A murderer' s story

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ούπς.....
Σόρρυ κ. Κιλλερίδι...Δεν θα το ξανακάνω :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Πότε θα συνεχίσεις;
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Παιδιά δεν ξέρω πως έγινε και σε καμία περίπτωση δεν χρησιμοποίησα editor. Ποτέ δεν το κάνω.
martkonsta wrote:Πότε θα συνεχίσεις;

Μόλις γυρίσω από διακοπές :)
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:42 am, edited 1 time in total.
SteliosCy
Amateur
Amateur
Posts: 208
Joined: Wed Nov 10, 2004 10:07 pm
Football Manager της ομάδας: Real Oviedo
Αγαπημένη Ομάδα: Real Oviedo
Location: Kypros
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ρε παιδιά, ο άνθρωπος δεν ξέρει πως βρέθηκε προπονητής της Λίβερπουλ θα ξέρει πως τον βγάζει εικοσι πέντε το FM?

Forca Kileridi....
Winners Never Quit...
Quiters Never Win...
but those who Never Win and Never Quit....
ARE IDIOTS!!!

------------
Follow the one who seeks the truth,
doubt the one who have found it.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Έτος 2006
Μέρα,Ώρα: Δευτέρα 14/06 8:00 πμ ? Τρίτη 08/08 10:00 μμ



Συναντήθηκα με τους διοικούντες της ομάδας και χωρίς να κάνω ερωτήσεις αφού η κατάσταση αυτή με βολεύει, μιλήσαμε για το budget των μεταγραφών. Μου έδειξαν πλήρη εμπιστοσύνη και αυτό μπορεί από την μια να είναι καλό αλλά από την άλλη μου δημιουργεί πολλές υποψίες και ερωτήματα. Ελπίζω μόνο να μην θέλει κάποιος να με παγιδέψει γιατί θα πάει αδικοχαμένος όπως τόσοι άλλοι που τόλμησαν να τα βάλουν μαζί μου.
Όπως και να χει προχώρησα σε κάποιες μεταγραφές που θα μας βοηθήσουν στην επίτευξη των στόχων μας.


Image Image



Champion League Qual.3
Leg 1

Liverpool ? Djurgarden: 5-1
(Gerrard 5?, 72?, Xabi Alonso 8?, Kuyt 30?, Crouch 74? - Dahlin 52?)


Leg 2
Djurgarden ? Liverpool: 1-1
(Nordin 85?, Gustavsson sent off 82? - Crouch 38?)

Αποκλείσαμε την Djurgarden με μεγάλη άνεση και στους ομίλους είχαμε εύκολη κλήρωση με τις Celtic, Galatasaray, Valerenga να είναι οι αντίπαλοι μας. Για να μας πέσουν αυτοί οι εύκολοι αντίπαλοι το προηγούμενο βράδυ έστειλα ανώνυμα ένα μαδημένο μπούτι κοτόπουλο στο σπίτι του Platini ως απειλή και απ?ότι φαίνετε έπαιξε και αυτό τον ρόλο του.
Image Image


Community Shield
Liverpool ? Chelsea: 1-0
(Gerrard 82?, Felipe sent off 3?, Delgado injured 15?)

Και οι δυο ομάδες παραταχτήκαμε στον αγωνιστικό χώρο με όλα μας τα αστέρια. Οι παίχτες της Chelsea έδειξαν σαν να βρίσκονται ακόμα σε διακοπές και από τα πρώτα λεπτά του αγώνα αν και παίζαμε με παίχτη λιγότερο δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα στο να πάρουμε το παιχνίδι.


Premier League
Liverpool ? Portsmouth: 1-1
(Bellamy 26? - Primus 37?)


Premier League
Liverpool ? Manchester United: 2-2
(Riise 4?, Delgado 24? - Giggs 13?, Scholes 61?)

