[CM4 02/03] Πρόβλημα με Training Schedule

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό που έγραψε ο omilos έχει δικαιο, και εγώ έχω πρόβλημα με το training schedule. Πήγα και δημιουργησα ένα δικό μου training και μετά πήγα να το δώ , και δεν εμφανιζόταν. Εμφανιζόταν μονο ως πράσινο button μέσα στο training στα schedules. Υπάρχει περίπτωση με όλα αυτά
τα bug να έχω επιλέξει για παράδειγμα την προπόνηση SEASON(ειναι προπόνηση που δημιουργησα εγώ) και αυτοί
να κάνουν κάτι άλλο σαν προπόνηση ; Αν κάτι έχει μπερδευτή πώς θα την πάρω πρέφα.....Ζητούνται τσακάλια για να μου δώσουν απάντηση.
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν κατάλαβα, τι είδους πρόγραμμα δημιούργησες, μέσα από το παιχνίδι ή με φτιάξιμο αρχείου;

Και κάτι άλλο με μπέρδεψε, λες ότι μπορείς να δεις το πράσινο button με την προπόνησή σου, τότε πιο είναι το πρόβλημα;
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Στο κυλιόμενο menou που υπάρχει μέσα στο training-schedule (δίπλα απο τα κουμπιά Rename-New κτλ) με τα ειδη των προπονήσεων όταν το κάνω κλίκ ανοίγει και εμφανίζει όλα τα προγράμματα
των προπονήσεων. Όταν κάνω κλίκ στο δικό μου δεν μου εμφανίζεται το
schedule απο κάτω , αλλα συνεχίζει να φένεται το General. Και ρωτάω , επειδή έχω σβήσει καποια schedule που είναι έτοιμα απο την SI όπως το
pre-macth κτλ μήπως έχουν μπερδευτή τα ID's και αντί για την προπόνηση
που έχω επιλέξει να κάνουν , κάνουν κάτι άλλο.
Για το πράσινο κουμπί που σου είπα είναι στο Training-Overview εκεί που
είναι όλα τα schedule.Αν κάνω κλίκ εκεί, τότε μου δείχνει το Schedule.
Στο κυλιομενο menou όμως γιατι δεν μου το δείχνει όταν κάνω κλίκ?
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κατάλαβα τώρα. Αυτό το πρόβλημα το είχα παλιά κι εγώ.

Από ό,τι είχα διαβάσει κάποτε στο site της SI, το scroll down menu δεν είναι να το εμπιστεύεσαι, οπότε είσαι εντάξει (δεν ορκίζομαι κιόλας).

Το πρόβλημα αυτό δημιουργείται σε εμένα αφότου σβήσω οποιοδήποτε training schedule (όχι μόνο τα defaults). Η μόνη λύση για να είσαι σίγουρος είναι να τα σβήσεις όλα τα schedules και να τα ξαναφτιάξεις από την αρχή (αφού όπως είπα: όταν σβήσεις κάποιο schedule τα υπόλοιπα που υπάρχουν γίνονται μπάχαλο).
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Σε ευχαριστώ ρε φιλε...Ξέρεις κάτι όμως το General και το Goalkeeping δεν σβήνονται , αν το έχεις προσέξει.....
Μπορώ να διαβεβαιώσω μέσα απο τα αρχεία του παιχνιδιού οτι σίγουρα
το group Fist Team , Reserves και Goalkeepers ακολουθούν το πρόγραμμα που του έχω βάλει.
Για να σου δώσω να καταλάβεις . Έχω κάνει το παρακάτω "δέσιμο"

First Team ----> Season (Δικό μου πρόγραμμα προπονήσεων)
Reserve ----->Season
Goalkeepers ----->Goalkeeping

Επειδή γινόταν αυτό το μπάχαλο με το menou έσβησα πόλλα training και λέω μήπως έχω έγινε κανένα μπέρδεμα. Πές μου κανέναν τρόπο απο τα αρχεία του παιχνιδιού να το δώ,
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δεν ξέρω να απαντήσω ακριβώς αυτό που ρωτάς.

Ποτέ δε χρησιμοποιώ τις επιλογές να κάνω set πχ όλη την πρώτη ομάδα σε ένα συγκεκριμένο schedule.

Αυτό που κάνω είναι να κάνω assign τον κάθε παίκτη σε ένα schedule ξεχωριστά, κάνοντας drag με το mouse το αντίστοιχο πράσινο button δίπλα στον επιθυμητό παίκτη κι έτσι είμαι ασφαλής. :wink:
Χρησιμποιώ αυτήν τη μέθοδο ακόμα κι αν θέλω να κάνω assign όλους τους παίκτες στο ίδιο schedule.

Ελπίζω αυτό να βοηθάει.
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Αυτό που έκανες εσύ το θεωρεί σαν ατομική προπόνηση του παίκτη. ...Είχες κανένα πρόβλημα με αυτό..Είδες αποτελέσματα στην προπόνηση?
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Για το αν αυτό θεωρείται ατομική προπόνηση ή όχι (στην περίπτωση που πολλοί παίκτες έχουν την ίδια προπόνηση) τα πράγματα δεν είναι πολύ καθαρά. Πάντος δεν έχω δει καθαρές διαφορές ανάμεσα στις δύο μεθόδους.

Επιπλέον, δε νομίζω να θεωρείται ατομική προπόνηση (μιλάω πάντα για την περίπτωση που οι παίκτες έχουν τα ίδια "ατομικά" προγράμματα), αφού τους coach τους κάνεις assign στα προγράμματα κι όχι στους παίκτες.

Όσο για το αν έχω αποτελέσματα, δεν έχω παράπονο! Τα attributes ανεβαίνουν κι η ομάδα πετάει. Δες για παράδειγμα τα post μου στο "Ποια attributes επηρεάζει κάθε session" ή στο "Να λοιπόν τι κάνει κάθε προπόνηση" (σε αυτό άρχισα να γράφω από τη δεύτερη σελίδα και μετά).

Θράσσος
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κάτι τελευταίο γιατι νομίζω πως σε έπρειξα. Στο Coach Assigment δεν μπρείς να βάλεις coach σε ειδικό πρόγραμμα αφου έχει μόνο το First Team,Reserver κτλ. Πως θα το κάνω αυτό........
Και ΤΕΛΟΣ ...... απο που μπορώ να κατεβάσω το injury fix.
Ευχαριατώ για την κατανόηση. :oops:
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κανένα πρόβλημα. 8)

Το injury fix μπορείς να το βρεις από τo site της SI. Πήγαινε στο thread "Kαταιγισμός τραυματισμών στην προπόνηση με ΕΡ3;" και ακολούθησε το link που δίνω στο δεύτερό μου post. Διάβασε προσεκτικά και τις οδηγίες, σε εμένα πάντος το injury fix λειτούργησε ακόμα και στο saved game μου αμέσως (αν και σε μερικούς χρειάστηκε να περάσουν έως και 4 μήνες για να λειτουργήσει).

Όσο για τους coaches: Για να μπορέσεις να κάνεις assign coaches και physios σε κάποιο schedule πρέπει πρώτα να δώσεις το schedule τουλάχιστο σε έναν παίκτη (αλλιώς δεν εμφανίζεται στην αντίστοιχη οθόνη).
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

to teleutaio EP tis SI exei ginei update kai exei prosthethei to injury fix.
Post Reply

Return to “Προπόνηση CM”