Ενα ελληνικό πρωτάθλημα διαφορετικό από τα άλλα!

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

9. Και του χρόνου στην Ε1... (or "Riris means goals" :) )

31.12.2006, παραμονή Πρωτοχρονιάς

Ο φωτισμός χαμήλωσε... Πέντε... τέσσερα... τρία... δύο... ένα... Από την τεράστια μπαλκονόπορτα φάνηκε η λάμψη από τα πυροτεχνήματα κάπου έξω, μακριά... Ο κόσμος στη σάλα άρχισε τις ευχές και τους ασπασμούς - κι εγώ μαζί τους... Ούτε κατάλαβα πότε πλησίασε ο πρόεδρος του Ατρόμητου: "ευτυχισμένο το 2007 Riris"! Και, πριν προλάβω να απαντήσω, συμπλήρωσε με χαμόγελο "και του χρόνου στην Ε1"... Αυθόρμητα, χωρίς να πολυσκεφτώ, απάντησα "το εύχομαι κι εγώ πρόεδρε"!

Τις τελευταίες εβδομάδες η ομάδα έχει μπει για τα καλά σε τροχιά ανόδου και διοίκηση και φίλαθλοι είναι εκστασιασμένοι... "they are delighted"... Προτιμώ, ωστόσο, να είμαι προσγειωμένος... Ξέρω πως η ομάδα εξακολουθεί να υποφέρει στην άμυνα κάτι που μας έχει στοιχίσει: έχουμε χαρίσει στους αντιπάλους μας αστεία γκολ και βαθμούς... Μπορεί να λένε "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση", αλλά εγώ τουλάχιστον προτιμώ τη σιγουριά της καλής άμυνας που δεν δέχεται αστεία γκολ και μπορεί να "κρατήσει" ένα ευνοϊκό αποτέλεσμα όταν χρειάζεται... Εξάλλου, δεν μπορούν να "καθαρίζουν" πάντα τα παιγνίδια οι επιθετικοί μας...

Ίσως δεν θα έπρεπε, χρονιάρα ημέρα, να σκέφτομαι τόσο αρνητικά. Εξάλλου, από την προηγούμενη φορά που συμπλήρωσα το ημερολόγιο, δεν τα έχουμε πάει άσχημα... Ας δούμε τα αποτελέσματα:

8.10.2006: Αστέρας Αρφαρών - Ατρόμητος Πειραιά 2-6
Εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγαλειώδης νίκη που ενθουσίασε διοίκηση και φιλάθλους ενώ σχολιάστηκε θετικά και στον τύπο με πομπώδεις εκφράσεις του τύπου "τους διαλύσαμε" ή "τους σκορπίσαμε".

15.10.2006 (Κύπελλο, 3ος προκριματικός γύρος): Περαμαϊκός - Ατρόμητος Πειραιά 3-2
Δεν θέλω να το θυμάμαι αυτό το παιγνίδι. Εκεί που προηγηθήκαμε με 2-0 στο 35' και νομίσαμε πως όλα τέλειωσαν, τα τραγικά λάθη της άμυνάς μας κι ο εφησυχασμός και η υπεροψία της ομάδας έφεραν την ήττα... Μόνη μου παρηγοριά πως μόνο δύο ομάδες του ομίλου μας πέρασαν στον 4ο προκριματικό γύρο του Κυπέλλου: εύκολα θα μπορούσαμε να ήμασταν οι τρίτοι εμείς...

22.10.2006: Ατρόμητος Πειραιά - ΑΕ Χανιά 4-2
Ευτυχώς, η ήττα στο παιγνίδι κυπέλλου δεν μας επηρέασε - ούτε τα λάθη της άμυνάς μας για μιά ακόμη φορά: 2 shots on target είχαν τα Χανιά, δύο γκολ έβαλαν. Αναρωτιέμαι αν περιλαμβάνονται και τα γκολ που δεχόμαστε στο περίεργο σχόλιο μετά τον αγώνα πως "Riris means goals"
Image

29.10.2006: Μανδραϊκός - Ατρόμητος Πειραιά 0-0
Όλα μηδέν... λέτε να μας καντέμιασε ο εμπνευστής του "Riris means goals";

5.11.2006: Ατρόμητος Πειραιά - Αστραπή Ψαροφαΐου 3-0
Άνετη νίκη, που θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερη, εναντίον μιας αδύνατης ομάδας που έχει αγκυροβολήσει στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

12.11.2006: Πέλοπας Κιάτου - Ατρόμητος Πειραιά 2-2
Τα ίδια πάλι: δύο σουτ έκαναν, 2 γκόλ έβαλαν... πεταμένος βαθμός...

19.11.2006: Ολυμπιακός Λουτρακίου - Ατρόμητος Πειραιά 1-2
Σπουδαία εμφάνιση και μεγάλη νίκη εναντίον του πρωτοπόρου στη βαθμολογία που μας έφερε στη 2η θέση με μόνο 3 βαθμούς διαφορά από το Λουτράκι.

26.11.2006 (Κύπελλο Ερασιτεχνών, 3ος προκριματικός γύρος): Αστέρας Αμαλιάδας - Ατρόμητος Πειραιά 2-0
Άλλη μια αποτυχία στην Αμαλιάδα: 2-0 στο 8ο λεπτό και μετά παραλύσαμε...

3.12.2006: Ατρόμητος Πειραιά - Μοσχάτο 3-0
Μία νίκη που δεν ήταν καθόλου εύκολη εναντίον του τελευταίου της βαθμολογίας γειτονικού Μοσχάτου που κράτησε το μηδέν μέχρι το 65'. Ρεκόρ θεατών φέτος σε παιγνίδι της κατηγορίας μας: 1698

10.12.2006: Πάμισος - Ατρόμητος Πειραιά 1-0
Πρώτη ήττα μετά από 8 παιγνίδια πρωταθλήματος αήττητοι... "tightly contested game, which on the balance of play could have been won by either side" ήταν το σχόλιο μετά τον αγώνα και αυτό τα λέει όλα... Ήταν ένα δύσκολο παιγνίδι με τον 5ο της βαθμολογίας: δεν έχω παράπονα από την ομάδα.

