Always look on the spam side of Life

Εδώ οι γενικές συζητήσεις και ό,τι δεν μπαίνει κάτω από τις άλλες κατηγορίες...
Post Reply
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Άσχετο με όλα αυτά ήθελα να πω επειδή μου έστειλε κάτι ο τονουσου: χαίρομαι πάρα πολύ που υπάρχει το φορυ και ας μην εχει την κίνηση που είχε.

Δυστυχώς στα σοσιαλ σχεδόν οπουδήποτε πλέον διαβάζεις παντού για σκατοψυχιαση για κακες ειδήσεις για συνωμοσίες.

Έρχεσαι εδώ κάνεις χαβαλε βγάζεις και λίγο άχτι με τα πολιτικά και αθλητικά, λες καμία [System Interruption: Μη βρίζεις!] για δουλειά διαβάζεις καμία είδηση για βιντεοπαιχνίδια για τηλεοράσεις για λαπτοπ και δε γίνεται αυτό το χάλι. Μου έχει στείλει ο τονουσου 2-3 ειδήσεις σήμερα να βάλω το κεφάλι μου σε γκιλοτίνα. Γαμωψυχιαση...ε μετά διάβασα ανάλυσή του σε thread που έκανε, για το Σασμο και κατάλαβα ότι το δικό του κεφάλι είναι για γκιλοτίνα και ηρέμησα.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

These users thanked the author zidane72003 for the post:
PanosBonJovi (Sat Jan 22, 2022 12:58 pm)
Rating: 12.5%
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Μια μεγάλη καλημέρα σε όλο το ντουνιά και μια μεγάλη αγκαλιά στον Ζιζού για το ποστ του
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

zidane72003 wrote: Sat Jan 22, 2022 12:46 am Πολύ stable to carda με πτώση 11%Image.

Μακράν το καλύτερο κοιν εν τω μεταξύ (hype το καρντα?το πόλεμο που τρώει από bit+ethmaximalists δε λέγεται) στη θεωρία αν τα κάνει πράξη αυτά που λέει σίγουρα θα ανέβει θέση 3(δεύτερο το binance). Polka επίσης το καλύτερο white paper + avax & algo. Όλα βέβαια αυτά αν το xrp κερδίσει τη δική με το sec βλέπω να γίνεται νόμισμα ευρείας κατανάλωσης Image. Είχαμε τσιμπήσει και από αυτό στα 0.87 πίσω στο ΜάρτιοImage.

Προπι το είχε προτείνει κολλητός το είχα αγοράσει 0.70Image αλλά έτσι όπως πάνε όλα βλέπω να κάνουμε σύντομα DCA.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Το Cardano ειναι overhyped γιατί έχει κάνει under deliver μέχρι στιγμής και θα έπρεπε να πέσει. Το network προς το παρόν έχει πολύ μικρό capacity με αποτέλεσμα να γίνεται γρήγορα congested. Μακροπρόθεσμα είναι ένα πολύ καλό πρότζεκτ. Με θορύβησε ότι το eTorο έπαψε να το προσφέρει στους πελάτες του στις ΗΠΑ με αποτέλεσμα να μυρίζει SEC.

To XRPL και το Cardano έχουν μερικούς από τους καλύτερους developers στο χώρο, αν όχι τους καλύτερους. Προσωπικά δεν έχω καθόλου BTC και δεν είχα σκοπό να αγοράσω ποτέ, είχα Ethereum που πήρα στα 1.5Κ αλλά το ξεφόρτωσα και δεν πρόκειται να το ακουμπήσω ξανά γιατί το θεωρώ μεγάλο κάδο με τα fees που έχει + ότι είναι αργό. Αν μπορούσα, δε θα είχα καθόλου ERC20 tokens.

Από εκεί και πέρα συμφωνώ για Polkadot, AVAX, Algorand. Δεν έχω τα 2 πρώτα αλλά τα θεωρώ εξαιρετικά πρότζεκτ. Για εμένα προσωπικά ο βασιλιάς είναι το XRP και όταν ξεμπερδέψει με το ρδελομπου το SEC θα δούμε ομορφιές. Το Propy το θεωρώ ότι έχει πολύ μεγάλο potential κάνοντας utilize τα NFTs.

@Jason, το Bitcoin κάνει halving, δε ξέρω που διάβασες ότι είναι σχεδιασμένο να χάνει αξία. Επίσης η τιμή βασίζεται στο supply & demand, όσο ο κόσμος θεωρεί ότι αποτελεί store of value θα είναι ψηλά, γιατί μέχρι εκεί φτάνει το Bitcoin και μάλιστα με security threats.

Γενικότερα το proof of work δεν έχει μέλλον για εμένα και σύντομα θα δούμε τη μια χώρα μετά την άλλη να το απαγορεύει. Η Σουηδία ήδη έχει κάνει τη σχετική εισήγηση στην Ε.Ε.. Υπάρχουν altcoins που προσφέρουν ηδη περισσσότερες λύσεις και ειναι "πρασινα" σε σύγκριση με το BTC/ETH. Ούτε πιστεύω ότι θα δούμε ποτέ το ETH 2.0 γιατί τότε θα το κάνει 100% security.

