Άλλη προπόνηση για DM, άλλη για MC και άλλη για AMC;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Χωρίς να σνομπάρω τα παιδιά και τα προγράμματα τους θεωρώ ότι είναι πιο συνετό να φτιάξω δικά μου προγράμματα προπονήσεις. Θεωρείτε υπερβολή να κάνω άλλο πρόγραμμα για τους DM, άλλο για τους Μ RLC και άλλο για τους AM RLC. Σε όλα τα προγράμματα που βλέπω στο forum όλοι οι μέσοι είναι σε 1 πρόγραμμα αλλά δεν μπορεί ο Στολτίδης να κάνει την ίδια προπόνηση με τον Τζόλε πχ! Τι λέτε;
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

πιο παλια εφτιαχνα DM και AM αλλα πρεπει να εχεις τουλαχιστον 3 σε καθε προγραμα (το ειχα διαβασει σε ενα αλλο forum) ειναι καλυτερα DM και AM!!!!εγω παιζω 4-4-2 και εχω μονο 2 DM και 8 AM και M δεν μπορω να φτιαξω ξεχωριστο για τους DM. οταν επαιζα 3DC-1DMC-3MRLC-1AMC-2ST ειχα ξεχωριστα προγραμματα!εχω δει και ενα αλλο.ξεχωριστα προγραμματα για DMC, (AMC/MC) και W (πλαγιους)!!!το ιδιο μπορει να γινει και με την αμυνα αλλο προγραμμα για τους DC και αλλο για DRL(χρειαζονται και attacking στοιχεια crossing etc.)αν εχεις αρκετους παιχτες κατα την γνωμη μου φτιαξε ξεχωριστα προγραμματα!
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εκεί που σκεφτόμουνα να κανω προγραμμα GK, Defenders, Attacking Mid, Defending Mid και Attackers τωρα θα βάλω και τους πλάγιους!!! 2 μέρες θα μου πάρει αλλα θα το φτιάξω!!! :yea:
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

το δυσκολο δεν ειναι απλα να το φτιαξεις το δυσκολο ειναι να δουλευει κι'ολας..... :D
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Μην φτιαξετε παιδια και 11 διαφορετικα προγραμματα...

Πρωσοπικα τα 4 προγραμματα βασικα πιστευω οτι χρειαζονται

Ειναι λαθος ο διαχωρισμος DM & AM απο την αποψη οτι οι AMC πρεπει να ξερουνε και να μαρκαρουνε.Αμα τους φτιαχνεται μονο το flair και το creativity θα καταληξετε καποια στιγμη σαν τον ΟΣΦΠ με 7 να μαρκαρουνε και οι 4 να βλεπουνε.

ΙΜΟ
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
alexzzz
Trialist
Trialist
Posts: 96
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:16 pm
Location: Καβάλα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="zidane72003"]Μην φτιαξετε παιδια και 11 διαφορετικα προγραμματα...

Πρωσοπικα τα 4 προγραμματα βασικα πιστευω οτι χρειαζονται

Ειναι λαθος ο διαχωρισμος DM & AM απο την αποψη οτι οι AMC πρεπει να ξερουνε και να μαρκαρουνε.Αμα τους φτιαχνεται μονο το flair και το creativity θα καταληξετε καποια στιγμη σαν τον ΟΣΦΠ με 7 να μαρκαρουνε και οι 4 να βλεπουνε.

ΙΜΟ[/quote]

Ολυμπιακό εχω !!! \:D/
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

απλα δινεις εμφαση σε μερικα στοιχεια.στους AM δεν θα βγαλεις τελειως το defeding απλα θα ειναι λιγοτερο απο το attacking. οι DM θα εχουν λιγο set pieces etc.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

[quote="elias_180200"]απλα δινεις εμφαση σε μερικα στοιχεια.στους AM δεν θα βγαλεις τελειως το defeding απλα θα ειναι λιγοτερο απο το attacking. οι DM θα εχουν λιγο set pieces etc.[/quote]


