απο την πεiνα στα Harrods [PCP]

Ήρθαν εδώ και άφησαν το στίγμα τους...Η ξεκούραση των πολεμιστών...
Locked
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήρθε η ώρα για τον απολογισμό της χρονιάς που πέρασε.

Στην αρχή της χρονιάς είχα πολύ άγχος δεν το κρύβω έπρεπε να φτιάξω μια ομάδα που θα πρωταγωνιστούσε, δαπανήσαμε πολλά λεφτά αλλά ταυτόχρονα κάναμε και μια ανανέωση στην ομάδα αφού φύγανε πολλοί από τους παλιούς παίχτες.

Από την 1η μέχρι την τελευταία αγωνιστική η ομάδα απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο με επιθετική φιλοσοφία βέβαια δεν είχαμε την κούραση των ευρωπαϊκών αγώνων και αυτό λειτούργησε θετικά.

Οι μεταγραφές απέδωσαν αυτά ακριβώς που περίμενα την στιγμή που προχωρούσαμε στην απόκτηση τους.

Ακόμα και στο κύπελλο η ομάδα ήταν σοβαρή φτάνοντας μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης όπου δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε και αυτόν τον τίτλο.


Στα στατιστικά του πρωταθλήματος ήμασταν η καλύτερη επίθεση και αυτό για μένα λέει πολλά έτσι θέλω να παίζουν οι ομάδες μου βάζοντας πολλά γκολ.

Image

Στα στατιστικά των παιχτών ο Zeefuik έκανε μια απίστευτη χρονιά και μοιράστηκε την θέση του 1ου σκόρερ με τον Torres.

Image

Ας ρίξουμε μια ματιά στα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα

Στην Ισπανία για μια ακόμη χρονιά η βασίλισσα κράτησε το στέμμα της

Image

Στην Ιταλία η Ιντερ φάνηκε πιο δυνατή

Image

Λανς στην Γαλλία

Image

Όπως συνήθως Bayern στην Γερμανία

Image

Στην Ελλάδα πρέπει να έγινε ρεκόρ μικρότερης συγκομιδής πόντων από την 1η ομάδα.

Image

Στα Ευρωπαϊκά κύπελλα είχαμε το el classico σε ευρωπαϊκή μορφή με την Barcelona να χαμογελά στο τέλος.

Image

Στο UEFA ακόμα μια Ισπανική ομάδα έφυγε νικήτρια από το γήπεδο.

Image

Από εδώ και πέρα ακολουθεί ξεκούραση για τους παίχτες αλλά όχι για μένα που θα παρακολουθήσω τα τελικά του Euro από κοντά.
Επίσης πρέπει να οριστικοποιήσω τους παίχτες που θα έρθουν στην ομάδα φέτος και θα μας βοηθήσουν να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα και να πάρουμε την άλλη μεγάλη κούπα το Champions League.

Πριν την αναχώρηση μου για τα γήπεδα της Πολωνίας που θα γινόταν οι τελικοί του 2012 κλήθηκα για μια συνέντευξη από το Chelsea TV για την ανασκόπηση της χρονιάς.