20.12.2006: Ατρόμητος Πειραιά - Αστέρας Ρεθύμνου 6-2
Ένας αγώνας που ήταν κατ'ευφημισμό ντέρμπι πριν ξεκινήσει: 2ος ο Ατρόμητος, 4ος ο Αστέρας στη βαθμολογία. 5-4 έδιναν τη νίκη του Αστέρα οι bookies, 7-4 τη νίκη του Ατρόμητου... Ένα ντέρμπι που όμως έγινε περίπατος όταν προηγηθήκαμε με 3-0 στο 11'. Ανησύχησα βέβαια λίγο όταν ο Αστέρας μείωσε σε 3-2 στο 36' - ξανά από ολιγωρία της άμυνας - αλλά ευτυχώς καθαρίσαμε το παιγνίδι γρήγορα στη συνέχεια.

26.12.2006: Ιάλυσος - Ατρόμητος Πειραιά 3-1
Ένα ακόμη δύσκολο παιγνίδι εκτός έδρας με τον 4ο της βαθμολογίας, στο οποίο χωρίς να είμαστε κακοί δεν αποδώσαμε και ηττηθήκαμε φυσιολογικά.

30.12.2006: Αθηναΐδα - Ατρόμητος Περαιά 2-2
Ένα παιγνίδι που μπορούσαμε να μην χάσουμε βαθμούς... 2-0 προηγηθήκαμε στο ημίχρονο, άκαρπη υπεροχή και 2 shots on target η Αθηναΐδα στο δεύτερο ημίχρονο, δύο γκολ και ισοφάριση... Στο ίδιο έργο θεατές...

Στη βαθμολογία, μετά από 22 αγώνες, είμαστε στην 6η θέση. Η κατάσταση είναι εξαιρετικά ρευστή καθώς οι 6 ομάδες μεταξύ 2ης και 7ης θέσης έχουν διαφορά μόλις 2 βαθμών:
Image

Πολλά θα κριθούν στους επόμενους 4 αγώνες όπου αντιμετωπίζουμε τις 4 ομάδες που είναι ακριβώς πάνω από τον Ατρόμητο στη βαθμολογία: αύριο με ΠΑΝΟΜ εντός, 7.1.2007 με Ερμή εκτός, 14.1.2007 με Άρη εντός, 21.1.2007 με Τερψιθέα εκτός.

Άραγε είναι αργά να ζητήσω από τον Αγιο-Βασίλη να μας στείλει κανα καλό αμυντικό ή κανα καλό τερματοφύλακα δανεικό; Ή τουλάχιστον μερικά χρήματα στην ομάδα μήπως και πάψει η Διοίκηση να μπλοκάρει τις προτάσεις για μεταγραφές... Η αλήθεια είναι πως τους τελευταίους μήνες, η καλή πορεία μας έχει φέρει τους φιλάθλους κοντά στην ομάδα κι έχει αυξήσει τα έσοδα. Αλλά πώς να φτάσουν τα 14-15 χιλιάρικα ευρώ των εισπράξεων από τα εισιτήρια κατά μέσο όρο ανά παιγνίδι, όταν το έλλειμμα είναι γύρω στα 620 χιλιάρικα ευρώ και επιπλέον πρέπει να καλυφτούν και τα τρέχοντα έξοδα;

Τέλος πάντων, η ώρα είναι ακατάλληλη για τέτοιες σκέψεις... Είναι αργά και σε λίγες ώρες μας περιμένει το κρίσιμο παιγνίδι με τον ΠΑΝΟΜ...

(συνεχίζεται)

ΥΓ: Για όσους ενδιαφέρονται για την κατασκευή της db που χρησιμοποιώ στην ιστορία, ξεκίνησα ένα ξεχωριστό topic στην κατηγορία "Γενική Συζήτηση για το FM2007".

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:32 pm, edited 2 times in total.
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Stonecity3"]Σωστά..(ούτε εγώ δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοια σελίδα)
Ναι ήμουν ένας από τους 720 αν και το γήπεδο χωράει 700 σύμφωνα με την ιστοσελίδα..Καλά πόσοι μπήκαμε τσάμπα? :D[/quote]

Παρατηρώ πως και στο db το National Athletic Center of Petroupoli (id 687572) έχει δηλωμένη χωρητικότητα 700. Φαίνεται πως το παιγνίδι έχει προβλέψει και τους τσαμπατσήδες ( ;-) ) καθώς βλέπω πως σε αρκετά από τα εντός έδρας παιγνίδια του Άρη υπήρξαν πάνω από 700 θεατές με ρεκόρ μέχρι στιγμής τους 746 στο παιγνίδι με τον Αστέρα Αρφαρών (για την ιστορία έγινε στις 26.12.2006 και κέρδισε ο Άρης 3-0 :) ). Η αλήθεια ωστόσο είναι πως αυτοί αντιστοιχούν και σε εισπράξεις, άρα δεν είναι τσαμπατσήδες - μάλλον ο Άρης κόβει λίγα παραπάνω εισιτήρια! ;)
User avatar
Stonecity3
Youth Team Manager
Youth Team Manager
Posts: 2460
Joined: Tue Nov 07, 2006 1:22 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Αιολικός,Ολυμπιακός, Ατλέντικο
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mπράβο πολύ καλή η ιστορία σου!Βέβαια και η db σου μου ξαναέδωσε το χαμλενο ενδιαφέρον για το φμ...Καλά με τν Άρη σκίζω :yea:
Καλή συνέχεια..!

Υ.Γ.Τελικά ίσως πο 700 θέσεις να είναι καθιστών και οι ύπόλοιπες ορθίων :P :D
http://west-dev-team.blogspot.gr/



I always tell the truth. Even when I lie.
User avatar
k_cobain_4
Amateur
Amateur
Posts: 107
Joined: Thu Nov 27, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Hellas Verona
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟΚ
Location: Newcastle upon Tyne
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπραβο!!!Παρα πολυ καλη δουλεια!Κατεβασα το save game που ανεβασες και οπως ειπε και ο προλαλησαντας...εδωσε ξανα ενδιαφερον στο παιχνιδι!