Ο Felipe αρχίζει να με εκνευρίζει. Μια παίρνει κόκκινη, μια έχει χάλια απόδοση(4), ε κάτι πρέπει να κάνω? ίσως να πάθει κάποιο ατύχημα αν συνεχίσει να παίζει έτσι.
Image
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
Akyla
Twitch Streamer
Twitch Streamer
Posts: 11087
Joined: Sun Jan 23, 2005 1:48 am
Football Manager της ομάδας: Chester FC
Αγαπημένη Ομάδα: Leeds
Status: Weekends are overrated
Location: Νέο Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τώρα είδα τη νέα ιστορία :shock: :karta:
Πολύ γέλιο,μπράβο Μιχάλη :D
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Έτος 2006
Μέρα,Ώρα: Παρασκευή 10:11 πμ
Μέρος: Δωμάτιο ξενοδοχείου



Πρέπει κάποια στιγμή να νοικιάσω ένα σπίτι, δεν γίνετε να μένω άλλο στο ξενοδοχείο. Χάνω και τα τυχερά του επαγγέλματος έτσι, αν πχ μου τύχει ένα πτώμα δεν θα έχω που να το κρύψω εδώ πέρα. Θα μπορούσα βέβαια να το αφήσω στην μπανιέρα αλλά μετά θα έπρεπε να σκοτώσω την καμαριέρα που θα το έβρισκε και θα τρόμαζε, μετά θα έπρεπε να σκοτώσω τον υπεύθυνο ασφαλείας του ξενοδοχείου που θα την έψαχνε και μετά τον διευθυντή του ξενοδοχείου που θα έψαχνε και τους δύο. Ωραία θα ήταν αλλά έχω και άλλες δουλειές αυτήν την περίοδο. Ίσως δοκιμάσω κάτι τέτοιο το καλοκαίρι που θα έχω διακοπές και θα θελήσω να διασκεδάσω. Άντε τώρα ας μην καθυστερώ άλλο γιατί άργησα και για την προπόνηση της ομάδας.

Βγαίνοντας από το δωμάτιο με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη. Στην πόρτα του δωματίου μου κάποιος είχε γράψει ανάποδα την λέξη ?Murder? με τεράστια γράμματα και με κόκκινη μπογιά που θύμιζε το χρώμα του αίματος.

Image

Ποιος το έγραψε τώρα αυτό ;; Δεν είναι κατάσταση αυτή!!! Έχει γεμίσει ο κόσμος με ψυχάκιδες!!! Που είναι οι παλιές καλές εποχές που μαζευόμασταν όλοι οι συνάδελφοι και πίναμε τον καφέ μας και διηγούμασταν τις ιστορίες μας, αλλά τι να περιμένει κάνεις έτσι όπως έχει καταντήσει η νεολαία πια. Τουλάχιστον άφησε και σημείωμα όποιος το έκανε αυτό?

?Killeridi,
Ξέρω ποιος είσαι και τι έχεις κάνει. Δεν μπορείς να κρυφτείς άλλο!!! Αν θέλεις να κερδίσεις την σιωπή μου συνάντησε με σε τρεις εβδομάδες και ημέρα Πέμπτη στο σοκάκι της οδού Arlington τα μεσάνυχτα. Έλα μόνος?



Άντε ο μπαγασάκος τα κατάφερα πάλι. Φαίνετε έκλεψα την καρδιά κάποιας γυναίκας και μου ζητάει ραντεβού. Αυτά είναι? :yea: :yea:


Premier League
Tottenham ? Liverpool: 1-1
(Arango 65? - Delgado 17?, Pennant injured25?)


Champions League
Celtic ? Liverpool: 2-0
(Vennegoor of Hesselink 7?, McGready 76?)

Παίξαμε πάρα πολύ άσχημα και ευτυχώς που το σκορ έμεινε μόνο στο 2-0


Premier League
Liverpool ? Bolton: 2-0
(Delgado 70?, 77?, Gerrard injured 67?)

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με τον Delgado να έχει μεγάλα κέφια, αλλά δεν χαρήκαμε όσο θέλαμε γιατί ο Gerrard θα λείψει για περίπου τρεις εβδομάδες.