Image

- Καταρχήν συγχαρητήρια για την κατάκτηση του πρωταθλήματος
- Δεν χρειάζονται συγχαρητήρια γι αυτό με προσέλαβε η διοίκηση και αυτό κάναμε μαζί με όλη την ομάδα εγώ απλώς ήμουν ένα κομμάτι από αυτήν την ομάδα.
- Το μέλλον τι πρέπει να περιμένουμε για την νέα χρονιά
- Φυσικά να ξαναπάρουμε τον τίτλο και να προσπαθήσουμε να κάνουμε το ίδιο με το Champions League. Καταλαβαίνω ότι αυτό θα είναι πιο δύσκολο από ότι φέτος αλλά όλοι στην ομάδα έχουμε βάλει τους στόχους μας και θα κάνουμε το παν για να τους πετύχουμε.
- Από πλευράς μεταγραφών φέτος
- Κοιτάξτε δεν θα κάνουμε πολλές κινήσεις αλλά κινήσεις ποιότητας κάποιοι παίχτες έχουν εκφράσει την επιθυμία να αλλάξουν περιβάλλον, πράγμα σεβαστό όποτε πρέπει να βρούμε κάποιους αντικαταστατές και φυσικά παίχτες μικρότερης ηλικίας που θα διασφαλίσουν το μέλλον του συλλόγου.
- Νομίζω ότι ο τελικός κυπέλλου κάπου χάλασε την γιορτή στο τέλος συμφωνείτε με αυτήν την άποψη.
- Σίγουρα όλοι στεναχωρηθήκαμε με την ήττα από την Arsenal αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι σε όλη την διάρκεια της χρονιάς αποδώσαμε όμορφο επιθετικό ποδόσφαιρο, μακάρι να είχαμε κερδίσει και τον τελικό και να μιλούσαμε για μια από τις πιο πετυχημένες χρονιές της ομάδας.
- Ας κάνουμε ένα παιχνίδι ερωτώ απαντήσεων
- Roman Abramovic
- Τον ευχαριστώ που με έφερε στην Chelsea είναι πρόεδρος που θέλει να βλέπει την ομάδα να παίζει καλά.
- Frank Lampard John Terry
- Οι ψυχές της ομάδας κολώνες στα αποδυτήρια παραδείγματα προς μίμηση.
- Genero Zeefuik
- Τεράστιο ταλέντο θα αφήσει εποχή στα ευρωπαϊκά γήπεδα.
- Wembley
- Τελικά μας άφησε πικρή γεύση αλλά στο μέλλον σίγουρα θα φανεί πιο γούρικο.
- Δημήτρη να σε ευχαριστήσουμε για την παρουσία σου εδώ
- και εγώ θέλω να σας ευχαριστήσω και να ευχαριστήσω και τον κόσμο για την παρουσία του και την στήριξη του ελπίζω και την επόμενη χρονιά να είναι γεμάτη χαρές και επιτυχίες για την ομάδα μας.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Jimi
Banned
Banned
Posts: 676
Joined: Wed Feb 13, 2008 4:09 pm
Αγαπημένη Ομάδα: αίματος?
Status: Προπαγανδινγκ
Location: εδω γυρω
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ελα τώρα που έφυγε Φερρέρ έφυγες σούμπιτος για Αεκάκι -titanikos
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

αν δεν προπονησω τις εξης ομαδες δεν πας Ελλαδα

Liverpool, Real, Marseille, Napoli

οταν γινει αυτο θα παω ΑΕΚ -titanikos
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Μεινε τσελσι μια ζωη!!
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ήρθε ο καιρός των διακοπών έτσι οι παίχτες διασκορπίστηκαν στους προορισμούς της αρεσκείας τους και δώσαμε ραντεβού πλέον τέλος Ιουνίου για την έναρξη της προετοιμασίας για την νέα χρονιά.

Ήξερα ότι κάποιους από αυτούς δεν θα τους ξανάβλεπα οπότε έπρεπε να κινηθούμε γρήγορα και αποφασιστικά για να καλύψουμε κενά.

Ήδη από τον Μάρτιο είχαμε συμφωνήσει για την απόκτηση ενός νεαρού και πολλά υποσχόμενου Άγγλου παίχτη και ουσιαστικά αυτό που ήθελα ήταν έναν κεντρικό αμυντικό παγκόσμιας κλάσης και πολύ πιθανότατα έναν αριστερό μέσο.

Αποφάσισα φέτος να μην κάνω διακοπές αφού μέχρι την έναρξη της προετοιμασίας μεσολαβούσαν τα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2012 στην Πολωνία.

