Οι γουναράδες....επιστρέφουν......

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Post Reply
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

30-6-2006

Μολις εχουν τελειωσει ολες οι υποχρεωσεις μου,και ειμαι πλεον ελευθερος να περασω ομορφα και ωραια το καλοκαιρι που μολις ηρθε.....Εχοντας κανει ενα ντουζ,καθομαι στο υπολογιστη για το καθημερινο μου σερφαρισμα στο ιντερνετ...Ετσι λοιπον,μπαινω στο επισημο σαιτ της Καστοριας για να ενημερωθω για τα νεα της ομαδας.Η πρωτη ειδηση που επαιζε με φωτεινα κιτρινα γραμματα ηταν η εξης:

''Σε αναζητηση προπονητη βρισκεται η ομαδα της Καστοριας αφου ο Τζοκο Χατζιεφσκι εχει αποχωρισει εδω και δυο εβδομαδες,ενω ο μεχρι προτινως βοηθος προπονητη Ηλιας Αποστολιδης δεν φαινεται να ειναι ικανος ωστε να ανταπεξελθει στις προσδοκιες της διοικισης.''


Διαβαζοντας εγω λοιπον την ειδηση...σκεφτομαι...'' οχ,παλι κανα Σερβο θα φερουν....''


Μιση ωρα αργοτερα.....χτυπαει το κινιτο μου.....

κοιταω στην οθονη και βλεπω εναν αγνωστο αριθμο...''ποιος να ναι''? λεω.....

το σηκωνω............

-Παρακαλω
-ο Κ. Josh?
-ο ιδιος
-Γεια σας,ειμαι ο Π. Σπυροπουλος, ο προεδρος της Καστοριας.
-Ναι,και τι θελετε?
-Ψαχνω για προπονητη για την ομαδα.....
-Ναι,το ξερω...το διαβασα στο σαιτ...απο μενα ομως τι θελετε?
-Ακουστε....εχω ακουσει οτι ειστε ενας προικισμενος προπονητης .....
-Ναι,το ξερω...μου το εχουν πει πολλοι(lol...λεμε και κανα ψεματακι :D )
-Ωραια,αφου ειναι ετσι...περαστε αυριο απο τα γραφεια της ομαδας για να συζητησουμε.
-Ενταξει,αυριο το πρωι θα ειμαι εκει....

Τελος της κλησης...

Αρχιζουν οι χαρες και τα πανηγυρια...........Επιτελους αναγνωριστηκε η αξια μου (σκεφτομαι).......


Την επομενη μερα...........

Εχοντας συζητησει για μια περιπου ωρα με τον προδρο....καταληξαμε σε μονοετες συμβολαιο...και πιθανη ανανεωση σε περιπτωση που μεινουν ευχαριστημενοι απο τη δουλεια μου.....

Εδω η ανακοινωση

[img]http://www.imageshack.gr/thumbs/dgnzoxz ... 0gjniw.jpg[/img]


Αμεσως πιανω δουλεια.....βλεπω οτι το ροστερ ειναι αρκετα καλο...αλλα χρειαζεται λιγες προσθηκες.Στα αξιο προσεκτα...η απουσια αριστερων μπακ.....

Μιλοντας με τον προεδρο μου,εμαθα οτι το μπατζετ ειναι 24,000 αρα δεν μπορουμε να κανουμε πολλες μετεγραφες....Επισης δεν σας ειπα οτι στοχος του προεδρου ειναι μια ασφαλη θεση στην κατηγορια,αλλα φυσικα δεν σταματω να ονειρευομαι την ανοδο.........

Ακολουθει φωτογραφια του ροστερ....

URL=http://www.imageshack.gr/viewer.php?fil ... mtnnbd.jpg][img]http://www.imageshack.gr/images/vwkymdz ... mtnnbd.jpg[/img][/URL]


Συνεχιζεται......
Last edited by Josh91 on Sat Aug 11, 2007 12:59 am, edited 2 times in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχεια λοιπον στην ιστορια μας.....

Εφτασε λοιπον η πρωτη μερα της προετοιμασιας.....χαμογελα και ευχες απο παικτες,διοικιση και προπονητικο τιμ στις εγαταστασεις τις ποριας.Επισης βγηκαν και οι καθιεωρωμενες φωογραφιες....

Εδω ολη η ομαδα....


[img]http://www.imageshack.gr/images/nzw4qnw ... iuwd1z.jpg[/img]

Ξεκιναει λοιπον μια δυσκολη χρονια για μενα....πρωτη χρονια επαγγελματιας προπονητης στην ομαδα της πολης μου,που υποστηριζα απο μικρο παιδι....Η χαρα μου δεν κρυβεται,ομως δεν λειπει και το αγχος και οι ανησυχιες μου για την πορεια της ομαδας......αφου η διοικιση περιμενει πολλα απο μενα....