Premier League
Newcastle ? Liverpool: 1-3
(Ameobi 12? - Kuyt 11?, Delgado 50?, 52?)
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Champions League
Liverpool ? Valerenga: 3-1
(Bellamy 39?, 60?, Pennant 83? - Hansen 15?)


Premier League
Liverpool ? West Ham: 1-0
(Kuyt 16?)



Μέρα,Ώρα: Πέμπτη 11:50 μμ
Μέρος: Οδός Arlington



Image


Αφού πέρασαν τρεις εβδομάδες από τότε που διάβασα το σημείωμα, έφτασα στην οδό Arlington και κατευθύνθηκα στο σκοτεινό σοκάκι που υπήρχε εκεί. Αγωνία δεν είχα, έτσι κι αλλιώς όποιος μου είχε στείλει το σημείωμα με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα έκλεινε το στόμα του. Κάθησα δίπλα σε έναν κάδο σκουπιδιών που υπήρχε εκεί και περίμενα?.
Μόλις το ρολόι έδειξε 12 ακριβώς μια σκιά ξεπρόβαλε μέσα στο σκοτάδι. Πλησιάζοντας όλο και πιο κοντά προς το μέρος μου η σκιά έπαιρνε την μορφή μιας πολύ ωραίας γυναίκας.

Image

- Κοριτσάκια σαν εσένα δεν κάνει να τριγυρνάνε μόνα τους τη νύχτα, 8) της είπα όταν ήρθε κοντά μου.
- Ήρθα εδώ για δουλειά και όχι να ακούω τις βλακείες σου.
- Ωραία τι θέλεις ;
- Ξέρω ότι έχεις ένα περίεργο χόμπι, σου αρέσει να σκοτώνεις ανθρώπους.
- Ε, ωραία, το κακό που είναι ; Όταν πας εσύ για κυνήγι δεν σκοτώνεις αθώα ζωάκια ;
- Άκου να δεις! Οι άνθρωποι είναι άνθρωποι και τα ζώα, ζώα. Λοιπόν για να μην σε καταδώσω στις αρχές και να ξεχάσω όλα όσα έχεις κάνει θέλω να κάνεις κάτι για μένα.
- Έλα τώρα, μιλά ανοιχτά οι δυο μας είμαστε.
- Θέλω να βγάλεις από την μέση κάποιους ανθρώπους που με ενοχλούν.
- Λάθος άνθρωπος βρήκες. Εγώ δεν είμαι εκτελεστής, δολοφόνος είμαι.
- Ε σιγά την διαφορά. Εσύ σκοτώνεις για διασκέδαση και ο εκτελεστής επί πληρωμή.
- Δεν καταλαβαίνεις, θα έχω πρόβλημα μετά με το συνδικάτο μας, μέχρι και την άδεια δολοφονίας μπορεί να μου αφαιρέσουν.
- Ωραία τότε πάω στην αστυνομία?
- ΕΕΕΕΕ!!! Περίμενε. Ας είναι, θα το κάνω.
- Ειδές τι ωραία που συνεννοούμαστε ; Πάρε αυτόν τον φάκελο και θα βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι, όπως και το τηλέφωνο μου για να με ενημερώσεις όταν γίνει η δουλειά.
- Μπορεί να αργήσω λίγο να τους σκοτώσω γιατί έχω αγώνες με την Liverpool και?.
- Καλά μην σε απασχολεί αυτό, κάνε εσύ την δουλειά σου και δεν βιάζομαι εγώ. Λοιπόν, καληνύχτα και θα τα πούμε?
Μόλις έφυγε άνοιξα τον φάκελο και διάβασα τα στοιχειά για αυτούς που έπρεπε να καθαρίσω. Ο πρώτος λέγετε Kevin Voukefalas και ο δεύτερος Peter Priksas. Θα ασχοληθώ προς το παρόν με την ομάδα μου και μόλις φύγουν οι παίχτες για τις εθνικές τους ομάδες θα πιάσω δουλειά?



