Coach attributes...

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
Red Viper
Trialist
Trialist
Posts: 13
Joined: Sat Sep 02, 2006 3:36 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ξερει κανεις γιατι μετα απο 2-3 μηνες σε καποιους προπονητες κοουτς πεφτουν τα attributes τους με αποτελεσμα να πεφτει και η ποιοτητα(αστερακια) της προπονησης???

Επισης ρε παιδια ειλικρινα...εχετε δει βελτιωση στους παιχτες σας???Εγω εχω στην Sheffield United me top training facilities kai excellent youth, 5 αστερια σε ολους τους τομεις,νορμαλ workload me high sta attack,tactics kai ball control τους Cardenas και Guardado(πολλα υποσχομενοι παιχτες) 3 χρονια τωρα και εχουν μεινει ακριβως οπως ηρθαν.Mono o Cardenas εχει ανεβασει ενα βαθμο τα φυσικα attributes και ενα το creativity!!!Γενικα σε καμια ομαδα δεν εχω δει παιχτη να χει προοδευσει,οχι μονο στην δικη μου.Με χει απογοητευσει.Ειναι σαν να μενει στασιμο και να μην υπαρχει αναπτυξη και βελτιωση!
niwem
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Dec 12, 2005 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εμενα το ιδιο ρε παρεα, και δεν ξερω το συμβαινει, εχω ολυμπιακο και εχω κανει επενδηση σε ολα της προπονησης και 5 αστερακια εχω σε ολουσ αλλα με τιποτα δεν βελτιωνονται. εχω κατεβασει και ετοιμα προγρματακια προπονησης απο το internet αλλα και παλι τιποτα

μα τι γινεται? μπορει να το εξηγησει καποιος?καποιο πρβλημα θα υπαρχει, δεν μπορει!εσεις ρε παιδια σας παει μια χαρα?
niw
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4348
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

υπομονή μέχρι να βγει το νέο patch...
niwem
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Dec 12, 2005 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

δηλαδη συμβαινει σε αρκετους ε?
niw
User avatar
Antonis sketo
Manager
Manager
Posts: 4348
Joined: Tue Oct 10, 2006 10:40 am
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για την ακρίβεια σε όλους :x
Είναι κατά γενική ομολογία το πιο σπαστικό bug φέτος στο παιχνίδι.
Φαντάζομαι πως δεν θα αργήσει η S.I να βγάλει το patch.
Προς το παρόν, εφόσον έτσι & αλλιώς δεν ανεβαίνουν τα attributes, φρόντισε να προπονείς τους παίχτες σε χαλαρώτερους ρυθμούς να αποφεύγεις τουλάχιστον τους πολλούς τραυματισμούς :wink:
User avatar
Gorgeous Cow
Backup
Backup
Posts: 987
Joined: Sun Oct 22, 2006 2:45 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Red Viper"]Ξερει κανεις γιατι μετα απο 2-3 μηνες σε καποιους προπονητες κοουτς πεφτουν τα attributes τους με αποτελεσμα να πεφτει και η ποιοτητα(αστερακια) της προπονησης???
[/quote]

Ειπα και γω οτι απο το πολυ το καψιμο αρχιζω και τα παιζω..
εκει που ειχα 5 αστερια σε ολα, τα περισσοτερα πεσανε στο 4 και τα set pieces sto 3!
Αφου νομιζα οτι εκανε ανακατανομη το παιχνιδι απο μονο του και προσπαθουσα να τα ξαναφτιαξω. Ελα μου που δεν μπορουσα. Αφου τα πηρα και αρχισα τις απολυσεις. :-P
Τωρα ξαναειμαι στο 5...

Οσο για τους παιχτες, εχω δει μεγαλη βελτιωση σε αρκετους υποσχομενους. Και παλι καλα, γιατι με τα 3 και 4 που μου βγαζει σε stamina kai natural fitness, δεν θα μπορουσα να βαλω τα φυντανια μου να παιξουν στην πρωτη ομαδα.
Πιστευω οτι παιζει μεγαλο ρολο το motivation του προπονητη και το discipline, οποτε οταν τους αγοραζω, εκτος απο τα πολυποθητα 5 αστερακια, τα κοιταζω και αυτα.
Επισης και το working with youngsters, γιατι εχω κοινους coach για μεγαλους και μικρους.
Συμπερασμα, βρισκω προπονητες δυσκολα. Χεχε.
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κι εγώ εχω το προβλημα με τους προπονητες. Συγκεκριμένα στον Ulf Kirsten από τα μέσα της σεζον το attacking έπεφτε από 20 σε 19... Πάντως για τον Cardenas έχω να πω πως είναι από τους πιο υποσχόμενους παικτες και τουλάχιστον σε μένα έχει ανεβάσει όλα του τα attributes. Ειδικά τα technical του έχουν ανέβει 3-4 το καθένα σε πολυ μικρό διάστημα.
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