Μετα απο 2 μηνες...


Περασαν λοιπον 2 δυσκολοι μηνες προετοιμασιας.Ειμαι ικανοποιημενος σχετικα με την αγωνιστικη δραση της ομαδας,αλλα και λιγο προβληματισμενος επειδη δεν κερδισαμε σε κανενα φιλικο...




Φτασαμε λοιπον στον Σεππτεμβριο.Η αγωνιστικη περιοδος ξεκινα και ευελπιστω οτι θα ειμαστε πανετοιμοι για το παιχνιδι με τον Μεσσηνιακο στην πρεμιερα.....





Edit


Ξεχασα να σας πω για τις μεταγραφες του καλοκαιριου...

Λοιπον,οπως προανεφερα..διαθετουμε πολυ μικρο budget για αυτο προτιμησα να παρω μονο ελευθερους.

Αποκτηθηκαν λοιπον οι:
Εβμορφος Αρνιδης(Παοκ),Λεφτερης Τεας,
Παντελης Καρανικολας οι οποιο αγωνιζονται στην αριστερη πλευρα

ενω επισης αποκτηθηκαν οι

Lauri dalla valle και Jordan Ignatiadis οι οποιοι εκαναν προετοιμασια με την μεγαλη ομαδα..αλλα θα αγωνιζονται στην νεων.

Επισης να αναφερω οτι το αιτημα μου για ευρεση parent club δεν ικανοποιηθηκε λογω αδυναμιας της διοικισης....




συνεχιζεται.............
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FORZA VEROIA!!!
Enjoy.
ImageDrogbaImage
FoTiS3
Trialist
Trialist
Posts: 38
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:01 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Καστοριά ζούμε στην Α' να σε δούμε...!!!
Κόκε: "Που θα βρω τόση αγάπη μακριά από τον Αρη;"
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Συνεχεια λοιπον στην ιστορια μας....και πλεον στην αρχη του πρωταθληματος..............

αξιζει να σημειωθει οτι μετε απο την χιλοπιτα που εφαγα απο τον παντελιαδη...κινηθηκα για 2-3 αλλους νεαρους παικτες.Τελικα αποκτηθηκε ενας εξ αυτων με την μορφη δανεισμου απο τον Παοκ.Ακουει στο ονομα Χουσειν Μουμιν και πιστευω οτι θα μας βοηθησει πολυ.

Αρχη λοιπον του πρωταθληματος και υποδεχομαστε τον Μεσσηνιακο...Λιγος κοσμος στο γηπεδο...και το παιχνιδι ξεκινα με τους χειροτερους οιωνους...... 0-2 στο πρωτο δεκαλεπτο και τελικο αποτελεσμα 0-3.Σιγουρα δεν το περιμενα και μας εριξε την ψυχολογια.


Επομενη αγωνιστικη,στον ευοσμο με τον Αγροτικο Αστερα.Ξεκιναμε δυνατα το παιχνιδι.0-1 και πλεον πιστευω οτι θα μπορεσουμε να παρουμε το διπλο.Δεν υπολογισα ομως τον Σουλτανιδη που με 3 γκολ μας εριξε στο καναβατσο.Τελικο αποτελεσμα 3-2 υστερα απο ενα γκολ του Πετκοβιτς στις καθυστερισεις.Σκορερ του πρωτου γκολ ο ηλιας Σολακης.


Φτανει λοιπον η Τεταρτη 20-9 και εχουμε το παιχνιδι με την Αναγ. Καρδιτσας για το κυπελλο.2 γκολ του Ηλια Σολακη ειναι αρκετα για δραπετευσουμε με τη νικη απο το κλουβι της Καρδιτσας και να περασουμε στον επομενο γυρο.Τελικο σκορ 1-2 και περιμενουμε την κληρωση..........επειτα απο λιγες μερες εγινε η κληρωση και η τυχη μου γυρισε την πλατη....επομενος αντιπαλος ο Παοκ....και σιγουρα οι πιθανοτητες προκρισης ειναι λιγες.


Τριτη αγωνιστικη...και εχουμε δευτερο συνεχομενο παιχνιδι μακρια απο την εδρα μας....επειτα λοιπον απο πολλες ωρες ταξιδι φτανουμε την παρασκευη στην φυλη για να παιξουμε το σαββατο με τον Θρασυβουλα οπως τον αποκαλουν πολλοι....Αρχιζει το ματς....σκληρο παιχνιδι σε εναν κακο αγωνιστικο χωρο με λιγοστο φιλαθλο κοινο...τελικο σκορ 1-0 επειτα απο αμφισβιτουμενο πεναλτι.