Premier League
Sheffield United ? Liverpool: 0-0


Champions League
Liverpool - Galatasaray: 1-1
(Song own goal 69?, Leto injured 42? ? Karan 84?)


Premier League
Liverpool ? Reading: 4-2
(Delgado 13?, 23?, 45?, Kuyt 55? ? Kitson 11?, Fonseca 83?)

Η άμυνα μας ήταν ένα μάτσο χάλια, μπορεί να βάλαμε τέσσερα γκολ αλλά δεν βλεπόμασταν. Ο Delgado σίγουρα θα μπορούσε να παρατήσει την καριέρα του ποδοσφαιριστή και να γίνει κι αυτός συνάδελφος μου γατί ξέρει πολύ καλά πως να σκοτώνει τους αντιπάλους μόνος του. Ίσως να του το προτείνω κάποια φορά και να τον διδάξω όλα τα φονικά μυστικά που χρειάζονται.


Carling Cup 3rd Round
Southern United ? Liverpool: 2-1
(Eastwood pen 9?, Campbell-Ryce 76?, Clarke injured 41? ? Kuyt 43?, Gonzalez injured 20?)

Οι παίχτες μου έδειξαν ότι είναι σκέτα μοσχάρια. :evil: :evil: Πιο πολύ πάθος και διάθεση δείχνει ένα πτώμα στο τραπέζι του νεκροτομείου παρά αυτοί που αγωνίστηκαν.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:43 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Premier League
Everton ? Liverpool: 1-2
(Johnson 77? ? Kuyt 22?, Luis Garcia 55?)


Champions League
Galatasaray ? Liverpool: 0-2
(Gonzalez 66?, Kuyt 72?)

Image


Premier League
Liverpool - Chelsea: 3-0
(Delgado 4?, Finnan 45?, Gonzalez 63?, Luis Garcia injured 75? ? Robben sent off 21?)

Ήταν ένα από τα πιο εύκολα παιχνίδια που έχω κοουτσάρει ποτέ. Το ότι έβαλε γκολ μέχρι και ο Finnan δείχνει σε τι κατάσταση ήταν η Chelsea.
Image Image


Premier League
Manchester City ? Liverpool: 6-2!!!
(Vassell 7?, 9?, 14?, 50?, 59?, Coradi 54? ? Gerrard 88?, Bellamy 90?)

Το σκορ τα λέει όλα. Δεν υπήρχαμε στο γήπεδο και ευτυχώς που από το 60? και μετά η City έριξε τον ρυθμό της και μας λυπήθηκε.



Μέρα,Ώρα: 10:03 μμ
Μέρος: Δωμάτιο Προετοιμασίας



Μόλις οι παίχτες μου έφυγαν για τις υποχρεώσεις που είχαν με τις εθνικές τους ομάδες, ήταν ώρα να πιάσω δουλεία. Έτσι λοιπόν πήρα τα εργαλεία μου, φόρεσα και τα ρούχα της δουλειάς και ξεκίνησα παρέα με το φως του φεγγαριού να μου δείχνει το δρόμο.
Ο πρώτος που έπρεπε να φύγει από τη μέση ήταν ο Kevin Voukefalas.

Image



Μέρα,Ώρα: 12:00 μεσάνυχτα
Μέρος: Σπίτι Voukefala


Image


Έφτασα στο σπίτι του Voukefala και μπήκα μέσα με μεγάλη δυσκολία, βρίσκοντας το αντικλείδι κάτω από το χαλάκι της εξώπορτας. Τα φώτα του σπιτιού ήταν όλα αναμμένα και εντύπωση μου έκανε η νεκρική ησυχία που υπήρχε παντού.
Κινήθηκα προσεκτικά και αθόρυβα στα δωμάτια του σπιτιού όμως πουθενά δεν έβρισκα τον Voukefala, ώσπου έφτασα έξω από την πόρτα που οδηγούσε στην τουαλέτα.
?Εδώ είμαστε?? σκέφτηκα και γύρισα το χερούλι. Η πόρτα άνοιξε αργά-αργά φανερώνοντας μου ένα εξαίσιο θέαμα?.

