MK Dons : Η περιπετεια αρχιζει........

Πείτε για τα πρωταθλήματα, τα κύπελλα, τις "κόντρες" στην Ευρώπη που ζείτε στον κόσμο του FM...Γράψτε ΙΣΤΟΡΙΑ!
Locked
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να γραψω και εγω την δικη μου ιστορια ..... ειναι η πρωτη φορα που δοκιμαζω κατι τετοιο οποτε για τυχον λαθη ελπιζω στην επιεικια σας :-D
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Όταν δεχτηκα το τηλεφωνημα απο τον Pete Winkleman ημουνα σε μια φαση περιεργη.....συγκεκριμενα μολις ειχα γυρισει απο τις ολιγοήμερες διακοπες μου και εψαχνα να βρω καποιο τροπο να βγαλω τα προς το ζειν.....

Όταν μου ειπε οτι θελει να αναλαβω τους Ντονς στην αρχη νομιζα οτι μου κανει πλακα.....που με ηξερε????? εγω (Michael Stamat) μολις ειχα τελειωσει την σχολη προπονητικης οπου πηγα γιατι δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω και μετα απο 3 μηνες που πηρα το χαρτι ερχεται προταση για δουλεια??? με τα πολλα κανονησαμε ενα ραντεβου για την επομενη μερα το πρωι στα γραφεια της ομαδας.....

Πριν φτασω στο σημειο της συναντησης νομιζω οτι πρεπει να πω καποια πραγματα για μενα.....

Ονομαζομαι michael stamat και ειμαι 29 ετων γεννηθηκα στην αγγλια απο αγγλο πατερα ενω η μανα μου ηταν απο το καμερουν (εξου και η διπλη υπηκοοτητα). στην σχολη προπονητων πηγα επειδη , οπως ειπα και νωριτερα , δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω εκεινη την χρονικη στιγμη......και να που μου ηρθε προταση για δουλεια........
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ : επειδη ειμαι νεος στο παιχνιδι εκανα καποιες μικροαλλαγες με τον εντιτορ στην ομαδα.....για την ακριβεια εσβησα το χρεος που εχουν οι ντονς και ανεβασα την τιμη του εισητηριου αλλα και τον μεσο ορο των φιλαθλων
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι λοιπον εφτασα στα γραφεια της ομαδας την επομενη μερα το πρωι..... ο πρεοδρος με περιμενε με ανηπομονησια.....αφου συστηθηκαμε και επισημα με πηγε στο γραφειο......

μπηκε αμεσως στο θεμα....
Πρ : κοιτα να δεις σε θελουμε για προπονητη στην ομαδα.....η πτωση απο την L1 δεν μου αρεσε καθολου και θελω η ομαδα να παλεψει για την ανοδο και παλι
MS : Ολα καλα προεδρε αλλα εμενα απο που με "ξεθαψες"???
Πρ : Α ναι σωστα....μας ειπε για σενα καποιος γνωστος σου.....ο Βασιλης ο Τζινης......
MS : ο Βασιλης???????? Βρε τον απιθανο μεχρι εδω εφτασε η χαρη του.....
Πρ : λοιπον τι λες??? θα αναλαβεις την ομαδα???
MS : και το ρωτας προεδρε??? φυσικα!!!!!!!!

ετσι και εγινε.......υπεγραψα συμβολαιο ενος ετους με απολαβες 7250€ / βδομαδα

ΥΓ : για να μην αφηνω ερωτηματικα νομιζω οτι πρεπει να αναφερω ποιος ειναι ο Βασιλης Τζινης......αυτος ειναι ενας αθλητικογραφος κολληταρι μου ο οποιος εχει τεραστιες γνωριμιες παγκοσμιως.....ενα πραγμα σαν τον Ζαχαβι δηλαδη.....Προσπαθω εδω και καιρο να τον πεισω οτι ΠΡΕΠΕΙ να ασχοληθει με το μανατζεριλικι παιχτων αλλα μου λεει οτι του αρεσει να κοιταει απ εξω και να γελαει καθε φορα που βλεπει κατι περιεργο σχετικα με παιχτες , ειδησεις και μεταγραφες....επισης εχει ενα αμφυτο ταλεντο στο να βρισκει τους παιχταραδες του μελλοντος
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ετσι λοιπον αφου υπεγραψα καλεσαμε τα media για την ανακοινωση-παρουσιαση μου......
Ολα καλα εκει...