Μια πληροφορια για τον ΑΠΟ Χιος,πλεον η ονομασια του ειναι ΑΠΟ Χιου-Βρονταδος, και το γηπεδο ειναι το Φαφαλειο σταδιο χωρητικοτητας περιπου 1000 με 1500 ατομων.
Επισης και ο Καναρης Νενητων,ομαδα χιου, εχει εδρα τα Νενητα, δημοτικο σταδιο χωρητικοτητα περιπου 500 ατομα.
Αν ανεβασεις την db μπορω να βοηθησω σε βαθος χρονου για την βελτιωση των ομαδων(κυριως Β.Α Αιγαιου).

Καλη συνεχεια και για αλλη μια φορα τα συγχαρητηρια μου!!!
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

10. Κάτω στον Πειραιά, στα Καμίνια...

<center>Κάτω στον Πειραιά
στα Καμίνια
φτώχεια καλή καρδιά
μα και γκρίνια
μάζεψα μια βραδυά
τα σαΐνια
κι ήρθα κρυφά
τον παλιό μου καημό
να σου πω...
</center>

Είναι βράδυ Δευτέρας, 2 Απριλίου 2007, και είμαι με μια παρέα φίλων της ομάδας και τα πίνουμε... Κάπου στα Καμίνια, την γειτονιά του Πειραιά που είναι παραδοσιακά η βάση του Ατρόμητου, εκεί στο τέλος της οδού Πειραιώς, πριν μπούμε στο κέντρο της πόλης... Το παλιό τραγούδι των Γκάτσου και Ξαρχάκου ταιριάζει κουτί στην περίπτωση: καλή καρδιά υπάρχει άφθονη, η φτώχεια είναι δεδομένη (μην τα ξαναλέμε, με μισθό της πείνας την βγάζω κι εγώ, και οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο...), κι εγώ λέω με παράπονο στην παρέα τον καημό μου:
- Μα να μην δώσει κάτι παραπάνω για μισθούς; Καβούρια έχει στην τσέπη;
- Αφού ξέρεις πως έχει η κατάσταση Riris, η ομάδα έχει μισό εκατομμύριο έλλειμμα, πού να βρεθούν τα χρήματα... Ίσα-ίσα που καλύπτουμε τα τρέχοντα έξοδα...
- Ναι βρε παιδιά, αλλά έτσι κι ανέβουμε κατηγορία, πώς θα τα καταφέρουμε χωρίς παίκτες; σούμπιτοι θα πέσουμε και μετά η ομάδα θα διαλυθεί...

Γέλασαν οι υπόλοιποι στην παρέα με την τελευταία παρατήρησή μου...
- Μην ανησυχείς Riris, o Ατρόμητος 80 χρόνια τώρα, έγραψε ιστορία χωρίς να υπάρχει χρήμα... Μεράκι και καλή καρδιά να υπάρχει... Έλα να τσουγκρίσουμε! ...

Το Σάββατο που μας πέρασε, ο πρόεδρος προσφέρθηκε να μου ανανεώσει το συμβόλαιό μου για 3 χρόνια. Δυστυχώς, όμως, χωρίς χρήματα για μεταγραφές (ναι, καλά διαβάσατε, μηδέν!) και με τους μισθούς καθηλωμένους στα τωρινά επίπεδα των 8250 ευρώ τον μήνα (τα οποία έχουμε ήδη ξεπεράσει μιάς και πληρώνουμε 9750 ευρώ σε μισθούς). Οφείλω να πω πως με δυσαρέστησε πολύ η προσφορά του. Με δεδομένη την πολύ καλή πορεία της ομάδας και την προοπτική ανόδου (που παραμένει υπαρκτή), περίμενα κάτι καλύτερο... Ζήτησα χρόνο μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου για να απαντήσω στην πρόταση, αλλά δεν το κρύβω πως είμαι αρκετά προβληματισμένος αν όχι απογοητευμένος...

Πάντως, στο πρωτάθλημα, 5 αγωνιστικές πριν τη λήξη, ισοβαθμούμε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και πλην απροόπτου (αν δεν αυτοκτονήσουμε δηλαδή) θα συμμετέχουμε στα play-off για την άνοδο...
Image

Τις τελευταίες εβδομάδες, η ομάδα ενισχύθηκε με δύο παίκτες που μας δόθηκαν δανεικοί για 3 μήνες χωρίς χρηματικό αντάλλαγμα: ο ένας είναι νεαρός 18άχρονος τερματοφύλακας από τον Ηλυσιακό (που πέρυσι ήταν στην ΑΕΚ) και έδωσε σιγουριά στην άμυνά μας. Ο άλλος είναι επιθετικός από τον Εθνικό (Paolo Farinola) ο οποίος έπαιξε σε 6 παιγνίδια με εκπληκτικά στατιστικά: 9 γκολ, 5 ασσίστ, 4 Man of the Match. Συμφώνησε να έρθει δανεικός στον Ατρόμητο στις 14.2.2007 και η διαφορά φαίνεται από τα αποτελέσματα στα 6 παιγνίδια που έπαιξε όπου σκόραρε σε όλα (με Χίο 2 γκολ, Αμαλιάδα 2 γκολ, Τυμπάκι 2 γκολ, Αστ. Αρφαρών 1 γκολ, Χανιά 1 γκολ, Μανδραϊκό 1 γκολ). Ο κυρ-Μπάμπης, ο βοηθός μου, πρότεινε να τον ζητήσουμε μεταγραφή - ναι, να τον πάρουμε, αλλά με τι λεφτά κύριε Μπάμπη; Ο τραυματισμός του και η απουσία του από τα δύο τελευταία παιγνίδια με Αστραπή και Πέλοπα μας στοίχισε - η διαφορά φαίνεται στα αποτελέσματα, πριν και μετά:
Image