Τεταρτη αγωνιστικη και υποδεχομαστε την αντιπαθεστατη κατα μενα ομαδα Κορυδαλλου.Καλο παιχνιδι και 4 γκολ......2-2 το τελικο σκορ και εχουμε τον πρωτο μας βαθμο σε 4 παιχνιδια.Αθλια η συγκομιδη μας αλλα αισιοδοξουμε για κατι καλυτερο....τα γκολ για εμας πετυχαν ο Χουσειν Μουμιν


Την επομενη αγωνιστικη εχουμε το δευτερο ταξιδι στας Αθηνας με προορισμο μας το γηπεδο της ριζουπολης.Καλυτερος ο Εθνικος και αξιος νικιτης με 3-1. σκορερ για εμας ο Χουσειν Μουμιν


Επομενο ματς φωτια με τον Αστερα Τριπολης στο Δημοτικο σταδιο Καστοριας.Το παιχνιδι κυλισε ηρεμα και εληξε με το βαρετο 0-0 κανοντας τον κοσμο να αποδοκοιμαζει εντονα παικτες,διοικιση και φυσικα εμενα χωρις να εχουν αδικο.........


Την επομενη κυριακη λοιπον ξανα κατεβηκαμε στας Αθηνας,,,,με προορισμο την Καισαριανη για αντιμετωπισουμε τον ιστορικο Εθνικο Αστερα.Το παιχνιδι ξεκινησε ωραια για εμας με το γκολ του Πετκοβιτς αλλα η συνεχεια δεν ηταν αναλογη για αλλη μια φορα.4-2 τελικο σκορ με τον Πετκοβιτς να σκοραρει για αλλη μια φορα.


Περασε λοιπον αλλη μια εβδομαδα και πλεον υποδεχομαστε τον Πανθρακικο εκ Κομοτηνης προερχομενο.....Η αναγκη για νικη ειναι κατι παραπανω απο επιτακτικη...Τελικα καταφεραμε και κερδισαμε υστερα απο εναν περειπετειωδες αγωνα με σκορ 2-1 επειτα απο το ευστοχο κτυπημα φαουλ απο τον Λουκας και ενα υποδειγματικο τελειωμα απο τον Πετκοβιτς.


Μπηκαμε λοιπον στον Νοεμβρη και κατεβηκαμε για πολλοστη φορα στην Αθηνα και αυτη την φορα στο Χαιδαρι.Κακης ποιοτητας ματς στο οποιο ητηθηκαμε με 2-1 σκορερ για εμας...ο Πετκοβιτς.


Ηρθε λοιπον ο αγωνας που ολοι περιμεναν εδω στην Καστορια...δηλαδη ο αγωνας με τον Παοκ....3072 κοσμος στο γηπεδο και πιστευω οτι η ομαδα μου θα τα καταφερει με τη βοηθεια του κοσμου....τελικα δεν επιβεβαιωθηκα ........χασαμε 0-3 και φυσικα αποκλειστηκαμε.....


Συνεχεια του πρωταθληματος...η Καλαματα επομενος αντιπαλος μας.....για αλλη μια φορα ...βαρετο το παιχνιδι και 0-0 το αποτελεσμα........μεγαλος προβληματισμος για την πορεια της ομαδας που οτιδηποτε αλλο εκτος απο λαμπρη ειναι........Επισης να πω οτι τραυματιστηκε σοβαρα ο Χασιωτης κατι που με κανει να προβληματιζομαι ακομα περισσοτερο....


Επομενο ταξιδακι στας Σερρας..... δοκιμαζω εναν ακανε και ειμαι ετοιμος για το ματς με τον Πανσερραικο.....το παιχνιδι κοιλα ηρεμα και καταηγουμε σε παλι σε 0-0


Επομενος αντιπαλος η Καλλιθεα.....το παιχνιδι πηγαινει με τον ρυθμο μας...και με το γκολ του Χασιωτη απο κεφαλια κερδιζουμε μετα απο καιρο.....


Επομενος προορισμος η Βεροια....αφου λοιπον δοκιμασα και το ραβανι τους....ημουν ετοιμος για το ματς....προηγηθηκαμε με τον Μουμιν αλλα τελικα ισοφαριστηκαμε....σε 1-1 που ηταν και το τελικο σκορ.



Στη συνεχεια υποδεχτηκαμε τον Ηλυσιακο.....καλο ματσακι....και με τα 2 γκολ του Πετκοβιτς καταφεραμε και κερδισαμε... με 2-1


Τελευταιο παιχνιδι για το 2006 στη Λειβαδεια με τον Λεβαδειακο....αν και βρεθηκαμε πισω στο σκορ τελικα καταφεραμε και φυγαμε με τον 1 βαθμο της ισοπαλιας.Σκορερ για εμας (ποιος αλλος?) ο Μισα Πετκοβιτς........