κατι δεν μου κολλουσε....κατι ειχαμε ξαχασει να συζητησουμε με τον προεδρα....αυτα σκεφτομουν οταν η ερωτηση του δημοσιογραφου με επανεφερε στην πραγματικοτητα....
Δημ : κ. Stamat πιστευετε οτι μπορειτε να ανεβασετε κατηγορια την ομαδα???
MS : κοιταξτε να δειτε ακομη δεν μπορω να πω τπτ....πρεπει να γινει πολυ δουλεια απο μερους μου σιγουρα...το βασικοτερο ειναι να μαθω τους παιχτες της ομαδας....φυσικα καποιους τους ξερω αλλα θα πρεπει να τους μαθω ολους....ακομη δεν μπορω να απαντησω σε τετοια ερωτηση...Παντως δινω τον λογο μου οτι θα παλεψω για το καλυτερο...

Μαλλον τους επεισε η απαντηση μου αφου κανεις δεν ειχε να ρωτησει κατι αλλο.....τους ευχαριστησα και φυγαμε με τον προεδρα για το γηπεδο οπου θα συναντουσα για πρωτη φορα τους παιχτες μου....

παντως ακομη τριγυριζε στο μυαλο μου οτι κατι εχουμε ξεχασει......
OFI4
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1315
Joined: Sat Aug 11, 2007 6:26 pm
Football Manager της ομάδας: Basingstoke Town
Αγαπημένη Ομάδα: Ο.Φ.Η., Basingstoke Town
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="filologos"]ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ : επειδη ειμαι νεος στο παιχνιδι εκανα καποιες μικροαλλαγες με τον εντιτορ στην ομαδα.....για την ακριβεια εσβησα το χρεος που εχουν οι ντονς και ανεβασα την τιμη του εισητηριου αλλα και τον μεσο ορο των φιλαθλων[/quote]

:karta: Αλλα ενταξει αφου εισαι νεος δεν πειραζει και τοσο. Keep writing. :victory:
Last edited by OFI4 on Fri Sep 21, 2007 12:25 pm, edited 1 time in total.
gera
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 627
Joined: Fri Oct 20, 2006 10:13 am
Location: Πεύκη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ωραιος φιλε προχόρα κι εμείς παρακολουθούμε! :victory:
υπογραφή "Πρίφτης"

"Θα ήθελα να γνωρίσω αυτόν που εφηύρε το σεξ για να δω πάνω σε τί εργάζεται αυτόν τον καιρό."
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="OFI4"][quote="filologos"]ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ : επειδη ειμαι νεος στο παιχνιδι εκανα καποιες μικροαλλαγες με τον εντιτορ στην ομαδα.....για την ακριβεια εσβησα το χρεος που εχουν οι ντονς και ανεβασα την τιμη του εισητηριου αλλα και τον μεσο ορο των φιλαθλων[/quote]

:karta: Αλλα ενταξει αφου εισαι νεος δεν πειραζει και τοσο. Keep writing. :victory:[/quote]

ωραια....η επιεικια σε ολο της το μεγαλειο :-P
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ετσι λοιπον εφτασα στο γηπεδο οπου μετα απο τηλεφωνημα μου ο βοηθος μου τους ειχε καλεσει ολους....και οταν λεμε ολους εννοουμε τους παντες.....μικροι , μεγαλοι , coach , psyshios κτλ κτλ κτλ......

ηθελα να εχω μια πρωτη γνωριμια με ολη την ομαδα και το τεχνικο τιμ.....

