓ.Περιμενω σχολια και καμια συνεντευ3η... :wink: [-o<
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:07 am, edited 2 times in total.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο το αιτημα του προεδρα διωχνω τν Σκορδη (φυσιο8εραπευτης) και φερνω με 65.000? τν Στεφανουδακη απο τν ΟΦΗ (φυσιο) και με 4.000? τν Edgar Ricardo Jerez απο τν Comunicacions (προπονητης τερματοφυλακων)

Ημερομηνια :19.11.2006 12η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :2729

Πανιωνιος-Λαρισα 0-1
(14' Αντσουε)
Image

Μηδεν!Δεν ιδρωνει το αυτι τους,πρεπει να το παρω αποφαση...Ισως τελικα να επρεπε να αποδεχτω το ενδιαφερον της ΑΕΛ δυο βδομαδες πριν,αλλα τωρα πηρε τν Χατζαρα...Αν δεν καταφερω να κερδισω ουτε τν Ιωνικο 8α αρχισω να σκεφτομαι τν παραιτηση...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :3.12.2006 13η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :2547

Πανιωνιος-Ιωνικος 1-1
(Ορφανος 49' -Γκουτμαν 59') Κοκκινες:Πλετς 65'

Image

Με σκοτωσε ο Πλετς με τν κοκκινη :( .Εκει που πιεζαμε για να προηγη8ουμε εκανε τν π@π@ρι@ του και αρκεστηκαμε στν ισοπαλια...8α προσπα8ησω να διασκεδασω οσο μπορω τις τελευταιες μου στιγμες στν ομαδα κα8ως η καρεκλα μου τριζει ολοενα και περισσοτερο...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :10.12.2006 14η αγωνιστικη
Σταδιο :Παγκρητιο
Εισιτηρια :3579

Εργοτελης-Πανιωνιος 2-1
(Νατσεφσκι 4',57' -Albizuris 75') Κοκκινες:Hiblinger 29',Γαλανης 48'

Image

Μαυρα Χριστουγεννα 8α κανουμε...Ο Τυπος πιεζει τν προεδρο να με διω3ει αλλα εκεινος εχει αποκλεισει αυτην τν περιπτωση...Μεχρι ποτε ομως 8α αντε3ει? :roll:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :17.12.2006 15η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :7601

Image

Πανιωνιος-ΠαναθηναΪκος 4-1
(Szetela πεν.2',Breska 43',Ορφανος 75',Albizuris 90' -Ιβανσιτς 25')

Image

Image
ολη η ομαδα μια αγκαλια!

Δεν υπαρχουν λογια!Ο,τι και να πω ειναι λιγο!Αυτη η νικη ισοβα8μει με ανανεωση συμβολαιου:wink:.Επαναφερει τν ηρεμια και τν ομονια στν ομαδα και εγω ανακτω τν εμπιστοσυνη του κοσμου...Ουφ,προσωρινα τν γλιτωνω :yea:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια 20.12.2006 Kυπελλο Ελλαδας ΗΟL
Σταδιο Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια 1177 (κα8ημερινη...)

Πανιωνιος-ΠΑΟΚ 0-0

Ολα 8α κρι8ουν στν Σαλονικα...Δικαιο αποτελεσμα ετσι οπως κυλησε το παιγνιον...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

1.1.2007
Ο Pape Sarr μας αφησε για το Αιγαλεω κα8ως δο8ηκε για 90.000?.Η χρονια μπηκε με το δε3ι,αρχισαν τα εσοδα... :yea:

3.1.2007
O 3ενος και δια8εσιμος απο πλευρας μας Nsaliwa συμφωνησε με τν Λαρισα και 8α εισπρα3ουμε 180.000?

Ημερομηνια :7.1.2007 16η αγωνιστικη
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :2771

Πανιωνιος-Αρης 3-0
(Ορφανος 6',45',Albizuris 49')

Η νικη απεναντι στν ΠΑΟ εχει ανεβασει το η8ικο της ομαδας και ετοιμαζομαστε να παμε τρενο οποια ομαδα βρουμε μπροστα μας οπου και να τν βρουμε :twisted:.Αρχης γενομενης απο τν ΠΑΟΚ σε τρεις μερες...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

10.1.2007
Μετα απο ενα καταπληκτικο ε3αμηνο οπου σε 28 ματς σημειωσε 20 γκολ τν ομαδα μας 8α στελεχωσει μετα τν καταβολη του ποσου τν 400.000? ο ......