Παμε λοιπον για τις ολιγοημερες διακοπες των Χριστουγεννων με αισιοδοξια καθως η ομαδα ειναι αυτητοι για 6 ματς.....

Πρεπει να ενισχυθουμε τωρα για να ανταπεξελθουμε...ηδη εχουμε κλεισει τον Ανδραλα και προσπαθω να ανανεωσω τα συμβολαια μερικων παικτων....

Eπισης το συμβολαιο του Ντα σιλβα μολις εληξε και δεν θα ανανεωθει............

Οριστε και η βαθμολογια των πρωτων 15 αγωνιστικων....

[img]http://www.imageshack.gr/thumbs/yatn2xi ... xt4tae.jpg[/img]


Συνεχιζεται κατα πασα πιθανοτητα απο βδομαδα..........
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
martkonsta
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 322
Joined: Tue Mar 13, 2007 5:18 pm
Football Manager της ομάδας: Βέροια
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Location: Βέροια
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ποιός Βεροιώτης σου έβαλε το γκολ???
Enjoy.
ImageDrogbaImage
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

κανόνισε να ρίξεις την ομάδα....μετά, βάψου μπλε, πάρε φορά, και πες τον Τέρυ να σε ρίξει στη λίμνη.... :D
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον,πριν ξεκινησω την αφηγηση...θα απαντησω στα παραπανω ποστ.....

Το γκολ απο της βεροιας πετυχε ο Ζουλινιο....

Επισης,η ομαδα δεν προκειται να πεσει....απλα φετος θα κανουμε μετρια πορεια και του χρονου με το καλο θα διεκδικοισουμε ανοδο....(αν βεβαια δεν με σουταρουν,...... :D )


Στην ιστορια μας τωρα....

Περασε η πιο ανχωτικη πρωτοχρονια της ζωης μου....το μυαλο μου ηταν συνεχεια στην ομαδα......και στις κινισεις που θα επρεπε να κανω....



2-1-2007

Φτανω στα γραφεια της ομαδας,και αμεσως πιανω δουλεια.....ψαχνω για παικτες που ληγουν τα συμβολαια τους το καλοκαιρι ουτως ωστε να τους κλεισω εγω......πολλοι οι στοχοι εκ των οποιων οι περισσοτεροι εφικτοι.....

Επισης,μολις εφτασε στα γραφεια ο Παρης Ανδραλας[/bο οποιος υπεγραψε συμβολαιο για 1,5 χρονο με απολαβες 1.600 την εβδομαδα συμβολαιο που αποτελει το πιο ακριβο στην ομαδα......


3-1-2007

Η χυλοπιτα απο τον Κοτταρα ειναι γεγονος.αφου προτιμησε την ανανεωση της συνεργασιας με το Χαιδαρι....

Επισης,εχουμε και μια ανακοινωση....

Η Π.Α.Ε ΚΑΣΤΟΡΙΑ σας ενημερωνει οτι ηρθε σε συμφωνια με τους Γιαννη Κουκουτσελα(Χαιδαρι),Mikael Yourassowski(Εθνικος) και Arce Gustavo (Νικη βολου).οι παικτες θα ειναι στην διαθεση της καστοριας απο της 1-7-2007

Να σημειωθει οτι εχουν γινει κι αλλες προτασεις....αλλα περιμενουμε να ολοκληρωθουν επισημα οι μετεγραφες....



4-1-2007

Η μερα κυλισε ηρεμα χωρις καμια εξελιξη....εγω και οι συνεργατες μου ψαχνουμε για παικτες που θα βοηθησουν την ομαδα κυριως για την επομενη περιοδο αλλα θα γινουν και 2-3 προσθηκες αξιας τον Ιανουαριο.

5-1-2007

Η Π.Α.Ε Καστορια ανακοινωνει οτι ανανεωνεωθηκαν τα συμβολαια των παρακατω παικτων:Σικαλοπουλος,Χατζης,Χαλκιδης,Ιασωνιδης Κ.,Σολακης,Γιοσιτς,Μυρωνιδης,Ζουρουδης,Κανωτιδης,Μεσερδη

Επισης, αρκετοι ειναι οι παικτες προς πωληση χωρις να εχει ερθει καποια επισιμη προταση ακομα

6-1-2007

Η Π.Α.Ε Καστορια ανακοινωνει την συμφωνια με τον Γιαννη Μπαλτιμα(Ηλυσιακος).ο παικτης θα ερθει στην καστορια μολις ληξει το συμβολαιο του στις 30-6-2007

7-1-2007

Μολις πηγα στα γραφεια της ομαδας το πρωι ειδοποιηθηκα οτι φαγαμε χυλοπιτα απο τον Καουνο που προτιμησε να μεινει στην Καλαματα,ενω πιστευα οτι θα κανουμε το μπαμ ....