δεν ειχα και πολλα να τους πω.....τους ειπα οτι μαζι θα ειμαστε για την νεα χρονια και οτι ελπιζα να μην ειναι πρωτη και τελευταια.....με καλοσωρισαν στην ομαδα και τους εδωσα ρεπο για το υπολοιπο της ημερας αφου επρεπε να μιλησω με ολο το τιμ και ειδικα με τον προπονητη για να ενημερωθω για τους παιχτες και την κατασταση την οποια βρισκονται.........

Ο προεδρας στο ακουσμα του ρεπο με στραβοκοιταξε αλλα του ειπα οτι το εχω σαν αρχη την πρωτη μερα στην δουλεια να τους αφηνω ελευθερους (προλογος βεβαια αφου ηταν η πρωτη φορα που επιανα οποιαδηποτε δουλεια...ποσο μαλλον δουλεια οπου να ειχα και "υφισταμενους")

προχωρησα προς τα γραφεια μαζι με τον βοηθο μου και αυτο το κατι που ειχα ξεχασει συνεχως τριγυριζε στο μυαλο μου...... "τι ξεχασα ρε γμτ τι????"
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ξαφνικα ακουω το κινητο μου να χτυπαει ....... και τον βοηθο μου να με λοξοκοιταζει (δεν ειναι και οτι πιο συνηθησμενο να ακους για ringtone το θεμα απο το saw).....

Κοιταω την οθονη
ΑΜΠΑΛΟΣ
απαντηση αποριψη

Ωπα λεω ο Βασιλης......

MS : παρακαλω
ΒΤ : τι παρακαλας ρε ανυπαρκτε???? να ευχαριστεις επρεπε που σε πηρα απο τα αζητητα και σε εκανα και προπονητη τρομαρα σου
ΩΧ αρχισαμε απο νωρις το δουλεμα
MS : Ελα ρε αμπαλε.....ρε συ προειδοποιει ο κοσμος πριν κανει τετοιες κινησεις...νομιζα οτι μου εκαναν πλακα...
ΒΤ : αν σε προειδοποιουσα θα χαλαγε ολο το σκηνικο....Τι λεει?? πως πας???
MS : να εδω με τον βοηθο παμε στα γραφεια να μιλησουμε λιγο για την ομαδα...να μαθω 5-10 πραγματα...
ΒΤ : και 50 χρονια να σουμιλανε εσενα.......
MS : παντως thanks για την δουλεια
ΒΤ : ασε τα thanks ρε....μεταξυ μας μεταξα
MS : αν ειναι 5 αστερων και πανω κατι γινεται
ΒΤ : βρε ουστ....ειχες και στο χωριο σου στο καμερουν 5 αστερων??? anyway fax διαθετει το καταστημα???
MS : ναι...μισο
Προς βοηθο : πες μου λιγο το νουμερο του φαξ σε παρακαλω
Βοηθος : 658985444
MS : ελα αμπαλακο.... γραφεις??? 658985444
ΒΤ : οκ το σημειωσα.....σε κανα 10λεπτο θα σου στειλω κατι...
MS : περιμενω....Αντε σε αφηνω να κανω και κανα φραγκο δουλεια
ΒΤ : οκ ρε τα λεμε....byeeee
MS : Byeeee
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

μπηκαμε μεσα στα γραφεια με τον βοηθο μου αμεσως αρχισε να μου λεει διαφορα και σιγα σιγα αρχινα να μπαινω στο κλιμα.....η ομαδα ηθελε ενισχυση απ οτι μπορουσα να καταλαβω....

ξαφνικα χτυπησε το φαξ..... Ο Βασιλης σκεφτηκα....σηκωθηκα και πηρα στα χερια μου την σελιδα που βγηκε απο το μηχανημα.....

τι θα μπορουσε να στειλει ο βασιλης???
1) μια λιστα με παιχτες που μου προτεινε
2) κανα απο τα γνωστα καλα του φαξ οπου "επαινει" τις προπονητικες μου ικανοτητες
3) απλα μια κενη σελιδα (τα κανει κατι τετοια)

Τελικα ηταν το πρωτο.....