Image


Ο Voukefalas ήταν μπογιατζής και είχε βάψει αυτό το δωμάτιο με τρόπο που θύμιζε ότι εδώ έγινε κάποιος φόνος. Αφού λοιπόν ξεπέρασα το σοκ ότι δύστυχος δεν είχε γίνει κάποιο φονικό και μη μπορώντας να βρω τον Voukefala, έφυγα και κατευθύνθηκα προς στο σπίτι του δεύτερου στόχου, του Peter Priksa.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:44 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Μέρα,Ώρα: 2:00 πμ
Μέρος: Σπίτι Priksa



Σκαρφάλωσα στο δέντρο που υπήρχε δίπλα στο σπίτι, άνοιξα το παραθυράκι που οδηγούσε στο δωμάτιο βασανιστηρίων και μπήκα μέσα. Σε αντίθεση με το σπίτι του Voukefala εδώ τα πάντα ήταν σκοτεινά, τόσο σκοτεινά που νόμιζες ότι βρίσκεσαι σε κάποια σπηλιά κάτω από τη γη.
Καταβαίνοντας την σκάλα που οδηγούσε στο ισόγειο του σπιτιού, ο ήχος ενός διαπεραστικού ροχαλητού έσκιζε στα δυο την μονότονη ησυχία της νύχτας.
Προχώρησα προς το δωμάτιο που ακουγόταν ο θόρυβος και ξαφνικά μέσα στο απόλυτο σκοτάδι, λίγα μέτρα απέναντι μου, δυο φωτάκια του έκαναν την εμφάνιση τους.
?Τι είναι αυτό τώρα ;? μονολόγησα. ?Ε, σιγά, κανένας εξωγήινος θα είναι, αλλά ας ανοίξω τον φακό μου να σιγουρευτώ καλύτερα?.
Έβγαλα τον φακό από το σακίδιο που είχα μαζί και φώτισα προς το μέρος όπου τα φωτάκια έκαναν την εμφάνιση τους.

Image


Το αγριεμένο σκυλί που τα μάτια του έλαμπαν από αγριάδα, έβγαλε ένα δυνατό μουγκρητό και ξεκίνησε να τρέχει προς το μέρος μου. Για μια στιγμή αιφνιδιάστηκα, αλλά κάνοντας ένα μεγάλο σάλτο βρέθηκα πάνω στο τραπέζι της κουζίνας, με το αγριεμένο και λυσσασμένο σκυλί να γυρνάει γύρω-γύρω. Τα μαθήματα μπαλέτου που έκανα μικρός με έσωσαν για άλλη μια φορά γιατί αν δεν είχα τόση ευλυγισία το αγριεμένο σκυλί θα με είχε κατασπαράξει.



Μέρα,Ώρα: 7:30 πμ
Μέρος: Σπίτι Priksa



Άνοιξα τα μάτια και διαπίστωσα ότι έξω είχε ξημερώσει. Με πήρε ο ύπνος πάνω στο τραπέζι αλλά δεν πειράζει είχα χρόνια να κοιμηθώ τόσο ξεκούραστα, σχεδόν από τότε που ήμουν στην φυλακή.
Κοίταξα αριστερά-δεξιά αλλά το σκυλί δεν φαινόταν πουθενά, έξω από το σπίτι υπήρχε μεγάλη φασαρία και κοιτώντας έξω από το παράθυρο είδα ότι ο τόπος είχε γεμίσει με αστυνομικά οχήματα και δημοσιογράφους.?Ωχ, πως μπλέξαμε έτσι τώρα ; Καλά δεν πειράζει θα φορέσω κάτι διακριτικό για να περάσω απαρατήρητος και να την γλιτώσω?.
Έτσι κι έγινε. Ντύθηκα με τα απλά καθημερινά μου ρούχα και ξέφυγα χωρίς κάνεις να μου δώσει σημασία.