Image

Εκεί όπου και παίχτες θα είχα την ευκαιρία να δω αλλά και την εθνική μας (Φυσικά Ελλάδα εννοώ).

Στην Πολωνία λοιπόν η Εθνική είχε πολύ δύσκολο έργο απέναντι σε Τσεχία, Ιταλία και Γερμανία.

Πάλεψε το 1ο παιχνίδι και ήταν πολύ άτυχη αφού θα μπορούσε να είχε φύγει με την ισοπαλία από το γήπεδο.

Image

Στο 2ο παιχνίδι οι Ιταλοί ήταν σαφώς ανώτεροι και επικράτησαν πολύ εύκολα.

Image

Το ίδιο συνέβη και στο 3ο παιχνίδι με αντίπαλο την Γερμανία. 3 ήττες λοιπόν και αποκλεισμός από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Image

Παράλληλα τα μεταγραφικα θέματα της ομάδας είχαν πάρει φωτιά, ήδη είχαν παραχωρηθεί 2 ποδοσφαιριστές από την περσινή ομάδα.

Ο Alex ήταν πλέον παίχτης της Fulham για 9,5Μ ευρω και ο Guardado για 26,5Μ ευρω θα άνηκε πλέον στην Liverpool και οι 2 επιθυμούσαν να αποχωρήσουν από την ομάδα.

Την ίδια στιγμή εγώ ταξίδευα μέχρι την Ολλανδία και συγκεκριμένα στο Άμστερνταμ όπου συμφώνησα με τον Ajax για την παραχώρηση του Urby Emanuelson

Image

Είχα ένα δίλημμα στην μεσαία γραμμή με την έλευση του Jose Baxter από την Aston Villa για 13,5Μ ευρω έπρεπε ένας από τους επιθετικογενης μου χαφ να παραχωρηθεί.

Image

Αν και δυσκολευτήκαμε πολύ αποφασίσαμε να παραχωρήσουμε τον Kim Kallstrom μιας και ήθελα ο Frank Lampard να κρεμάσει τα παπούτσια του στην Chelsea. Για 18Μ ευρω λοιπόν ο Σουηδός αναχώρησε για την Man City.

Είχα κλείσει 2 από τους 3 παίχτες που με ενδιέφεραν και έπρεπε να κλείσω και έναν αμυντικό αφού πλέον η ομάδα είχε 2 μόνο κεντρικούς αμυντικούς.

Το ταξίδι στην Valencia ήταν ευχάριστο αφού εκεί μπόρεσα να ξεκουραστώ και λίγο συμμετέχοντας και στις πολύ σκληρές διαπραγματεύσεις που είχαμε με την ομώνυμη ομάδα για την παραχώρηση του Gustavo Cabral.

Τελικά η χρυσή τομή βρέθηκε και η μεταγραφή έγινε με το τελικό ποσό να φτάνει 18Μ ευρω.

Image

Από εκεί και πέρα συνεχίσαμε με κάποιους Άγγλους παίχτες όλοι κάτω από 20 χρονών οι οποίοι θα επάνδρωναν την 2η ομάδα για να πάρουν εμπειρίες και να μπορέσουν μετά να στελεχώσουν την 1η ομάδα.

Ο τελικός απολογισμός των μεταγραφών του καλοκαιριού ήταν καλός ξοδέψαμε όσα λεφτά πήραμε και ενισχυθήκαμε στις θέσεις που θέλαμε.

Image

Λίγο πριν την έναρξη της προετοιμασίας ξαναβρέθηκα στα γήπεδα της Πολωνίας για να παρακολουθήσω τον τελικό του Euro 2012. Μεταξύ της Ιταλίας και της Αγγλίας.

Οι Άγγλοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 3? κατάφεραν με γκολ του δικού μου παιδιού Scott Sinclair στο 82? να γυρίσουν τούμπα το ματς και να γίνουν οι νέοι πρωταθλητές Ευρώπης.