Ας αφησουμε ομως για λιγο τα της μεταγραφολογιας και να παμε στα αγωνιστικα αφου υποδεχομαστε τον ΠΑΣ.

Δεν ξεκινησαμε καλα,αφου ο Κανωτιδης δεχτηκε απευθειας κοκκινη καρτα στο 6 λεπτο για αντιαθλιτικο μαρκαρισμα.Αν και στο πρωτο ημιχρονο ειμασταν καλυτεροι,τελικα στο δευτερο παιζοντας και με 10 παικτες δεχτηκαμε πιεση και τελικα ηττηθηκαμε με 0-1 με γκολ του Σαιτιωτη στο 80'.Ηττηθηκαμε μετα απο 6 παιχνιδια και πλεον κοιταμε μπροστα.....

8-1-2007

Η Π.Α.Ε Καστορια ανακοινωνει οτι εχει κλεισει τον Βαγγελη Ψαρη(Ηλυσιακος).Ο παικτης θα ενταχει στην ομαδα μετα το τελος του συμβολαιου του....


9-1-2007

Δεν υπαρχει καμια εξελιξη...

10-1-2007

Μετα απο μια ηρεμη μερα εχουμε μα ανακοινωση...

Η Π.Α.Ε Καστορια συμφωνησε με τον Ορεστη Καρνεζη (ΟΦΗ) για τα επομενα 3 χρονια.Ο παικτης θα ενταχθει στο δυναμικο της ομαδας μολις ληξει το συμβολαιο του στις 30-6-2007.

πολλα χαμογελα που απεκτησα ενα μεγαλο ταλεντο του ελληνικου ποδοσφαιρου... :yea:

11-1-2007

Απολυτη ηρεμια στα γραφεια της ομαδας.

12-1-2007

Για αλλη μια μερα ησυχια στα γραφεια της ΠΑΕ/

13-1-2007

Ο Ολυμπιακος αποδεχτηκε τις προτασεις για την παραχωριση των Μενδρινο και Παπα με την μορφη δανεισμου.Μενει η απαντηση των παικτων.

14-1-2007

ταξιδι στον Βολο για να αντιμετωπισουμε την Νικη Βολου.....πολλες απουσιες βασικων παικτων,,,,,αλλα αισιοδοξουμε οτι ολα θα πανε καλα....

Για αλλη μια φορα το παιχνιδι ξεκινα στραβα ...τραυματιστηκε ο Λυμπεροπουλος και αντικατασταθηκε απο τον Σισκο στο 15'.1-0 στο ημιχρονο και δευτερος τραυματισμος στο δευτερο.Αυτη τη φορα ο Γιοσιτς.Τελικο σκορ 1-0.η ομαδα μου δεν υπηρχε.Οι τραυματισμοι εχουν φτασει σε διψηφιο αριθμο και το μελλον διαγραφεται δισιωνο αφου βρισκομαστε στην ζωνη του υποβιβασμου.


Επειτα απο 3 μερες ηρεμιας λογω της απογοητευσης η ΠΑΕ ανακοινωσε την αποκτηση του Φωτη Κισκαμπανη απο τον Μεσσηνιακο εναντι 22,000.Ο παικτης επεστρεψε στην ομαδα που τον ανεδειξςι επειτα απο 6 μηνες και θα προκειται να προσφερει αμεσα.....

συνεχειζεται...........
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αφου περασαν 15 μερες με πολυ μεταγραφολογια....ηρθε η ωρα να δωσω βαρυτητα στα αγωνιστικα.....

Αρχικα,αλλαξα τον τροπο προπονησης αφου με τον προηγουμενο ειχαμε πολλους τραυματισμους,,,,οπως ο σημαντικος τραυματισμος του Σολακη που θα μεινει για αρκετο καιρο εξω.

Το συστημα δεν αλλαξε,παρεμεινε 4-4-2 σε ρομβο.

20-1-2007

ταξιδι στην Καλαματα για το παιχνιδι με τον Μεσσηνιακο.Το παιχνιδι δεν ειχε κατι ιδιαιτερο και εληξε 0-0.Πηραμε τον 1 βαθμο και ειμαι ικανοποιημενος απο την αμυντικη λειτουργια της ομαδας.Τραυματιστηκε ο Ηλιας Σολακης για 2-4 βδομαδες και σιγουρα ειναι μεγαλη απωλεια αφου εχει τραυματιστει και ο Πετκοβοτς και μειναμε με 2 επιθετικους.

Κι ενω ολα κυλουσαν ομαλα στην ομαδα,ακουω φημες οτι η διοικιδη σκεφτεται να με απωλισει μετα τα ανεπιτυχη αποτελεσματα.