Γιωργος Σαιτιωτης
Image

Σταδιο :Τουμπα
Εισιτηρια :Κεκλεισμενων

ΠΑΟΚ-Πανιωνιος 2-2 (παρ.3-3,πεν 4-5)
(Γεωργιαδης πεν.3',πεν.90',Τοργκελε 106' -Szetela 32',Σαιτιωτης 56',Τζιμπουρ 104')

Πεναλτι:
ΠΑΟΚ - Πανιωνιος
V Μπαρκαουαν ---- V Τζιμπουρ
V Γεωργιαδης ---- V Σαιτιωτης
V Ηλιαδης ---- V Ορφανος
V Μπαλαφας ---- V Albizuris
X Χριστοδουλοπλος --- X Lourenco
X Βαγγελης ---- V Szetela

Συγκλονιστικο παιχνιδι!!!Εναλλαγη συναισ8ηματων,πεναλτι στο 93',ντεμπουτο-γκολ για τν Σαιτιωτη,της παναγιας τα ματια!
Στα προημιτελικα η κληρωτιδα μας εβγαλε με Ολυμπιακο... :(
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :13.1.2007 17η αγωνιστικη
Σταδιο :Καραισκακη
Εισιτηρια :23323

Ολυμπιακος-Πανιωνιος 2-1
(Οκκας 46',Αντρεσεν 61' -Μουμιν 27')

Image

Προηγη8ηκαμε αλλα δεν καταφεραμε να διατηρησουμε το υπερ μας σκορ παρα τις παρενεσεις μου στο ημιχρονο...8α τα πουμε στο κυπελλο!!! :twisted:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :17.1.2007 Προημιτελικα Κυπελλου ΗΟL
Σταδιο :Νεα Σμυρνη
Εισιτηρια :10250(Φισκα!!!)

Image

Πανιωνιος-Ολυμπιακος 2-2
(Σαιτιωτης 21',Αραβιδης 54' -Μιχελιτς 55',Ριβαλντο πεν.90')

Δεν η3ερα οτι ειχαμε τοοοοσο κοσμο!Βεβαια μας γυρισε μπουμερανγκ κα8ως η αποφαση του κορακιου να δωσει πεναλτι στο 93' 3εσηκωσε 8υελλα αντιδρασεων και δεν αποφυγαμε,δυστυχως,τα επεισοδια...
Image

Ισως με το 2-1 να ειχαμε περισσοτερες ελπιδες αλλα τωρα ειναι πιο δυσκολο με το 2-2,8α δει3ει...
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

21.1.2007

Η ΠΑΕ Πανιωνιος βρισκεται στν ευχαριστη 8εση να ανακοινωσει τν αποκτηση του 20χρονου αμυντικου της ΑΕΚ Σωκρατη Παπαστα8οπουλου για 150.000?.Το ταλεντο του οπως και η ευρωπαικη του συμμετοχη 8α μας βοη8ησει αρκετα πιστευω!