Φυσικά, ο Farinola δεν ήταν ο μόνος που διέπρεψε. Και οι υπόλοιποι δανεικοί παίκτες της ομάδας ήταν σπουδαίοι. Η απόδοση του Ανθούλη (ο οποίος έχει το δεύτερο υψηλότερο average rating στον όμιλό μας αυτή τη στιγμή και δεν αποκλείεται να βραβευτεί στο τέλος της χρονιάς) έδωσε αφορμή στους σχολιαστές για ένα όμορφο λογοπαίγνιο: "elegant Anthoulis"!
Image

Τα επόμενα 5 παιγνίδια μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος δεν είναι εύκολα: Λουτράκι εντός, Μοσχάτο εκτός (τι εκτός, στη διπλανή γειτονιά εδώ που τα λέμε...), Πάμισο/Ιάλυσο εντός, και Αστέρα στο Ρέθυμνο. Με τραυματίες τους δύο βασικούς επιθετικούς μας, τον Φέξη και τον Farinola, ίσως θα έπρεπε να ανησυχώ... Όμως, έχω πια εμπιστοσύνη στην ομάδα, και επιπλέον δεν έχω χώρο για επιπλέον έννοιες: πρέπει να σκεφτώ και τις μελλοντικές κινήσεις μου... Ο κυρ-Μπάμπης, ο βοηθός μου, όταν του πρότεινα να ανανεώσει το συμβόλαιό του, μου απάντησε "it would take a large contract offer to consider agreeing terms". Αν είναι να φύγει και ο βοηθός μου, εγώ γιατί να μείνω; Μήπως θα πρέπει να δω τι υπάρχει διαθέσιμο τριγύρω; Από την άλλη, δεν θέλω να ακουστεί τίποτα παραέξω προς το παρόν, γιατί μπορεί να δημιουργηθεί αναστάτωση στην ομάδα, η οποία μπορεί να είναι καταστροφική ενόψη των κρίσιμων παιγνιδιών για την άνοδο... Ακόμη κι αν είναι να πάω σε άλλη ομάδα στο τέλος της χρονιάς, είναι προς το συμφέρον μου να καταγράψω την άνοδο του Ατρόμητου στο ενεργητικό μου...

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sat Oct 20, 2007 1:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mitsosvd
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5888
Joined: Sun Jun 04, 2006 11:26 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Location: Αθηνα
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

η ιστορια σου ειναι καλη και λογο της πρωτοτυπιας με την πειραγμενη db, αλλα και γιατι γραφεις πολυ ωραια.Αλλα η αναδιαρθρωση δεν εφερε την αδιαφανεια και την αξιοκρατια που χρειαζεται και τα γλυκα νερα επεσαν θυμα του νεου κατεστημενου.Μα 12 ηττες μεταξυ 22ης και 37ης;Καποιο λαμογιο προσπαθει να μας ριξει!Δεν ξερω τι θα κανεις αλλα αμα πεσουν τοτε θα σε μαυρισω στα βραβεια και θα ψηφισω μια ανταγωνιστικη ιστορια!
NaftaRAS
Trialist
Trialist
Posts: 66
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:04 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ο Ολυμπιακός κι ο Ανδρούτσος να νικάνε κι όλοι οι άλλοι να πα να γ........ Το πε κι Θείος στον κοντό.

:victory: :victory: :victory:

πάμε γερά ριρή και του χρόνου σούπερ-λίγκα :yea: :yea: :yea:

υ.γ. άμα αναλάβεις τον ανδρούτσο θα πουλίσω το αυτοκίνητό μου να γίνω χορηγός στην ομάδα
User avatar
Sponis
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 25743
Joined: Thu Oct 03, 2002 11:00 pm
Football Manager της ομάδας: Δόξα Δράμας
Αγαπημένη Ομάδα: Manchester United / Π.Α.Ο.
twitter: Sponis
Status: I'm coming... Keep running... Tormenting You!
Location: Under Your Wings and Into Your Arms
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

μετά από προτροπη Τσακ , πέρασα από εδώ μία βόλτα...

πολλά συγχαρητήρια και για όλο το concept και για την ιστορία σου...

KUTGW Riris
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11. Εμπρός για τα playoff ανόδου στην Ε1!

5.4.2007: Ο πρόεδρος ήρθε να μας παρακολουθήσει στην προπόνηση. Όταν τελειώνουμε, με πλησιάζει... Είναι αρκετά φιλικός... Κάτι μου λέει πως κάποιοι του σφύριξαν πως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το νέο συμβόλαιο που μου πρότεινε και θέλει να γλυκάνει την κατάσταση... Μου μιλάει για τα οικονομικά του Ατρόμητου: εκτιμά πως η ομάδα θα μειώσει φέτος το έλλειμμα κατά περίπου 220 χιλιάδες ευρώ (κάτι είναι κι αυτό: μην ξεχνάτε πως ξεκινήσαμε με μείον 670 χιλιάδες ευρώ έλλειμμα στο ταμείο). Όπως λέει, έχω μεγάλο μερίδιο στην αύξηση των εσόδων, καθώς οι επιτυχίες της ομάδας έχουν φέρει τον κόσμο στο γήπεδο. Με μέσο όρο 1047 εισιτήρια σε κάθε εντός έδρας παιγνίδι είμαστε όχι μόνο πρώτοι στον όμιλό μας, αλλά κόβουμε περισσότερα εισιτήρια και από πολλές ομάδες Γ' και Δ' Εθνικής. Τον ακούω μάλλον απαθής: ωραία τα καλά του λόγια, αλλά να υπήρχε και κάποια καλύτερη προσφορά, σκέφτομαι... Ο πρόεδρος, όμως, συνεχίζει:

- You know, Riris, ήθελα να μιλήσουμε για να σου πω και κάτι ακόμη...
(άντε να δούμε, λέω από μέσα μου... λες να δώσει κανένα φράγκο παραπάνω; )
- Φέτος, που λες, συμπληρώνονται 60 χρόνια από τη χρονιά που ο Ατρόμητος έκανε την καλύτερη πορεία του στο Πρωτάθλημα, όταν τερμάτισε 5ος στα τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος το 1947.
- Τι μου λες πρόεδρε; (απαντώ με ένα ύφος που υποδηλώνει αδιαφορία και ειρωνεία μαζί...)
- Ναι, ναι, Riris. Μεγάλη πορεία από μια μεγάλη ομάδα, ειδικά για τις δύσκολες συνθήκες εκείνης της περιόδου... Προτείνω λοιπόν να τιμήσουμε τον Ατρόμητο εκείνης της εποχής με ένα τουρνουά στο οποίο θα προσκαλέσουμε 3 από τις ομάδες που συμμετείχαν στον τελικό γύρο εκείνης της χρονιάς. Αφήνω σε σένα να ρυθμίσεις τις προσκλήσεις και να ορίσεις τις ημερομηνίες!
- Μείνε ήσυχος πρόεδρε!
(με έναν τόνο στην απάντηση που ένας τρίτος θα μπορούσε να ταιριάξει καλύτερα με κάτι σαν "άσε μας ήσυχους πρόεδρε")

Μάλιστα λοιπόν. Όλα τα είχαμε, τα τουρνουά μας έλειπαν. Και σιγά μην καταδεχτούν Ολυμπιακός, Ηρακλής, Πανιώνιος και ΑΕΚ να έρθουν στο τουρνουά μας... Τουλάχιστον υπάρχει και ο 6ος το 1947 Μακεδονικός που σήμερα είναι στην ίδια μοίρα με μας στο Βόρειο Όμιλο της Ε2... Ελπίζω τουλάχιστον οι τέσσερεις μεγάλοι σύλλογοι να δεχτούν να στείλουν τη δεύτερη ομάδα τους...

Στο μεταξύ, με όλα τούτα δεν κάνω κουβέντα στον πρόεδρο τελικά για την ανανέωση του συμβολαίου μου... Είπαμε: σε αυτή τη φάση, η ένταση και οι συγκρούσεις δεν βοηθούν...

7.4.2007: Ατρόμητος Πειραιά - Ολυμπιακός Λουτρακίου 1-0

Το ντέρμπι με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας. Χρειαζόμασταν τη νίκη για να σιγουρέψουμε τη θέση μας στα playoff αλλά και για να διατηρήσουμε έστω και αμυδρές ελπίδες για την πρωτιά... Ο αγώνας ήταν νευρικός: οι δύο ομάδες είχαν μοιρασμένη υπεροχή, από ένα δοκάρι, και κάμποσες χαμένες ευκαιρίες... Το γεγονός πως προηγηθήκαμε μόλις στο 14', μας έδωσε τη δυνατότητα να διώξουμε το άγχος και τελικά να κερδίσουμε...

9.4.2007: Μοσχάτο - Ατρόμητος Πειραιά 1-2

Δύσκολο παιγνίδι, παρά το γεγονός ότι το Μοσχάτο είναι πολύ χαμηλά στη βαθμολογία. Το τέλος της αγωνιστικής ημέρας μας βρίσκει να έχουμε εξασφαλίσει τη συμμετοχή στα playoff καθώς έχουμε 10 βαθμούς διαφορά από τον 6ο ενώ απομένουν μόνο 3 παιγνίδια...

10.4.2007: Ολυμπιακός και ΑΕΚ συμφωνούν να στείλουν τη δεύτερη ομάδα τους (προφανώς, δεν δέχονται ούτε κουβέντα για την πρώτη ομάδα!) στο τουρνουά των 60 χρόνων. Η τέταρτη ομάδα του τουρνουά θα είναι ο Μακεδονικός, 1ος μέχρι στιγμής στη βαθμολογία του Βόρειου Ομίλου της Ε2... Οι ημερομηνίες ορίζονται: 18-20 Μαΐου, στο Ρέντη, αμέσως μετά το τέλος των playoff. Λέτε να πανηγυρίζουμε και την άνοδο στην Ε1 μαζί;

15.4.2007: Ατρόμητος Πειραιά - Πάμισος 1-1

Ένα ακόμη δύσκολο παιγνίδι. Ήθελα τη νίκη, για ψυχολογικούς λόγους κυρίως, μιας και ο Πάμισος μπορεί να είναι αντίπαλός μας στα playoff. Τελικά ισοφαριστήκαμε στο 87' με ένα γκολ που μετά τον αγώνα πολλοί θα χαρακτηρίσουν σαν οφσάιντ. Τέλος πάντων, μικρό το κακό βαθμολογικά: από την άλλη, δεν μου αρέσει να σχολιάζω τις αποφάσεις των διαιτητών. Πιό πολύ με προβληματίζει η κατάσταση του Farinola ο οποίος έπαιξε για ένα ημίχρονο (επανεμφάνιση μετά τον πρόσφατο τραυματισμό του) αλλά αναγκάστηκα να τον αλλάξω στο δεύτερο ημίχρονο καθώς έδειξε κουρασμένος και ανέτοιμος. Ελπίζω να συνέλθει τελείως μέχρι τον πρώτο αγώνα για τα playoff στις 30 Απριλίου.

Στο μεταξύ, στη βαθμολογία, το Λουτράκι εξασφάλισε την πρώτη θέση, δύο παιγνίδια πριν από το τέλος:
Image
Μάχη αναμένεται να γίνει για τις υπόλοιπες 2 θέσεις των playoff: ο Ερμής Κορυδαλλού έχει εύκολο πρόγραμμα (εκτός με Χανιά, εντός με Αστέρα Αρφαρών) και μάλλον θα περάσει. Πιό δύσκολα τα πράγματα για τον Πάμισο που παίζει εκτός με το Μοσχάτο που παλεύει για τη σωτηρία του κι εντός με τον πάντα δυνατό Ολυμπιακό Λουτρακίου - επιπλέον έχει και τη χειρότερη διαφορά τερμάτων. Για τον Ιάλυσο πολλά θα κριθούν στο παιγνίδι της επόμενης αγωνιστικής με μας. Εύκολο, σχετικά, το πρόγραμμα για τον Άρη Πετρούπολης (εκτός με Αστέρα Αρφαρών εντός με Τυμπάκι) που προέρχεται από 4 σερί νίκες. Εύκολο επίσης το πρόγραμμα και για την Τερψιθέα... Αναρωτιέμαι ποιά από τις ομάδες αυτές θα προτιμούσα σαν αντίπαλο στα playoff... Μάχη αναμένεται να γίνει και στην ουρά με το Τυμπάκι να έχει το δυσκολότερο πρόγραμμα καθώς παίζει με δύο ομάδες που χτυπούν θέση στα playoff.