Ανησηχω λιγο,αλλα δεν το βαζω κατω.....ερχεται το παιχνιδι με τον Αγροτικο Αστερα....και ειμαι αποφασισμενος για την νικη.

28-1-2007

Το παιχνιδι με τον Αγροτικο μολις εχει αρχισει.Ο Σουλτανιδης εχει ορεξεις και πετυχαινει το 0-1.Μετα απο 5 λεπτα ισοφαριζουμε με τον Σικαλοπουλο αλλα γυρω στο 40 ο Σουλτανιδης κανει το 1-2.Προβληματισμος επικρατει στις ταξεις της Καστοριας αλλα ειμαι αποφασισμενος για την νικη,Ομως μπαινοντας στα αποδυτηρια μαθαινω οτι τραυματιστηκε κι ο Μεσερδης.Δεν αντεχω αλλο λεω....τελικα μπηκε ο Χαβος και ξεκινησε το δευτερο ημιχρονο.Μεχρι το 65 ο Αγροτικος ειχε τον ελγχο του παιχνιδιου ομως στο 66' ειχα την εμπευση της στιγμης.Παιρνα ο Λουκας στην θεση του Μουμιν και γινεται playmeker ενω ο Γιοσιτς απο amr πηγαινει st διπλα στον Ζουρουδη αφου ο Σικαλοπουλος κουραστηκε.Ετσι ο de mattia μπαινει ως amr και πλεον απο κει παιρναν πολλες επιθεσεις.Γυρω στο 75 μετα απο επελαση του Ντε ματτια γινεται σεντρα απο τα αριστερα και ο Ανδραλας σκοραρει κανοντας το 2-2.Πανηγυρισμοι αλλα επικρατει αγωνια στο γηπεδο.Εμεις συνεχιζουμε να πιεζουμε και στο 94' με τον ιδιο τροπο γινεται σεντρα απο τον Ντε ματτια και ο Κανελινι με σουτ δινει την νικη στην ομαδα μετα απο καιρο....Πανηγυρισμοι και αισιοδοξια επικρατει στο γηπεδο...

Το μυαλο ολων βρισκεται στο επομενο εντος εδρας ματς με τον Θρασυβολο.

συνεχιζεται........
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

11-2-2007


Eιμαστε ετοιμοι για το ματς με τον Θρασυβουλο.Στην πολη χιονιζει και η θερμοκρασια βρισκεται στους 0 c.Τελικα οι Αθηναιοι δεν αντεξαν το κρυο και ηττηθηκαν με 1-0 με το γκολ του Λουκας.Στα κακα του παιχνιδιου οι τραυματισμοι των Κανωτιδη και Χαβο.

Μου φαινεται οτι πρεπει να κανω ενα ευχελαιο................ :D

Μετα απο 2 συνεχομενες νικες ξεφυγαμε απο την ζωνη του υποβιβασμου και αισιοδοξουμε για την συνεχεια.


18-2-2007

ταξιδι στον κορυδαλο για το κρισιμο ματς με την προοδευτικη αφου μας χωριζουν μοναχα 2 βαθμοι.

Ξεκινησε το παιχνιδι.Η προοδευτικη προηγηθηκε με γκολ off side...αλλα στη συνεχεια η ομαδα μου πηρε μπρος.Στο 40 ο Σικαλοπουλος με υποδειγματικη κινιση μεσα στην μεγαλη περιοχη εκανε το 1-1 ενω στο δευτερο ημιχρονο μετα απο πιεση ηρθε το 1-2 οταν ο Πετκοβιτς πηρε την μπαλα περασε εναν παικτη,σουταρε αλλα ο επερχομενος Σικαολοπουλος πηρε το ''ριμπαουντ'' και σκοραρε διαμορφωνοντας το τελικο 1-2 σκορπιζοντας χαμογελα στον παγκο των γουναραδων.

Πλεον ειμαστα στην 14η θεση και κοιταμε ψηλοτερα.....



25-2-2007

υποδεχομαστε τον πρωτοπορο εθνικο σε ενα δυσκολο ματς.Πολλες φασεις απο τις 2 ομαδες αλλα τελικα η ισοπαλια 0-0 ειναι γεγονος.
Ειμαι ικανοποιημενος που δεν χασαμε καθως επισης που απομακρυνθηκαμε 5 βαθμους απο την ζωνη του υποβιβασμου.


Περασε λοιπον ιδανικα για εμας ο Φεβρουαριος καθως πηραμε 2 νικες και μια ισοπαλια.Πλεον ετοιμαζομαστε για το ματς με τον Αστερα στην Τριπολη...........

Επανηλθαν στις προπονησεις οι Λυμπεροπουλος,Σολακης ,Χασιωτης που ηταν τραυματιες.