Άλλα project που εμένα μου αρέσουν αν θέλετε να τα κοιτάξετε ειναι το XinFin (XDC) και το Quant (QNT).

Τέλος, όλα τα μάτια είναι πάνω στο Flare Network το οποίο θα δώσει smart contract capabilities σε DOGE, LTC, XRP, XLM και θα ακολουθήσουν και άλλα με τον καιρό.
Last edited by PanosBonJovi on Sat Jan 22, 2022 1:01 pm, edited 2 times in total.
These users thanked the author PanosBonJovi for the post:
Zaf (Sat Jan 22, 2022 6:52 pm)
Rating: 12.5%
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Καλημερες, ήρθε το ψύχος ή ακόμα?

Πως τον λεν τον τωρινό?
Βασικά βροχα μη ρίξει, γιατί το ματσάκι το βλέπουμε έξω λόγω κοβιδ.

Γενικά δεν ασχολούμαι με χρηματιστήριο ανταλλακτηριο ή ότι άλλο. Προτίμησα να δώσω λίγα λεφτακια σε άνθρωπο που γνωρίζει και το τρέχει. Σε 2 χρόνια είχα απόδοση 1% μεγαλύτερο από τραπεζες


Come as you are

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Qnt όντως καλό προτζεκ. Το είχα στο νου μου. Τα σμαρτ κοντακτς του καρντα θα λυθούν λογικά μιας και θα μπει σε φλρ έπισης. Δεν είναι απλά τα θέματα που έχει άλλα δουλεύουν πάνω στα σμαρτ κοντρακτς τ.

Φλρ έχει φάει φλομπα από σεκ όλη η ριπλ (ακόμα σπαρκς περιμένω να λάβω από πέρυσι)και έφαγε και από το καναρονετγουορκ καλή σφαλιαρα(όλα πάνω στο καναρι βασικά σφαλιαριζονται καιρό πριν το χαμό που γίνεται τώρα).

Πάρτε 100€ βάλτε από 15 σε λουνα αβαξ ματιτς qnt και από 10 σε χρπ,χλμ,καρδα,αλγκο. Φαινανσιαλ αντβαις . Ξεχάστε τα για 3 χρόνια. Και τέλος τα κρυπτος από μένα .

Καλημέρα από τη σχετικά κρύα Γλασκώβη. Επιστροφή αγκαλιάς σε Τσακ. Να παίρνατε καλά μούτρα.

Υγ: κάποιος να τσεκαρει ότι ο σουπ είναι οκ.



Sent from my GM1913 using Tapatalk


These users thanked the author zidane72003 for the post:
Zaf (Sat Jan 22, 2022 6:55 pm)
Rating: 12.5%
Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
jasonas
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3883
Joined: Tue Apr 29, 2008 8:50 pm
Football Manager της ομάδας: ΑΕΚ
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, BOCA
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Πανο ανέφερα ότι το ειπα μπακαλιστικα... Δεν θα κατσω να αναλύσω τι ειναι το halving και πως γίνεται και ποια είναι η αιτία που πέφτει η τιμη του bitcoin... Αλλα χάνουμε την ουσία για το ποιο λόγο το ειπα
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

zidane72003 wrote: Sat Jan 22, 2022 1:17 pm Qnt όντως καλό προτζεκ. Το είχα στο νου μου. Τα σμαρτ κοντακτς του καρντα θα λυθούν λογικά μιας και θα μπει σε φλρ έπισης. Δεν είναι απλά τα θέματα που έχει άλλα δουλεύουν πάνω στα σμαρτ κοντρακτς τ.

Φλρ έχει φάει φλομπα από σεκ όλη η ριπλ (ακόμα σπαρκς περιμένω να λάβω από πέρυσι)και έφαγε και από το καναρονετγουορκ καλή σφαλιαρα(όλα πάνω στο καναρι βασικά σφαλιαριζονται καιρό πριν το χαμό που γίνεται τώρα).

Πάρτε 100€ βάλτε από 15 σε λουνα αβαξ ματιτς qnt και από 10 σε χρπ,χλμ,καρδα,αλγκο. Φαινανσιαλ αντβαις ImageImageImageImage. Ξεχάστε τα για 3 χρόνια. Και τέλος τα κρυπτος από μένα ImageImage.

Καλημέρα από τη σχετικά κρύα Γλασκώβη. Επιστροφή αγκαλιάς σε Τσακ. Να παίρνατε καλά μούτρα.

Υγ: κάποιος να τσεκαρει ότι ο σουπ είναι οκ.