Image

Σταδιο :Νεα Σμυρνη 18η αγωνιστικη
Εισιτηρια :2703

Πανιωνιος-Αιγαλεω 4-1
(Ποποφ og13',Τζιμπουρ 19',27',Σαιτιωτης 73' -Νεντελκοβιτς 90')

Το σκορ μιλαει μονο του,μετα απο μια "κοιλια" που εκανε η ομας τα καλα αποτελεσματα αρχισαν να 3αναερχονται...Πρωταγωνιστες οι Τζιμπουρ (9 γκολ) και Σαιτιωτης (3 γκολ/4 ματς)

ImageImage
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

26.1.2007
Λογω τν πολλων τραυματισμων,αποκτη8ηκε ο Gspurning απο τν Ξανθη για14.000?.Σε μια συνεντευ3η που εδωσε ειπε οτι η πορεια του Πανιωνιου λεει πολλα για μενα σαν προπονητη και οτι εχει εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες μου αλλα η ελλειψη εμπειριων του δημιουργει μια διστακτικοτητα προς το προσωπο μου...
Αυτη η φραση του ε3ασφαλισε τν 8εση του τριτου τερματοφυλακα της ομαδας μου! 8)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Ημερομηνια :28.1.2007 19η αγωνιστικη
Σταδιο :Καλαμαριας
Εισιτηρια :1643

Απολλων Καλαμαριας-Πανιωνιος 0-1

(Ορφανος 81')

Αγχωτικη νικη.Ο τιμωρος!Ο Ορφανος σημειωσε ενα γκολ το οποιο ομως δεν πανηγυρισε για ευνοητους λογους...
Image
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

30.1.2007
Το πρωι της μεγαλης ρεβανς για τα προημιτελικα του κυπελλου ηρ8αμε σε συμφωνια με τους Μανολη Παπαστεριανο (Ηρακλης 12.000?) και Γιωργο Τζαβελλα (Κερκυρα 90.000?).

Στο επομενο επεισοδιο η περιγραφη του επαναληπτικου αγωνα στο Καραισκακη...

Stay tuned :victory:
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:08 am, edited 1 time in total.
tsaknis
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Nov 30, 2005 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Kala pas,wraies metagrafes sunexise etsi kai den se stamata kaneis!!!
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

[quote="tsaknis"]Kala pas,wraies metagrafes sunexise etsi kai den se stamata kaneis!!![/quote]

ο φίλος μας καλά τα πάει...εσύ όμως tsaknis δεν πας καλά...μην χρησιμοποιείς greeklish, είναι κανόνας στο σαιτ.....




ΥΓ: προχώρα παικταρά μου...

αλλά σε παρακαλώ, δώσε μου άμεσα βαθμολογίες για να δούμε που είσαι στο πρωτάθλημα...
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
tsaknis
Trialist
Trialist
Posts: 5
Joined: Wed Nov 30, 2005 9:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Tsakalaki"][quote="tsaknis"]Kala pas,wraies metagrafes sunexise etsi kai den se stamata kaneis!!![/quote]

ο φίλος μας καλά τα πάει...εσύ όμως tsaknis δεν πας καλά...μην χρησιμοποιείς greeklish, είναι κανόνας στο σαιτ.....




ΥΓ: προχώρα παικταρά μου...

αλλά σε παρακαλώ, δώσε μου άμεσα βαθμολογίες για να δούμε που είσαι στο πρωτάθλημα...[/quote]

Sorry re file alla auton ton kairo exw ena problima giati otan pataw ellinika grafei oti nanai.8a prospa8isw na to dior8osw.Sorry kai pali
Last edited by tsaknis on Wed May 02, 2007 7:58 pm, edited 1 time in total.
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[img]http://img361.imageshack.us/img361/3798 ... xt0.th.png[/img]

ΥΓ.η συνεχεια 8α ερ8ει οσονουπω,απλα μν μου γ@#$ατε τν ιστορια σας παρακαλω...Ευχαριστω!
User avatar
cereal killer 69
Manager
Manager
Posts: 4401
Joined: Wed Dec 13, 2006 7:54 pm
Location: matters!
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Image

ΥΓ.η συνεχεια 8α ερ8ει οσονουπω,απλα μν μου γ@#$ατε τν ιστορια σας παρακαλω...Ευχαριστω!
Last edited by cereal killer 69 on Sat Jan 26, 2008 12:08 am, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”