Image


Τα ερωτήματα που γύριζαν στο κεφάλι μου ήταν πολλά.
Γιατί δεν βρήκα τον Voukefala αλλά ούτε και τον Priksa ; :-k
Ο Σκύλος ήταν τόσο καλά εκπαιδευμένος ώστε να καλέσει την αστυνομία;; :-k :-k
Τι είναι καλύτερα, μελομακάρονα ή κουραμπιέδες ;;; :-k :-k :-k



Premier League
Liverpool - Arsenal: 0-1
(Gilberto Silva 55?)

Είχαμε δυο δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες να ?σκοτώσουμε? την Arsenal και να πάρουμε τους τρεις βαθμούς αλλά δυστυχώς δεν νικάει πάντα ο καλύτερος

Image


Champions League
Liverpool - Celtic: 5-0
(Bellamy 49?, pen 80?, Sissoko 51?, Crouch 61?, 90?, Agger injured 12?)

Με τη νίκη αυτή περάσαμε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης μια αγωνιστική πριν το τέλος της φάσης των ομίλων.


Premier League
Wigan ? Liverpool: 0-1
(Gerrard 75?, Reina injured 8?, Delgado injured 12?)


Premier League
Liverpool ? Aston Villa: 2-0
(Gerrard 61?, Gonzalez 66?, Bellamy injured 52?)

Με τόσους τραυματισμούς που έχουμε στα τελευταία παιχνίδια στο τέλος ούτε εντεκάδα δεν θα μπορούμε να συμπληρώσουμε.

Image


Premier League

Blackburn ? Liverpool: 2-2
(McCarthy 32?, 64?, Emerton injured 54? ? Kuyt 27?, 46?)
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:45 am, edited 1 time in total.
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote]Τι είναι καλύτερα, μελομακάρονα ή κουραμπιέδες ;;;[/quote]
Τα μελομακάρονα φυσικά 8) 8) 8)
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Champions League
Valerenga ? Liverpool: 1-3
(Holm 57? - Crouch 2?, Kuyt 19?, Pennant 34?)

Πήραμε την πρώτη θέση στον όμιλο και στον επόμενο γύρο αντιμετωπίζουμε την Roma.

Image Image


Premier League
Liverpool ? Watford: 3-1
(Kuyt 11?, Bellamy 56?, 67? ? King 6?)


Premier League
Fulham ? Liverpool: 1-1
(Rosenior 82? ? Luis Garcia 45?)


Premier League
Middlesbrough ? Liverpool: 1-1
(Tuncay 93? ? Carragher 18?)

Μέχρι το 91? λεπτό όλα πήγαιναν μια χαρά για την ομάδα μου. Στο 92? η Middlesbrough κερδίζει φάουλ, η μπάλα πάει στο δοκάρι και μετά διώχνει ο Reina σε κόρνερ όπου ο Tuncay πιάνει την κεφαλιά και χάνουμε τους τρεις βαθμούς μέσα από τα χέρια μας.




Μέρα,Ώρα: 11:30 μμ
Μέρος: Σπίτι μυστήριας γυναίκας



Ξέκλεψα λίγο χρόνο ανάμεσα στο δύσκολο πρόγραμμα που έχουμε με την Liverpool και αποφάσισα ότι έπρεπε να μιλήσω στην μυστήρια γυναίκα που με είχε συναντήσει πριν από αρκετές εβδομάδες για να την ενημερώσω για την εξέλιξη που είχε πάρει το θέμα με τους φόνους που ήθελε να κάνω.
Μου είχε πει να την πάρω τηλέφωνο αλλά τέτοια πράγματα καλύτερα να λέγονται από προσώπου, έτσι χάρη στις γνώσεις που έχω πάνω στην χαρτογράφηση δύσβατων από τον άνθρωπο περιοχών, κατάφερα και ανακάλυψα το σπίτι της.
Πλησιάζοντας προς την κύρια είσοδο παρατήρησα ότι η πόρτα του σπιτιού ήταν μισάνοιχτη αλλά δεν έδωσα και πολύ σημασία. Μπαίνοντας μέσα αντίκρισα ένα οικείο περιβάλλον που μου θύμισε το σπίτι μου στη Ναμίμπια.