Sent from my GM1913 using Tapatalk
Καλό ρε συ το Quant αλλά έχουμε και το ILP και δε ξέρω αν το QNT θα φτάσει στο end game του με το interoperability. Έχει ισχυρό CEO όμως και το πιστεύω, εξάλλου στο Digital Pound Foundation Quant και Ripple είναι οι founders μαζί με Electroneum και νομιζω Barclays. Τώρα το Quant θα λαντσάρει smart contracts στο επόμενο update του και περιμένουμε community gateaways μπας και φαει κανα supply shock, από το καλοκαίρι μονο κατω πάει :p

Το FLR δεν έχει άμεση σχέση με τη Ripple, μόνο τη χορηγία πήρε. Το Canary Network, το Songbird είναι το τεστνετ ουσιαστικά, αν βγουν οι State Connectors και τα F Assets πάμε για launch στο FLR. Ουσιαστικά το Flare πήρε πολύ μεγάλη προβολή και σου λέει για να μην πάμε για ψάρεμα, ας βγάλουμε ένα Canary πρώτα να τεστάρουμε ότι δουλεύουν τα βασικά και μετά να κάνουμε launch. (Νομίζω ειναι 2 φορετικά cores του FLR οι State Connectors και τα F-Assets). Αν αποδειχθούν safu και stable θα λαντσάρει.

Το ADA δε το φοβάμαι, έχει πολύ καλο dev team από πίσω. Δεν έχω ADA αλλά είναι από τα καλά project. Καλά τα profits αλλα και η τεχνολογία του blockchain έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
User avatar
zidane72003
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 62573
Joined: Wed Nov 26, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Arsenal,Barca,OSFP,Juve
Αγαπημένη Ομάδα: BOUBOUZEL FC
facebook προφίλ: bill.sakkas.5
Status: Glasgow here i am
Location: Μεταξυ του πραγματικου και του δικου μου κοσμου
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Flr έχει σχέση με ριπλ (και άλλα κοινς από το lighting network). Και υπάρχουν και άτομα από την εταιρία εντός του φλεαρ(βασικά δε θυμάμαι αν πριν δύο χρόνια υπήρχε συνεργασία των στελεχών xrpl&flare η αν υπήρχε μεταφορά). Sgb& καναρινονετγουορκ πήγαν να το κάνουν αλά κουσαμα για πολκα αλλά ούτε έπιασε ούτε σωστά το χρησιμοποίησαν δυστυχώς. Σήμερα που μιλάμε τουλάχιστον άλλα δε βλέπω να έχει μέλλον

Sent from my GM1913 using Tapatalk


Spoiler: show
Δεν γ@μ@με οχι επειδη δε θελουμε,αλλα απο ιδεολογια.

ΡΕ ΖΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΝΑΠΟΔΑ ΣΤΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Το Songbird ούτε εγώ βλέπω να έχει μέλλον αλλά εφόσον στηθεί σταθερά το Flare δε με ενδιαφέρει πολύ για το Songbird. Το Flare είναι πολύ μεγάλο στοίχημα ωστόσο
User avatar
patra1989
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5488
Joined: Mon Oct 25, 2010 10:46 pm
Has thanked: 0
Been thanked: 8 times

Παντού χιονίστρες μεθαύριο.
User avatar
laugh
Assistant Manager
Assistant Manager
Posts: 3586
Joined: Sun Nov 06, 2005 3:41 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Στη μαγευτική ορεινή πετρούπολη το έστρωσε σ' ένα μισάωρο μέσα. Έσκασε και μύνημα από 112 για χιονοθύελλα. Αν συνεχίσει έτσι όπως λένε βλέπω να ξαναβγαίνω από το σπίτι την άλλη Δευτέρα :P
User avatar
Trapezitis
The God Of Football
The God Of Football
Posts: 27170
Joined: Thu Nov 27, 2008 4:02 pm
Football Manager της ομάδας: Που τέτοια τύχη.
Αγαπημένη Ομάδα: ΟΣΦΠ, Barca, Juve, Liverpool
Status: Παντρεμένος με παιδιά...
Location: Πετρούπολη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Ραντεβού το απόγευμα στο Άπολις για χιονοπόλεμο τότε ΄άμα είναι.
User avatar
Anton Kousnij
Football Legend
Football Legend
Posts: 12695
Joined: Sat Nov 03, 2007 6:29 pm
Football Manager της ομάδας: γιατι προλαβαίνω?
Αγαπημένη Ομάδα: spartak limassol
facebook προφίλ: antonis.bourlis
Status: είναι τα 4 στοιχειά και πανω απ'όλα η φωτιά
Has thanked: 0
Been thanked: 7 times

Ζη λε υω


Come as you are

Γίνε μαντέμι πρώτα
User avatar
vaggelis2005
Football Demi-God
Football Demi-God
Posts: 17738
Joined: Thu Jul 28, 2005 11:36 pm
Football Manager της ομάδας: Ολυμπιακός
Αγαπημένη Ομάδα: Ολυμπιακός-Man Utd-Ίντερ
Location: Άνω Πατήσια
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Θα πάει Κύπρο μετά από εμάς η κακοκαιρία. Έτσι άκουσα δλδ.

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

User avatar
PanosBonJovi
National Manager
National Manager
Posts: 9884
Joined: Wed Sep 05, 2012 11:12 am
Αγαπημένη Ομάδα: Barcelona, Liverpool, Veria
Status: Talk about a dream, try to make it real
Location: Gamma Ethniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 11 times

Το παράδοξο ότι στα Γιάννενα και γενικά εδώ στα βόρεια έχει ήλιο και στην Αθήνα χιόνια :(
Post Reply

Return to “Επικαιρότητα - Άσχετα”