Image

Τέλος Ιουνίου λοιπόν βρεθήκαμε στο προπονητικο κέντρο της ομάδας

Image

για την έναρξη της προετοιμασίας, ενθουσιάστηκα αφού έβλεπα παντού χαμογελαστά πρόσωπα, και μεγάλη όρεξη για δουλεία το κίνητρο φέτος είναι ακόμα μεγαλύτερο όπως φυσικά και οι απαιτήσεις από την ομάδα.
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Λογο φορτου εργασιας συνεχεια απο ΣΚ πιο δυναμικα
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Άντε σε συγχωρούμε.Και το ΣΚ να μην γράψεις σε συγχωρούμε.(κανόνισε να μην γράψεις ουτε το ΣΚ :D )
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Η προετοιμασία φέτος θα ήταν πιο δύσκολη αφού έπρεπε να κυνηγήσουμε και τον στόχο της Ευρώπης, κομμένες οι λαλακιες προηγουμένων ετών με ταξιδάκια στην Άπω Ανατολή για φανέλες σουβενίρ και λεφτά.

Φέτος θα πάμε με τον δικό μου τρόπο προς την κατάκτηση της μεγάλης κούπας.

Image

Αφού περάσανε όλοι τα εργομετρικά τεστ αρχίσαμε τις διπλές προπονήσεις για την βελτίωση της φυσικής και όχι μόνο κατάστασης των ποδοσφαιριστών

Πριν αρχίσουν τα πρώτα φιλικά παιχνίδια είχα κατασταλάξει στο ροστερ της νέας περιόδου και ποίοι παίχτες θα καλύψουν ποιες θέσεις.

Η ομάδα ξεκίνησε από το Βέλγιο τα πρώτα της φιλικά με Antwerp, Club Brugge και Anderlecht.

Image

Οι εντυπώσεις καλές πάνω από όλα με ένοιαζε η ομάδα να αποκτήσει συνοχή και όλοι οι νέοι παίχτες να γίνουν ένα με τους παλιούς.

Η συνεχεία άκρως πιο δύσκολη αφού από το Βέλγιο τραβήξαμε γραμμή για Ισπανία.

Image

Η Βαρκελώνη στο παρελθόν υπήρξε σημείο αναφοράς για την ομάδα ποιος θα ξεχάσει της αναμετρήσεις των 2 ομάδων για το Champions League. Από εκείνη άλλωστε την εποχή υπάρχει και το μίσος ανάμεσα στις 2 ομάδες.

Image

Για εμένα όμως μετράει πόσο καλά θα παίξω απέναντι στους πρωταθλητές Ευρώπης.

Παίξαμε καλά και έμεινα ικανοποιημένος ραντεβού τώρα στην Μαδρίτη για τον αγώνα με την βασίλισσα.

Image

Έπαιξα με τους πρωταθλητές τώρα με τους φιναλιστ.

Image

Παρόλο την ήττα ήμουν ικανοποιημένος επιστροφή στην Αγγλία για ξεμούδιασμα.

Image

Τελευταίο φιλικό πάλι στην Μαδρίτη αυτή την φορά με αντίπαλο την Ατλετικο στο Calderon.

Image

Μετά το τέλος του παιχνιδιού είχα αποφασίσει πως θα ξεκινούσε η χρονιά με ποιους παίχτες στην βασική ενδεκάδα και ποιος θα ήταν ο 2ος σε κάθε θέση.

Έχουμε και λέμε λοιπόν.