User avatar
kapoios
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 678
Joined: Wed Feb 01, 2006 4:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ahtletic Bilbao
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός
Status: Victorious Athletic celebrates famous Quadraple!
Location: Αιγάλεω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Και γω τα ιδια βλεπω.Βεβαια εχω δει και κατι πραγματικα ωραιο.Σε περιπτωση που καποιος παιχταρας σας κανει tutorial σε εναν υποσχομενο νεαρο παιχτη τα attributes του πιτσιρικα ανεβαινουν θεαματικα.Σε περιπτωση που δεν γινεται tutorial ο νεαρος παιχτης οταν φτασει τα 20 με 21 ξαφνικα τα ποσοστα του ανεβαινουν απιστευτα πολυ.Αυτο μου εγινε στον Κερλον στον Ολυμπιακο.Μεχρι τα 19 με 20 του μετριος και ξαφνικα μεσα σε ενα καλοκαιρι υστερα απο καποιες συμμετοχες στην εθνικη νεων της Βραζιλιας εγινε ΘΕΟΣ!Ποιος ξερει....
Υπολογιστής, αξία : 900 € , Σύνδεση στο Ιντερνετ, αξία : 20 € Χρήση του Viber, αξία : 0 €, το να σε κρατάω απασχολημένο με αυτό το ηλίθιο μήνυμα, αξία : ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ
User avatar
guspapgr
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Mon Dec 27, 2004 10:57 am
Location: Katerini
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Περα απο αυτο ρε παιδια. Να ρωτησω κατι.

Ενας προπονητης να ασχολειται με ενα ειδος προπονησης ειναι αρκετος?
Η πρεπει να ασχολουνται με 2 και πανω ειδη προπονησης ?
Το λεω αυτο γιατι οι couch που εχω μονο αν τους αφησω ενα ειδος προπονησης φτανουν τα 5 αστερια και αν τους βαλω και δευτερο αρχιζουν και πεφτουν.
Ο προεδρος μου λεει να εχω 6 couch αλλα εγω εχω 8.
Λετε να τα παρει στο κρανος και να με δωσει ποδι?

Κατα τα αλλα ειναι ευχαριστιμενος :)
http://www.pandesia.info - Το portal της Κατερίνης
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγώ πιστεύω πως πρέπει να τους βάζεις μόνο ένα πρόγραμμα για να σου αποδίδουν και καλύτερα. Όσο για τον πρόεδρο μην ανησυχείς. Αν σου λέει 6 λογικά μπορείς να έχεις μέχρι 9. Αν δει ότι ξεφεύγεις πολύ από το νούμερο που σου έδωσε τότε απλώς μπλοκάρει την πρόσληψη του προπονητή. Με τίποτα δε σε διώχνει για κάτι τέτοια θέματα...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Fanis_gr
Trialist
Trialist
Posts: 6
Joined: Tue Dec 13, 2005 3:10 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ότι πέφτουν τα attributes δεν νομίζω να είναι bug
tbs
Trialist
Trialist
Posts: 55
Joined: Sun Nov 19, 2006 4:25 pm
Location: N.Hrakleio , Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

γενικα εχω παρατηρησει οτι τα attributes των παικτων ανεβαινουν αρκετα με καλη προπονηση και καλη πορεια της ομαδας στην αγωνιστικη περιοδο.εκεινο,ομως,που επισης συμβαινει και πιστευω να διορθωθει με το patch,ειναι οτι συχνα τα attributes παικτων με πολυ καλη φορμα μειωνονται σημαντικα χωρις λογο :karta:
Life's too important to take it seriously.
giorgos1982
Trialist
Trialist
Posts: 15
Joined: Tue Dec 28, 2004 3:40 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω ρε παιδια παιζω ελληνικο πρωταθλημα πριν βγει το πατς κ πριν λιγες μερες το εκανα εγκατασταση.Ειχα και εγω προβλημα με τα attritubes που δεν ανεβαιναν οπως ειπαν κ τα αλλα παιδια...τωρα που το εκανα εγκατασταση θα φτιαξει το bug με τα attritubes στο πρωταθλημα που ξεκινησα πριν βγει το patch η θα βλεπω τους παικτες μου να παραμενουν στασιμοι??
Baal7
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Thu May 24, 2007 2:26 pm
Location: Πατρα(Βολος)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

To οτι πεφτουν τα αστερακια προσωπικα πιστευω εχει να κανει με τα attributes του καθε coach.Εγω κοιτω να παιρνω coaches με καλο level of discipline , motivating , determination. :-D
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”