Ρίχνω μια ματιά στις βαθμολογίες των υπολοίπων κατηγοριών. Ο Ολυμπιακός Λουτρακίου είναι η μόνη ομάδα και στις 6 κατηγορίες που αναδείχθηκε ήδη και μαθηματικά πρωταθλήτρια... Βέβαια, η αλήθεια είναι πως στις άλλες κατηγορίες απομένουν 1-2 παιγνίδια παραπάνω απ' ό,τι σε μας. Σε κάποιες κατηγορίες, όμως, τα πράγματα είναι εξαιρετικά αμφίρροπα, όπως, για παράδειγμα, στην κορυφή της βαθμολογίας στη Β'Εθνική:
Image
Όλα θα έχουν ξεκαθαρίσει σε περίπου 5 εβδομάδες από σήμερα...

(συνεχίζεται)

ΥΓ: Για όσους ενδιαφέρονται, έχω ανεβάσει άλλη έκδοση της db με fully playable Α', Β', Γ' Εθνική, χωρίς προβλήματα ονομασίας χωρών, παικτών, regen, κλπ, σε άλλο θέμα, εδώ. Το αγγλικό πρωτάθλημα εξακολουθεί και δημιουργεί προβλήματα με κάποιες αλλαγές, αλλά το παλεύω ακόμη!

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Wed Oct 24, 2007 9:37 am, edited 2 times in total.
User avatar
ekontos7
Trialist
Trialist
Posts: 22
Joined: Tue May 08, 2007 12:19 pm
Football Manager της ομάδας: olympiacos
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αδερφε εισαι καταπληκτικος.φανταστικη ιστορια.αρτια απο ολες τις πλευρες.χαρα στο κουραγιο σου που επελεξες να παρεις ομαδα απο τοσο μικρη κατηγορια και να την δημιουργησεις.η ιστορια σου ειναι μακραν η καλυτερη στο site.θα περιμενουμε νεα σου εναγωνιως. μακαρι να ανεβεις οσο πιο ψηλα γινεται.
ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ.ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

12. Η ώρα των αποφάσεων...

27 Μαΐου 2007, απόγευμα

Είναι απόγευμα Κυριακής. Απολαμβάνω την απρόσμενα ζεστή (για αγγλικά δεδομένα) μέρα στον κήπο του σπιτιού μου, στην Αγγλία, όπου έχω επιστρέψει εδώ και 3 εβδομάδες. Έχω αφοσιωθεί σε ένα συναρπαστικό βιβλίο που πέτυχα στο αεροδρόμιο: "The Miracle of Castel Di Sangro". Πρόκειται για την ιστορία μιας μικρής επαρχιακής ομάδας της Ιταλίας, που μετά από διαδοχικές ανόδους κατηγοριών, θα φτάσει την περίοδο 1996-97 να αγωνιστεί στη Serie B: μοναδικό κατόρθωμα, για τα ιταλικά δεδομένα, για την ομάδα μιας άσημης, απομονωμένης πόλης με πληθυσμό μόλις 5500 κατοίκων.

Στο βάθος του σπιτιού ακούγεται το τηλέφωνο που χτυπάει. "Ποιός διάολος", σκέφτομαι. Δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να σηκωθώ να απαντήσω. Το τηλέφωνο επιμένει και τελικά απαντώ. Είναι ο πρόεδρος από την Ελλάδα:
- Riris, τώρα που τελείωσε η αγωνιστική περίοδος, θέλω να συζητήσουμε την ανανέωση του συμβολαίου σου. Όπως ξέρεις, όλοι στον Ατρόμητο είναι εξαιρετικά ευχαριστημένοι με τη δουλειά σου, και θέλω να σου προσφέρω συμβόλαιο για 3 χρόνια. Ό,τι ακριβώς είχα προσφέρει και δύο μήνες πριν...
Image
Πράγματι, πρόκειται για την ίδια ακριβώς προσφορά: ούτε λεπτό του ευρού για μεταγραφές, μείωση μισθών πάνω από 15%, και φυσικά ούτε ένα ευρώ παραπάνω για μένα...
- Πρόεδρε, η προσφορά με τιμά και σε ευχαριστώ, αλλά θέλω λίγο χρόνο να το σκεφτώ. Να απαντήσω σε μία εβδομάδα από σήμερα;
- Αδύνατο. Θέλω να κλείσει το θέμα του προπονητή όσο το δυνατόν πιο σύντομα!

Μάλιστα λοιπόν... Με το μαχαίρι στο λαιμό... Πήρα μια ομάδα μετρίων προδιαγραφών, με έλλειμμα κοντά στα 670 χιλιάρικα ευρώ, και με στόχους να τερματίσει κάπου στο μέσο της βαθμολογίας και την τερμάτισα στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, 6 μόλις βαθμούς πίσω από τον πρωταθλητή, με την καλύτερη επίθεση στον όμιλό της, και αποφέροντας συνολικά κέρδη μέσα σε ένα 10άμηνο πάνω από 260 χιλιάδες ευρώ... Και τι παίρνω σε αντάλλαγμα; Τίποτα... Και ποιός ξέρει: ίσως να είχαμε κερδίσει και την άνοδο στην Ε1, αν δεν ήταν εκείνο το εφιαλτικό απόγευμα στη Μεσσήνη:
Image
Προσπαθώ να ξεχάσω αυτό το παιγνίδι, αλλά δεν μπορώ... Νικητές με 3-0 στο πρώτο παιγνίδι των playoff στο Ρέντη, σκοράραμε πρώτοι στο 4ο λεπτό στο δεύτερο παιγνίδι στη Μεσσήνη, αλλά, τελικά, θα ηττηθούμε κατά κράτος... Ένα μέρος της ευθύνης μου αναλογεί: ποτέ δεν πίστεψα, ακόμη και όταν ισοφάρισε ο Πάμισος, πως ήταν δυνατό να δεχτούμε 4 γκολ σε περίπου 50 λεπτά παιγνιδιού κι έτσι δεν αντέδρασα εγκαίρως... Όμως, αυτό, από μόνο του, δεν δικαιολογεί τη συντριβή: τι πραγματικά έφταιξε είναι ένα ερώτημα που ακόμη ψάχνει για απαντήσεις...