Κάτω από τα δοκάρια:
Peter Cech
(Rhys Taylor)

Δεξιά στην άμυνα
Emanuel Eboue
(Wayne Bridge)

Αριστερά στην άμυνα
Ashley Cole
(Wayne Bridge)

Κεντρικοί Αμυντικοί
John Terry
Gustavo Cabral

(Tal Ben Haim)

Κεντρικά Χαφ
Jean II Makoun
(Bocundji Ca)
(Emmanuel Sarki)

Επιθετικά Χαφ
Jose Baxter
(Frank Lampard)

Δεξί Χαφ
Salomon Kalou
(Shaun Wright Philips)

Αριστερό Χαφ
Urby Emanuelson
(Gael Kakuta)

Επιθετικοί
Scott Sinclair
Genero Zeefuik

(Dean Ashton)
(Guilherme)


Ήμασταν έτοιμοι για τον πρώτο μεγάλο τελικό της χρονιάς Community Shield στο Wembley με αντίπαλο την Arsenal.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

επεσε ταξιδακι στο Dubai

επιστροφη 12/03 μεχρι τοτε δεν νομιζω να προλαβω να γραψω τπτ

-toixosmesh
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1ος τίτλος της χρονιάς λοιπόν με αντίπαλο την μισητή Arsenal και οι 2 ομάδες διάλεξαν 4-4-2 η Arsenal χωρίς κανένα νέο πρόσωπο αυτήν την χρονιά από την δική μου ομάδα έκαναν ντεμπούτο οι Emmanuelson, Baxter και Cabral.

Image


Κυριακή 5 Αυγούστου Τελικός Community Shield
Wembley Stadium, London


Image

Μπήκαμε στο παιχνίδι σαν κοιμισμένοι η Arsenal είχε το πάνω χέρι και γρήγορα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 1-0 με γκολ του Pandev.
Εκεί αφυπνιστήκαμε και αρχίσαμε να ανεβάζουμε στροφές χρειαστήκαμε μόλις 12 λεπτά για να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσια με τον Zeefuik.
Από το σημείο εκείνο το παιχνίδι αναλώθηκε σε σκληρές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα οι ομάδες να φύγουν ισόπαλες για τα αποδυτήρια.
Με την έναρξη του 2ου μέρους ο ιπτάμενος Ολλανδός με άψογο πλάσε έγραψε το 2-1 και μας έδωσε προβάδισμα νίκης.
Δεν ήθελα να ρισκάρω κλείσαμε τους χώρους και χτυπήσαμε σε αντεπιθέσεις, σε μια από αυτές ο Sinclair έκανε το 3-1 και η υπόθεση Community Shield έκλεισε.

Image

MVP: Genero Zeefuik

Ήμουν χαρούμενος όχι μόνο για ότι πήραμε την 1η κούπα αλλά και επειδή νικήσαμε την Arsenal παίρνοντας έτσι μια άτυπη ρεβάνς για την ήττα στον περσινό τελικό κυπέλλου.

Την επόμενη μέρα ήρθαν τα κακά μαντάτα ο Baxter στο 1ο του επίσημο παιχνίδι θα έμενε έξω 4 μήνες λόγο κατάγματος στον αστράγαλο.

Image

Σειρά είχε το πρωτάθλημα στην 1η αγωνιστική θα πηγαίναμε ένα ταξιδάκι μέχρι τα δυτικά προάστια του Λονδίνου για να αντιμετωπίσουμε την νεοφώτιστη Watford.

Πάντα οι πρεμιέρες κρύβουν δυσάρεστες εκπλήξεις και αυτό ακριβώς ήθελα να αποφύγω, μια καλή αρχή στο πρωτάθλημα θα μας έδινε καλή ψυχολογία για την συνεχεία.

Τετάρτη 15 Αυγούστου 1η αγωνιστική
Vicarage Road, Watford


Image

Το μυστικό σε αυτά τα παιχνίδια είναι να πετύχεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα ένα γκολ να σπάσεις τον ενθουσιασμό των γηπεδούχων και να ελέγξεις τον ρυθμό με παιχνίδι κατοχής.
Αυτό ακριβώς έγινε 0-1 στο 15? από τον Guilherme κατοχή πάνω από 60% και γενικά ένα παιχνίδι που το ελέγξαμε από την αρχή μέχρι το τέλος. Το 0-2 στο 90? ήταν απλώς το κερασάκι στη ν τούρτα.