Image

Όλα τα πράγματα του σπιτιού βρίσκονταν πεταμένα αριστερά-δεξιά όπως ακριβώς έκανα κι εγώ στο δωμάτιο μου όταν έψαχνα τις τανάλιες βασανιστηρίων και δεν τις έβρισκα.
Προχώρησα στο υπνοδωμάτιο του σπιτιού και μπαίνοντας μέσα αντίκρισα την μυστηριώδη γυναίκα να είναι ξαπλωμένη στο κρεβάτι και να μοιάζει ετοιμοθάνατη.

Image

- Έλα κοντά μου. Ψέλλισε με τρεμάμενη φωνή μόλις με είδε
- Τι έγινε ;;; Τι έπαθες ;;;
- Κινδυνεύεις, θέλουν να σε σκοτώσουν.
- Τον Killeridi δεν τον πειράζει κανένας. Κατάλαβες?. Πως σε είπαμε ;
- Jennifer. Άκου Saki, δεν έχω πολύ χρόνο ακόμα πριν με πιάσει το δηλητήριο που μου έβαλαν στο αίμα και πεθάνω. Πρόσεχε γιατί στο κάθε σου βήμα κάποιος σε παρακολουθεί. (Η φωνή της άρχισε να εξασθενίζει)
- Ποιος με παρακολουθεί και γιατί ; Τι συμβαίνει τέλος πάντων ;
- Πάρε το ρολόι??.ειπε και έκλεισε τα μάτια αφήνοντας την τελευταία της πνοή.
- Να πάρει πέθανε. Δεν μου έλεγε τουλάχιστον να την σκοτώσω εγώ, να έκανα και κάτι χρήσιμο αντί να πιάσουμε την κουβέντα. Ας είναι, για να ρίξω μια ματιά στο δωμάτιο μήπως βρω κανένα στοιχείο που θα με βοηθήσει να καταλάβω τη συμβαίνει.

Έψαξα προσεχτικά όλο το δωμάτιο και σκύβοντας κάτω από το κρεβάτι βρήκα?..

Image

?το ρολόι που μου είπε η Jennifer λίγο πριν πεθάνει. Οι δείχτες του είχαν σταματήσει στις ?8:38?.
Τι να σημαίνει αυτό τώρα ; Μήπως το ρολόι σταμάτησε την ώρα που επιτέθηκαν στην Jennifer ; και γιατί ήθελε τόσο πολύ να το πάρω ;
Κι άλλα ερωτήματα προστέθηκαν στη συλλογή μου, το σίγουρο πάντως είναι ότι τα πράγματα είναι πιο σοβαρά και πιο επικίνδυνα από ότι νόμιζα στην αρχή.

Image


Premier League
Liverpool ? Charlton: 4-0
(Delgado 3?, 87?, Gerrard 55?, Crouch 73?)


Premier League
Portsmouth ? Liverpool: 2-2
(LuaLua 42?, Taylor 65? ? Kuyt 18?, 30?)

Από 0-2 που νικούσαμε άνετα πάλι καταφέραμε και χάσαμε παιχνίδι μέσα από τα χέρια μας.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:45 am, edited 1 time in total.
ball38
Football Legend
Football Legend
Posts: 11042
Joined: Mon Jan 05, 2004 12:00 am
Status: Awesoming around...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

πολυ καλο Μαικ...συνεχισε ετσι!!!!! :victory:
User avatar
al3xk
Manager
Manager
Posts: 4332
Joined: Sun Jul 01, 2007 11:07 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΠΑΟ,Man Utd,Εργο,Πανναυπλιακος
Location: Στον κοσμο μου...
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μπράβο ρε Snk, φοβερή ιστορία!!

Όμως μια παρατήρηση: Πως γίνεται ένας άνθρωπος με πρώτη εθνικότητα τη Γουινέα και δεύτερη τη Ναμίμπια, να λέγεται Sakis Killeridis με το όνομα; Και μάλιστα να ζει στην Αγγλία. Ούτε ο Καστίγιο να ήσουν...

