Ασχολείστε με τους μικρούς;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του FM.
Post Reply
yannis27gr
Hot Prospect
Hot Prospect
Posts: 537
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Τυχαία πήγα κι έριξα μια ματιά στην προπόνηση των μικρών (κάτω των 17) και είδα ότι από προεπιλογή είχε όλους τους προπονητές να ασχολούνται με όλους τους τομείς με αποτέλεσμα να έχει 1-2 αστεράκια μόνο. Κάθησα και το φτιαξα και τώρα έχει 4-5 για κάθε θέση.

Αξίζει που παιδεύτηκα ή τσάμπα έχασα μισή ώρα; Δε θέλω απαντήσεις με βάση τη λογική αλλά να μου πείτε αν το κάνατε και αν είδατε αποτέλεσμα.

Το facilities είναι άριστο, βρίσκομαι στον Ajax :wink: οπότε από κει είμαστε καλυμένοι.
Ραγκάτσης (ραδιοφωνικός παραγωγός): Πότε εισήχθη για πρώτη φορά το άθλημα του μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες;

Μήνυμα από φίλαθλο: Χρήστο (ραγκάτση), επανέλαβε σε παρακαλώ την ερώτηση γιατί στην Επτάλοφο δεν κατάλαβαν τη λέξη "εισήχθη"... :D :D
Τσάβεζ
Amateur
Amateur
Posts: 157
Joined: Wed Mar 14, 2007 2:22 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ναι θα εχει διαφορα 1-2 ποντους αλλα καλου κακου φτιαξε και προγραμμα προπονησης
το ποτε θα πεθανεις ειναι σαν το δαχτυλο του ποδιου σου ..

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ
padeloswp8
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 4259
Joined: Fri Jun 09, 2006 12:31 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Άρης, Juventus, Chelsea
Location: Μπουγατσοφραπεδούπολη
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Είναι πολύ σημαντικό να έχεις όσα περισσότερα αστεράκια μπορείς στην προπόνηση, είτε αυτή είναι για senior είτε για youth squad. Καλά έκανες και το κοίταξες. :wink:

Σίγουρα θα δεις βελτίωση...
H2O Polo


When I'm Good
I'm Really Good

When I'm Bad
I'm Better!

Baal7
Amateur
Amateur
Posts: 165
Joined: Thu May 24, 2007 2:26 pm
Location: Πατρα(Βολος)
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Βασικα για να ασχοληθεις με τους μικρους πρεπει να εχεις και καλους coaches!!Εγω π.χ. παιρνω μονο coaches(οχι First Team) με καλο working with youngsters ωστε να μη ξεπερνω το maximum αριθμο των προπονητων.Οι coaches αυτοι δουλευουν εξισου καλα με το Senior Team και με το Youth Team.Και κατι ακομη, τα ταλεντακια που εχεις και θες να προωθησεις στην πρωτη ομαδα σιγα σιγα τα βαζεις στη reserve team ετσι ωστε να μπορουν να κανουν την προπονηση των Senior και να παιζουν ανταγωνιστικα παιχνιδια! :-D
User avatar
TazZ
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 25477
Joined: Fri Dec 17, 2004 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Chelsea
Αγαπημένη Ομάδα: Panathinaikos
Status: I intend to spam forever. So far, so good.
Location: Ηράκλειο
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Ναι εχει μεγαλη σημασια.. Εγω εκει στοχευω.. Αγοραζω 17-18 βαση του scout genie και εχω 5 αστερια σε ολους τους τομεις και σε 2 χρονια το πολυ φευγουν ολοι με μύρια. Παρεπιπτώντως το U21 πρωταθλημα δεν το χανω ποτε, ουτε ήττα.
Tsakalaki wrote:Όσο σε ταξιδεύει ένα γκολ στο FM δε σε ταξιδεύει τίποτε άλλο.
alexanderefthimiou
Trialist
Trialist
Posts: 16
Joined: Sat Mar 11, 2006 3:20 pm
Football Manager της ομάδας: Βayern
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona
Location: BOLOS
Has thanked: 0
Been thanked: 0

[quote="Padeloswp8"]Είναι πολύ σημαντικό να έχεις όσα περισσότερα αστεράκια μπορείς στην προπόνηση, είτε αυτή είναι για senior είτε για youth squad. Καλά έκανες και το κοίταξες. :wink:

Σίγουρα θα δεις βελτίωση...[/quote]
Που βλέπεις πόσα αστεράκια έχει η προπόνηση??
User avatar
tetoros
Trialist
Trialist
Posts: 11
Joined: Tue Nov 09, 2004 7:56 pm
Location: Athens
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Θα πας εκει που λεει training και υστερα θα πατησεις απο κατω εκει που λεει coaches..και θα βρεις τα αστερακια.. :wink:
niwem
Amateur
Amateur
Posts: 137
Joined: Mon Dec 12, 2005 2:13 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 0

και εγω θεωρω παρα πολυ σημαντικη την προπονηση των μικρων.εχω ολυμπιακο,εχει επενδισει η ομαδα παρα πολλα λεφτα στις ακαδημιες και ολη αυτη η επενδυση εχει αντικτιπο στην στρατηγικη της ομαδας.αγοραζω ξενουσ παιχτες πιτσιρικαδες και τους βαζω στουσ μικρους για να εξελιχθουν λιγο και να προσαρμοστουν στις συνθικες της ομαδας (ταχτικη,προπονηση,νοοτροπια). εχω βεβαια επενδυσει και σε τρομερους προπονητες ποθ μπορουν να δουλευουν με πιτσιρικαδες και βλεπω αποτελεσματα.αλλα διστιχως δεν βγαινουν απο τις ακαδημιες καλοι παιχτες αρκετα εξελισιμοι και αναγκαζομαι να φερνω εγω απο αλλες ελληνικες ομαδες και απο αλλες χωρες.

φτιαξε ενα καλο προγραμμα προπονησης,ακριβως το ιδιο με τους μεγαλους και καλι επιτυχια
niw
User avatar
Jordi_7
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 26807
Joined: Sun Jun 05, 2005 4:11 pm
Αγαπημένη Ομάδα: FC Barcelona
Location: Marinaleda
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Εγω στην Κοπεγχαγη ασχοληθηκα αρκετα..

Μεχρι που σε 4 χρονια εφτασα τις Ακαδημιες State Of the Art +Youth Academy... 8)
No deixem de jugar perquè ens fem vells, sinó que ens fem vells perquè deixem de jugar.

Il Pinturicchio • Il Fenomeno Vero • AdP 10

Everything will be ok in the end.If it's not ok, it's not the end.
Post Reply

Return to “Προπόνηση FM2007”