Image
MVP: Guilherme

Χρόνος για χάσιμο δεν υπήρχε το επόμενο παιχνίδι ήταν ένα ντέρμπι όπως άλλωστε είναι όλα με την Fulham ειδικά μετά την μετακίνηση μου στην Chelsea.

Όλη την εβδομάδα υπήρχε πόλεμος δηλώσεων από την πλευρά της Fulham ότι φέτος δεν έχουμε ελπίδα να πάρουμε τον τίτλο ξανά.

Απάθεια επικράτησε από την δική μας πλευρά είμαστε 10 κλάσεις ανώτεροι από την Fulham όποτε δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε με μικρή ομάδα.

Τετάρτη 22 Αυγούστου 2η αγωνιστική
Stamford Bridge


Τέτοιο ξεκίνημα από τον Βραζιλιάνο δεν το περίμενα στο 1ο ημίχρονο πέταξε 2 παστελακια στην Fulham και έκανε το παιχνίδι μια τυπική διαδικασία,
από εκεί και πέρα κρατήσαμε δυνάμεις πετύχαμε ακόμα ένα γκολ στο τέλος και φύγαμε από το γήπεδο σαν απόλυτοι θριαμβευτές.

Image
MVP: Guilherme


Το 2 στα 2 έπρεπε να γίνει οπωσδήποτε 3 στα 3 αλλά σε μια δύσκολη έδρα όπως το St James Park αυτό είναι δύσκολο, πέρσι η Newcastle ήταν η ομάδα που όσες φορές και να παίξαμε ήταν πάντα καλύτεροι από εμάς βέβαια στο τέλος εμείς περνάμε τους βαθμούς της νίκης.

Ήλπιζα ότι κάτι τέτοιο να γίνει και φέτος.

Σάββατο 25 Αυγούστου 3η αγωνιστική
St James Park, Newcastle


Image

Ούτε ο παπαδακος να ήμουνα η Newcastle από το 1ο λεπτό πίεσε μας έκλεισε στο μισό του γηπέδου και μας σφυροκόπαγε, Ευτυχώς αντέξαμε την πίεση και δειλά δειλά αρχίσαμε να κάνουμε κάποιες προσπάθειες για γκολ.

Λίγο πριν το ημίχρονο έγινε το αναμενόμενο βάση της ιστορίας ο Guilherme Με 2 γκολακια έγραφε το 0-2 ακριβώς πριν το ημίχρονο.

Στο 2ο παρόλη την πίεση που δεχτήκαμε κρατήσαμε και με ακόμα 3 βαθμούς κάναμε το πολυπόθητο 3 στα 3.

Image
MVP: Guilherme

Image

Άφησα τις σκέψεις μου για το Αγγλικό πρωτάθλημα με σκοπό να παρευρεθώ στο Μοντε Καρλο για την κλήρωση του Champions League.

Image

Αυτός είναι ο 1ος μας στόχος αυτό το κύπελλο πρέπει να κατακτήσουμε πάση θυσία.

Πάντα σε αυτό το επίπεδο υπάρχει μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα, φέτος το επίπεδο ήταν πολύ ανεβασμένο. Και περίμενα την κλήρωση με ανυπομονησία.

Image

Πολλές ομάδες ήταν ικανές να φτάσουν μέχρι το τέλος.

Τελικά η κλήρωση εξελίχτηκε πολύ καλά για εμάς σε έναν όμιλο που επιβάλλεται να πάρουμε την πρώτη θέση θα τεθούμε αντίπαλοι των
Image

Valencia
Image
Cagliari Image

Spartak Moscow


Οι υπόλοιποι όμιλοι ήταν δύσκολοι με την ΑΕΚ να βρίσκεται σε έναν όμιλο φωτιά με ουσιαστικά πολύ λίγες ελπίδες πρόκρισης.