Για να το κανεις αυτο παντως καλα χρειαζεσαι(αμα εχεις 6 συστηματα προπονησης)περιπου 10 καλους προπονητες...Θα ελεγα 12 αλλα λεω 10.Δε ξερω ποσους εχει ο ΟΣΦΠ και αν επιτρεπει το Board του να παρει αλλους παντως εγω 6 συστηματα τα βρισκω πολλα γενικα.Αν βλεπετε παντως οτι σας βγαινει καλυτερα συνεχηστε το
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

8 χρειαζεσαι οσα ειναι και οι κατηγοριες προπονησης(aerobic etc.)σε καμια βδομαδα θα ξερουμαι αν λειτουργησει...
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

[quote="elias_180200"]8 χρειαζεσαι οσα ειναι και οι κατηγοριες προπονησης(aerobic etc.)σε καμια βδομαδα θα ξερουμαι αν λειτουργησει...[/quote]

Θα βγαλεις 5 αστερια με 8 προπονητες και να εχεις και Light work load?τι εισαι?Θεος?
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
elias_180200
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 261
Joined: Sat Oct 21, 2006 3:00 pm
Football Manager της ομάδας: OSFP
Αγαπημένη Ομάδα: PAS-OSFP
Location: Πετρουπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

με 9.μεχρι και 28 παιχτες 4-5 αστερια σε ολα και work load light.πως κανω upload φωτο απο το παιχνιδι για να στο δειξω?
User avatar
gudaman
Amateur
Amateur
Posts: 207
Joined: Sat Aug 20, 2005 4:06 am
Football Manager της ομάδας: Πανιώνιος, Verona, Perugia,
Αγαπημένη Ομάδα: Πανιώνιος
Location: Athens P. Faliro
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="zidane72003"]
Θα βγαλεις 5 αστερια με 8 προπονητες και να εχεις και Light work load?τι εισαι?Θεος?[/quote]

http://www.fmgreece.gr/phpBB2/viewtopic ... 24&start=0

Γιατί σου φένεται περίεργο;Και εγώ εχω 5 αστερια σε ολες τις κατηγοριές με Light work load και εχω 8-9 προπονητες
nteminio
Trialist
Trialist
Posts: 52
Joined: Mon Apr 12, 2004 11:00 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

εγω παλι απο τα παλλια cm εως σημερα φτιαχνω 2 για καθε θεση (dc, drl+dmc, amc+amrl, sc). 1 εχω τους βασικους με medium και στο αλλο τις αλλαγες μου με hard.Προς το παρόν δουλευει τελεια και οι αναπληρωματικοι ανεβαζουν πολυ τα stats τους εστω και αν δεν παιζουν, τραυματισμους τρελους δεν εχω και εννοειτε οτι αν καποιος αναπληρωματικος παιζει βασικος για 2+ αγωνες τον βαζω στο προγραμμα των βασικων.
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4348
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Επειδή η άμυνα ξεκινά από την επίθεση, θεωρώ απαραίτητο να μπορεί & το 10άρι να μαρκάρει (όχι βέβαια όσο ο DM αλλά ούτε να μαρκάρει με τα μάτια).
Επιπλέον θεωρώ οτι δεν πρέπει σε καμία κατηγορία training (εκτός απ'τη pre-season period) η μπάρα (fitness, aerobic, technique, attacking etc) να είναι τέρμα δεξιά. Χρειάζεται π.χ & ο άμπαλος DC να ξέρει να κάνει 1 στοιχειώδες control ή ο ST να κάνει 1 σωστό tackling & γενικώς οι παίκτες να βγαίνουν όσο το δυνατόν πιο ολοκληρώμένοι μέσα από το πρόγραμμα προπόνησης. Η απόλυτη εξειδίκευση δεν είναι πάντα ο καλύτερος οδηγός όταν φτάνει στα όρια της υπερβολής.
spinrad
Trialist
Trialist
Posts: 19
Joined: Wed Nov 22, 2006 7:17 pm
Football Manager της ομάδας: Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="elias_180200"] πρεπει να εχεις τουλαχιστον 3 σε καθε προγραμα (το ειχα διαβασει σε ενα αλλο forum) [/quote]

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κατι τετοιο δεν ισχυει .
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that."
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”