Η αλήθεια είναι πως η βαριά ήττα στη Μεσσήνη μου έριξε το ηθικό. Ξέρω, δεν μπορεί η απόδοση ολόκληρης της σαιζόν να κρίνεται από ένα παιχνίδι, αλλά πώς να το δει κάποιος διαφορετικά όταν η βαριά ήττα έρχεται στο πιό κρίσιμο ματς; Και πώς να μην είναι διάχυτη η απογοήτευση όταν ένα μόλις γκολ θα αρκούσε για να προκριθούμε; Προσπαθώντας να ξεπεράσω την απογοήτευση, δύο μέρες μετά την ήττα στη Μεσσήνη ήμουν στο αεροπλάνο και καθοδόν για Αγγλία...

Σκέφτομαι πως αν είχαμε κερδίσει την άνοδο, θα είχα θέσει αμέσως όρους για την ανανέωση του συμβολαίου μου στον Ατρόμητο: περισσότερα χρήματα για μεταγραφές και μισθούς. Φυσικά τίποτα δεν με εμποδίζει να το κάνω και τώρα... Πολύ φοβάμαι, όμως, πως ξέρω την απάντηση... Από την άλλη, δεν είμαι σίγουρος με τον εαυτό μου - θέλω να συνεχίσω στην Ελλάδα; Αν ναι, μήπως τελικά μου αξίζει κάτι καλύτερο από τη μιζέρια της έκτης κατηγορίας; Επίσης, δε λέω, έχει τα καλά της η ζωή στην Ελλάδα, αλλά μήπως πρέπει να το παλέψω και στις μικρές κατηγορίες στην Αγγλία;

Δεν έχω απάντηση... και ο πρόεδρος πιέζει...

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Sun Nov 04, 2007 9:20 pm, edited 1 time in total.
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

13. 2006-07: Τελικές Βαθμολογίες όλων των κατηγοριών

Όσο ο Riris σκέφτεται τι θα κάνει ας δούμε πως διαμορφώθηκαν οι τελικές βαθμολογίες όλων των Εθνικών κατηγοριών της αγωνιστικής περιόδου 2006-07.

Α' Εθνική:
[img]http://img505.imageshack.us/img505/9471 ... s43hw2.jpg[/img]

Β' Εθνική:
[img]http://img518.imageshack.us/img518/4071 ... s44nh7.jpg[/img]

Γ' Εθνική:
[img]http://img486.imageshack.us/img486/4333 ... s45cm3.jpg[/img]

Δ' Εθνική:
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2971 ... s46da7.jpg[/img]

Ε1 Εθνική:
[img]http://img526.imageshack.us/img526/2820 ... s47ea6.jpg[/img]

Ε2, Βόρειος όμιλος:
[img]http://img411.imageshack.us/img411/9493 ... s48qj8.jpg[/img]

Ε2, Νότιος όμιλος:
[img]http://img486.imageshack.us/img486/5210 ... s49fd1.jpg[/img]

Τελικός Κυπέλλου: Αιγάλεω - Ηρακλής 2-0

Τελικός League Cup: Ηρακλής - Ολυμπιακός 2-1 (στην παράταση)

Κύπελλο μικρών κατηγοριών (Γ & Δ): Αιολικός - Πανηλειακός 2-1

Κύπελλο Ερασιτεχνών (Ε1 και κάτω): Κουφάλια - Παναργειακός 1-1 (κανονικός αγώνας) και 4-3 στα πέναλτυ

Διεθνή:

Τελικός Τσάμπιονς Λ.: Μάντσεστερ Γιουν. - Μπαρσελόνα 0-0 και 5-3 στα πέναλτυ

Τελικός Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ: ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπενφίκα 2-0

Νικήτρια του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Συλλόγων η Βραζιλιάνικη Ιντερνάσιοναλ Πόρτο Αλέγκρε

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

14. Είμαι ερωτευμένος με τα μάτια σου...

Καθαρά Δευτέρα 10 Μαρτίου 2008

Κάποτε, κάποιος σπουδαίος έγραψε κάτι σαν: "Όταν κανείς κρατάει ημερολόγιο, γράφει συνήθως μόνο αυτά που τον στενοχωρούν ή τον ερεθίζουν. Μ' αυτό το γράψιμο απελευθερώνεται κανείς από τις οδυνηρές αρνητικές εντυπώσεις...". Αν και οι κουβέντες αυτές σηκώνουν αρκετή συζήτηση, σίγουρα ισχύουν απόλυτα στην περίπτωση που κάποιος θα ήθελε να εξηγήσει την 10άμηνη απουσία μου από το ημερολόγιο. Η ουσία της απουσίας ( :-D ) είναι πως οι περυσινές μου γκρίνιες έχουν παραχωρήσει τη θέση τους σε μια τελείως διαφορετική χρονιά φέτος, από κάθε άποψη!

Και πρώτα-πρώτα, ας ξεκινήσω από εκείνη λοιπόν... Δεν θα πω το όνομά της... Ούτε θα δείξω φωτογραφία της... Μόνο θα σιγοτραγουδήσω τους πρώτους στίχους από το γνωστό παλιό τραγούδι και θα σας αφήσω να την φανταστείτε:
Για τα δυο της μάτια τα γαλάζια
που 'ναι όλο χάδι κι όλο νάζια
κάθε μου αγάπη έδιωξα παλιά
...