4-3-2007

τελικα το παιχνιδι με τον Αστερα εξελιχθηκε σε πραγματικο πολεμο αφου οι Αρκαδες μας τραυματισαν 4 παικτες (λουκας,κανελινι,ντε ματτια.ζουρουδη) :roll: ....ητττηθηκαμε 1-0 αν και στο τελος ο Σικαλοπουλος εχασε τετ α τετ απο αυτα που δεν χανονται.....


για δευτερη φορα η θεση μου στην ομαδα ειναι ανασφαλης και δυσκολα θα τελειωσω την χρονια στον παγκο των γουναραδων.....


11-3-2007

Αν και ειναι Μαρτιος στην Καστορια χιονιζει και εχει -2c(αυτα μονο στο fm γινονται γιατι εχουμε κατι χρονια να δουμε πολυ χιονι εδω...)

τελικα ουτε ο Εθνικος Αστερας αντεξε και κερδισαμε με 2-1 με τα γκολ των Μουμιν και Πετκοβιτς.


19-3-2007

ταξιδι στην κομοτηνη,,,,,για τον παιχνιδι με τον πανθρακικο......

το παιχνιδι ξεκινησε με δυο καλες φασεις για εμας αλλα ο πανθρακικος προηγηθηκε επειτα απο σουτ του Αγαθοκλεους.Ομως εμεις απαντησαμε 2 φορες πρωτα με τον Λουκας και στη συνεχεια με τον Μουμιν,....Στο δευτερο ημιχρονο ο Πανθρκικος πιεσε αλλα οι προσπαθιες τους σταματουσαν στον βραχο που ακουει στο ονομα Μυρωνιδης.Μεγαλη νικη λοιπον και κοιταμε πλεον την εισοδο στην δεκαδα.


Περασε λοιπον και αυτος ο μηνας με την διοικιση να μενει ευχαρστημενη απο την αποδοση της ομαδας του 2 τελευταιους μηνες.

Επομενο ματς την πρωταπριλια με το χαιδαρι εντος εδρας...........


συνεχιζεται..........
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1-4-2007

κι ομως δεν πρωταπριλιατικο αστειο.....ο προεδρος μου εκανε προταση για ανανεωση της συνεργασιας μας μεχρι το 2010 βαζοντας τελος στα σεναρια που ελεγαν για ενδεχομενη απολυση μου.Φυσικα και την αποδεχτηκα. 8)

Το παιχνιδι με το Χαιδαρι μολις εχει αρχισει...και οι φιλοξενουμενοι εχουν την πρωτοβουλια των κινισεων που ομως δεν μετουσιωνεται σε γκολ.Τελικα μενουμε στο 0-0 που μας αφηνει ικανοποιημενους.


15-4-2007

Καλαματα - Καστορια 4-1

το σκορ τα λεει ολα.Η χειροτερη εμφανιση μας.Το γκολ της τιμης το πετυχε ο Σολακης.


22-4-2007

αν και ειχαμε τον ελεγχο στο πρωτο ημιχρονο τελικα δεχτηκαμε το γκολ στο 45'.τα ιδια και στο δευτερο ......ειχαμε τον ελεγχο αλλα φαγαμε και δευτερο.Τελικο σκορ 0-2....



28-4-2007

Καλλιθεα-Καστορια 2-0.............2 αμυντικα λαθη ηταν αρκετα για την ηττα.......


Πλησιαζουμε παλι στην ζωνη του υποβιβασμου και ανησυχω.....


7-5-2007

Καστορια -Βεροια

κι ενω προηγουμασταν με 1-0 απο γκολ του κανωτιδη,,,το κορακι μας εσφαξε.....στο 50 δινει πεναλτι και κοκκινη στον Λυμπεροπουλο.Οι αλλοι 2 τερματοφυλακες ειναι τραυματιες ως συνηθως...ετσι μπηκε ο Πετκοβιτς τερμα.Τελικο σκο 1-3

τελικα η διαιτισια υπαρχει και στο fm εκτος απο την πραγματικοτητα......


μαχη πλεον για τον υποβιβαμσο...ειμαστε 3 ομαδες με 33 βαθμους που κυνδινευουν.μια απο αυτες θα πεσει..ενω οι αλλες δυο ειναι σιγουρες....

4 αγωνιστηκες εχουν μεινει.....



13-5-2007

κρισιμο ματς με τον Ηλυσιακο.Τελικα δεν τα καταφεραμε....χασαμε 1-0 και πλεον κινδυνευουμε αμεσα....

τα επομενα ματς ειναι πολυ δυσκολα....