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να ρίξω μια μάτια στους αντίπαλους μου.

Σίγουρα η Valencia είχε ένα εντυπωσιακό ροστερ με πολλούς καλούς παίχτες.

Image

Η Cagliari ήταν μια πολύ καλή Ιταλική ομάδα και ήθελε την απαραίτητη προσοχή.

Image

Ενώ η Spartak δεν φόβιζε σαν ομάδα όσο περισσότερο σαν προορισμός.

Image
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Δυστυχως η ιστορια σταματαει εδω

ο σκληρος απο το PC μας αφησε χρονους χτες το απογευμα

χαθηκαν ολα τα save

-toixos2 -toixos2 -toixos2 ελπιζω στο μελλον να μπορεσω να ξαναγραψω κατι

-titanikos
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
User avatar
Tsakalaki
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Asst Researcher ΠΑΟΚ - Story Teller
Posts: 48757
Joined: Sun Nov 30, 2003 12:00 am
Football Manager της ομάδας: Tottenham
Αγαπημένη Ομάδα: Dynamo Podilatou
facebook προφίλ: antonis.tsakaleas
twitter: Tsak_attaq
Status: I've never been clever, 'cause need it never
Location: Θεσσαλονίκη (Βόλος)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

Ε ρε πoύστη μου...γιατί όλα τα στραβά έρχονται στις καλυτερότερες ιστορίες;;;; :evil: σταδιάλα....


Κουράγιο μαν...ξέρω, είναι τσατίλα μεγάλη....
--------------------------------------------------------

Εσαεί Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ PC | -2002

26.08.10 | All my FM Stories | Πώς το Football Manager έγινε κομμάτι της ζωής μου
Spoiler: show
RedArmy: «Το κακο με τον Τσακ, είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να καταλάβεις αν κάνει πλάκα ή τα λέει σοβαρά :D»
ArK ass: «Aμαν ρε Τσακ...εκει που εμφανιζεται η ελπιδα, ερχεσαι εσυ και την εξαφανιζεις»
nirearas: «Γιατί, τσακ γεννιέσαι... Δεν γίνεσαι...»

My Twitch channel
Bill_xanthi
Director Of Football
Director Of Football
Posts: 5131
Joined: Sat Oct 27, 2007 5:28 pm
Football Manager της ομάδας: Man United
Αγαπημένη Ομάδα: Glory
twitter: iBillxan
Status: As the Reds go marching, on, on, on!
Location: Glory
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Κρίμα ρε και ήταν μια από τις καλύτερες ιστορίες. :cry: :cry: :snif: :snif:
Στην κολυμπήθρα ρίξανε νερό αλκοολούχο
και τ' όνομα που μου 'δωσαν ήταν χαμένο ρούχο..♪♫
User avatar
amd
Banned
Banned
Posts: 14097
Joined: Sat Sep 22, 2007 8:39 am
Αγαπημένη Ομάδα: ΑΕΚ, ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΡΕΑΛ
twitter: dmerg80
Status: ΟΥΣΤ ΑΝΙΚΑΝΟΙ
Location: ταξιδευοντας
Has thanked: 0
Been thanked: 0

τουλαχιστον δικαιωσα τον τιτλο της ιστοριας


ξεκινησα απο την πεινα και εφτασα στα harrods :P :P

ενιγουει εγω περασα καλα γραφωντας ελπιζω και εσεις το ιδιο.

-nutkick
ΘΑ ΤΗΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΡΕ .... ΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ
jose_thominho
Indispensible
Indispensible
Posts: 1817
Joined: Fri Oct 19, 2007 9:01 pm
Αγαπημένη Ομάδα: παναθηναικος
Location: Πατρα
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Κριμα και τωρα που ησουν στην τσελσι!!ηταν απο τις καλυτερες ιστοριες
Locked

Return to “Retire / Resign - Ιστορίες που έφτασαν στο τέλος”