και τοτε αρχισαν να βαρανε καμπανακια στο κεφαλι μου

ΑΜΑΝ!!!!!!!! ΝΑ ΤΙ ΞΕΧΑΣΑ.....Δεν μου ειπε τπτ για μπατζετ ο προεδρας!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αμεσως πηρα τηλ τον προεδρα.....

MS : ελα προεδρε
Πρ : ελα Michael.....τι εγινε εχουμε καποιο προβλημα???
MS : να σε πω ρε προεδρε...μηπως ξαχασαμε κατι???
Πρ : σαν τι???
MS : Μπατζετ για καμια μεταγραφη θα εχει ή οχι???
Πρ : Α ναι σωστααααααααα...το ξεχασα αυτο.....εχεις δικιο.....
MS : λοιπον???
ΠΡ : τι λοιπον??
MS : ποσα???
Πρ : χμμμμμμμμμμμμμ
αν αρχισαμε απο τωρα τα χμμμμμμ την βαψαμε
Πρ : οκ παρε τωρα 725,000 (ειπαμε δεν εχει χρεη η ομαδα αλλα εχει και αρκετα εισητηρια) και αν χρειαστει κατι παραπανω κατι θα κανουμε
MS : οκ προεδρε .....να ξερω και εγω που βρισκομαι....


αφου λοιπον εμαθα και το μπατζετ ειπα να ριξω μια ματια στο ροστερ αλλα και στο φαξ του Βασιλη
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Last edited by filologos on Fri Sep 21, 2007 1:57 pm, edited 1 time in total.
Φόντας
Amateur
Amateur
Posts: 117
Joined: Sat Sep 08, 2007 10:12 am
Location: στον κοσμο μου
Has thanked: 0
Been thanked: 0

καθολου ασχημη ιστορια συνεχισε οσο για τον εντιτορ αμα εβαλες κατα μεσο ορο 200000 θεατες θα γινεις ο νεος αμπραμοβιτσ τεσπα συνεχισε ετσι
ΠΑ.ΣΥ.ΕΠΑ
πανελληνιος συλλογος επαναστασης

Γενικός.Γραμματέας Φόντας [4 ψηφοι]
Επιτρόποι επανάστασης ειχαμε ισοψηφια αναμεσα σε 3 ατομα αρα εκλεγονται και οι 3ις
kourtembeu [2 ψηφοι]
Matthew21 [2 ψηφοι]
dimitris20 [2 ψηφοι]
Επιτιμα-ισότιμα μελη
ofi 4 [2 ψηφοι]
istath [1 ψηφος]

αφου επιβαλουμε την δημοκρατια στο φμ γκρις θα ακολουθησουν και αλλα σαιτς

στειλτε μου μηνυμα τωρα

Στα όπλα χωριανοί!!!

Nembe Μπες ΤΩΡΑ
User avatar
filologos
First Team Regular
First Team Regular
Posts: 1485
Joined: Thu Aug 02, 2007 10:58 pm
Football Manager της ομάδας: Juventus , Dortmunt
Αγαπημένη Ομάδα: Aris
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Φόντας"]καθολου ασχημη ιστορια συνεχισε οσο για τον εντιτορ αμα εβαλες κατα μεσο ορο 200000 θεατες θα γινεις ο νεος αμπραμοβιτσ τεσπα συνεχισε ετσι[/quote]


οχι ενταξει...ειπαμε αλλα οχι και ετσι.....εβαλα 15000 μ.ο.///μπορει να ειναι πολυ για L2 αλλα οκ

ΥΓ επειδη ειχα ηδη προχωρησει το παιχνιδι πριν αποφασισω να γραψω την ιστορια (ειμαι καπου μεσα αυγουστου) θα παραθεσω σε επομενο ποστ τις μεταγραφες , το συστημα , αλλα και τα απο τελεσματα των φιλικων....τα παιχνιδια που εχω παιξει για το πρωταθλημα θα ακολουθησουν μετα σε ξεχωριστο ποστ πιο αναλυτικα
Locked

Return to “Ιστορίες FM2007”