20-5-2007

υποδεχομαστε τον πρωτοπορο Λεβαδειακο.Αν και προηγηθηκαμε με το γκολ του Μουμιν τελικα ισοφαριστηκαμε στο 70' και πηραμε τον βαθμο της ισοπαλιας....


27-5-2007

αγωνια επικρατει στους φιλαθλους της Καστοριας που ακολουθουν την ομαδα στα Γιαννενα για το κρισιμο ματς με τον ΠΑΣ.Τελικα δικαιωθηκαν για την επιλογη τους.Νικησαμε 1-2 με 2 γκολ του Γιοσιτς και ετσι σωθηκαμε και μαθηματικα....το επομενο παιχνιδι δεν θα εχει μαθηματικο ενδιαφερον.....

3-6-2007

τελευταιο ματς για φετος με την νικη βολου....το παιχνιδι δεν ειχει βαθμολογικο ενδιαφερον....και ετσι εληξε ισοπαλο 1-1.το γκολ για εμας σημειωσε ο Μαρκο Γιοσιτς.....

Εδω η βαθμολογια της σεζον 2006-2007.


[img]http://www.imageshack.gr/images/tkmdliz ... hijjdv.jpg[/img]
Last edited by Josh91 on Sun Jul 08, 2007 8:55 pm, edited 1 time in total.
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λοιπον......η πρωτη σεζον τελειωσε σε χρονο ρεκορ για τα δικα μου δεδομενα.........

εχετε λοιπον την δυνατοτητα να μου υποβαλλεται οποιαδηποτε ερωτηση θελετε μεχρι την ενατξη της επομενης σεζον.....

Επισης,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν απαντουσατε στο poll που θα βαλω εντος ολιγων λεπτων....

Ευχαριστω...........
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
terrygitsos
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:36 pm
Football Manager της ομάδας: Καστορια κ Brazil στο fm 2005!
Αγαπημένη Ομάδα: Chelsea, Kastoria, Kalamaria
Location: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Αρε κ....λοφαρδε! Τη γλιτωσες τη βουτια (πνιγμο). Αν και σου αξιζει αφου δεν πηραμε το πρωταθλημα.
ΟΥΣΤ!!! Δεν ειναι για σενα το ΦΜ αγορι μου. Αντε για DOTA!!!
Life is not about waiting for the storm to pass, but learning to dance in the rain...

Όρκος του Φαϊτκλαμπίτη:
Ορκίζομαι να φυλάττω πίστη στην εκπομπή, υπακοή στους κανόνες της, υποταγή στο Γιάννη Τσαούση, να μισώ τους Πουρκουάδες και τους απανταχού στη γη τρυφερούς, να τιμώ μέχρι την τελευταία ρανίδα της σοβαρότητας μου τη φράντζα του Μάκη και τη χαίτη του Κώστα, να αφήνω ήσυχη την ΑΕΚ μωρέ και να ενεργώ εν γένει ως πιστός και λαλημένος φαϊτκλαμπίτης
Image
User avatar
phidias
Backup
Backup
Posts: 816
Joined: Sun Nov 06, 2005 11:29 am
Αγαπημένη Ομάδα: Παναθηναικος
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Coach δεν νομίζετε οτι η πρώτη σεζόν ηταν αποτυχημένη, μη πώ για κλάματα?? Η διοίκηση δεν τα πήρε??
ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13!

Οι αναλύσεις του Αλέφαντου με τα σουμπουτέο στο τηλεάστυ μας μαθαίνουν ποδόσφαιρο
User avatar
Josh91
Asst Researcher Καστοριάς
Asst Researcher Καστοριάς
Posts: 1156
Joined: Sat Mar 03, 2007 10:32 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Καστοριά
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="phidias"]Coach δεν νομίζετε οτι η πρώτη σεζόν ηταν αποτυχημένη, μη πώ για κλάματα?? Η διοίκηση δεν τα πήρε??[/quote]

Αυτος ηταν ο στοχος της διοικισης....η παραμονη,,,,για αυτο και μου εκανε προταση για ανανεωση....και δεχτηκα....

Αλλα για μενα ηταν αποτυχημενη η σεζον........

Απο οτι βλεπω παντως οι περισσοτεροι θελετε να σταματησω......


Θα περιμενω παντως λιγες ωρες ακομα για να παρω τις αποφασεις μου σχετικα με το μελλον της ιστοριας...
Scout ΚΑΣΤ ΟΡΙΑ

http://kastoria-fcnews.blogspot.com/

To πρώτο ηλεκτρονικό ιστολόγιο που άπτεται των θεμάτων της ΠΑΕ Καστοριάς και της ευρύτερης αθλητικής ζωής του νομού βρίσκεται από σήμερα , Κυριακή 26 Ιουλίου 2009, στον αέρα και σας περιμένει...!
Post Reply

Return to “Ιστορίες FM2007”