Είναι περίπου 11 μήνες από τότε που πρωτογνωριστήκαμε: μέρες Πάσχα 2007, λίγο πριν το τέλος του περυσινού πρωταθλήματος... Το τι μεσολάβησε από τότε μεταξύ μας θα χρειαζόταν ένα ξεχωριστό κεφάλαιο που ίσως το γράψω άλλη φορά! Ωστόσο, η αλήθεια είναι πως όταν έφευγα για Αγγλία, πέρυσι, στις αρχές του Μάη, μετά το τέλος του καταραμένου περυσινού δεύτερου παιγνιδιού για τα playoff (:evil:), ποτέ δεν φανταζόμουν πως η ευκαιριακή τότε σχέση με την Ririka (ας την ονομάσουμε έτσι για τις ανάγκες της διήγησης - ο Riris και η Ririka λοιπόν :-) ) θα είχε τη συνέχεια που ακολούθησε! Φυσικά, ούτε όταν διαπραγματευόμουν το συμβόλαιό μου με τον πρόεδρο, πέρυσι στα τέλη του Μάη, δεν έλαβα ποτέ υπόψη τον παράγοντα Ririka στις επιλογές μου (αυτό μας έλειπε, αλλά μην της πείτε τίποτα... ;-) ). Εξάλλου, δύο φορές τότε απέρριψα την προσφορά ανανέωσης συμβολαίου του προέδρου, ζητώντας μεγαλύτερο μισθό, και ήμουν αποφασισμένος να μην ξαναγυρίσω στην Ελλάδα. Όμως, και τις δύο φορές, ο πρόεδρος επέμενε (αν και πάντα επανερχόταν με την ίδια προσφορά, χωρίς ευρώ παραπάνω...), για να δεχτώ στο τέλος και να υπογράψω νέο συμβόλαιο διαρκείας μόλις ενός έτους, στις 23.6.2007 (επτά μέρες πριν λήξει το παλιό συμβόλαιο δηλαδή), μόνο αφού στο μεταξύ:
  • Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ατρόμητου επανεκτίμησε την οικονομική κατάσταση και διπλασίασε το budget για μισθούς (κλικ εδώ για τη διαχρονική εξέλιξη του budget)
  • Ο Ολυμπιακός μας έστειλε δανεικούς δύο εκπληκτικούς (για τα δεδομένα της κατηγορίας μας) παίκτες (κλικ εδώ και εδώ). Ο Haynes είναι αυτή τη στιγμή με διαφορά ο καλύτερος παίκτης του ομίλου με βάση το average rating του στα μέχρι σήμερα παιγνίδια (προσέξτε: MoM στα 11 από τα 24 παιχνίδια που έπαιξε!). Και για να καταλάβετε καλύτερα τα δεδομένα της κατηγορίας μας, παίκτης με χαρακτηριστικά σαν και αυτά που φαίνονται εδώ (σωστά είδατε, πουθενά πάνω από 11) είναι στην 7η καλύτερη θέση στο average rating των παικτών του ομίλου μας!
  • Ο βοηθός μου, ο κυρ-Μπάμπης, δέχτηκε να παραμείνει στην ομάδα για δύο ακόμη χρόνια.
Η χρονιά ξεκίνησε με τους παράγοντες της ομάδας και τους φίλαθλους να προσδοκούν "a respectable league position". Η πρόβλεψη των ΜΜΕ μας 'έβλεπε' στην 3η θέση (με 1ο τον Αθηναϊκό και 2ο τον Ερμή Κορυδαλλού), αλλά, για μένα, μετά την περυσινή χρονιά, οτιδήποτε άλλο εκτός από το πρωτάθλημα θα ήταν αποτυχία... Η αλήθεια είναι, βέβαια, πως φέτος η ομάδα μου ενέπνεε εμπιστοσύνη. Έτσι, παρά την σχετικά άσχημη αρχή (με αποκορύφωμα την ήττα με 1-5 την 6η αγωνιστική από το Σαρωνικό στην Αίγινα), τις τελευταίες 8 αγωνιστικές έχουμε θρονιαστεί για τα καλά στην κορυφή της βαθμολογίας (κλικ εδώ, για την βαθμολογική πορεία της ομάδας κάθε αγωνιστική):
Image

Απομένουν οχτώ παιχνίδια (με Αθηναΐδα, Χαραυγιακό, Άρη Πατρών, ΑΟ Χανιά, Αθηναϊκό εντός και Πέλοπα, Ερμή, Μοσχάτο εκτός) για την οριστική στέψη και τον πρώτο τίτλο της καριέρας μου. Ο στόχος, πέρα από το πρωτάθλημα, είναι να φτάσουμε τα 100 γκολ. Εντάξει, δεν τρέχει και τίποτα αν δεν φτάσουμε την 100στάρα, αλλά ούτε διανοούμαι να σκεφτώ πως είναι ποτέ δυνατό να χάσουμε την πρωτιά... Μήπως πρέπει να είμαι πιό προσεκτικός και να μην λέω μεγάλα λόγια;

(συνεχίζεται)

[Disclaimer: Η ιστορία αυτή είναι φανταστική. Κάθε ομοιότητα με πραγματικά πρόσωπα, πράγματα και καταστάσεις είναι εντελώς τυχαία]
Last edited by riris on Tue Feb 19, 2008 8:54 pm, edited 12 times in total.
djwho
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5209
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:35 pm
Football Manager της ομάδας: δεν παίζω μανατζερ πλέον
Αγαπημένη Ομάδα: Π.Α.Ο.Κ.
Status: Ninja
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ή κολλησε,ή έχεις εξεταστικη ή έφυγες διακοπες......
riris
Trialist
Trialist
Posts: 57
Joined: Sat May 26, 2007 11:17 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...
Last edited by riris on Sun Jul 01, 2007 10:53 am, edited 2 times in total.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”