[CM4 02/03] Είναι αξιόπιστη η προπόνηση στο CM4;;

Συζητήστε για το τρόπο που προπονείτε τους παίκτες! Τεστ, συγκρίσεις και αναλύσεις των προπονητικών προγραμμάτων του CM από τον μετρ του είδους Thrasso!
Post Reply
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ρε παιδιά αρχίζω να αμφιβάλλω για το πόσο αξιόπιστη είναι η προπόνηση στο CM4...

Εξηγούμαι...

Στο CM4 ο μόνος τρόπος να δεις την εξέλιξη της προπόνησής σου και το πως αντιδρούν οι παίκτες σου σε αυτήν, είναι τα αστεράκια δίπλα από το όνομα του παίκτη και τα βελάκια (κίτρινα, κόκκινα ή πράσινα)

Λοιπόν...

-Κοιτάω την προπόνηση
- Κάνω sort με βάση τα αστεράκια
- Μου βγάζει έναν παίκτη με 5 αστέρια και κάποιους άλλους με 4
- Κάνω κλικ σε έναν παίκτη για να δω το profile του
- Πατάω Back
- Τα αστέρια των παικτών δεν έχουν καμία σχέση με πριν!!!

Αυτό όπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει...
Το δοκίμασα 3-4 φορές... όποτε έμπαινα σε κάποιο profile και πατούσα back τα αστέρια των παικτών άλλαζαν.... (μάλιστα σε έναν παίκτη που είχε 5 αστέρια, κάνοντας το παραπάνω μου τον έβγαλε με 1 αστέρι!!!)
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
ThrassosSevvas
Training Engineer
Training Engineer
Posts: 3778
Joined: Sun Apr 20, 2003 11:00 pm
Location: Αthens, GR
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αν και σε μένα συμβαίνει πολύ σπάνια κι όταν μου συμβαίνει οι αλλαγές στα αστεράκια είναι μικρές (πχ, -1 αστεράκι).

Όμως δεν έχεις δίκιο όταν λες ότι τα αστεράκια και τα βελάκια είνα ο μόνος τρόπος να δεις την επίδραση της προπόνησης. Υπάρχει και το χαρτί με το μολυβάκι και το monitoring των χαρακτηριστικών των παικτών (too much trouble, I know...)

Αν θες να βασίζεσαι στα αστεράκια, το μόνο που μπορείς είναι να κάνεις το test με το back button κάθε φορά (αυτό που αναφέρεις) για να δεις αν αλλάζουν. Αν αλλάξουν, δεν ξέρω αν πρέπει να εμπιστεύεσαι τα αστεράκια όπως ήταν αρχικά ή μετά.

Messed Up.
User avatar
Bazelos1978
Youth Pro
Youth Pro
Posts: 429
Joined: Mon Jun 09, 2003 11:00 pm
Location: Mia fora ki ena kairo Kiffisia... Tora Orlando, FL
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ontos xarti kai molibi(h computer me agrio Alt+Tab patima) einai o monos aksiopistos tropos... Kai den einai toso poli trouble giati ama einai na patas back se olous tous paiktes(h ama to kaneis se enan vgainei gia olous) einai pio poli ga**si...

Pantos ama kapios amfivalei oti oi proponiseis douleuoun as dokimasoun to schedule tou Thrassou kai ama paisoun ta scoring abilities ton epithetikon na allaksoun se shooting, analoga me tis odigies tou Thrassou... Ama auto to skabanevasma den sas peisei gia ton rolo ths proponishs den peitheste me tipota...

Nikos(o #1 fan tou Thrassou ::lol: )


Αυτά τα #1 fan τα λες επειδή στο Ιστορίες CM κατατρόπωσα τη Μπαρτσελόνα. Αν είχα σκίσει έτσι τη Ρεάλ να έβλεπα τι θα έλεγες ::lol:
Θράσσος
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

epeidi sinithws kanw polles metagrafes (talantwn) einai sxedon adinato na kratw stoixeia me molivi! nomizw kati prepei na allaksei se auton ton tomea ::evil:
konspir2
Coach
Coach
Posts: 2673
Joined: Wed Nov 20, 2002 12:00 am
Location: Ανάκασα
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Φίλε Θράσσο θεωρώ αδύνατο να παρακολουθώ με μολύβι και χαρτί την πρόοδο των παικτών μου... ::wink: :hammer

Φαντάσου να έχεις ένα squad 30 παικτών και άλλους 7-8 στην youth team, όλοι αυτοί έχουν από περίπου 30 στατιστικά ο καθένας, δηλαδή... άστα να πάνε. :hammer :hammer

Εν πάσει περιπτώσει έπρεπε να δουλεύει σωστά... μάλλον είναι bug.


Υ.Γ. Έχει αναφερθεί στο ανάλογο φόρουμ;;
« H ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν»

Μαδάρες μου Χανιώτικες, κορφές του Ψηλορείτη, και Λασιθιώτικα βουνά, ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΕΡΜΗ ΚΡΗΤΗ

25.500
User avatar
dgiras
Trialist
Trialist
Posts: 82
Joined: Tue Apr 01, 2003 11:00 pm
Location: Greece
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Εγω χρησιμοποιω το κολπο με τα PRINT SCREEN κανω capture την εικονα και απλα μετα συγκρινω. Ειναι αρκετα απλο και καθολου χρονοβορο \:D/

Προβλημα με τα βελακια δεν εχω συναντησει μονο οταν εχω πολλους παιχτες με ιδια αποδοση οταν κανω sort δεν μου βγαζει την ιδια σειρα παντα. ::evil:
Mike the Cypriot
Assistant Researcher
Assistant Researcher
Posts: 5098
Joined: Thu Sep 19, 2002 11:00 pm
Αγαπημένη Ομάδα: Νέα Σαλαμίνα
Location: Larnaca, Cyprus
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="dgiras"]Εγω χρησιμοποιω το κολπο με τα PRINT SCREEN κανω capture την εικονα και απλα μετα συγκρινω. Ειναι αρκετα απλο και καθολου χρονοβορο \:D/

Προβλημα με τα βελακια δεν εχω συναντησει μονο οταν εχω πολλους παιχτες με ιδια αποδοση οταν κανω sort δεν μου βγαζει την ιδια σειρα παντα. ::evil:[/quote]

kai me auton ton tropo pali einai poli vareto, prepei na skeftei kati i SI...
User avatar
DIEGO-4
Amateur
Amateur
Posts: 243
Joined: Tue Feb 11, 2003 12:00 am
Location: ΘΥΡΑ 4α ΓΗΠΕΔΟΥ ΤΟΥΜΠΑΣ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Πρόταση

Στο CM 03/04 μπορεί η SI να κάνει ορατή την διαφορά κάποιοων attributes των παικτών τα οποία ήτε αυξάνονται ήτε μειώνονται , με το στύλ όπως στο compare players. Δηλαδή στα στατιστικά του παίκτη , να εμφνίζονται με πράσινο χρώμα αυτά που έχουν αυξηθή , με κίτρινο αυτά που μείναν αμετάβλητα και με κόκκινο αυτά που έχουν πέσει. =D>

*** Απο το Italia Manager 1990 στο CM4 2003 ***
*** 13 Χρόνια στο κουρμπέτι ***
Post Reply

Return to “Προπόνηση CM”