Αλλά θα μου πεις... και πως αλλιώς να λέγεσαι; Saku Killerumba;

Anyway, καλή επιτυχία, και να γράψεις σύντομα γιατι η ιστορία έχει ένα σασπένς, που τύφλα να χει το "Παρα 5".
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

al3xk wrote:Όμως μια παρατήρηση: Πως γίνεται ένας άνθρωπος με πρώτη εθνικότητα τη Γουινέα και δεύτερη τη Ναμίμπια, να λέγεται Sakis Killeridis με το όνομα; Και μάλιστα να ζει στην Αγγλία. Ούτε ο Καστίγιο να ήσουν...

Αλλά θα μου πεις... και πως αλλιώς να λέγεσαι; Saku Killerumba;

Ολα έχουν την σημασία τους :wink:
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:47 am, edited 1 time in total.
User avatar
Snk
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 6539
Joined: Mon Dec 08, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Parma, Liverpool
twitter: Snk013
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Premier League
Liverpool ? Fulham: 1-0
(Gerrard 88?)

Ένα κλασικό γκολ Gerrard, δηλαδή μια βολίδα έξω από την μεγάλη περιοχή της Fulham ήταν αρκετή για να μην έχουμε άλλη μια απώλεια βαθμών.


Premier League
Manchester United ? Liverpool: 0-1
(Delgado 75?, Felipe sent off 47?)

Αν και από σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο παίζαμε με δέκα παίχτες γιατί ο Felipe έκανε την βλακεία του και πηρέ απευθείας κόκκινη κάρτα, καταφέραμε και πήραμε μια μεγάλη νίκη μέσα στο Old Trafford χάρη στην ευστοχία του Delgado και στη λάθος έξοδο του Van der sar.

Image




Μεταγραφικά ?σκοτώσαμε? σε καλή τιμή τους Mascherano, Pennant, Arbeloa, Bellamy και πιάνοντας κορόιδο την Roma που πήρε τον Hyypia, εξοικονομήσαμε κάποια χρήματα και κάναμε δυο μεταγραφές που θα μας βοηθήσουν στο δύσκολο πρόγραμμα που έχουμε. Στην πρώτη ομάδα προωθήσαμε και τον Krisztian Nemeth που στην Under19 που αγωνιζόταν είχε πετύχει πάρα πολλά γκολ.

Out

Image

Inn

Image
Image



FA Cup 3rd Round
Leeds ? Liverpool: 0-2
(Bellamy 16?, Anderson 51?)


Premier League
Liverpool ? Tottenham: 1-3
(Delgado 12? ? Berbatov 33?, Lennon 66?, Young-Pyo 90?)

Ο Reina πρέπει όταν ήταν μικρός να υποστήριζε την Tottenham, δεν εξηγείται διαφορετικά η απόδοση που είχε στον αγώνα. Κατάφερε από τα τέσσερα σουτ που έγιναν προς το τέρμα να φάει τα τρία.


Premier League
Bolton ? Liverpool: 2-4
(Diouf 12?, Giannakopoulos 33?, Giannakopoulos sent off 57? ? Delgado 2?, 27?, 59?, Kuyt 80?)

Πάλι ο Reina έκανε τα δικά του, ειδικά στο πρώτο γκολ που δεχτήκαμε πήρε την μπάλα από το σημείο του πέναλτι και άρχισε να τρέχει προς το κέντρο του γηπέδου χωρίς λόγο και αιτία με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα και να δεχτούμε το πιο γελοίο γκολ της αγωνιστικής. Από την άλλη ο Delgado έκανε τα πάντα στην επίθεση και όσο περνάει ο καιρός τόσο πιστεύω ότι πρέπει να τον κάνω μαθητή μου, έχει τέτοιο φονικό ένστικτο που δεν πρέπει να πάει χαμένο.
Last edited by Snk on Thu Oct 18, 2007 11:47 am, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”